10/10
PepeRDR2 2019 máj. 02. - 08:47:35 10/10
(60/140)
Aladar!

Nem rasszizmustol es homofobiatol fajsulyos a hozzaszolasod. :) A logikai bukfencek nagy resze csak szamodra az, lehet tobbszor kellett volna megnezni az elozmenyeket.
Annak kulon orulok, hogy nem Te rendezted, mert akkor 20 perces Endgame-et kaptunk volna! :D
10/10
promy 2019 máj. 02. - 07:29:28 10/10
(59/140)
Jó, érdemes megnézni
Sz. Péter 2019 máj. 01. - 19:52:51 Előzmény A l a d á r
(58/140)
2.4. ez nem logikai hiba.

Visszament az időben Peggy-hez és ott maradt. Azért öregedett meg.


10/10
Pitttike 2019 máj. 01. - 19:42:54 10/10 Előzmény A l a d á r
(57/140)
2.1: Azért nem volt méltó rá, mert tudta, hogy Bucky ölte meg Vasember szüleit, és nem mondta el neki.

A Thor részekkel nagyjából egyetértek
2/10
A l a d á r 2019 máj. 01. - 16:58:26 2/10
(56/140)
Minden eddigi Marvel filmet láttam, sokszor, ez viszont sajnos nagy csalódás volt, nem azért gyenge, mert rossz a történet, vagy nem látványos, vagy nem érdekes, hanem mert "polkorrekt". A továbbiakban leírom, hogy miért teszi tönkre ez a hozzáállás a Marvel univerzumot.


1., A kedvenc hőseimet tönkre vágják benne.
1.1. A legszomorúbb, amit Thorral tettek. Miért kell így megalázni a fehér Istent? Nehogy érte rajongjanak a fiatalok? Kíváncsi vagyok, mikor csinálnak bohócot a Fekete Párducból. Ja, azt nem merik, mert az nem lenne "polkorrekt". Amúgy is a Thor filmek voltak a kedvenceim, még a második rész is nézhető volt, - mondjuk ott meg Erik Selvig professzort alázzák, vannak professzor cimboráim, egyik sem rohangál pucéran, de ez még elment, - a Ragnarokban már egy teljesen másik Thort láttunk, de az is nagy kedvenc volt. Most ki vezeti Asgardot? Egy afroamerikai lány által alakított Valkyrie, - aki egyébként jól tolta a Ragnarokban, meg amúgy az sem zavart hogy Heimdall fekete, mondjuk a skandináv mitológiába nem igazán illik bele, de Wakandát nem adják egy fehér vezető kezébe, mert felrobbanna a sajtó, mert az nem lenne - "polkorrekt".
1.2. Lokitól úgy tűnik, végleg búcsút vehetünk, pedig nagy kedvencem volt. Tom Hiddleston nyilatkozta, hogy már más filmeket és szerepeket szeretne, hát, játszott legutóbb a Kong: Koponya-sziget című filmben, nagyságrendekkel gyengébb dolog volt az X. King Kong feldolgozásban nyújtott alakítása, mint ahogy Lokit alakítja.
1.3. Szegény Hulk, borzasztóan néz ki ezzel a fejjel. Hulk személyisége lenyűgöző volt a maga módján, szintén visszautalnék a Ragnarokra, de akár az első Bosszúálló filmre is, amikor lenyomja Lokit. Az a Hulk hiányozni fog. Ez a ronda Hulk Bruce Banner fejjel és gondolkodással nem érdekel.
1.4. Amerika Kapitány odaadja a pajzsot egy afroamerikai veteránnak, ő lesz az új kapitány, egyetlen különleges képesség nélkül. Namost emlékeztek rá, hogy találkoztak először Falcon és Amerika Kapitány? Valaki párszor lekörözte a másikat. Most kapunk egy sokkal gyengébb Amerika Kapitányt, de ez így "polkorrekt". Azért ne menjünk ez szó nélkül a mellett sem, hogy amikor Amerika Kapitány terápiás beszélgetést tart, akkor az a férfi, aki arról beszél, hogy újra randizott, a végén hozzáteszi, hogy férfival. Az pedig, hogy Amerika Kapitány segge a téma férfiak - hősök - között, az meg szimplán gáz.
Sorolhatnám még, de ennyi is elég mára.
2., Logikai bukfencek.
2.1. Megint kezdeném Thorral. A Végtelen Háborúban fél kézzel lenyomja Thanost a Vihartörővel úgy, hogy az áthatol azon a sugáron, amit a 6 kő együttes ereje produkál, úgy, mint kés a vajon. Most meg nem képes megismételni ugyanezt? Úgy, hogy még mindig méltó a Mjölnirre? Ez megint érdekes, miért méltó rá? Sört iszik és számítógépes játékokat tol, nos akkor én is méltó vagyok rá, mert én is sört iszok most is és szoktam videojátékokat tolni. Ja, hirtelen Amerika Kapitány is méltó rá, de régebben nem volt az, emlékeztek az ominózus jelenetre, amikor nem tudta felemelni az üvegasztalról? Semmit nem változott, most mégis tudja használni.
2.2. Bruce Banner belegondolt, hogy elpusztítja Hulk lelkét miközben elveszi tőle az erejét? Bruce Banner szerintem személyiségéből fakadóan nem tenne ilyet.
2.3. A Fekete Özvegy jót beszélget Marvel Kapitánnyal, mielőtt megjön Amerika Kapitány, majd megjön a Hangya, és elkezdik szövögetni a terveket, de nem szólnak Marvel Kapitánynak. Miért? Én neki azért szólnék, hogy védje legalább a légteret, bár leginkább őt küldeném vissza, hogy gyűjtse be a köveket. Ha ott lett volna, hiába jönnek Thanosék, már a világűrben végük lett volna. Ezért kár volt a Marvel Kapitányt megnézni előtte, nem volt szükség rá, hogy tudjam, mi történt anno.
2.4. Amerika Kapitány megöregedett. Ok. A Tél Katonája nem öregszik. Miért? És miért nem ő kapta a pajzsot, miért Falcon? Nem áll ez össze.

