uüvwxyzzs 2014 márc. 27. - 13:09:45
(341/381)
A második filmben már tényleg kövérebb volt Bridget, de én az elsõrõl beszéltem, amiben szerintem teljesen átlagos az alkata. Engem igazából azért bosszant ennyire a téma, mert ha az ember körülnéz a világban, hamar rájön, milyen felesleges dolgokkal foglalkoznak az emberek, fõként a mai fiatalok. Igen, elég rossz, hogy sok ma a kövér ember, de sajnos úgy van, ahogy az alattam hozzászólók is írták; az olcsó kaják egészségtelenebbek. Szerintem is fontos, hogy ne legyünk túlsúlyosak, de az sem normális, hogy a 45 kilós modelleket állítják példaképeknek a mai fiatalok elé. Elgondolkoztatok már azon, mennyivel több ideje lenne a fiataloknak a mûvészetekre, a tudományra, ha nem állandóan az étkezési problémákkal és hasonlókkal foglalkoztatná õket a média? Talán ha kevésbé lenne központban a divat, sokkal figyelmesebbek lennének egymással az emberek és olyan dolgokkal is foglalkozni kezdenének, mint például a globális felmelegedés, ami elég égetõ probléma, mégis alig tud róla valaki valamit és általában csak legyintenek rá az emberek. Hogy várjuk el a felnövõ generációktól, hogy megmentsék a bolygónkat, fejlesszék a tudományt, ha nincs széles látókörük a világra és csak a mindennapok divatjával törõdnek? Persze majd tanulnak valamit a fõsulin vagy az egyetemen, de az nem elég arra, hogy rájöjj, mik is az igazán fontos dolgok az életben.
csabaga 2014 márc. 20. - 17:31:23
(340/381)
Ezek a kövér nõk a jobb módú,polgári,nemesi családokban éltek,ahol "divat"volt a sok étel elfogyasztása,a sok fogásos lakomák.
Ideálok lettek,mivel nem volt más.

Egy sovány,néha éhezõ,magát agyondolgozó parasztember nem lehetett ideál.

Viszont a múlt században,a háború után,a 20-as évektõl a vékony nõt tartották szépnek,és ez maradt az újabb háború végéig.
Majd megint jöttek a teltebb(nem kövér!)nõk,majd újra a vékonyság és a nekik való miniszoknya,a 60-as évek közepétõl.

Mostanra eljutottunk oda,ahol az USA már régóta,a kórosan elhízott emberek tömkelegéhez.És a drasztikus fogyókúrákhoz,ami semmin sem változtat.
Elgondolkodtató,ma már a koldusok és a hajléktalanok is általában kövérek,míg régen a munkanélküli emberek tényleg soványak voltak.
csabaga 2014 márc. 20. - 17:22:38
(339/381)
Persze,a kóros soványság sem szép,de ezeknek az embereknek a száma a töredéke a kövéreknek.Minél idõsebb korosztályt nézünk annál nagyobb a kövérek aránya.Kivéve a legidõsebbeket,a betegeket.

Vannak alkati adottságok is.Ismerek sovány embert,aki teljesen normálisan eszik és testeset(nem kövéret),aki keveset és mégis...

Ez a 80 kiló olyan 20 kilóval több,mint a nõk átlagmagasságához passzoló kb.normális súly.Bele sem merek gondolni,én magam 20 kilóval többel hogyan néznék ki.Szerintem meg sem ismernének.
Már az a 3 kiló plusz is látszott...
offtopic
Pickwick 2014 márc. 19. - 22:26:01 Előzmény csabaga
(338/381)
Azzal egyetértek, hogy egyre több az elhízott ember - felnõtt és gyerek egyaránt. (Ez mint tudjuk több dolognak is köszönhetõ, egészségtelen ételek, kevés mozgás stb.) Nem tudom mennyi idõs akit kérdeztél :D, de szerintem azért régen is voltak kövérebb nõk is szép számmal. Sõt, ha még többet megyünk vissza az idõben, akkor eljuthatunk oda, amikor a teltebb, kövér nõideál volt a közkedvelt (ami egészségügyi szempontból szintén lehet amúgy problémás természetesen). De mindegy is.
Én csak arra gondoltam, hogy szerintem egy 80 kg körüli nõ (akkor egy 60 körüli pedig pláne nem) nem olyan kövér, hogy azon különösebben meg kelljen ütközni. Egyrészt mert mégsem akkora darab, mintha mondjuk 180 kg lenne, másrészt pedig valóban mert manapság sok az elhízott ember, több ilyen nõt láthatunk a hétköznapok során is. Nekem azzal van problémám, hogy egyeseknél annyira jól sikerült az "agymosás", hogy egy ilyen, 80-as nõt már végtelenül undorítóan hájasnak tartanak, és ezt esetleg sértõen ki is fejezik.
Különben nem azért mondom, de szerintem egyes kórosan sovány modellek legalább annyira undorítóan (bár ez kicsit talán erõs kifejezés) festenek, mint a nagyon kövér emberek.
csabaga 2014 márc. 19. - 17:18:05 Előzmény napraforgó
(337/381)
Volt három kiló súlyfeleslegem és azzal adtam le,abbahagytam a gyorséttermeket.Tényleg nagyon egészségtelen.

