luci87 2023 aug. 25. - 19:37:11
(27/27)
Gyönyörű táj, ízes beszéd, kicsit meseszerű film.
(Nekem zavaro volt, hogy hasonlitott Krisztina, meg Magdolna... néha nem tudtam kit latok)
A szakallas nyomozonak miert volt jel a kezen?
1/10
Andrea4378638467587 2021 febr. 27. - 12:49:42 1/10
(26/27)
A 18 évesnek látszó taknyos már százados? A mobiltelefont kihagyhatták volna a történetből, sőt a legjobb az lett volna, ha egyáltalán meg sem szólalnak benne (vagy ha igen, akkor ne motyogjanak, hanem beszéljenek érthetően), csak a szép tájat, és az életképeket filmezik le, szép magyar kísérőzenével.

******spoiler******
Miért hagyja a fehérnépet elszaladgálni, mielőtt...? Az ura sem bír el vele? Milyen férfiak ezek? Bár lehet, hogy valamiről lemaradtam a nyolcszorosra gyorsítás miatt.
k11zoltan 2020 febr. 18. - 17:08:02
(25/27)
Érdekes film.
Minden szempontból amatőr, ahogy azt előttem is írták, de nem volt olyan rossz.
Persze jó sem. Jobban ki lehetett volna fejteni a dolgokat.

SPOILER!

Az első rendőrt szerintem felzabálták a boszorkányok (vagy mik) miközben szundikált a réten.
A körtáncos jelenetnél.
nonomnis 2014 jan. 19. - 01:12:49
(24/27)
Ez a film zseniális, napok óta nem megy ki a fejembõl, és remélem nem is fog :) A hangulata teljesen elvarázsolt..
7/10
gabroca 2013 okt. 18. - 16:22:47 7/10
(23/27)
Kellemes meglepetés volt a film.
pneklara 2013 okt. 18. - 12:46:03
(22/27)
Én sem értettem mindent, ami a filmben játszódott, de nem is kellett szerintem, hisz az egész cselekmény eredete is ködbe vész.Nem tudom, azért vette-e elõ a film alkotója a legendát, hogy bemutathassa ezt a szép, érintetlen tájat, és egy zárt közösség titokzatos embereit, vagy ilyen tájon születnek a legendák, amit meg akart mutatni.
Furcsák ezek az "Isten háta mögötti" emberek: okosak, ravaszak, titokzatosak,lépten-nyomon lóvá teszik a nem közéjük tartozókat. Ízes beszédüket néha nem is érti már az urbanizált magyar.
Nem mondom, hogy a cselekménybõl nem zökkentett ki, hogy váratlanul a szabad, nemes lovacska ugrabugrálását kellett néznem, de legalább az ilyen közjátékok is elnyerik az ember tetszését. Voltak benne hajmeresztõ ötletek/SPOILER! a mód, ahogy az ifiasszony végez az urával/ de mindent egybevetve, nézhetõ filmalkotás.
Andromeda 2011 júl. 03. - 13:17:53
(21/27)
Érdekes film volt, engem nem untatott. Nem mindig volt érthetõ, elég sajátos a történet, de a tájak gyönyörûek, és jó volt ilyen helyen, környezetben játszódó filmet nézni. Amit utálok, h a magyar filmekben nagyon sokszor van túlzásba vitt erotika, ízléstelenség! Mondhatnak akámit, én ki nem állhatom, h nézek egy jó magyar filmet, és egyik pillanatról a másikra durva szexjelenetek meg meztelen nõk vannak benne... Többek között ezért sem szeretem általában a hazai filmeket. Valahogy csak ritkán képesek a fent említett dolgokat ízlést nem sértve "tálalni", elõadni. Ennyi. Jobban tetszett volna a film, ha nem esnek megint túlzásba... Amúgy jó a hangulata.
Ford Mustang 2011 júl. 01. - 13:35:25
(20/27)
A Port kicsit korán megírta a kritikát... :D
amladosz 2011 febr. 21. - 22:31:01
(19/27)
Ez a film megidézte számomra a Funtinelli boszorkányt sok részletében.
far vik 2011 febr. 11. - 23:20:30 Előzmény erko13
(18/27)
Stimmel. Köszönöm szépen!
erko13 2011 febr. 09. - 18:12:02 Előzmény far vik
(17/27)
Ha jól tudom Tompa Klára volt Magdolna.
far vik 2011 febr. 07. - 20:45:46
(16/27)
Sehol nincs normális stáblista! Ki játszotta Magdolnát? Nagyon ismerõs az a lány, de még nem jöttem rá, honnan. Ha valaki tudja, kérem írja meg! Köszi!
far vik 2011 febr. 07. - 20:43:34 Előzmény siegelinde
(15/27)
Spoiler !!!