Végezetül annyit mondanék, hogy ők a Bosszúállók, A film elején bosszút álltak. Addig volt rendben a film, ott kellett volna otthagyni, mielőtt megjelent az "5 évvel később" felirat. Akkor egy jó - ámbátor kicsit rövid - film lett volna, azzal a tanulsággal, hogy hiába állsz bosszút, az nem segít azon, hogyha nem tudsz megakadályozni valamit. Számomra ez a film és a Marvel univerzum is az "5 évvel később" feliratnál ért véget. Az addig a pontig elkészült remekműveket fogom még megnézni sokszor, de nem hiszem, hogy ezek után beülök bármely új Marvel filmre. Ez a film számomra lerombolta mindazt, amit az eddigi filmek felépítettek.


4/10
Patyo84 2019 máj. 01. - 16:56:49 4/10
(55/140)

Még annyi hogy a világ fele meghalt és azokat visszalehetett hozni egy újjabb csettintéssel...
Akkor miért nem lehetett a végén mondjuk Vasembert,Fekete özvegy-et meg Víziót?
Ugyanis az előző csettintésnél amikor szétporladtak azok ugyanúgy meghaltak.
Az a kifogás hogy a szétporladókat visszalehet hozni viszont a más okból meghaltakat meg nem?
Akkor aki vízbefulladt, meg áramütötte azt lehet? Akit lelőttek vagy felakasztottak azt meg nem?


Van valami mágia etikett? :) Háááát gyenge :)

