offtopic
sofi 72 2014 nov. 26. - 06:55:11
(993/1093)
Az összes hetero nõ nevében nem nyilatkozhatok, de a magaméban igen. Hozzád hasonlóan én is viszolygok két egymást"szeretgetõ" nõtõl. Egy EGÉSZSÉGES identitású nõnek egy férfi test sokkal vonzóbb, mint bármelyik nõé. Két férfit együtt elképzelni szerelmeskedni számomra vicces, de két nõtõl forog a gyomrom...
filoszemitabélus 2014 nov. 25. - 17:17:49
(992/1093)
Sejtelmem sincs, hogy heteroszexuális nõk, hogyan viszonyulnak egy leszbikus jelenethez. Talán a nõk eleve jobban ki tudják egymás felé mutatni a gyengédséget, szívesebben érintik meg egymást, mint a hetero férfiak.
Nem is titkolom, hogy nem érzek undort két egymást "szeretgetõ" nõ láttán, két melegedõ férfi látványától, viszont nagyon is. Ez teljesen ösztönös érzés, semmi köze hozzá mindenféle "kipusztul az emberiség" stb. elveknek. Nyilván eleve esztétikusabb látvány két ruhátlan nõ, mint két ruhátlan férfi. (nem L. Györgyire és F. mariannra gondolok itt, hanem emberszabású hölgyekre)
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 25. - 16:30:07
(991/1093)
Hölgyek "egyenjogúsítása jegyében", íme pl ez:

http://www.port.hu/a_gyerekek_jol_vannak_the_kids_are_all_right/pls/w/films.film_page?i_film_id=114851

Kedves, szórakoztató darab és persze teljesen lájtos. "Téma" keményebb kivitelben (nem láttam még):

http://www.port.hu/adele_elete_1-2._fejezet_la_vie_d_adele__blue_is_the_warmest_color/pls/w/films.film_page?i_film_id=142388
9/10
aliroma 2014 nov. 25. - 15:38:46 9/10
(990/1093)
Értem én, hogy "jajj, fúj b*zik", de ettõl még jó fim. Meg ugye nem is egy "melegkampány" a film, hanem pusztán csak egy film, ami jól ábrázolja, hogy milyen nehéz lehetett ott (nyilván máshol is) akkoriban a melegeknek. Ami miatt sokan lehúzzák szerintem az az, hogy melegek vannak benne. Elég csak belegondolni, hogy mit mondana a sok fújoló férfi, ha nõkrõl szólna...egy fix, tuti, hogy nem mondanák ennyien, hogy gusztustalan. Érdekes pedig ugye a meleg elvileg meleg, ugyan úgy természet ellenes két nõ viszonya, mint két férfié ennyi erõvel. Mielõtt jönnének a kommentek, hogy tuti b*zi vagyok azért mondom ezt, elárulom, hogy nem. Igen rossz volt néznem, mikor szerelmeskedtek, de hát ugye a melegek ezt csinálják, ha egy film róluk szól, az akkor ilyen lesz. A lényeg tehát szerintem az, hogy ez egy jó film, egy igen kényes témáról, amit véleményem szerint egyszer azért érdemes megnézni.
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 11. - 18:28:10
(989/1093)
Nem a birkózókról volt szó, hanem a ketrecharcról, amin gyerekek is részt vettek. A birkózás egy szelíd foglalatosság ahhoz képest.
Valószínûleg sok nõ szívesen birkózna velem, csak attól tartok, az a korosztály, súlycsoport és esztétikai kategória, akikkel én nem szeretnék birkózni.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 11. - 16:23:14
(988/1093)
Most már csak az a kérdés h van-e (sok) nõ, aki szívesen birkózna veled? ;o)
"koedukált birkózóversenyek": sztem van olyan, csak más a neve...
És a nõk (iszap)birkózása, az sport? Vagy vmi "más"?
És a kisgyerekek birkózása, ami mostanában felkapott téma lett jogilag-betiltásilag? CSAK sport?
Figyelem! NEM a leendõ birkózó(gyereke)k edzésérõl beszélek, hanem a 14 alatti "kész" gyerekbirkózók "VERSENYEIRÕL"!
És megint azt mondom: tisztelet a kivételnek.
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 11. - 16:02:16
(987/1093)
Kár, hogy nem rendeznek koedukált birkózóversenyeket. Pedig vitorlázásban és teniszben van vegyes páros.
Van sok nõ akivel szívesen birkóznék.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 11. - 16:01:23
(986/1093)
Szerény biosz és jogi ismereteim szt, eltérõen a pedofíliától és a nekrofíliától, a gerontofília NEM bûncselekmény és NEM "elfajzás". (Ha erõszakos cselekmény, akkor természetesen az, de azonos korú heteró erõszak-elkövetése is bûncselekmény és elfajzás.)
Alig hinném azt is h orvosbioszilag mindez egy tõrõl fakad "azzal", de eszem ágában sincs utánanézni, mert ha Nobel-díjas szakértõ ellenkezõ szakvéleményét hoznám ide aláírva, két tanúval hitelesítve, az sem érne fabatkát sem. Mundus vult decipi...
S mint már írtam, tudjuk: minden többgyermekes, családos családapa és családanya heteró...hát ez ilyen eccerû! Mundus vult decipi...
blacknet 2014 nov. 11. - 15:44:49
(985/1093)
Valahogy neked nem sikerül ezeket a szinteket szétválasztani: ORVOSBIOLÓGIAI értelemben beszéltem ezen jelenségekrõl egy bekezdésben, természetesen társadalmi, erkölcsi, büntetõjogi viszonyokat illetõen nem mosom egybe én sem.

