Téma: Breaking Bad

scripter 2011 márc. 16. - 19:20:28 Előzmény tanhu
(37/237)
Nagy élmény olvasni hozzászólásaidat. A velõs, mélyreható, kulturált és kifinomult érveléseid tökéletes és izgalmas alapot adnak egy jó vita elindításához. Valódi, véleményformáló, nívós diszkusszió lehetõsége bújik meg soraidban. Nagy kár, hogy teljesen kiaknázatlan marad ez a csoda.
10/10
robinhód 2011 márc. 16. - 14:27:41 10/10
(36/237)
Jó tudni hogy az rtl klub nem csak szart ad. Jobban kellene reklámozni.
tanhu 2011 márc. 11. - 03:38:03
(35/237)
Kizárólag igényeset.Legutóbb a The Walking Deadet láttam, na az igen,kérdés nélkül csudás.A nívósság nem feltétlen csak pénz függvénye majd írok rá példákat is.Ma például a Spartacust néztem meg, ami jócskán túlnõtt azon az ostoba vérgejzíres és spermafürdõs csöcsösfarospunásfarkas popcorn orgiásdin aminek kezdetben láttatja magát.A Godsból már szerencsére nagyon sok olyan zavaró harsányság kimaradt,ami miatt az elején komolytalan szarnak hatott a Blood and sand, de mivel érzõdött rajta valami, ezért megkapta három részig a bizalmat, és nagyon is bejött a megérzés.Kihagyhatatlan!
Nagyon várom a Trónok Harcát, mivel a regények kibebszottul a legjobbak a világon,ilyen nincsen még egy az tuti, persze csak annak aki képes elolvasni,mivel komoly odafigyelést, és idõt igényel, persze korántsem valami félresikerült vérszipolyos tinirománc nyálasan szenvelgõs butuska nyelvezetét üdvözölhetjük benne, ami a primitív szót teljesen új jelentéssel tölti meg. Várós természetesen a Dexter is.No meg pár olyan távol-keleti sorozat, amiket a tv sose fog leadni vagy ha mégis akkor nyirbálva...úgy meg nézzék azok akik nyirbálják, a sírnivalóan ostoba szinkronnal, pl mikor egy hûbéres koreai nemes azt mondja, hogy luxus, avval már,azaz ezzel az igénytelenséggel a dolog el is érte, hogy ne tekintsem meg- vágottan, nyafogó beszédhibás, vagy nyávogósan nazális affekta szinkronnal,- a többi borzalomról nem is beszélve,mintha nem lenne helyette odavaló szavunk a fényûzés.Inkább az eredeti, angol subbal.
Általában az H.B.O-s sorozatok remekek kivéve a telenovellák hülyítõ dömping szintjén alig túlemelkedõ true bloodot vagy az elit alakulatot, az is egy komolytalan akármi,egy fokkal jobb mint a bóvlisorozatok pl. loszt,a szökés, hiróz(A B.S.G vagy a Dark Angel az a többször is élvezhetõ kategória, noha árban kb, egyszinten vannak azokkal a vackokkal) vagy bármelyik kórházasdi, persze Hauz kivétel,õt a mércém szerint egyszer meg lehet tekinteni, ha többet nem is.Viszont ha kórházsorozat akkor van egy amit bármikor képes vagyok megnézni egyébként ez az egyetlen a Riget, Birodalom címû zseniális kórházsorozat! Ám visszatérve az H.B.O-ra a Deadwood, Wire,Sopranos,Róma a sorrend nem rangsorrend lenyûgözõek, nézhetõ volt a Boardwalk Empire is, noha én többet vártam tõle, de azt nem mondom, hogy rossz.Vígjátéksorozatok különösen a sitcomos hihetetlen bárgyú aláröhögõs hallóhalló, meg ilyenek részemrõl a nézhetetlen kategóriát képviselik,kivéve a Friendset, abból akad pár rész amin elmosolyintja magát az ember.
