Téma: Breaking Bad

7/10
denizay 2014 máj. 10. - 15:32:31 7/10 Előzmény mudibarát
(137/237)
Azt egy szóval sem mondtam, hogy ki kellett volna szállnia. Csak miután egy jelentõsebb összegre tett szert, szintet kellett volna, hogy lépjen. Azt tudom, hogy egy idõ után már nem a pénzért csinálta, de mivel már volt neki, sok, embereket vehetett volna fel akik értenek hozzá. De persze itt nem egy vérprofi bûnözõrõl beszélünk, hanem egy átlagos emberrõl, aki egyik pillanatról a másikra átállt a törvény másik felére. Walter a végére pedig teljesen lecsúszott, Mike-ot is megölte a semmiért, szerintem felesleges is volt a sorozat szempontjából, maximum azt éreztették, hogy totálisan megõrült.

Egyetértek veled, nekem is az ugrott be, hogy Hank elõbb (normálisan) elbeszélgethetett volna Walt-al. Mivel mégis csak a sógora. Ezt meg tudták volna beszélni, nem hiszem, hogy a munkája többet érne neki, mint a család. Egy kicsit tarthatta volna a hátát Waltnak a rendõrség elõtt. Waltnak nem volt sok ideje hátra, felesleges lett volna bíróság elé állítani. Még azt is el tudom képzelni, hogy Walt hátrahagy egy üzenetet, amiben 1. vallomást tesz, 2. elmondja, hogy kényszerítette erre Hanket, (ha kiderülne, hogy falazott neki) a családjával fenyegette stb. így kihúzná a szarból hálából.
sanderson 2014 máj. 10. - 10:48:38
(136/237)
Találtam egy írást az Érdekes világ.hu oldalon. Sokkoló képek drogfüggõkrõl-Az emberi roncsokat gyártó metamfetamin. Gondolom nem lehetnek kevesen azok, akik ezt látva, olvasva semmi jót nem képesek gondolni a meth készítõkrõl, terjesztõkrõl. Amerikában is próbálják a fiatalokkal megértetni drogellenes programok keretében, hogy milyen veszélynek teszik ki magukat, ha kábítószert fogyasztanak, és a híradások másról sem szólnak, mint drogbandák egymás közötti leszámolásáról, gyilkosságok, erõszak, vér...minden mocsok, ami a kábítószer világával együtt jár. A napokban hallottam a híradóban, hogy Mexikóban nagyszabású akcióban tartóztatott le a rendõrség egy droghálózat több mint 600 tagját. Tehát Amerikában sokan tisztában vannak azzal, hogy milyen világ ez, és minden normális családban is szóba kerül ez a téma, megbeszélik a gyerekekkel. Én nagyon is eltudom azt képzelni, hogy egy kamasz, akinek a nagynénje férje rendõr a drogelhárítóknál, és akivel nagyon jó viszonyban van, gyakran beszélget, felnéz rá, szóval ez a srác reális látja azt, hogy milyen veszélyes a drog társadalomra. Ebben a történetben az egyetlen jó arc Hank volt, nem pedig Gus és Mike. Ahogy a történetben haladunk elõre Waltert egyre jobban megutáltam, Jesse iránt még éreztem szánalmat, de a kémiatanárból Heisenbergé változó fickó iránt még azt sem. Az, hogy a családtagok hogyan reagálnak arra, ha megtudják, hogy egy közeli rokon súlyos bûncselekményt követett el, és bûnbanda tagjaként rendszeresen követ el szörnyûségeket (mert azért a gyilkosság csak annak nevezhetõ), szóval ez attól függ, hogy az egyes emberek milyen morális alapon állnak. Ha a család többi tagja elítéli a bûnözõ életmódot folytató embereket, akkor könnyen lehet, hogy egyesek úgy reagálják le ezt a szituációt, mint Skyler, a kamasz fiú, Hank és az a "ribanc". ***SPOILER***Skyler azzal, hogy nem jelentette fel a férjét, azt vállalta be, hogy börtönbe kerülhet, de minimum meghurcolják bûnpártolásért, ha a férje lebukik. Egyáltalán nem meglepõ, ha erkölcsös emberek utálattal néznek egy rokonukra, ha megtudják róla, hogy súlyos bûnök terhelik a lelkét.***SPOILER VÉGE***
10/10
mudibarát 2014 máj. 09. - 21:09:23 10/10 Előzmény denizay
(135/237)
SPOILERT IS TARTALMAZ