Az elhízás duplán drága.Az életek és az új ruhák,mivel a régit kihízod.:)
7/10
cellasto 2014 márc. 18. - 20:29:19 7/10 Előzmény iZsolt22
(336/381)
ezek szerint,te észre sem vetted,hogy szerepelt ebben a filmben egy colin firth nevezetû színész is :))
offtopic
napraforgó 2014 márc. 18. - 18:56:13
(335/381)
Ez igaz, tényleg sokat eszünk, és nyilván nem a legegészségesebb ételeket. De sajnos a legegészségesebb, legsoványabb ételek a legdrágábbak, és sok embernek nem telik csak kevésbé egészséges ételekre, amely viszont hízlalnak.
offtopic
csabaga 2014 márc. 18. - 18:49:54
(334/381)
Nem a háborús évekre gondolt.Ez a mai folyamatos eszegetés teszi kövérré az embereket.
offtopic
napraforgó 2014 márc. 18. - 18:41:34
(333/381)
Sajnos anno nem az egészséges táplálkozástól voltak soványak a nõk. Meg a férfiak is. Az én apám a szibériai hadifogságban 38 kg-ra fogyott le, mert nem kaptak enni, vagy csak alig. Füveket szedtek az árokparton, abból próbáltak levest csinálni.
Aztán ott volt a jegyrendszer az '50-es években. Húst csak akkor ettek, ha egy vidéki rokon küldött kis disznótoros kóstolót, vagy ilyesmit.
És ha egy gyereknek déltájban azt mondták, hogy kimehet a térre játszani, az azt jelentette, hogy ma nem lesz ebéd.
Így nem nehéz "karcsúnak" lenni.
csabaga 2014 márc. 18. - 17:02:16
(332/381)
A fõszerepet alakító színésznõnek több mint 10 kilót kellett felszednie az szerepre...

Egy átlagos magasságú nõ 80! kilóval igencsak kövér.Bár ma annyi a túlsúlyos ember,hogy az "elefánttá" hízottak,zsákruhában járók között szinte észre sem venni õket.

Kérdeztem egy idõsebb rokonomat,hogyan néztek ki a nõk,mikor õ volt fiatal.Hát nem így,felelte.Karcsúak voltak.