"nem értettem a történet valós magját"
- szerintem a szabadságvágy, a kielégítetlenség és a természeti élet egy kis stichhel megfejelve elég volt, hogy a "boszorkányok" kilépjenek a rendezett falusi élet kötöttségeibõl. aztán a példa ragadós lett. a falusi archaikus környezet pedig viszonylag toleráns volt, míg a civilizáció közeledése nem ért el olyan mértéket, hogy a szélsõséges dolgok már nem maradhattak rejtve (gyerekgyilkosság).

"de nem lett megmagyarázva, hogy hova tûnt a százados"
gondolom a szakadékban van ami maradt belõle

"miért gyújtotta fel a házat és miért és hova ment el a csecsemõvel a második rendõr"

megrendezte a halálát. rájött, hogy a hegyre tartozik és ott jobban érezné magát, mint a városban és ezért megrendezte a saját halálukat és elment a gyereke anyja után. a helyszínelõ rendõrök gyorsan befejezték a munkát, úgy éreztem, tudták/sejtették mi az igazság de fedezték a volt kollégát.

SPOILER VÉGE

"Lécci magyarázza mán meg, aki értette!"

én így értettem. lehet, hogy más teljesen máshogy...
siegelinde 2011 febr. 07. - 02:20:08
(14/27)
Nekem tetszett (annak ellenére, hogy néha összefüggéstelen, szétesõ, vontatott, lassú volt), mert nagyon szeretem a csángó kultúrát, de: lehet, h nehéz a felfogásom, de nem értettem a történet valós magját (igaz, egy kis részt nem láttam belõle, lehet, hogy ezért?),
SPOILER
de nem lett megmagyarázva, hogy hova tûnt a százados, továbbá az sem, hogy miért gyújtotta fel a házat és miért és hova ment el a csecsemõvel a második rendõr?
SPOILER VÉGE
Lécci magyarázza mán meg, aki értette!
far vik 2011 febr. 06. - 23:16:22
(13/27)
Ja, az Egyes Kõ környéke tényleg fantasztikus, volt szerencsém pár napot ott eltölteni, és a Kõ tetején üldögélni... mesés.
far vik 2011 febr. 06. - 23:13:42
(12/27)
Tetszett. A sárga biciklis tökösnõvér remélem ma is dolgozik, Isten éltesse! Magdolnát megnézem az iemdébén, hogy ki játszotta (itt a porton úgyse lesz soha tisztességes stáblista), nagyon ismerõs, különleges hangú és rezgésû izgalmas nõ.
dunekatalon 2011 febr. 06. - 12:40:45 Előzmény FElepHánt
(11/27)
Elvarázsolt és varázslatos a film. Érdemes megnézni!
Tarquinius 2011 febr. 06. - 11:00:18
(10/27)
...és a forgatókönyvírók említésénél valamilyen okból kimaradt György Attila.
10/10
Szasa. 2010 febr. 02. - 23:19:49 10/10 Előzmény pankalin
(9/27)
És? Elment? :) Remélem, nem hagytad ki! :)
pankalin 2010 jan. 20. - 21:04:57
(8/27)
vki nem jönne el velem 22én az Urániába megnézni ezt a filmet? 3:45kor adják :)
utána egy reggeli egy közeli pékségben, hm?