Kontraproduktív, mert a teljes elfogadásra történõ törekvésed hergeli az ellenoldalt: egyrészt felveri a szélsõséges véleményeket, másrészt akinek a viszolygása tudatosan és jól elnyomott, helyén kezelt, és a maga módján, normális hangnemben és viselkedéssel elfogadja a homoszexualitást, egy idõ után besokall a sok ráolvasástól, hittérítéstõl, és átáll a sötét oldalra, a "buzizók" közé.

A sziszegésrõl, affektálásról kérdezd meg Steiner Kristófot, Lakatos Márkot, biztosan nem veszel észre semmit a hangszínükön. Ezzel nem azt állítom, hogy mindegyik homoszexuálisra jellemzõ ez a beszédmód, sõt, többségükre nyilván nem, de azért tagadhatatlan, hogy elég nagy az elõfordulása náluk. (Mellesleg ez még pluszban nehezíti a helyzetüket, hiszen ha önmagában el akarja nyomni az ösztöneit, és így beilleszkedni egy nem túl toleráns társadalomba, saját döntése alapján, így külön meg kell még birkóznia egy feladattal).

Azt meg ne tagadd már le, hogy mégiscsak összehoztál egy rossz általánosítást, miközben valószínûleg precízen figyelsz minden betûnél, hogy még véletlenül se tedd. Rosszul fogalmaztál, biztosan nem így gondolod (bár ez, hogy "nálunk vhogy jobban együtt járnak ezek a dolgok"...hát határeset), szóval egyszerûen nem megfelelõen formáztad a szavakat, és nem jövök Freuddal, de ezt mondjuk inkább el kellene ismerni, nem pedig visszatámadni.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 11. - 15:43:33
(984/1093)
Valóban? Versenyen is? ;o)
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 11. - 15:31:05
(983/1093)
"meleg birkózó sincs"

Ez igen nagy kár lenne, mert ez lenne a "kellemeset a hasznossal" legeklatánsabb példája. Egy ilyen egyednek csupa élvezet és boldogság lenne az élete.
blacknet 2014 nov. 11. - 15:30:09
(982/1093)
Korrekt vélemény, aláírnám én magam is.
Egy ponton van vitám vele, és azt a tematikát egyébként én hoztam be ide: a pedofília, nekrofília, gerontofília, stb. esetében én írtam arról, de csakis arról, hogy orvosbiológiailag igenis egy szinten kezelendõek a homoszexualitással, hiszen egy tõröl fakadnak, és az orvosbiológia csakis ezt nézheti, nem foglalkozhat(na) a társadalmi, erkölcsi, büntetõjogi aspektusokkal. Mint ahogy természetesen vannak, léteznek ezek az aspektusok, és élesen elhatárolják az elõbb említett eltévelyedéseket a homoszexualitástól, de tudni kell elvonatkoztatni, és ezeket a szinteket a helyükön kezelni.