Azt kell mondanom, hogy jó pár dologban egyet értek veled, bár szerintem azért realisztikusabb volt a dolog, mint gondolnád.
Viszont talán már említettem, mi az, ami nagyon zavart: ez a mindenki egyöntetûen és azonnal megutálja Waltot, mikor rájönnek, hogy methet fõz. Walter Jr. elbõgi magát, jajj nem, az apja biztos nem, ez szinte olyan, õ okozta volna a 911-es robbantásokat! Az a r*nc Mary vagy hogy hívták Skyler testvérét, úgy tesz, mintha emberiség ellenes bûnöket követett volna el, azonnal börtönbe kell mennie, vagy inkább meghalnia. Hank hozzáállása bizonyos mértékben megérthetõ, de például nem hiszem hogy apám sógora, akivel már jó barátok 20 éve, azonnal pálfordulatot venne, és foggal körömmel szinte ki akarná füstölni, meg megverné, stb. A család hozzáállása volt a legkevésbé realisztikus: ha valahol, egy családban minimum valamilyen szintû motiváció számonkérés lenne, és ne már, hogy hirtelen mindenki úgy tenne, mintha sohasem ismerték volna a családtagot.
Az nekem is betett, amikor Hank a vécében megtalálja a könyvet. Ostobaság. Nincs az az isten, hogy Walt ilyen bizonyítékot megtartott volna, nem hogy a vécébe teszi.
Abban nincs igazad, hogy ki kellett volna szállnia, miután megvolt a pénz. Az elején azért csinálta persze, de már a 4. évadtól igencsak látszott, hogy nem erre megy már ki a játék. Az 5. évad végén ráadásul még meg is fogalmazza az igazi motivációját: "I did it for me. I liked it. I was good at it. And, I was really... I was alive."
7/10
denizay 2014 máj. 06. - 03:56:15 7/10
(134/237)
Még annyit hozzáteszek, hogy ez a szûk látókörûség nagyon amatõr fogás volt. Egy példa: Jesse összejön Jane-el, akinek pont az apjával találkozik Walter, majd mikor meghal Jane, pont az õ apja az aki miatt lezuhan az a két gép, pont Walter háza felett.
Meg ez a mindenki mindenkit ismer hülyeség is kiborított. Miért nem lehetett több szereplõt bevonni?

Mike viszont nagy volt. Õt is csíptem. A megölése viszont egy giga faszság. Teljesen logikátlan hülyeség. Aztán a náci banda Toddal az élen már egy cirkuszba is elmehetne, annyira nevetséges. (Szerintem)

Ezek ellenére sem adnék rosszabbat egy 7,5 nél.
7/10
denizay 2014 máj. 06. - 03:39:15 7/10
(133/237)
SPOILER

Nem a legjobb sorozat, amit láttam, de elõl szerepel azon a bizonyos listán.
Lassan indult be, szerintem túl sok idõt fordítottak a drámai részekre, amik többé, kevésbé sikerültek. Én végig Walternak "drukkoltam" pedig elég esetlen volt sokszor. Persze reálisan cselekedett, általában ésszerûen, de néha érthetetlenül. Egy idõ után beleszokik az ember. És egy jelentõs jellemfejlõdésen megy át. Walt-on ez csak néha-néha tapasztaltam. Egy csomó pénzt szerzett, simán fizethetett volna "szakembereket", akik foglalkoztak volna vele, simán kiépíthetett volna egy kisebb kereskedelmi hálózatot. Egyszer sem éreztem azt, hogy uralta volna a helyzetet. Ez az autómosó meg egy nagy baromság volt. Skylernek errõl az egészrõl nem is kellett volna tudnia, plána nem belevonni. Csak miután Walt meghal. Némely szereplõk pedig nagyon irritálóak voltak. Skyler-t és Marie-t legtöbbször lepuffantottam volna, a gyereknek ('asszem Flyn) meg mintha egy önálló gondolata nem lenne. Egyik percben szeret, másikban utál. Egy "valódi" mondta nem volt 5 évad alatt.
Hank pedig számomra unszimpatikus lett, onnantól, hogy megtalálta azt a könyvet. Ennek nem kellett volna megtörténnie. Tuco rokonainak már abban a parkolóban ki kellett volna nyírnia Hanket, ha már megtámadták. Kínomba röhögtem azon a jeleneten. Mint egy tipikus akciófilm 0 realitással. Viszont másutt rendben voltak a dolgok.

