offtopic
Edmond Dantes 2014 okt. 14. - 17:07:27
(953/1093)
jav: ...eltünt...
offtopic
Edmond Dantes 2014 okt. 14. - 17:06:55
(952/1093)
Nevezett nõi (?) egyedke hozzád intézett személyeskedõ útszélije asszem elünt, szerencsére.
offtopic
Edmond Dantes 2014 okt. 14. - 17:05:04
(951/1093)
Tóta bemásolt cikke (köszönet a közreadónak) több mint (telibe)találó: igaz. A vége pedig úgyszólván mottója lehetne ennek a topiknak is ÉS mindegyiknek, amelyben "kisebbségi" témák jelennek meg, érdemes még egyszer, kiemelés tõlem:

"Aki...nem képes felfüggeszteni a gyûlöletét és undorát, és akit nem érdekel a tõle különbözõk sorsa, annak nem való a film. Kizökkentené, aztán még a végén kiderülne, hogy a maga gyûlölködõ, egyszerû kis világa undorítóbb... Mindenki másnak erõsen ajánlott."
offtopic
perry 2014 okt. 14. - 13:49:11
(950/1093)
Terézke !
Az meg , hogy a higanyos HN1N injekciót illeti Antal Vali ez a "agyszerû" oldal linkje amire szíveskedtél hivatkozni itt van olvassa el az akit érdekel:

http://antalvali.com/hirek/europa-tanacs-vizsgalat-h1n1-vilagjarvany-who.html

Igyekeztem nem személyes lenni, de úgy látszik te az a fajta fórumozó vagy aki nem a beszélgetés vagy az eszmecsere miatt vagy itt sokkal inkább , hogy szadista hajlamaidnak kiélésére alpári módon nyilvánuljál meg. Azt megértem , hogy ez neked örömet okoz, viszont ne lepõdj meg ha mások meg abba típusba helyeznek el aminek neve: troll fórumozó.
offtopic
blacknet 2014 okt. 14. - 13:44:08
(949/1093)
A H1N1-el volt probléma, de ne vigyük félre, nem a higany, hanem az üzlet...nyilvánvaló, ma már elismert tény, hogy ekkora fesztivált azért kellett neki rendezni, hogy néhány jól helyezkedõ vakcinagyártó cég jól megszedhesse magát a pánikból.

Az ókori görög, meg római társadalomban pedig ára volt a férfihúsnak, sõt, a gyerekhúsnak nopláne. Ez bizony hajlam, születéssel érkezik, és vagy látens marad, vagy felbukkan. Mindig adott kor társadalmi szokásai húzzák meg a határokat, hogy mekkora teret enged a férfiszerelemnek, pedofíliának, stb. (ez utóbbival kapcsolatban pl. manapság zéró tolerancia van az elsõvel ellentétben, de ahogy írtam, nem volt ez mindig így, meg nincs is mindenhol így, de kifejezetten az euroatlanti kultúrkörben igen).
Az, hogy silány propagandatémává vált, elsõsorban a 60-as évektõl kezdõdõ, "politikailag korrekt" jelszónak, és az alá zsúfolt maszlagnak köszönhetõ. Be kéne látni, sõt, el kéne fogadni, hogy nem mindenki tudja elfogadni. Ez az egész toleranciahablaty addig igaz, hogy amikor eljutunk a felismerésig, hogy valamit tolerálni kell, a toleráltaknak is tudatosítani kellene, hogy ez nem mindenkinek megy. És ez nem a gyûlölködés kategóriája, az egy másik probléma, de ha van egy tulajdonság, ami szembemegy az általánossal, akkor mindig van ütközõpont, ezt meg a toleráltaknak kell tolerálni.

Ja, azt meg végképp el kell felejteni, hogy aki mereven elzárkózik a témától, esetleg gyûlölködik, az valójában saját ösztönei, vágyai elõl menekül, hogy valójában õ is az. Ez nettó baromság, többek között a "politikailag korrekt" esernyõje alá húzódott érintetteknek volt ez egy védelmi mechanizmusa, tudományosan már rég túlhaladott, és megcáfolt rossz érve.
offtopic
filoszemitabélus 2014 okt. 14. - 12:46:13
(948/1093)
Tévedtem. Elromlott az automata cenzorgép és benne maradtak olyan homofób kifejezések, mint pl. buzi.
filoszemitabélus 2014 okt. 14. - 12:45:02
(947/1093)
Alább olvasható Tóta W. szellemes és találó filmismertetése. Kíváncsi leszek mennyi idõ alatt törlik. Abban biztos vagyok, hogy már alapból, automatikusan kipontozódik néhány betû a PC nevében.



Rómeó és Gyula
2006. március 30.

