szookedorina 2018 jún. 30. - 11:50:47
(361/381)
Ha a változás veszít jelentőségéből akkor mégis miért törekszik változásra az ember?

A valóságot (magunkat, másokat, az életet, Istent) mindnyájan értelmünk szemein keresztül fogjuk fel. Mégis különbözőképpen látjuk ezeket. A valóságról alkotott képed nem az enyém, és fordítva: az enyém nem a tied. Mindkettőnk képe a valóságról korlátolt és elégtelen, de különbözőképpen. Mindketten félremagyarázzuk és eltorzítjuk a valóságot, de különböző módon. Mindketten látunk valamit a rendelkezésünkre álló igazságból és szépségből, melyre a másik vak. A lényeg az, hogy e vízió dimenziói és tisztasága határozza meg világunk dimenzióit és életünk minőségét. Amilyen mértékben vakok vagyunk, illetve amilyen mértékben torzítjuk a valóságot, oly mértékben csökken életünk és boldogságunk. Következésképp, ha meg akarunk változtatni, akkor először ezen az alapvető vízión, vagyis a valóság felfogásán kell változtatnunk.

100 emberből csupán egy, aki megvalósítja önmagát és képességeit teljes egészében kihasználja. A többség anélkül létezik, hogy igazán élne. Általános vélekedés szerint a legtöbb ember csupán 10%-át hasznosítja életenergiáinak. Csak 10%-át látják a világ szépségének, az emberi érzésvilág mélységének és gazdagságának csupán tíz százalékát élik át. Botorkálnak a világban anélkül, hogy elmélkednének róla, anélkül, hogy kutatnák azt. Úgy élnek, hogy közben a szeretet tört hányadát adják és kapják.

(John Powell)
szookedorina 2018 jún. 29. - 22:04:56
(360/381)
Mi az ami annyira sötét anyag, hogy belezuhan saját magába? A lélek.
Úgy tartják mindennek van előnye és hátránya.
Szélsőséges világegyetem
A világegyetemet valaminek ugye alkotnia kell, mert a semmi nem tarthatja össze. A bolygók, csillagok, stb. közti teret valaminek ki kell töltenie. Na ezt hívják sötét anyagnak. Maga a létezése sem bizonyított, mert semmilyen formában még nem mérték meg.
10/10
Viharsziget 2017 febr. 15. - 17:26:33 10/10
(359/381)
Ez a lány egyszerûen lenyûgözõen aranyos és cuki, nem lehet nem szeretni. Nem plázacica, nem túl szép, de mégis gyönyörû és vonzó, és egyáltalán nem kövér, hanem husos!

A karaktere szimpatikus, ahogyan beszél, és mondja valahogy úgy, hogy pasik száma 1, kilók száma -1, tök cuki, ahogyan számol, és vezeti saját maga naplóját, életét.