Az elfogadás frontvonalán alakult ki még a vita komolyabban, de ott, ha jól fordítom le magamnak, egy állásponton tartunk: nem lehet természetesként kezelni, és 100%-ig ugyanúgy kezelni a homoszexuális párkapcsolatokat, mint a heteroszexuális többségit, mert rengeteg emberben ott van a viszolygás, és nem az akaraton múlik ennek a megszüntetése. A homoszexuális embereknek nemcsak magukkal, hanem ezzel a megváltoztathatatlan ténnyel is meg kell békélniük, és ennek keretein belül kivívni mindazokat a nekik járó jogokat, amelyeket te is említettél. Alkalmazkodniuk kell, elfogadniuk nekik is.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 11. - 15:12:17
(981/1093)
Úgy van, különbözõek. Ezért írtam az imént, gladiolushoz hasonlóan, csak más szavakkal: az ember nem tökéletes rendszer, de rendszer és ember. Persze egyszerûbb NEM észrevenni, amit írtam: "tisztelet a kivételeknek + akinek nem inge, ne vegye magára", még ha az egyik hszó egy durván "elegáns" csúsztatással ezt el is nézte, mintha én "lehomofóboztam" volna minden F1 iránt érdeklõdõ embert. Nem tettem! Minden van. Mondjuk nálunk vhogy jobban együtt járnak ezek a dolgok, de nem általánosítottam! És hát mint tudjuk, meleg focista és meleg F1 pilóta nincs (úgyhogy ne aggódj!), meg meleg birkózó/bokszoló sincs, csak meleg balerinó meg meleg mûúgró/mûkorcsolyázó van...
Ja és természetesen minden többgyermekes, családos családapa és családanya heteró...de ezt már tényleg mondani se kell, olyan evidens.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 11. - 14:57:09
(980/1093)
Alapjában véve korrekt álláspont, különösen a nyitó mondat és az h "nem a szexuális orientáció határozza meg, hogy ki milyen ember." A pedo- és nekrofíliát és a gyermekgyilkosságot szimplán ki k e l l hagyni ebbõl a témakörbõl, mivel az európai jogfelfogás és igazságszolgáltatás szt ez utóbbiak bûncselekmények pontosan úgy, mint teszem azt, a "felnõtt"gyilkosság v az emberrablás, míg a homoszexualitás n e m az, az adott ország(ok) jogrendjében foglaltak betartása mellett: ún. beleegyezési korhatár, prostitúció kizárása, kölcsönös elfogadás stb. A tények makacs dolgok és lehet ellenük meg a melegek ellen meg sok minden ellen ágálni, meg jobb híján "kontraproduktívnak" bélyegezve lesöpörni (nem te, hanem egy elõtted szóló tette), de attól még tények. Az is elég köztudott, (te is célzol erre) max sokan nem látják/nem akarják látni-tudni h családok, emberi életek sokasága megy tönkre a hamis látszatok fenntartani akarása miatt: iszákosság, családon belüli erõszak, házastársi "veszekedések", gyermekbántalmazás és hadd ne soroljam, mi minden mögött húzódik meg a látens homoszexualitás, akár tud róla a környezet és MAGA az érintett! akár nem. Asszonyunk verése, gyermekünk molesztálása, ittas állapotban családi agresszió: ismerõs dolgok ugye? És talán visszataszítóbbak és fõleg: veszedelmesebbek a "másik" jelenségnél, még ha négy fal között, "családban marad" is, sõt úgy tán még inkább az! Az agresszív homofóbok között, lehet kapaszkodni, számosan maguk is "érintettek", akár tudnak róla, akár (még) nem. A melegek "sziszegõ, affektáltan gesztikuláló" egyedekként való ábrázolása pedig egy letûnt korszak divatja volt, ma már kabarétréfának is rossz (lenne).
Az h meddig közügy, honnantól magánügy, mi számít "diszkrétnek", mi nem, egy szóval: a tolerancia szintje, országonként, koronként eltérõ, hosszú volna belemenni, nem megyek. És hát bizony: nem csupán a "hetero férfi beizgul a leszbizésen"-típusú "felállás" hódít, maradjunk ennyiben. Nem saját tapasztalatból mondom, öreg vagyok én már! :o)
A "fajfenntartás", "természet törvényei" más kategóriák. Mint ahogy az "impotensek, a vénlányok és agglegények, a nyomorékok" halmaza is, kicsit tán sok is ez így együtt, de ezt hagytad (majdnem a) végére, mit csináljak? :o)
Igen, az ember nem tökéletes rendszer, de rendszer és ember.
gladiolus 2014 nov. 11. - 13:29:07
(979/1093)
Mindig az a baj, hogy csoportokkal szemben formálunk véleményt, és nem egyes emberekkel kapcsolatban. Pedig a kettõ szétválasztandó, mert minden csoportot egymástól részben eltérõ egyedek alkotnak.
Vannak olyan egyházi személyek, akik abszolút nem az evangéliumi szellemben dolgoznak, és vannak akik igen, de a kritikát sokszor az egész csoport kapja. Így van ez a homoszexuálisoknál is. Vannak, akiknek a beszéde, mozgása és minden megnyilvánulása elviselhetetlen, de vannak olyanok is, akiken semmi nem látható, nem érzékelhetõ, mert diszkréten, és olykor valószínûleg lelkileg sérülten élik meg az egészet, és próbálják leplezni, vagy erõnek erejével fenntartani egy társadalmilag elfogadható látszat életet, amiben nem tudnak létezni.Ez utóbbi történik a filmben is.