Szorongtam kissé a filmtõl, mert az elvi és emberjogi állásfoglalások árnyékában el kell mormognom az igazságot: két férfi szexjelenete nem olyan látvány, amit okvetlenül látni akarnék, sõt rendre rosszul leszek már attól is, ha elképzelem. Ettõl még, persze, ha õk óhajtják, hát kedves egészségükre, engem ugyan nem izgat annyira, mint Semjén Zsoltot. Neki meg majd csak megmutatja valaki végre, istenigazából. Az öregszex sem kenyerem, de mégiscsak fura volna betiltani vagy akár cikizni.

Hála istennek, a Túl a barátságon hangulatos, szolid b*zifilm, a minimumon és jótékony sötétségben tartja az ágyjeleneteket, és csak ott fordulnak elõ, ahol dramaturgiailag szükségesek. Ahol muszáj megmutatni, hogy miután egy nyarat tölt az erre hajlamos férfiember háromezer birka és szintén erre hajlamos barátja társaságában, nos, elkapja a szenvedély és a magány, és bizony fenekére néz a pohárnak, majd a barátjának.

Innentõl aztán, a hatvanas-hetvenes évek Amerikájában, egymásnak adják a kilincset a lehetõségek, a két szerelmes titkolt viszonya melegágya a shakespeare-i, klasszikus, letisztult drámának. Ez a történet nem a Gay Pride transzvesztita bohócairól szól, hanem a b*zilélekrõl, ami, és nyilván ez a lényeg, eléggé hasonlít a nemb*zi ember lelkéhez. Dilemmák, vágyak, emlékek, bûntudat, ragaszkodás, fájdalom, féltékenység, gyász. A Túl a barátságon sztorija és megvalósítása simán mûködne heteroszexuális szerelmesfilmként. Rómeó és Júlia, csak itt nem a torzsalkodó családok, hanem a homofób világ szolgáltatja a pressziót. Rendesen, érzékenyen megcsinált Love Story lenne, sõt valójában az is, azzal a melléküzenettel, hogy a b*zi is ember. Õ is lehet boldogtalan, és neki is fáj, ha meghal a szerelme.

Aki ennyit nem hajlandó elhinni, nem képes felfüggeszteni a gyûlöletét és undorát, és akit nem érdekel a tõle különbözõk sorsa, annak nem való a film. Kizökkentené, aztán még a végén kiderülne, hogy a maga gyûlölködõ, egyszerû kis világa undorítóbb, mint megannyi kovbojs*gg. Mindenki másnak erõsen ajánlott. Hogy legalább tudja, mirõl beszél, aki b*zizik.
Tóta W. Árpád
Index
Edmond Dantes 2014 okt. 14. - 10:02:11
(946/1093)
Én ugyanabból a Karinthy-csokorból inkább ezt az írását választanám:
A KÁLYHA MINDENKIHEZ MELEG
Stílszerûbb...jaaaj, csak aztán be ne tiltsák még a kályhát is...most h közelít a tél!!

http://www.youtube.com/watch?v=EBTF0Xh88l4
offtopic
filoszemitabélus 2014 okt. 14. - 09:54:01
(945/1093)
Az õ jogaiért miért nem harcol senki? Talán betegség, ha valaki egy fába szerelmes?


Karinthy Frigyes: BUXBAUMNE, A FA

I

De nem halt bele: a golyót kiszedték a hasából, a spárgát szépen lecsavarták a nyakáról, mint egy spulniról, a villamos két centiméternyire megállt, és az utánaugró mentõ még a levegõben kapta el, mint egy labdát. Az intézetben nagyon szépen viselte magát: nem csinált grimaszokat a rácsnál, nem erõszakoskodott a zuhany alatt, és csak egyszer makacskodott az orvossal, hogy adjon neki vattát, mert a tüdeje hozzádörgölõdik a bordájához, és az neki fáj. Smirglit is kért, de errõl nem mondta meg, hogy mire kell.

II

A fát három hét múlva látta meg a reggeli séta közben. Eleinte nem törõdött vele, negligálta, ajkát biggyesztette, nem ment oda, elfordult. Aztán egyszer véletlenül rálépett a fa egyik gyökerére.

- Pardon - mondta hidegen. - Nem vettem észre.

III

Késõbb megállt elõtte, hátán keresztbefonta kezeit, és oldalról kicsit gúnyosan méregette.

- Szép fa - mondta az orvos, aki figyelte.

- Igen - mondta szárazon -, szép molett fa. Nagyon kedves. Tetszik önnek?

És ravaszul nevetett az orvosra.

IV

- Csakugyan szép fa - mondta másnap.

Most már sokat volt lent. Járkált a kertben, visszanézett. Az orvosra komoran tekintett, egyszer hirtelen megkapta az egyik ágát a fának, magához húzta, és megcsókolta a végét. A fa szemérmesen és kacéran visszarántotta magát.

