Téma: Brazilok

6/10
offtopic
sexykex 2019 máj. 06. - 12:02:28 6/10 Előzmény Vídia.
(51/71)
A lányom 42 éves. Számomra Farkas Franciska még ugyancsak gyerek. Egy tehetséges, szép kislány. Szeretem! A szóvirágokat, a kétértelműséget, a lazaságot, a habos-babos, helyenként élőbeszédre hajazó fogalmazást. (Nem állítom, hogy az enyém ilyen volt.)
Vídia. 2019 máj. 05. - 14:01:14 Előzmény sexykex
(50/71)
a Rozi 'gyerek' Franciska 31 éves volt a forgatáskor
sztem az már nem pedofília..
nem kellene nekünk sem félnünk a szaporodástól mert ki fogunk halni...
ezt is moderálni kell?
mi a lópikula van ebben moderálni való?
tán nem így van??

8/10
Nótárius 2019 máj. 05. - 13:50:50 8/10 Előzmény InteriorLulu
(49/71)
Azért fontos lenne itt is, mérlegelten szétválasztani, hogy mi az egyénileg és társadalmilag is valós, összegzett tapasztalat; és mi a tapasztalat nélküli elfogultság: az előítélet.
Ha például, én itt a lakókörnyezetemben is gyakorta látom, hogy "vasaznak", az nyilván nem előítélet, hanem tapasztalat.
Az sem előítélet, amikor egy-egy tipikus eset leírásából és körülményeiből, ismeretlenül is jól behatárolható az abban részt vevők roma mivolta.
Én úgy néztem ezt a jó hangulatú filmet, mint egy itt-ott elgondolkodtató, de elsősorban szórakoztatóan érzékenyítő, túlrajzoltan karikírozó felnőttmesét, mely a maga komolytalanságával és kedélyes abszurditásaival maga alá temette, a más műfajban egyébként joggal felróhatónak tekinthető hibáit és a számba vehető bármely elvárásokat.