Ma a 40 feletti nõk(és férfiak) 80%-a elhízott.Sokan nagyon.
offtopic
Pickwick 2014 márc. 18. - 02:18:06
(331/381)
Hát nem tudom, az én szememben még a 80 kiló körüli nõk is inkább csak túlsúlyosak, de semmiképpen sem tartoznak a vállalhatatlanul kövér kategóriába. (Mondjuk az is igaz, hogy én kulturáltan szoktam megnyilvánulni, tehát egy 200 kilós emberre sem használnék soha sértõ kifejezéseket a súlya miatt, mert nem látom értelmét, meg egyáltalán, eszembe sem jutna soha.)
Az meg akkor kész vicc, ha Bridget a filmben csupán 60 kg és azon problémáznak ennyire. Még egy alacsony nõnek is normális testsúly, ha szigorúan vesszük, akkor is csak 3-6 kiló feleslegrõl van szó.
Én már nem értek semmit. :D
offtopic
napraforgó 2014 márc. 17. - 17:14:56 Előzmény Teréz anyu
(330/381)
Nem kontráztam, éppenhogy egyetértettem veled.
Teréz anyu 2014 márc. 17. - 09:57:10
(329/381)
Nem ismerem a font és a kiló közötti különbségeket(és nem is akarok utána nézni, mert kábé pont leszarom), így ebben rád hagyatkozom.
Nem tudom miért kontráztál az én hsz-emre, hiszen semmilyen ellentétben nem áll a tiéddel.
Nincs vita.
napraforgó 2014 márc. 17. - 08:05:45
(328/381)
Már régebben láttam a filmet, ezért nem emlékszem pontosan. De a film elején a szenvedõ Bridget megméri magát a mérlegen, ami 120 font körüli értéket muutat, talán 1-2 fonttal többet.
Na most egy angol font (pound, rövidítve lb, ℔ vagy lbm) egész pontosan 453,59237 gramm. Mi nagyvonalúan fél kilóval szoktunk számolni.
Egy 120 fontos nõ így a 60 kilónál kevesebb, ha tekintetbe vesszük a két font = 1 kiló közötti 13 dekákat is. Szóval ez a "Bridget Jones kövér" címû cirkusz jócskán túlzás! A nõ teljesen átlagos, hétköznapi méret a harminc-egy-két-három évéhez képest.
Az a szomorú, hogy a média a 0-ás méretet sztárolja.
Én is 34-es méret és 44 kg voltam gimnazista koromban. Aztán meg felnõtt lettem. Szültem két gyereket, 40 évig ülõmunkát végeztem, így ma jóval több vagyok. És az életem nem abból állt, hogy fittnessztermekben sanyargattam magam néhány dekáért. Ezt azért csak kevesen engedhetik meg maguknak. A ma nõjének általában az jár a fejében, hogy mit is agyjon ebédet, vacsorát a családjának, abból a kevés pénzbõl, amit keres.
offtopic
Teréz anyu 2014 márc. 17. - 05:45:41
(327/381)
Bridget, testsúlya teljesen átlagos. Ma az utcán rohangászó nõk átlag testsúlya 60 és 80 kg közé tehetõ. Az emberek hajlamosak a 80 kilósakat 60-nak saccolni, mivel a 80kilóról már merõben más elképzeléseik vannak. A filmben szereplõ Bridget, maximum 70 kg, de inkább 60, ami a színésznõ 163 cm-eréhez, épphogy eltér az orvosi normálistól.

Egyébként két féle embertípust különböztetünk meg, vannak a vékony csontozatúak, akik 50kilósan is tudnak hájasok lenni, holott orvosilag a testtömeg indexük még mindig nem érte el a normálist. Ugyanakkor vannak az erõs csontozatúak, akik vékonyan is túllépik a normálisan elõírt testtömeg indexet.

Mindig is ódzkodtam ezektõl az elõírásoktól, hogy lehet mindenkit egy kalap alá venni, amikor mindenki annyira más.

Teljes képzavar uralkodik a ruházati cégek fejében is.
Télen vettem egy télikabátot és az egyek kisebb méret picit kicsi lett volna, ezért eggyel nagyobbat vettem, nos ennek a kapucnija, ha elõre hajtom az orromig lóg, bezzeg a kisebb méreté (szélességben 2cm-rõl beszélünk) tökéletes lett volna a kapucnija, a fejemre.

Kérdem én, aki teszem azt pár kilóval több, annak már a feje is kétszer akkora, mint egy kisebb méretnek?
Hát nem...

Egyébként az orvosi könyvekben, egy átlagember 70kg, nak van megadva erre írják a gyógyszereket stb...

Ezen kívül a film nagyon jó, de tényleg zavaró, hogy az ember keresi a hájakat a színésznõn, amik nem is léteznek, nem ártott volna egy hitelesebb alkat, az rendben van, hogy Röné átlagosan viselt 45 kilójához a felszedett 15 soknak tûnik számára, de számunkra, csak a tipikus "összefogom a bõrt a hasamon a tesi öltözõben és nyávogok, hogy: jaj de kövér vagyok!"
napraforgó 2014 márc. 17. - 04:55:41
(326/381)
Teljesen egyetértek azokkal, akik itt Bridget 60-hatvanegynehány kilós testsúlyát normálisnak találják. Az ötvenes évek sztárjai, Jane Mansfield, Marilyn Monroe, vagy akár Sofia Loren is pont így néztek ki anno. Volt rajtuk husi is, nemcsak csont és bõr voltak.

Bridget a nyuszijelmezben kifejezetten formás, csinos, kicsit sem kövér, csak nõies. Üdítõen eltér a mai fogas-piszkafa tipusú modellektõl, akiket ráadásul photoshoppal igazítanak még karcsúbbra.
Hány nõt és hány bakfislányt betegítettek már meg ezek a mûvi, irreálisan karcsúvá varázsolt szépségideálnak kikiáltotteszményképek!