Még egy fontos dolog: Jesse, õ nekem szimpatikus volt az elején egy ideig. De nagyon idegesítõ tud lenni a talpraesettlengése, állandó hisztijei, rinyálása. Az is unalmas volt egy idõ után, hogy minden egyes jelenetnél csak az ordítozás ment, amikor egy légtérben voltak Walt-al.
Az egyik kedvenc részem, a "Fly" volt. Ebben pont az ellenkezõje történt. Kezdtem azt hinni, hogy normális emberek beszélgetnek. Aztán ha ennyire ki nem állhatták egymást (Elvileg Walt a fiaként szerette, vagy mi. Ez nem látszott) szét kellett volna, hogy váljanak útjaik. Állandó depressziói pedig nagyon impotensé tettek egy-egy jelenetet. Félreértés ne essék, a színész (Aaron Paul) óriásit játszott, kitûnõ alakítás. Én az általa (tökéletesen) megformált karaktert jellemeztem.

4. évad nálam (egy-két részt leszámítva) mindent vitt. Nagyon jól sikerült. Gus nekem a másik kedvencem volt Walt mellett. Nagyon sok mindent ki lehetett volna hozni ebbõl a kettõsbõl, ha Walt a fent említettek módjára cselekszik, és talpraesettebb.

Összességében egy jó sorozatot láttam, nem unatkoztam egyetlen részén sem. Szórakoztató volt. Nálam 10/7,5.

Talán ennél magasabb pontszámot adok rá, ha nem látom hamarabb a "Drót"-ot. Mert sajnos (vagy nem sajnos) mindent ahhoz viszonyítok, és realitás terén kétlem, hogy bárki is fel tudná vele venni a versenyt, talán ezért szúrták a szemem a fent említett dolgok.

SPOILER
10/10
mudibarát 2014 máj. 01. - 23:02:33 10/10
(132/237)
Nyilván bûnözõ, ez nem kérdés. De azért Hitlerhez képest sehol sincs. Vagy Sztálinhoz. Na jó, talán erõs példákat mondok,de így érthetõbb az álláspontom.
Nem azt mondom, hogy morális döntéseket hozott, hanem hogy logikusakat. Nem élvezetbõl ölette meg bizonyos embereket, hanem mert az kellett ahhoz, hogy õ fent maradjon a vizen. Nem "helyes" de érthetõ.
Hát a drog érdekes megítélésen van, a véleményem meg kell mondjam, hasonló ahhoz, amit a sorozatban egy beszélgetésben Walt mond Hanknek: az állam dönti el hogy mi legális és mi nem, lehet hogy holnap betiltják az alkoholt, vagy engedélyezik a marihuánát, és akkor már hirtelen minden rendben lesz a fû megítélésével kapcsolatban? Volt az alkohol és a cigi is illegális, ma már nem azok, pedig azok is drogok. Majd ha rájönnek, mennyi pénz tudnának keresni vele adóból, mi egyébbõl, akkor ezek is elérhetõek lesznek a Nemzeti Drogboltban.
Végezetül Shakespeare: "Nincs a világon se jó, se rossz, a gondolat teszi azzá."
sanderson 2014 máj. 01. - 19:54:35 Előzmény mudibarát
(131/237)
Mi lehet a legjobb szó azokra, akik methet fõznek és árulnak? Talán az ördög az túlzás, de a bûnözõ azt hiszem pont megfelelõ. ***SPOILER*** Amikor még a történet elején azt mondta Walt, hogy õ nem bûnözõ, akkor az ügyvéd elnevette magát, és én is mosolyogtam. Mekkora naivitás az, ha valaki azt gondolja, hogy kõkemény bûnözõkkel üzletet lehet úgy kötni, hogy közben neki nem piszkolódik be a keze. Az elsõ két gyilkosságnál úgy tûnik nem volt választási lehetõség, persze az életben maradt díler megölése helyett a rendõrségre is mehettek volna. Akkor még Walt nagyon dilemmázott, hogy talán szabadon kéne engedni a fickót. Késõbb nagyon könnyen hozta meg tíz ember haláláról a döntést. Engem az egyáltalán nem hatott meg, hogy ezt az egészet a családja miatt tette.***SPOILER VÉGE*** A drog nagyon súlyos problémát jelent a társadalomra, ezért tiltott néhány kivételtõl eltekintve szinte minden országban. Minden ember nem csak egy családnak, hanem nagyobb közösségeknek is (egy város, egy ország polgára) tagja. Egy normálisan gondolkodó embernek felelõsséget kellene éreznie egy nagyobb közösségért is, hiszen õ is része annak.
10/10
mudibarát 2014 ápr. 30. - 23:04:09 10/10
(130/237)
Hopp, visszanéztem, nem könyvet olvas.
És az elsõ rész amúgy a kedvencem. Valamint szerintem a Légy címû epizód is nagyon jó volt, nem hagytam volna ki azt sem.
10/10
mudibarát 2014 ápr. 30. - 21:07:45 10/10
(129/237)
Ez nem csak egy jó sorozat. Ez A sorozat. Nagyon magasra tette a mércét a többi sorozattal szemben. Nagyon logikus, teljesen felépített sorozat. Ajánlom mindenkinek ,és lehetõleg eredeti nyelven!