Ám ha könnyesre kívánom kacagni magam akkor egyértelmû, hogy egyetlen szórakoztató sorozat jöhet számításba, a Twin Peaks mellett, ami garantált sarkított humorával legurít az ágyról, legalábbis engem, az pedig a Dexter.Illetve a Rescue Me se rossz.(Na jó a califorgia az még elmegy )
Erõs párbeszédei miatt nagyon szeretem a Polip c. olasz sorozatot, noha az akciójelenetei általában nevetségesek,de ezek a dolgok lenyelhetõek.Hazai sorozatok közül kiemelek kettõt egyik jobb mint a másik, annak ellenére, hogy az üresjáratokat és itt is az akciójelenetek szánalmas szegénységét le kell nyelni, benne, meg, más gyerekbetegségeket is, az egyik a Sobri amiben nem látszik annyira ez a pénztelenség, és a sorozat többszöri megtekintés után mondom igen színvonalas, és tartalmas,(szigorúan nem keverendõ össze a mozi változattal, mert az elviselhetetlen) a másik pedig a Tûzvonalban, ami ha annyi pénzt látott volna, mint mondjuk a számomra elviselhetetlen zúpeösájsze cobra 11 akkor, egy igen nagysikerû és világszínvonalas remeklés lehetett volna belõle, amit így szegényesen sem mondhatok rossznak, a fejlõdése pedig bámulatos, noha sem Stohlt sem a zsarukat, vagy a rejszoló operatõrt sem csípem...Emellett tudom, hogy a gyártók, hogyan képesek úgy kiherélni, egy pazar forgatókönyvet, hogy aztán a nézõ mindezt az író következetlenségének, vagy elmeállapota meggárgyulásának számlájára írhassa...holott errõl szó sincs pusztán a draftok folyamatos zanzásításon mennek keresztül, ami nem pusztán a pénztárcát kíméli,míg a mit sem sejtõ nézõ agyát képes komolyan lezsugorítani...
Nagy hirtelen ennyi a sorozatokról.Viszont az ismeretterjesztõ sorozatokat nagyon szeretem.A tv nézést is ritka kivétellel ezek nézésére korlátozom a retek klub és társai szerintem emberi fogyasztásra alkalmatlan, már csak a logopédusért sikoltó beszédhibás,vagy homárokat megszégyenítõ hangszíni és nempusztán szókincsben hanem mûveltségben is síkhülye közvetítõk miatt is...
p.joco 2011 márc. 02. - 00:05:07 Előzmény tanhu
(34/237)
Hát nagyon kíváncsi lennél hogy te milyen sorozatokat nézel!
tanhu 2011 febr. 28. - 14:36:37 Előzmény p.joco
(33/237)
Ezen nem veszünk össze számomra nézhetetlen,és elviselhetetlen...)))
p.joco 2011 febr. 22. - 22:02:38 Előzmény tanhu
(32/237)
A szökésnek az elsõ évada azért nem volt olyan rossz!
tanhu 2011 febr. 20. - 20:31:07 Előzmény bamboo
(31/237)
Hát a szökés az sz.v.sz egy nézhetetlen színtelen lapos unalmas,ötlettelen idõhúzós rágógumi azonos szinten van a loszttal, vagy bármelyik tucat sorozattal,amit benyal és fal a nagyérdemû akár kacsa a nokedlit, számomra emészthetetlen idõrablás lett volna végignézni, amit láttam az köszönöm sok is volt belõle bár az alapötlet nem volt rossz ez a szökésre vonatkozik most.
A Breaking Bad azonban egyáltalán nem rossz egyes pillanatai hektikus hullámai ellenére a legjobbak ami valaha sorozatban látható volt, ezért az egészet bûn kihagyni!Olykor olyannyira zseniális, annak ellenére, hogy hemzseg a véletlenektõl,és alaposan el is száll a dráma szelein,vagy éppen érzelgõssé, amerikaimód gusztustalanul moralizálóvá válik- amire persze a tömeg jobban ki van hegyezve, vagy hegyeztetve- ez a képmutató kép-mutatós sajnos nem mutatós; sokat von le az élvezetébõl, ám ha a nézõ erre iróniával tekint, akkor képes lenyelni a békát,és már nem is olyan rossz az sem...
A 3.évad legyes epizódja pedig nagyon csalafinta,és emellett kacagtatóan súlyos látlelet, a szürreálitás fényszûrõs fókuszba vonása, a valóság leszûrt tanulságával, mesteri játék ez,lecsapódott finom aranyfüstös ide-odacsapó jellemformai átváltozáselegye Kafkának, hõsének Gregor Samsának vagy éppen Whitmannak, a hétköznapokba berobbanó precizitás ünnepi furfangos boszorkánykonyhája csak ínyenceknek, hasonló csalafinta "totemek" leszámítva nehány más jellegû sorozatot - ezeket az alkotásukat éppen zsánerüknél fogva nem említem- kizárólag a hasonszõrû Sopranosban voltak élvezhetõk és ez nem kacsa...))))
A Breaking Bad olyan mint egy szabódó szeretõ,ami új és új bájait tárja fel, és osztja meg a szemlélõvel,kell hozzá türelem,odafigyelés,humorérzék,és minden más ami egy vonakodó ám valójában igen tüzes szeretõ meghódításához szükségeltetik, aki feladja az keressen más könnyebb léhább kalandokat, aki azonban nem az számítson arra, hogy igen élvezetes és titkos meglepetések érik majd eme valóban páratlan szellemi csemege elfogyasztása közben...amit csak ilyen pokolian remek színészek képesek csak fel és elétárni...amit már csak ezért is megéri kellõ örömmel, és utólagos elmélkedõs jelenetifelidézgetéssel fogyasztani akár többszörösen is)))
10/10
Lazzlow 2011 febr. 19. - 12:40:39 10/10
(30/237)
Csak te. Dráma kategóriában az egyik legjobb sorozat, hidd el nekem, én már az összes részt láttam amit levetítettek Amcsiban, és annyit elárulok, az elsõ évad és annak elsõ pár része csak bemelegítés ahhoz képest, ami a továbbiakban jön!!