Érdekes, ezen topik alatt egfész sok intelligens hozzászólás látható, persze amik már nem láthatóak, azok nem informatív jellegûek, de ami megmaradt, azokban tulajdonképpen egész korrekt magyarázatok vannak, habár a Teréz fajta koncepciók nem tetszetõsek, és nem méltóak a kommentezõ névválasztásához.

Genetikai, vagy nem genetikai, betegség, vagy nem az, nehezen eldönthetõ, inkább sorolnám a pszichésen sérült kategóriába. Ugyanakkor semmiképpen nem hasonlítható a nekro és pedofíliához, azok igencsak lealacsonyító, és brutálisan agresszív, erkölcsileg mérhetetlenül aljas és megbocsáthatatlan volta miatt.
Nem szeretem a szélsõséges elhajlásokat, de egy pedofillal szemben azt hiszem, gondolkodás nélkül lõnék, aki pedig gyereket öl, az ne maradjon életben. De ez legyen az én magánügyem, emberek vagyunk, és gyarlók.

A homoszexualitás megítélése intelligencia és emberség kérdése. A gyakorlata számomra is taszító, idegen és nézhetetlen. Sajnos annak idején nem néztem meg az ismertetõt, másra készültem, és kicsit behorpadt a homlokom, amikor is az elsõ ominózus, lényeget érintõ jelenethez érkeztünk. Aztán az elsõ ijedtség után végülis, visszafogott volta miatt sikerült végignéznem a filmet. Sok kommentet olvastam, én nem mondom azt, hogy gyönyörû film, mert szerintem nem az, nem mondom azt sem, hogy gusztustalan, mert szerintem nem az, azt mondom, hogy egy komolyabb hangvételû film, mondanivalóval, amit nem kell misztifikálni.

Az egészbõl egy a fontos, végtelen példát lehletne felhozni annak alátámasztására, hogy nem a szexuális orientáció határozza meg, hogy ki milyen ember. És lényegében mindenki tehet azért, hogy jobb ember legyen, de nem mindenki tesz. Egy homofób, vagy egy agresszív, énközpontú heteroszexuális is lehet olyan brutálisan zavaró, mint egy sziszegõ, affektáltan gesztikuláló homoszexuális.

Létjogosultságuk van a társadalomban, mivel emberi lények. Van intelligencia hányadosuk, vannak érzéseik, így nem tekinthetõk az egészséges társadalom nyakán élõsködõ parazitáknak, korlátlanul joguk van a munkához, a szabad véleménnyilvánításhoz, vagy ahoz, hogy egymással kapcsolatot tartsanak fenn, amennyiben mindezt diszkréten teszik mert a másik fontos dolog az, hogy a szexuálitás magánügy, két ember magánügye, és nem látható közügy. Így kevéssé irritáló bármely formája. Persze a heteroszexuális jelenetek természetesen genetikusan kódoltan vonzzák az ember tekintetét. Viszont létezõ jelenség az, hogy a férfiak megõrülnek a leszbikus jelenetekért, és tetszik nekik. Ez is érthetõ részükrõl, mert csak nõket látnak.