V

Néhány napig nehezen aludt, reggel sápadt és zavaros volt, szemei karikásak. Néha éjjel leszökött a kertbe. Reggel fátyolos szemekkel nézte a fát, és titokzatosan mosolygott.

- Ó - mondta kötekedve -, ezek a bukjelgyökerek.

És mikor nem néztek oda, lihegve szorította magához a fát.

VI

- Hamar lesz õsz az idén - mondta az orvos. - Máris hullanak a levelei.

Szúrósan nézett az orvosra.

- Igen - mondta nyomatékkal -, nagyon hamar hullanak. És nézze csak - a gyanta... nem jön a gyanta. Nagyon sajátságos... És az évgyûrûk a szeme alatt...

Néha hirtelen, s gyûlölettel nézett a kert sarkára, ahol egy másik, totyakos fa állott. Megsértõdve fordult el tõle.

- Az is almafa - mondta az orvos.

- Tudom - felelt röviden. - Szegény öreg. Bánom is én. Mért nem vigyáz. Az ember vigyázzon a feleségére.

És hencegve, kötekedve és fütyürészve sétált el a másik fa elõtt, rá se nézett, rálépett a gyökerére.

VII

- Azt hiszem - mondta az orvos -, nemsokára lesz már rajta gyümölcs.

- Igen - mondta fölénnyel. - No és mit gondol?

- Hogyhogy mit gondolok?

- Mit gondol, fog hozzám hasonlítani?

- Az almafa gyümölcse az almához hasonlít - mondta oktatólag az orvos. - Ez almafa. Olyan, mint az a másik, a sarokban. Az is almafa.

Hangosan, gúnyosan nevetett.

- Azt hiszi? Azért, mert az ott almafa, ennek is olyan lesz a gyümölcse, mint az alma. Na jó, majd meglátjuk.

VIII

- Majd meglátjuk, kihez fog hasonlítani, doktor úr.

Õsz volt, és reggel homályos és nyirkos volt a kert.

- Készíttessen bölcsõt, doktor úr - mondta. - Azt hiszem, szükség lesz rá.

- Igen - mondta az orvos, és áttelefonált a D-osztályba, van-e ott hely, át kell majd szállíttatnia valakit innen a C-osztályból.

IX

Egy reggel hatkor ébredt az orvos, és ásítva eszébe jutott, hogy az almafán valószínûleg lesz már ehetõ gyümölcs, lemegy és megnézi.

Azonnal meglátta. A levelek közt lógott, kicsit összement, de már zöld volt. Csakugyan az õ betegéhez hasonlított.

Az orvos megcsóválta fejét és levágta. Aztán telefonált, hogy hozzanak bölcsõt, deszkából.
Edmond Dantes 2014 okt. 14. - 09:44:47
(944/1093)
Következhet a következõ szokásos lépés, az aduász: pedofília -mert ugyebár az is "valami ilyen dolog"- és máris helyben vagyunk.
Brokeback Mountain - Túl a barátságon mint a pedofília (!) reklámja. Van valakinek efelõl kétsége? Na ugye.
Úgyhogy: tûzre vele, betiltani! Mármint a filmet. És visszamenõleges hatállyal + díjaival együtt törlendõ az IMDb-bõl, portról, helyét fölszántani,sóval behinteni. Pont.
Nekem speciel anno nem tetszett a film annyira, de számít ez itt?
Edmond Dantes 2014 okt. 14. - 09:34:58
(943/1093)
Már értem, miért írta valaki a minap h ebben a topikban sok a moderátor(ok) munkája..
Beteg, frusztrált emberek (is) benéznek ide és a film ü r ü g y é n, amit talán/valszeg nem is láttak, a SAJÁT ki-nem-beszélt, elfojtott vágyaikat, problémáikat, megoldatlan élethelyzeteiket próbálják ebbe a "mámorba" fojtani.
Érdekelne h aki szimplán n e m józan, annak hogyan lehet "józan, paraszti esze"? Persze dehogyis érdekel.
Hánytatót viszont szívesen adok, mint olvasom, van rá (is) igény(e). Ahogy másvalakinek meg terápiára a memóriazavara javításához = okt. 13. 16:43 | 1155
filoszemitabélus 2014 okt. 14. - 09:30:38
(942/1093)
Nem különösebben érdekelnek a pederaszták, de nehéz lenne nem észrevenni egy határozott tendenciát, hogyan tolják õket elõtérbe.
Ma már szinte elképzelhetetlen olyan amerikai romantikus film, amiben ne bukkanna fel legalább egy jó fej meleg, akivel rögtön szimpatizálni kell a nézõnek.
Viszont érzek egy nagyfokú kirekesztést az egészben. Mert miközben a melegeket preferálják, rútul háttérbe szorítják a nekrofileket, szodomitákat, lábfetisisztákat és még egy csomó speciális identitású embertársukat.
Határozottan fel kellene lépni annak érdekében, hogy a nekrofilek házasodhassanak halottakkal, a szodomiták pedig állatokkal. Pl. Karinthy egyik mûvének fõszereplõje az almafába szeretett bele és nemzett is egy almát a fának a mûintézet kertjében.
offtopic
filoszemitabélus 2014 okt. 14. - 09:18:58 Előzmény Edmond Dantes
(941/1093)
Tehát ezeket mind kipróbáltad és csak ennyire futotta, akkor nem bízom a gyógyhatásukban.
Teréz anyu 2014 okt. 14. - 09:09:32
(940/1093)
Nagyon örülnék, ha az én hozzászólásom is itt maradna, hiszen mindkét oldalnak ugyanolyan joga van megszólalni és hangot adni véleményének!
A bolyongóknak, pedig megtalálni közte az igazságot.
Teréz anyu 2014 okt. 14. - 09:08:28
(939/1093)
Sajnos, már gyerekkorban, mesékben, filmekben, reklámokban, vannak olyan elrejtett tartalmak, amik megfertõzik az arra érzékenyek lelkét és elindulnak egy furcsa úton, a homoszexualitás felé.