SPOILER

Sokan írják, hogy az elsõ és második évad unalmas volt számukra, pedig nekem pont azok tetszettek a legjobban. Valamint az utolsó évad. Ezek 10-bõl 13 pontosak, a többi 11-12-es.
A történet elején Walter egy elég szerencsétlen fickó, amolyan papucsférj. Szereti a családja, de határozottan nem becsüli. A fia a sógorára néz fel, mindenki viccelõdik vele, alig mer beszédet mondani a szülinapján. És komolyan, amit Skyler mûvel a szülinapja estéjén... Amikor könyvet olvasva, oda sem nézve elégíti ki... Komolyan. Amikor elmennek a barátjuk partijára, akkor volt számomra az azonosulási tetõpont: amikor kiderült, hogy kiszállt egy induló, felesben alapított cégbõl, valószínûleg gyávaságból vagy bizonytalanságból... Nem tudta beteljesíteni, amit az intelligenciája ígért neki. És a szegény embert az ág is húzza: tüdõrákja lesz. Ez kész.
Innentõl kezdve minden lépése teljesen érthetõ volt számomra: valóban a családjáért kezdi a drogfõzést, de késõbb már nem is pénzért, hanem magáért teszi az egészet: végre megbecsülik, õ a legjobb a helyzetében, megtalálja önmagához. Cserébe azonban elveszíti a családját. Én nagyon szomorúnak találtam, hogy Hank pont megtalálta a Fûszálakat, amikor már pont rendbe jöhetett volna az élete, de aminek meg kellett lennie, az meg is lett(a sorozat szempontjából). A befejezés egyszerûen drámai és tökéletes volt. Mindenki megkapta, ami járt neki: a rosszfiúk és a nõ meghal, Jesse és Walt pedig megkapják a megváltásukat.
Ami egyedül zavart a sorozatban, az a család tagjainak egyöntetû reakciója arra, hogy Walt methet fõz: az asszony egybõl elkönyveli, hogy szörnyeteg, mielõtt bármit is tudna Walt egyéb dolgairól, ami egyébként teljesen logikus lépések voltak, nem ölt soha "viccbõl", mindig csak muszájból. Nálam nem ez a gonosz definíciója. Aki methet fõz, az egybõl maga az ördög? Hanket megértem valamilyen szinten, olyan, mintha a kotorékeb rájönne, hogy az alomtársa egy róka. A fia is egybõl: nem is ismerlek, soha nem is ismertelek! Miért nem halsz már meg?
Hank felesége egy p*csa, vele nem foglalkozok inkább.
Skyler a vége felé kicsit mintha kezdené kapizsgálni, és ne is haragudjatok ,de õ mondja Jessere, hogy õt is megölethetné Walt, hiszen mit számít még egy? Ez a gondolkodás... Tudom, hogy Walt sokat titkolózik, és nem is értem, miért nem tisztázza magát soha, bár lehet, Skyler úgysem hinne neki.
Sokan mondják, hogy fokozatosan felváltja Walt személyiségét Heisenberg. Szerintem ez ostobaság. Ez csak egy név, ami mögé a szó legszorosabb értelmében elbújik. Kemény fickónak mutatja magát, de általában a váratlan helyzetekben mindig azonnal szertefoszlik az álarc, és elõbukkan az igazi bizonytalanabb énje(kb mint ahogy én viselkedek). Számtalan ilyen jelenet van.