Érdekes volt látnom, hogy Gáspár Laci, aki egyébként teljesen váratlan helyzetekben is feltalálja magát; ebben a filmben éppen saját magát "alakítva" nem tűnt fesztelenül magabiztosnak.
7/10
InteriorLulu 2019 máj. 05. - 00:34:34 7/10
(48/71)
Azért amikor a rendőr-razzia hírére a cigányok ezerrel tolják be a vízbe a sok vasat, alkatrészt, rézkábelt, az azért rendesen rátesz pár lapáttal az amúgyis igen erős társadalmi előítéletekre... És ezt annak ellenére is így gondolom, hogy az alkotói szándék - mint az egész filmben, úgy itt is - nyilván a kikarikírozás, az amúgy komoly téma, a ténylegesen létező társadalmi együttélés problémájának humorral való tompítása, általában véve a szórakoztatás volt.
Kuttyánszki 2019 máj. 04. - 23:21:08
(47/71)
Néhány véleményt elolvastam és feltűnt, hogy mindenki odavan Farkas Franciskáért, és senki meg sem említi a kis Fábiánt. Ő ugyanolyan tehetséggel játszott,mint a lány.
bumbim 2019 máj. 04. - 23:20:33
(46/71)
Remek film
1/10
Kit Fisto 2019 máj. 04. - 22:58:32 1/10
(45/71)
Ez a film elpazarolt pénz. Semmit sem ér.
10/10
helipokter 2019 ápr. 18. - 18:11:50 10/10
(44/71)
Én nem kérem számon a filmen, hogy mennyire vág egybe a mai magyar-cigány valósággal. Ez egy film. És igen jó film. Szép mese. Engem megérintett.
Egyáltalán nem árt nekünk, ha látjuk egy kicsit a világot a cigányok szemével, és azonosulni tudunk velük. Ebben ez a csupajók-csuparosszak felállás hasznos.
Egyes jelenetek annyira jók benne, hogy 10-szer is visszanéztem. És nem akarnék se hozzátenni, se elvenni belőlük. Ami ritka dolog.
6/10
sexykex 2019 márc. 20. - 09:03:45 6/10
(43/71)
Kicsit gyerekes, kicsit mesés, és nem kicsit hazug. Ezzel együtt nézhető, ha nem játsszuk el az igényes filmesztétát. A Rozi gyerek különösen nézhető. Ilyenkor jön rá az ember, hogy mindenkibe szorult egy adag pedofília.
10/10
Anna Dé 2019 márc. 11. - 01:36:57 10/10
(42/71)
Tök helyes film volt. Voltak benne jó poénok, az elején amikor a kiscsaj azt mondja gyere Ábel elhagyott a pasim, azon kész voltam. Aztán meg meglátja a bratyót hazajönni .. szívszakadás. Minden az arcára volt írva a csajnak. Farkas Franciska .. nagy tehetség, jó lenne még több filmben látni.
Részemről egy 10-es. Mármint a film. Szórakoztató volt, végig lekötött. Helyes volt a plébános atya is. Jól kigondolta a dolgokat. :D Több ilyen film kéne.
2/10
bogesz1967 2018 okt. 04. - 09:22:07 2/10
(41/71)
Invictus- A legyőzhetetlen, FC Roma, de még ide lehetne sorolni a Menekülés a győzelembe filmet is. Kőkemény összeollózása mindezeknek elég görbe tükörben beállítva a cigányság és a magyarság viszonyát, egy kis Macskajajjal a végén. A vígjátéktól igen messze van, inkább egyedi látószögből a mély magyar valóság. Egyszer végignéztem, de elég volt belőle ennyi, inkább sok!
1/10
ligetiz51 2018 ápr. 02. - 10:04:15 1/10
(40/71)
FC ROMA cseh film 2016. Jó lenne összehasonlítani ezzel, mert úgy tűnik, hogy túl sok a hasonlóság. Kíváncsi lennék, hogy a cseh változat hogyan jellemzi az ottani romák és a csehek viszonyát. A Brazilok c.filmben elég egyoldalúan. A téma miatt biztos behúz sok érintett vagy az e témában szimpatizáns nézőt. Maga a film mint film primitív, kiszámítható azaz harmatgyenge.
7/10
doricki23 2018 márc. 25. - 18:57:50 7/10
(39/71)
Egyszer nézhető, vidám film, ami azért tényleg nagyon sulykol egyfajta nézetet, ami nem nagyon fedi a mai magyar valóságot.
Farkas Franciska nagyon jól játszik ebben a szerepben, nagyon tehetséges, nagyon természetesen játszik.
TReka97 2018 febr. 27. - 01:58:12
(38/71)
Csak egy apró észrevétel:
A stáblistában mindenhol hibásan szerepel Benkõ Géza nemrégiben elhunyt színmûvészünk neve (Benkõ Zoltánként tüntetik fel mindenhol). Szerintem erre azért illõ lett volna odafigyelni és korrigálni...
10/10
GIZSUZSA 2018 febr. 05. - 09:33:37 10/10
(37/71)
Én nagyon szerettem ezt a filmet. Szívesen megnézném a folytatását is, Ábel és Áron barátsága Törökkel kiegészülve, adhatna egy új történetet. Nem engedném el azt a jó kis színészcsapatot, mert Áron (Nagy Dániel Viktor ) nagyon szerethetõ figura, és ilyen filmek nagyon kellenének a mai "mindenkit gyûlölõk" hazánknak. Bornai Tibor elõtt le a kalappal, tökéletes lett a zenei válogatás a filmhez.
2/10
LacsuHUN 2018 jan. 31. - 09:46:51 2/10
(36/71)
Ennél rasszistább filmet még nem is láttam. Minden fehér Magyar csaló és szemétláda a filmben, még a pap is. És, sajnos ezt a filmet sokan elhiszik, ez a gond.
jn 2018 jan. 28. - 23:54:40
(35/71)
Vicces, szerethetõ, nagyon magyar :) Jó kis film, egyszer érdemes megnézni.
tom_pika 2018 jan. 11. - 01:23:04
(34/71)
Bárcsak a mi kis városunkban is ilyen romák éltek volna. De hát ami van a mesében, az nem mindig van a valóságban.
A szereplõk hadaró beszédét sokszor alig értettem.
7/10
OldVidocq 2017 dec. 16. - 18:25:57
(33/71)
Ez a film éppen csak felvillantotta azokat a helyzeteket mikor mindkét vélt felet a közös problémák örvényeiben láthatjuk. Számtalan munkahelyen évtizedekig együtt dolgozva, egymás ismerõseiként. Itt nincsenek titkok, nem egy pesti belvárosi vagy hollywoodi megközelítésû mesevilág szabályai uralkodnak. Ha a gyengébb átlátásúak rasszista gesztusait látjuk, az valós élettapasztalatokon alapul, beleértve a magyarok felé irányuló rasszizmust - mert ilyen is van bõven.
A nem cigányok számára sokszor elviselhetetlen gesztusok is évszázadok tehetetlenségének tapasztalatát hordozzák magukban saját szabályait követve alakítva a történéseket.
OldVidocq 2017 dec. 16. - 18:24:57
(32/71)
Tûrhetõ kis film. Talán még a magyar emberek egysíkú beállítása sem 100%-ig egysíkú (csak 80%-ig agyhalott cigánygyûlölõk a magyar szereplõk).
Aki ilyen filmekbõl tanulja a korszakot eléggé a valóságtól eltérõ képet kap - és sok hazai gyártású filmben fedezhetõ fel ez a motívum - 100 év múlva ebbõl lesznek a hiteles kortörténeti dokumentumok? Szélsõségesen ilyen történelemhamisító film pl. a A nagy füzet, ahol egységesen zsidógyûlölõ egy egész város, minden pozícióban lévõ abban a korszakban állítólag.
Itt zömmel csak cigánygyûlölõ sátáni magyarok vannak - pláne hivatalban lévõk, mint ha a vidéki kisvárosi létnek ez lenne a fõ tényezõje.
Én egy nem sokkal nagyobb városban felnõve sokkal összetettebben éltem meg ezt hajdanán, s ma sincs másként tapasztalatom szerint.
Nyilvánvalóan vannak gyûlölködõk, de mind két oldalon. És nem kellemes egy ilyen konfliktus résztvevõje lenni, pláne az éppen lúzer oldalon. Mert a számtalan elõforduló helyzetben mindkét oldal elõfordul mindkét helyzetben.
Ez a film éppen csak felvillantotta azokat a helyzeteket mikor mindkét vélt felet a közös problémák örvényeiben láthatjuk. Számtalan munkahelyen évtizedekig együtt dolgozva, egymás ismerõseiként. Itt nincsenek titkok, nem egy pesti belvárosi vagy hollywoodi megközelítésû mesevilág szabályai uralkodnak. Ha a gyengébb átlátásúak rasszista gesztusait látjuk, az valós élettapasztalatokon alapul, beleértve a magyarok felé irányuló rasszizmust - mert ilyen is van bõven.
A nem cigányok számára sokszor elviselhetetlen gesztusok is évszázadok tehetetlenségének tapasztalatát hordozzák magukban saját szabályait követve alakítva a történéseket.