És meg lehet nézni az utcán a 150 centis, 70 kilós csípõnadrágos lányokat, nõket, akiknek a hasa, feneke még télen is kibuggyan a rövid derekú nadrág és rövid dzseki együttesébõl... csak mert az a divat.
10/10
mushi 2014 márc. 17. - 02:14:10 10/10
(325/381)
egyébként a könyvben bridget 60-egynéhány kiló, és csak merem remélni, hogy a készítõk nem úgy gondolják, hogy így néz ki egy 60-62 (akár 65) kilós nõ, mint amilyenre felhizlalták renée zellwegert... így inkább néz ki 75-80 kilósnak, fõleg a 2. filmben.
Pickwick 2014 márc. 17. - 00:05:56 Előzmény uüvwxyzzs
(324/381)
Egyetértek. Rémes mi megy manapság, sokszor teljesen normális alakú nõket is lekövéreznek, sõt egyesek úgy beszélnek róluk, mintha legalább 180 kilót nyomnának.
Megnéztem most az itteni fotókat, de nincs rendes egész alakos kép Bridget-rõl (keresgélni pedig épp lusta vagyok). Viszont a filmet már láttam párszor és nekem úgy rémlik (igen, konkrétan elõttem van az a rész is, amikor bugyiban fut a pasi után), hogy teljesen normális, csak kicsit talán túlsúlyos. Szerintem ez az "esetleg leadhatna pár kilót, de amúgy rendben van" kategória. Különben rengeteg ilyen nõ van az életben, mégis boldogok és van férjük, párjuk (akiknek még nem ment el az eszük és teljesen normálisnak látják õket õk is).
Azzal egyetértek, hogy van egy kevés pluszkiló rajta, de szerintem az már nagyon szomorú, ha ez már nem fér bele a normál kategóriába. Általában én is a karcsúbb nõket szeretem, de akkor is úgy gondolom, hogy ez még a telt alkathoz tartozik és semmi probléma nincs vele. Az meg már egyenesen felháborító, hogy egyesek mindenféle hájas disznónak és hasonlónak nevezik...

A film népszerûségét egyébként nem értem, szerintem kissé fárasztó. Igaz, hogy az évek alatt megnéztem párszor, ha épp nem volt más, de szerintem unalmas is (én nem nagyon találtam benne vicces részeket sem, az effajta esetlenkedés belõlem nem vált ki nevetést). Azt hiszem csak Colin Firth miatt szoktam végigszenvedni. :D Különben én sem értem, hogy miért van oda mindkét pasi Bridget-ért, mármint nem a külseje miatt nem értem (az mondjuk igaz, hogy nem öltözik valami jól és a frizurája sem különösebben csinos), hanem mert olyan semmilyen. Gondolom az teszi egyedivé (elvileg), hogy sokszor képes akaratlanul is hülyét csinálni magából, vagyis arra gondolok, amit például a beszédet mondós jeleneteknél láthattunk.
Talán mondhatnám azt is, hogy szerintem nincs jól összerakva a film, túl sok romantika, túl kevés logika... (Másrészrõl én nem igazán tudok azonosulni a fõszereplõvel, talán azért is nem fogott meg a film.)
uüvwxyzzs 2014 jan. 17. - 14:14:27
(323/381)
Miért mondjátok Bridgetre hogy kövér? Már nem azért, de tök átlagos testsúlyú csaj, csak a rákényszerített szûk ruhák meg a hollywoodi anorexiás szereplõgárdának köszönheti, hogy testesebben mutat. Szerintem a legtöbb lány huszon-harminc évesen kb 60 kilós testsúllyal rendelkezik, ahogy õ is. A kinézete is tök normális, átlagos.
Azért az elég durva, ha manapság a férfiak azt gondolják, hogy a hollywoodi agyonkoplalt, edzõ terembe járó, színészkedésen kívül csak a testével törõdõ nõk alakja a normális. Arról nem is beszélve, hogy a hollywoodi színészeknek agyon van plasztikázva az arcuk, na meg persze a testük is. Nem véletlen, hogy ennyi köztük az alkoholista meg a drogos. Mivel nem ehetik soha degeszre magukat, vagy ki kell hányniuk amit megettek, egyéb élvezetekben keresik a boldogságot. A sok h..ye meg elhiszi a reklámokból, hogy a vékony a követendõ példa és kicsinálják magukat, ahelyett, hogy értelmesebb dolgokkal foglalkoznának és megtanulnának gondolkozni. Gratulálok a médiának. Éljen az ostobaság korszaka!
4/10
iZsolt22 2013 dec. 30. - 02:31:55 4/10
(322/381)
Nem rég láttam, mivel elég "híres" lehet kicsit sokat vártam tõle, de nagyot csalódtam. Unalmasnak és erõltetettnek tudnám jellemezni, amire a szörnyen gyenge szinkron (Udvaros D.) is rátett egy lapáttal. Csak Hugh Grant menteti meg ezt a filmet. :D