A kedvencem, amikor Tuconak adnak el methet a roncstelepen. Akkor még nem volt igazán a hazugság mestere, így napszemüveget vett, hogy elrejtse a szemét, ami ugye elárulja az igazi érzelmeket. De amikor Tuco csak úgy megtámadja az emberét, tátott szájjal, szinte remegve figyeli. Tökély.
sanderson 2014 ápr. 13. - 14:41:01
(128/237)
Nehezen szántam rá magam, hogy elkezdjem nézni ezt a sorozatot, mert tudtam, hogy a fõszerepekben negatív figurákat látok majd, akikkel nehéz azonosulni, nem könnyû szorítani nekik, ha bajban vannak. Márpedig ebben a filmben szinte egyik bajból még ki sem másztak, már jön a következõ. Szerintem Hank "bácsi" volt az egyetlen igazán pozitív szereplõ, leszámítva Walt fiát, de õ még csak egy 16 éves srác, nem kiforrott egyéniség. Azt kell, hogy mondjam az egyik legjobb sorozat, amit eddig láttam. Walt és Jesse nem hasonlítható például Butch Cassidy és a Sundence kölyök párosához. Vannak olyan filmek, amik eléggé el nem ítélhetõ módon bevisznek minket az erdõbe, és úgy nézünk meg egy filmet, hogy magunkban nem is tudatosulva a bûnözõ "fõhõsnek" drukkolunk. Ez a sorozat nem ilyen, éppen ezért nagyon elgondolkoztató. Zseniális a történetvezetés, pontosan látjuk, hogyan változik, alakul át Walt és Jesse személyisége, ahogy a bûn útjára lépnek. Két amatõr kezdõ bûnözõ kapcsolatba kerül a szervezett alvilággal, a nehézfiúkkal. Már rögtön az elején nem várt problémákat kell megoldaniuk, amihez olyan határt kell átlépniük, amire a legtöbb ember nem lenne képes. Bár ki tudja, hogy mire képes az ember szorult helyzetben, ha veszélyben az élete? Ahogy a történetben haladunk elõre az idõben, úgy lesznek a gondok egyre nagyobbak, és ezzel arányosan a problémamegoldások egyre durvábbak, keményebbek, drasztikusabbak. A két fõhõsre különbözõképpen hat az események ilyetén eldurvulása. Többet nem akarok mondani a cselekményrõl. Arra lennék kíváncsi, hogy arra a 350000 emberre vajon milyen hatást gyakorolt ez a film, akik hétvégenként drogot fogyasztanak hazánkban. Ezt a számot egy országosan ismert toxikológus mondta egy tv mûsorban, aki egyébként nagyon hasonlít Waltra. Tanulságként két közmondás jutott eszembe. Aki korpa közé keveredik, megeszik a disznók. Minden ember a saját sorsának kovácsa.
andras.varadi1@gmail.com 2014 márc. 13. - 18:26:51 Előzmény countdez
(127/237)
SPOILER

Most fejeztem be az 5. évadot, nagyon kemény lett ez is....