9/10
thomas1983 2019 máj. 01. - 16:03:28 9/10
(54/140)
Egy valami bennem meg mindig nem tisztazodott.Arrol van szo ugye hogy Strange elmondta Tonynak a VH-ban,csak 1-szer gyoztek le Thanost amire emlekezteti is ot a Vegjatek hajrajaban,de akkor hogy is volt az mikor Thor levágta a fejét???Megmagyarazna ezt nekem valaki,persze ta hudjatok mire is akarok ezzel kilyukadni???Koszi
4/10
Patyo84 2019 máj. 01. - 15:01:13 4/10
(53/140)
Nekem a vége csalódás hogy így oldották meg. Illetve megint volt egy nagy animációs háború nekem ez uncsi megy alatta a nagy diadal zene mutatják hogy hú még az is meg az is megjön meg lő meg vicsorít. De semmi izgi nincs benne bezzeg az előzőben mikor thanos ellen harcoltak az jó volt meg a film is olyan elmés gondolkodtató volt nem uncsi. Ez az utolsó film viszont átlagos volt és pláne annak érzem mert ezt várta mindenki. Most azzal elérni valami katarzist hogy kinyirnak egy főhőst pláne hogy lett volna annyi más megoldás a győzelem elérésére és teljesen szükségtelen volt.... nem tudom ez olyan összecsapott házifeladatnak tűnik. Mindenesetre az előző részt nem szárnyalta túl szerintem ezt mindenki érzi, annak volt egy légköre ennek nem.
10/10
greilod 2019 máj. 01. - 10:20:15 10/10
(52/140)
Szerintem kiba***** jó film volt. Logikailag rendben volt és részleteiben is izgalmas és kidolgozott szuperhős film lett. És persze röhögni is lehetett bőven rajta. És a kliséket is minimálisra vették. 10/10
10/10
MaZsola_Megmondja 2019 ápr. 29. - 22:30:04 10/10
(51/140)

Látom a hozzászólók nem gondoltak arra, hogy VasEmber csettintése akár az is lehetett, hogy Thanost és seregét tudatlanul visszalökje a múltba. Amúgy meg ez egy film. Túlagyaljátok.


Sz. Péter 2019 ápr. 29. - 20:35:16 Előzmény elemes
(50/140)
De miért pont oda? Bemászhatna a fülén/orrán is (ott még záróizom sincs).
Szerintem eleve perverz a gondolat. :)
1/10
Trevor Belmont 2019 ápr. 29. - 19:00:32 1/10
(49/140)
Siralmas egy sz ...
9/10
Steel Peter 2019 ápr. 29. - 18:01:08 9/10 Előzmény elemes
(48/140)
Működhet. Feltéve, hogy Thanosnak van s3gglyuk@
10/10
PepeRDR2 2019 ápr. 29. - 12:54:44 10/10 Előzmény elemes
(47/140)
Es meg tul is elne! Marmint Hangya! :)
elemes 2019 ápr. 29. - 10:44:38 Előzmény Steel Peter
(46/140)
hát, láttunk már karón varjút.

(nekem tetszik az a fanfic, hogy a hangyaember bemászik thanos fenekébe és utána visszaváltozik rendes méretre és thanosnak kampec)
10/10
PepeRDR2 2019 ápr. 28. - 22:34:22 10/10
(45/140)
Nem gondolom, hogy ennyire lekene huzni a filmet. Melto lezaraskent eltem meg a 3 orat. Vegig lekotott. En valahogy nem is szamitottam nagy csihipuhira, sejtettem, hogy itt inkabb a drama lesz eloterbe helyezve.

SPOILER

Feltem nagyon az idoutazastol es nem is nagyon remenykedtem abban, hogy mashogy oldanak meg, de ezt meg tuleltem, sot kellemeset csalodtam, szerintem jol oldottak meg. Kifejezetten tetszett, hogy a kemenymagot szerepeltettek 95%ban. Szerintem most minden szinesz kihozta magabol a maximumot. Tony halala megdobbentett. Ugy ultem be a moziba, hogy O tuti meghal, aztan feleseg, gyerek stb. gondoltam megussza az oreg Vasember aztan megis eljott erte a kaszas. Raadasul mindezt annyira jol irtak meg es jatszottak el, hogy leirni is nehez. A bucsubeszednel volt siras (35 eves ferfi), bar foleg azert, mert a kislanyaval a duma ugyanaz volt mint ami koztem es a kislanyom kozott szokott parbeszedkent megjelenni. Amcsi kapitany szinten nem volt meglepetes, egyedul Natasha halala lepett meg. A film egyetlen kellemetlen jelenete az volt szamomra amikor Roninnal hadakozik, hogy ki aldozza fel magat. Szuksegtelenul hosszu volt. Ha 1-1 alkalommal megakadallyozzak egymast akkor egy szavam sincs, de vagy 8szor eljatszottak a megfekezest. :)
A vegen amikor minden hos megjelent 10 perc libabor volt reszemrol, amikor a Kapitany elkiabalta magat....ahh, katartikus elmeny volt szamomra.

