Téma: Brazil

10/10
Lau1 2006 okt. 07. - 11:46:59 10/10
(6/126)
Adjunk át egy petíciót a magyar televíziónak! :) …esetleg /irjonnekunk@mtv.hu/ A remény hal ki utoljára ,de itt is lehet próbálkozni /A Dunatv közönségszolgálata/ info.newmedia@dunatv.hu
Brambilla 2006 okt. 07. - 08:16:54 Előzmény x-tro
(5/126)
Én már régóta szeretném megnézni és figyeltem a mûsorújságokat, de még nem találkoztam a címével. Az 1984 is olyan film, amit sûrûbben le kéne vetíteni, de utoljára a DunaTV-n volt, 2003-ban, Orwell "századik születésnapja" alkaklmából, azóta semmi. Pedig a Nagy Könyvben is sokáig eljutott, ha a Királyi TV-nek lett volna egy kis esze mûsorra tûzte volna a Nagy Könyv döntõset, de hát ez elmaradt :(
x-tro 2006 okt. 01. - 09:25:10
(4/126)
Kétlem, hogy feledésbe merülne, legfeljebb a tömeg számára, de õk úgyis elkapcsolnak az elsõ 2 perc után, a fennmaradó kisebb tömeg számára pedig hivatkozási alap, éppen mint az irodalomban az említett 1984. És a többi, Voltaire Candide-jától Koestler Sötétség délbenjéig, meg tovább...

A televíziók, ez alkalommal olykor a bazári tévék is, rendszeresen mûsorra szokták tûzni e filmet, csak éppen késõ esti mûsorsávban. A rendszeresen alatt az évi egyet értem, rétegfilmrõl szólva ez a szám elégségesnek tekinthetõ, véleményem szerint.
Timon 2006 okt. 01. - 07:13:58
(3/126)
Egyedi, mint Terry Gilliam legtöbb filmje. Valóban orwelli hatás, leginkább az 1984 szolgálhatott mintául Terry Gilliamnek. Sajnos tényleg nagyon ritkán tûzik mûsorra, pedig többet érdemelne, minthogy így feledésbe merüljön. Mindenképpen a rendezõ mesterhármasába tartozik sztem a 12 majom és a Félelem és reszketés Las Vegasban mellett.
Brambilla 2006 szept. 30. - 21:37:34
(2/126)
Igazából Orwell képzeletvilága alapján készítették a filmet, de jó ez a megközelítés is. Már én is nagyon rég láttam, amikor még nem figyeltem oda annyira a jó filmekre, most meg nem adják sehol. Talán egyszer a Képírók sorozatba bekerül.
10/10
Lau1 2006 szept. 30. - 19:44:05 10/10
(1/126)
Nagy megtiszteltetés, hogy én lehetek az elsõ, aki a Brazilról ír (és remélem nem az utolsó:)

Elég régen láttam, de nekem elsõre Franz Kafka A per címû regénye jutott eszembe és nagyjából azt is adja csak modern formában. Annyira modern formában, hogy a jövõben járunk, ahol a bürokrácia útvesztõje megfojtja az egyént, az emberek agymosott rabszolgák, hülyék, de leginkább statisztikai adatok a gigászi díszletek között. Nagyszerû film, örök klasszikus... Magyarországon is forgalmazásba kerül talán 1x… :(((