Szerintem a gyereket eredetileg tényleg kétségbeesésében vitte el, de utána, amikor letisztult, a picit is - mint annyi mindenkit - eszköznek használta:

A gyerekrablás miatt Skyler persze kihívta a rendõrséget, így amikor Walt telefonált és elõadta a beszédét látszólag csak Skyler-nek címezve, nagyon jól tudta, hogy mindenki hallja... Így ezzel Skylernek segített, kvázi elmondta magnóra a védõbeszédét.
10/10
krm.istvan 2014 márc. 07. - 14:23:56 10/10
(126/237)
Az egyik legfaszább sorozat, amit valaha láttam, pedig nem vagyok valami nagy krimi rajongó.
Amúgy találtam róla meg egyéb sorozatokról is egy jó kis cikket, akit érdekel: http://vs.hu/mit-illik-olvasni-a-zombiapokalipszishoz-0305/
10/10
szakbarbara 2014 febr. 25. - 19:14:30 10/10
(125/237)
A világ legjobb sorozata! Hihetetlen színészekkel, zseniális, izgalmas.
10/10
countdez 2014 febr. 21. - 12:00:21 10/10
(124/237)
Azért az nem lehet tanulság, hogy amíg nem csinálod azt, amit szeretsz, addig nem lehetsz boldog. Mert ilyen áron nem lehet az ember boldog. Szerintem ha nagyon tanulságot akarunk a dologból kihozni, az az lehet, hogy a családot nem szabad feláldozni semmiért.

SPOILER!!!

Jómagam szülõként mondom ezt és többek között mindig a családos jeleneteknél zuhantam meg, amikor pl. Walt elviszi a kislányát az otthonukból a feleségétõl és a fiától, az 5. évadban. De aztán rájön, hogy ez így nem mehet és visszaadja Hollyt. Nem marad senkije, aki szerethetné õt, a fia utálja, a felesége összetörve éli mindennapjait Walt pedig teljesen elszigetelõdik, megjárja a földi poklot.

Ha létezik pokol, azt az ember a saját életében éli meg, nem a halál után. Véleményem szerint.

Remek sorozat, érdemes volt végignézni.
10/10
offtopic
tomasss94 2014 febr. 04. - 12:22:42 10/10
(123/237)
10/10
tomasss94 2014 febr. 04. - 11:46:47 10/10
(122/237)
Múlt hét pénteken befejeztem a sorozatot. 2 napig totál a hatása alatt voltam. Hát srácok, ha jó sorozatot akartok nézni, akkor ezt mindenképp nézzétek meg!

Mivel a kedvencemmé vált ez a sorozat, úgy éreztem írnom kell valami véleményt róla (hosszú lesz lehet, de remélem valaki elolvassa). Megpróbálom tömören.:)

Kezdem ott, hogy sokáig gondolkoztam, hogy elkezdjem-e nézni, sokan ajánlották, tudtam hogy jó lesz, de a trailer alapján nem tûnt olyan nagy számnak. Inkább az az érdekes ebben a történetben, hogy hogyan válik a fõhõs fõgonosszá.

Mostantól SPOILEResen folytatom:

Sokakkal ellentétben, nekem tetszett az elsõ 2 évad is. Nagyon jól bemutatta, hogyan mûködik kicsiben a drogkereskedelem. Walt a fõhõs még szerethetõ, de megteszi az elsõ pár lépést a fõgonosszá válás felé.

A harmadik évadban kezdõdnek az olyan bonyodalmak, amik akár a sorozat végéig is kitartanak. Elejétõl kezdve bírtam Jesset, de nekem kb. itt lett a kedvencem. Walt szerintem itt már félúton van a gonoszság felé, amikor elgázolja a 2 csávót, nagyon durva volt. Utána az egyiket fejbe is lõtte, és a szeme sem rebbent.:D Eközben, amikor szegény Jessenek meg kellett ölnie az évad végén a csávót, az a jelenet szomorú volt.

A negyedik évad is jó volt (lehet a legjobb). Nagyon bepörögnek az események, érdekes izgalmas. Habár én az évad végén úgy éreztem, hogy itt vége a sorozatnak, vagyis vége is lehetne. Ezután szkeptikus voltam, hogy az 5. évadnak van-e értelme.