Kedves film, kedves szereplõkkel, mind a három rész jó!
10/10
Suziy 2014 aug. 07. - 09:30:57 10/10
(358/381)
....és fordítva
10/10
Suziy 2014 aug. 07. - 09:29:19 10/10
(357/381)
Szerintem az új régi nem sokkal, de jobb mint a régi új.
Teréz anyu 2014 aug. 05. - 20:10:06
(356/381)
Elõtte sztem, gyönyörû szemei voltak...
Teréz anyu 2014 aug. 05. - 20:09:14 Előzmény robicsek2
(355/381)
Na kivi vok, most mit mondasz az arcára, a szemhéjfelvarrás után, mintha nem is õ lenne, jó hülye volt szegénykém...
Teréz anyu 2014 aug. 05. - 20:04:44 Előzmény 950617
(354/381)
Azon én sem.
offtopic
robicsek2 2014 júl. 27. - 16:14:39
(353/381)
Én tovább megyek nem csinos hanem dögös illetve szexi volt. Elkaptam volna :)
napraforgó 2014 júl. 27. - 14:28:43
(352/381)
Szerintem a nyuszijelmezben kifejezetten csinos volt a csaj. René Zweiléger arca nekem sem tetszik, olyan irreálisan pirospozsgás. Persze van, akinek ilyen rosaceás az arca, anélkül is, hogy alkoholista lenne. Túl vékony bõre, meg alkati, öröklött sajátosságok.
robicsek2 2014 júl. 27. - 13:35:12 Előzmény 950617
(351/381)
Szerintem meg ducibb alaktatu nõk is tudnak csinosak lenni. Persze azért megvan a határ.
Bridget-nek viszont nem állt rosszul a röcögös hájacska :) Bár neki a feje fura kicsit, nem csúnya , csak ahogy Jim Carrey mondaná az Én és én meg az Irén-ben, olyan az arca mintha folyamatosan citromot nyalogatna :P
10/10
offtopic
950617 2014 júl. 26. - 19:52:38 10/10
(350/381)
Hát pedig a formát alapjáraton nem a zsír adja ;) Izom fölött meg egy kis zsír akár elfér mert az még úgy is feszes.
10/10
offtopic
950617 2014 júl. 25. - 15:57:02 10/10 Előzmény Teréz anyu
(349/381)
Hát én meg pl az Amerikai pitén nem tudtam nevetni...:)
10/10
offtopic
950617 2014 júl. 25. - 15:56:03 10/10
(348/381)
Szerintem meg egy kisportolt, magára valamit adó nõ a gyönyörû, nem az aki csokival tömi a fejét.:)
offtopic
Teréz anyu 2014 júl. 22. - 17:46:38
(347/381)
Én már vagy 40-szer láttam, iszonyatosan kedvelem, de hogy nevessek rajta, szerintem nincs benne egyetlen poén se...inkább kedves, romantikus, néha megmosolyogtató...amin nevetni lehet pl. Brian élete vagy Dumb és Dumber...vak lárma...
offtopic
Teréz anyu 2014 júl. 22. - 17:42:52
(346/381)
blábláblábláblá...
10/10
offtopic
950617 2014 júl. 22. - 12:06:21 10/10
(345/381)
Ez a film annyira jó, hogy tegnap hetedjére megnézve is úgy szakadtam rajta, mint aki elõször látja. :D

Az elõzõekhez meg annyit, hogy a rossz táplálkozási szokásoknak és a mozgáshiánynak köszönhetõ ennyi elhízott Magyarországon. Ismerek egy csajt, simán benyom egy tábla csokit vagy egy tányér csilisbab után 2 lekvároskenyeret. Hát nem is karcsú a csaj :D
Meg persze ezek a péksütik vagy gyorsan felszívódó dolgok is csak felnyomják a vércukrot, laktatni meg nem laktatnak. Külföldön pl nincs minden sarkon pékség.

Sajnos amikor megyek vásárolni szinte nincs olyan kaja ami ne lenne tele finomított cukorral vagy liszttel. Azért meg nem fogok keveset enni, hogy ilyeneken éljek de ne hízzak meg. Fõleg hogy amúgy is hízós genetikám van, dupla munka vékonyan tartani magam. :)
csabaga 2014 ápr. 13. - 16:04:32
(344/381)
Nálunk a felnõtt lakosság nagy általánosságban elhízott.Minden ötödik nagyon elhízott.

Még a 18-34 év közötti nõk súlya közelít leginkább a normálishoz,mivel szinte egyedül itt találhatóak sovány emberek is.
Általában a soványak száma minimális.