Nagyon ügyesen ágyazzák az átlag ember agyába, hogy a homoszexualitást el kell fogadni és az egy EGÉSZSÉGES DOLOG,(mindjárt hányok), de nem az és nem véletlenül, céljuk elterjeszteni.

Nem születik senki melegnek, el lehet hinni és nem kell nagyon mélyre ásni, egyszerûen józan paraszti ésszel kell gondolkozni.

Azt mondják nekünk, hogy már a római korban voltak melegek, aham ezt honnan is tudjuk, emberek által írt történelem könyvekbõl és filmekbõl, senki nem volt ott.
Edmond Dantes 2014 okt. 14. - 09:01:10
(938/1093)
offtopic
filoszemitabélus 2014 okt. 13. - 16:43:15
(937/1093)
határozottan úgy emlékszem Te írtad azt a csúnya és homofób bejegyzést.
Elhatárolódom!
offtopic
Edmond Dantes 2014 okt. 13. - 16:23:31
(936/1093)
T.moderátor, köszönet a közbelépésért! Az én hszom, látom, bent maradt, így most az=az enyém lett a 1146-oska, de hiszem és remélem h minden ittlévõ olvasó és hszó tudni, érteni fogja h az "eredeti" 1146 (a "löttyenet") egy m á s i k hsz volt. Üdv ED
offtopic
perry 2014 okt. 13. - 15:58:58
(935/1093)
Csak simán, informálisan /Állítsátok meg Teréz anyut!/ 1991-ben az ENSZ egészségügyi szervezete a WHO törölte a Betegségek Nemzetközi Osztályozása chartájából a homoszexualitást mint betegséget.
Egyebek iránt Kosheen01 mini szociográfiai(:)) tanulmányával értek egyet.
Edmond Dantes 2014 okt. 13. - 15:40:26
(934/1093)
Sztem erról a toposzról nem hogy "sokan nem mernek" beszélni/kimondani, ellenkezõleg, egyik kedvenc kibeszélõs téma nálunk, a ki-nem-beszélt, mellébeszélt stb. témák paradicsomában: más kérdés h többnyire középkori színvonalon v "jobb" esetben 19.szd.-i viktoriánus prüdériával. Ez a "téma" is olyan nálunk, amihez "mindenki ért", így, sûrû idézõjelben, mint a focihoz v a politikához...úgy, ahogy. Kompenzálva a megmondók s a j á t ki-nem-beszélt, elfojtott vágyait, problémáit, megoldatlan élethelyzeteit, megkeresve-megtalálva (v megtalálni v é l v e) a könnyû támadási felületet, a (leg)kisebb ellenállás irányát. Valszeg õk is tudják: nem betegség, nem fertõz, nem "kötelezõ" stb. Annál nagyobb baj h ennek ellenére és annál hangosabban hirdetik meggyõzõdés-nélküli-"meggyõzõdéses" nézeteiket.
Terézanyu nevû jelenség-betegség (?) nem lep meg, csupán figyelemreméltó h a hsznak nevezett most 1146-os fröccsenete még mindig fent van és még "örülhetünk", ha egy csoportos leépítés :) értsd csoportos moderálás fûnyírója netán eltakarítja, ahogy tegnapi hszom is áldozatul esett az õ tegnapelõtti uszító löttyenetének = közös törlés áldozata lett(em). Ezt hívom én "Dugovics Titusz-szindrómának", de sebaj...vkinek mégis csak szóvá kell tennie, most épp én kerültem sorra, lehet h kukailag is...
Viszont a"...melegágyát képzi ..." szófordulatod itt és most nagyon aranyos és találó! :o)