Azonban, ahogy elkezdtem nézni az ötödik évadot hamar tudtam hogy ez is briliáns lesz. Walter White személyét egyre jobban átveszi Heisenberg. Hamar kiderül, hogy nem a pénzért csinálja, hanem a hatalomért. Jesse pedig pont az ellenkezõje, õ megjavul így a sorozat végére. Az utolsó néhány rész nagyon durva lett. Nem számítottam Waltnak a vallomására, de így legalább megértettem, hogy mit miért csinált. Habár az 5. évadban nagyon megutáltam Walt-ot, az utolsó jelenetnél nem tudtam haragudni rá, inkább sajnáltam. Az utolsó jelenetet igen megnéztem, már vagy 10x.

Nekem az a tanulság az egész sorozatból, hogy amíg nem csinálja azt az ember, amit szeret addig nem lesz boldog.(Lehet ez hülyén hangzik most így.:D)

SPOILER vége.

Jó pár év múlva tuti újranézem majd az egész sorozatot. Egyik legjobb sorozat!
10/10
countdez 2014 jan. 30. - 15:48:55 10/10
(121/237)
Hmm.... Évek óta nem néztem sorozatot, most ezt egy ideje nézem. Most tartok a 3. évad elején.

Abban egyetértek azon elõttem szólókkal, hogy mikor kiderül Walter "turpissága" az asszony elõtt, az asszony meg sem hallgatja. Ez tényleg hülyeség. Nekem házas emberként azonnal az jutott az eszembe, hogy miért nem kérdezi meg Skyler, hogy miért kezdett el Walt drogot kotyvasztani. Ez valóban nem túl valóságos.

De ez csak egy sorozat.

Egyébként tényleg vannak rohadtul unalmas részek, amikor kb. a Dallas színvonalán halad a cselekmény, de lehet, hogy ez szándékos volt, hogy nagyobbat üssenek az izgalmasabb pillanatok.

Lássuk, mit hoz nekem a hátralévõ nem egészen 3 évad. A mondanivalóra én is kíváncsi leszek. :-)

Amúgy a Waltert alakító színész néha tényleg eszméletlen jól játszik, anélkül hogy akármelyik szupersztár hollywoodi ripacs szintjére süllyedne, visszafogottan, szinte csak a szemén látszanak a reakciók.
10/10
rappit 2014 jan. 29. - 19:10:13 10/10
(120/237)
Hihetetlen sorozat! Most nézegetem a port.hu-n a részeket és látom, hogy az epízód részek le vannak fordítva magyarra, de nem is ezzel lenne a gond, hanem amilyen szánalmasan fordították!!!! Az ember aki ezt mûvelte az szégyellje magát! Egyébként belehallgattam egy részbe és szánalmas a szinkron is, még csak meg sem közelíti az eredeti hangot, aki teheti mindenképpen eredeti nyelven nézze, hihetetlen nagyot ad a színészi alakításhoz, vagyis helyesen fogalmazva a szinkron vesz el a színészi alakításból!! Egy példa az epizód fordítás szánalmasságára:
SPOILER A 2. ÉVAD UTOLSÓ EPIZÓDJÁHOZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Angolul a 2. évadban 4db epízod neve a következõ: "Seven Thirty-Seven" "Down" "Over" "ABQ" Ez összeolvasva annyit tesz magyarul, hogy a 737-es lezuhan abq felett, ami egy nagyon elmés kis "easter egg", magyarra fordítva a "szakemberek" által így hangzanak: "A díler bosszúja" "Lefelé a lejtõn" "Robbanáspont" "A vég kezdete". Ebbõl látszik mennyire érdekelte a sorozat a kedves fordítót.....
shoc 2014 jan. 27. - 15:24:33
(119/237)
11 pont a 10-bõl.
félelmetesen jó.
mushi 2014 jan. 19. - 00:40:46
(118/237)
megnézném, hogy cselekednél, ha kiderülne, hogy rákos vagy, utána meg folyton azon járna az agyad, hogy ne kapjon el a dea-s sógorod, vagy ne bukj le egyáltalán senki elõtt, miközben drogot kotyvasztasz napi vagy heti szinten... mikor korábban meg élted a tipikusabb-már-nem-is-lehetne amerikai kisvárosi életed az asszonnyal meg a köly(k)ökkel és egy szimpla kémiatanár voltál, aki kb még egy sört se döntött le soha, annyira 'izgalmas' volt az élete...