A hajléktalanok közül tényleg az utcán egy helyben fekvõk néznek ki leginkább kövérnek.A keveset keresõk között szerintem is a rossz táplálkozás miatt nagyobb az elhízottak száma.
offtopic
Pickwick 2014 ápr. 13. - 04:13:33 Előzmény uüvwxyzzs
(343/381)
Meseszép felhasználóneved van, szinte élvezet kimondani. ;)
Szerintem az is probléma, hogy értelmes dolgot nem nagyon reklámoznak ezekkel a modellekkel. Illetve gyakran a tervezõk is álomvilágban élnek (ó, de milyen gyakran...) és eszükbe nem jut, hogy beiktassanak valami valóban fontos üzenetet a kollekciójukba, vagy a bemutatóba. Bevallom nem tudok túl sokat errõl a világról (és ez tudatos döntés is volt), de amikor belefutottam én mindig azt láttam, hogy ezek a csontkollekció modellek nem nagyon foglalkoznak semmivel a divaton, plázázáson és fotózkodáson, Twitterezésen kívül. Magyarán igen felszínesek és tudatlanok, buták.
Ja és folyton azzal szerepelnek a médiában, hogy kivel járnak éppen, vagy hol buliznak, esetleg mit viselnek, mi a "trendi". Nulla hasznos üzenet (bár biztos akadnak okos modell lányok is, akik tudják mi az igazán fontos), pedig szerintem lenne ebben lehetõség. Mármint a modellekkel üzenetet közvetíteni a fiataloknak (ha már úgyis rájuk néznek fel és az õ életük foglalkoztatja õket sajnos). Mondjuk most is közvetítenek, csak nagyrészt olyat, amit inkább nem kellene. De hát ugye ennek a helyzetnek az alakulása is több tényezõtõl függ...
offtopic
Pickwick 2014 ápr. 13. - 03:43:33 Előzmény csabaga
(342/381)
Egyszer láttam egy interjút valami nõvel, aki azelõtt az utcán élt. Mondta, hogy próbált összeszedetten kinézni, hogy újra munkát tudjon vállalni, de mivel egyre kövérebb lett, így egyre nehezebbé vált a dolog. A riporter is rákérdezett, hogy de ha sokszor napokig nem evett és úgy élt stb. akkor miért volt mégis elhízva, õ is mondta, hogy az emberek pont azt gondolnák, hogy csontsoványra fogyott. Most arra nem térnék ki, hogy ennek megértéséhez amúgy nem kell nagy ész és túl sok biológiával kapcsolatos tudás sem, mindenesetre a hajléktalan nõ is említette a lényeges dolgokat:
1, csak olcsó élelmiszert tudott venni, illetve olyat, ami gazdaságos. Pl. zsemlét, kenyeret, hozzá zsírt és hasonlókat.
2, rendszertelenül és egyoldalúan táplálkozott, olykor napokig nem evett aztán esetleg habzsolt stb. Ja és ugye mozogni sem mozgott, csak ült egész nap (mondjuk ezt egy idõ után meg is érti az ember, hát mit csináljon már...).

A sok szendvicstõl, vagyis zsemlétõl, pláne ha vajjal vagy zsírral van megkenve, már pár hét alatt jelentõs számú kilogrammot lehet felszedni, ez tény. Az is, hogy ha valaki kihagy étkezéseket, esetleg rendszeresen egy-egy napig nem eszik, akkor "vészhelyzetként" értékeli a helyzetet az agy, és amint magához vesz valamit az illetõ, a szervezete rögtön elkezd raktározni, ki tudja, mikor lesz megint valami alapon. (Sokan itt buknak el, mert azt hiszik ha nem esznek majd fogyni fognak, ami eleinte vagy rövid ideig mûködhet, de általában hízás a vége (és különféle egészségügyi problémák). Egyébként én attól borulok ki, hogy mindenki diétákat és fogyókúrát emleget, amikor az teljesen más, a fogyáshoz életmódváltás kell. De ezt itt inkább lezárom, mert már túlságosan off.)

De maga a jelenség valóban érdekes, hiszen általában nagyon soványak ezek a hajléktalan emberek, egyesek pedig mégis inkább erõsen túlsúlyosak (most csak azokat vettem alapul, akik már régóta az utcán élnek).
Nem tudom, talán az egyéni adottságokon túl számíthat az alkohol- és drogfogyasztás is esetleg... Plusz a mozgás (van aki egész nap járkál pl. parkolókban, vagy az utakon a lámpáknál), az alvás, a kedélyállapot, a stressz, az egészségi állapot és még sok más. Hiszen a szervezet mûködése egy komplex rendszer, sok ok-okozati összefüggéssel, tehát apróságoknak tûnõ dolgok is hatással lehetnek jelen esetben például a testsúlyra.