SPOILER VEGE

Osszessegeben nekem nagyon tetszett. Apro hibakkal, de megoldottak. Nem ertem a fanyalgok erveit.

10/10

Luigi87 2019 ápr. 28. - 20:48:55 Előzmény Holdon
(44/140)

2023ban játszódik a film, mert tudod 5 év telt el 2018tól. Hiába mentek volna vissza a végtelen háború idejébe az nem az ő jelenük lett volna 2 lett volna mindenkiből akik odautaznak abba az idősíkba és hiába győzték volna le Thanost úgy ahogy mondod, nem lett volna hatással 2023ra ahogy Hulk mondta. Ugye mondta Rody miért nem ölik meg a baby Thanost, erre mondja Hulk az nem változtatna a mostani jelenükön. Na meg, hogy Loki lelépett a kővel kétlem, hogy Thanoshoz menne vele azok után, hogy megbukott a csatában és elvesztette a jogart. 2012ben hiába él Thanos ugyanaz fog megtörténni mint eddig. Ül a kőbudiján és vár.


bubo 2019 ápr. 28. - 20:41:23 Előzmény Holdon
(43/140)

Multiverzum. a saját múltjukat nem változtatták meg, attól a pillanattól, hogy visszamentek a múltba, egy új idősíkot hoztak létre, de az az ő jövőjükre nem volt hatással, különben nem lett volna értelme miért visszamenniük a múltba. A csettintés a saját idősíkukban így is, úgy is megtörténik, lehet, hogy a többiben is, de az már más tészta pl. a Starlordos idősíkon nem történik meg, mert az ottani thanos ment a jelenbe és ott el is pusztult (és ezért lehet, hogy ott nem is alakul meg a Galaxis Őrzői, de ez mindegy), de az is már egy másik idősík. Egyébként ha nem is így lenne, és pl az időkövet nem viszik vissza, hogy mentik meg a Földet, anélkül Dormammu uralma alá kerülne.


Holdon 2019 ápr. 28. - 20:28:07
(42/140)

Kérdés: Ha minden követ visszavittek a saját idősíkjába, tehát több darabot is 2012-be , akkor mégis mi értelme volt az egésznek????? Akkor Thanos 2012-ben ismét elkezdheti összegyűjteni, és ismét megszerezheti az összeset.
Ő 2014-ből ugrott 2019-be,tehát 2012-ben még él és ott van több kő is, pl. az időkő a Főmágusnál. Azt bőven elég megszereznie.
A múltat már így is megváltoztatták, ld. Loki kiszabadulása. Így a kövek megszerzésének sorrendje is simán megváltozhat.

Abban a pillanatban amikor a követ visszakerültek, kezdődhet az egész elölről, ezért ennek így nincs értelme.
Ha valahova vissza kellett volna menni az a Végtelen háború csatája, Víziónak egy portált nyitni valahova, hogy megmentsék őt és a benne lévő követ, vagy még inkább az a harc, amit az űrben Stark, Dr. Strange, Pókember stb. vívtak Thanos ellen, mert ott majdnem megszerezték a köveit. Oda kellett volna még több Bosszúálló, hogy ott legyőzzék, amikor még tényleg volt rá esély, megmentve ezzel mindenkit.


Luigi87 2019 ápr. 28. - 20:20:37 Előzmény Muffhlon
(41/140)

Tony kesztyűje, ruhája kibírta a köveket csak a csettintést nem, ahogy Thanos kesztyűje is megsínylette a végtelen háborúban pedig az a kesztyű erősebb volt. Tony csak egy halandó ezért nem bírta ki a teste, a jelenbéli Thanos is akit Thor lefejezett az is borzalmasan nézett ki, a kesztyű ráégett a kezére és levenni se tudta. De a lényeg az, hogy csak így tudtak nyerni, hogy Tony feláldozza magát.