10/10
Zolorado 2011 febr. 17. - 22:12:25 10/10
(29/237)
A "yo"-t magyarul "b@szdmeg"-nek lehetne fordítani (mint kötõszó), de arra biztos nem fogják :)
10/10
MiaLarge 2011 febr. 15. - 22:10:33 10/10
(28/237)
Én eredeti nyelven nézem(ahogyan minden más filmet is).
Nagyon jó film,teljesen leköt!
A Jesse Pinkman-t alakító színész gyakran használja a "yo" kifejezést.
Ez mit jelenthet?
A magyar szinkron mire fordítja le?
bamboo 2011 febr. 14. - 21:30:06 Előzmény paszuy
(27/237)
Egyetértek a szinkronnal és a vagdosással (FÚJ) kapcsolatban.
A sorozat annyira jó, hogy 2hete amikor az elsõ részt adták, felfigyeltem erre a sorozatra, azóta megnéztem 33részt, tehát felzárkoztam az amerikaiakhoz, nagyonnagyon várom a 4. évadot. Legutóbb a szökés volt az a sorozat ami így lekötött.
paszuy 2011 febr. 13. - 21:28:00
(26/237)
Ez egy nagyon jó sorozat csak ajánlani tudom.
Sokan kritizálják a szinkront, miután megnéznek egy sorozatot angolul,én nem szoktam és nem is akarom most sem,mert ízlések és pofonok.(én sok sorozatot jobb szeretek szinkronnal még ha nem is adja vissza az eredetit.)Az viszont ,hogy azért megnyirbálnak egy részt mert az nem fér bele a mûsoridõbe...
Most néztem meg az elsõ részt magyarul és negyedóra után kikapcsoltam.
Szerintem fontos részeket,jeleneteket kihagytak belõle és ezen aztán tényleg felháborodtam!Soha nem hittem volna ,hogy magyar adó leadja bármikor is,de ha már megteszi legalább adná le egészében...
10/10
Zolorado 2011 febr. 13. - 02:07:44 10/10
(25/237)
Angolul láttam az elsõ évadot, álmaimban sem gondoltam volna hogy leadják nálunk is.

De azt az ötletes fõcímet így elb...szúrni...
Ezúton közölném az RTL Klubbal, hogy sem "To" sem "Sz" vegyjelû elem nincs a periódusos rendszerben...
Lehetett volnaa címe ennyi erõvel mondjuk "[K]ábszer [La]bor"
K mint Kálium és La mint Lantán.

Nem az a fõ, hogy milyen lett a szinkron, hanem az, hogy így sokkal több emberhez eljut a kémia üzenete!
tigerland 2011 febr. 10. - 22:40:59
(24/237)
A sorozat az elsõ két érsz után nálam nagyon bejövõs. Érdekes, hogy az eddigi kommentekben senki sem említi a Weeds c. szintén hasonló témájú sorozatot.
Bár ez lehet, hogy a késõbbiekben valamilyen más fordulatot vesz, de az elsõ rész után nekem tiszta olyan feelingem volt mint a Weeds-nél.
aberalt 2011 febr. 09. - 00:47:57
(23/237)
nem mondta el, mert még õ se dolgozta fel vagy valmai ilyesmi miatt
wrossi 2011 febr. 09. - 00:43:38
(22/237)
Ezek nagyon pancserek.Lemaradtam az elsõ részrõl,a feleségének elárúlta,hogy haldoklik?
aberalt 2011 febr. 09. - 00:06:53
(21/237)
lehet van 4 évad, de az idõben lehet mindössze 1 év, ezt csak abból gondolom mert multkor az elsõ részt láttam és az is max 3 napot foglalt magába, de legyen igazad me ako szegény mégse hal meg :D
wrossi 2011 febr. 09. - 00:00:57
(20/237)
Ennek a sorozatnak van 4 évada,ezekszerint mégsem krepál be az ürge egy éven belül.
10/10
5i 2011 febr. 02. - 06:46:34 10/10
(19/237)
Végre egy nézhetõ, jó sorozat.
Szerintem a szinkron is okés.Ezt mindig nézni fogom, ha tehetem...DE azért a Szomszédok a császár-kilááá!!!!!:-)

"Jááók...Kajate...Kibokh"(LCSCS)
10/10
maszat77 2011 febr. 02. - 01:08:22 10/10
(18/237)
szuper sorozat! de egyben brutál is...
vannak lightosabb részek, de a legtöbbje naggyon-naggyon ütõs!
magyar cím, szinkron fura...