Azon viszont mindenképpen érdemes elgondolkodni, hogy a természetnek, a biológiai törvényeknek és fajfenntartásnak ellentmondó jelenségrõl van szó, tehát nem lehet természetesnek, és minden szempontból egészségesnek nevezni, de eltaposni sincs jogunk.
Akkor eltaposhatnánk, és sokan tapossák is az impotenseket, a vénlányokat és agglegényeket, a nyomorékokat, akik pedig szintén az emberi faj részei.
Jó lenne, ha mindenki megértené végre, hogy az ember biológiai teremtény, nem tökéletes rendszer, hanem korlátlan a hibák lehetõsége, de az ember hibás formátumban is ember.
offtopic
blacknet 2014 nov. 11. - 12:42:44
(978/1093)
Nem kellene folytatni, de nem az általad stílusosnak vélt (pedig nem az) youtube-link miatt, hanem mert merõ felesleges miattad a moderátort folyton izzasztanunk. De te nem ezért akarsz kifarolni, hanem mert nem mûködött az analógia, nem jött össze, hogy áthoztad a vitát ide, és máshogy nem tudsz a szorításból menekülni, elbukott a logikád.

Látom idõnként, hogy milyen ámokfutást rendezel, hol itt, hol ott, talán még némi igazad is van idõnként, csak rosszul képviseled. Mondjuk a Gasztroangyal, ahol sulykolod a magadét, pedig elég lenne egy-két precíz odaszúrás is, igaz, azt nem is értem, hogy miért egy nézett mûsoron keresztül számoltatnád el az MTV-t, miközben az egyik fõ közszolgálati feladatát, hogy normális híradót készítsen, évek óta nem látja el.

Hogy az általam rendszeresen használt topikokban ki mit ír, nekem semmi közöm, felelõsségem. Ezzel az egy mondatoddal lehomofóboztál minden F1 iránt érdeklõdõ embert, vagy legalábbis jelentõs részüket. Ami nyilvánvalóan nem igaz. Mint ahogy az sem, hogy én buziztam volna. Kicsit szofisztikáltabb volt a véleményem, és nem mondom, hogy olvasd el mégegyszer, mert törölve lett a gondolatmenet jelentõs része, többek között olyanok miatt, akik valóban buziztak.
Amúgy a melegeknek pont a te álláspontod árt a legtöbbet. Mint ahogy Mohácsi Viktória valójában rosszatt tett a cigányoknak. Ezt úgy hívják, kontraproduktív tevékenység.
offtopic
filoszemitabélus 2014 nov. 11. - 12:37:08
(977/1093)
Az emberek annyira különbözõek. Van pl. olyan is mint én, akit nem érdekel a foci és az F1, mégsem kedvelem és tolerálom a homikat. Pedig úgy tûnik, egyesek szerint a homofóbia együtt jár az elõbbi sportok iránti érdeklõdéssel. Halmazelméleti szempontból nézve, nyilván még inkább allergiás lehetek a meleg focistákra és a meleg F1 pilótákra.
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 11. - 10:21:16
(976/1093)
Mindenkinek meg kell adni a lehetõséget h normálisan, normális stílusban reagálhasson. Megkaptad. Nem éltél/visszaéltél vele. Túlélem.
"Finom" b***zásod méltó a kedvenc topikjaidhoz: futball - autó/F1 - b***zás. Hungarikum, tisztelet a kivételeknek + akinek nem inge, ne vegye magára! Menõ. Ezért (is) hagytam veled itt abba (nem "visszavonultam") meg én tudok ám olyant is = abbahagyni. Tudod:
https://www.youtube.com/watch?v=yk9Jgc6G-DE
Ne fáraszd magad azzal h átnézed hány és miféle topikokban jelenek meg és milyen stílusban eszmecserélünk az ottani sokakkal, még akkor is, ha eltér a véleményünk. Te odáig nem érsz (f)el.
Off-topic: nem ismertem és ha én vmit leírok, az úgy is van. Nem mindenki van ezzel így, tudom...Ki mint él, úgy ítél.
Egészségügyi gondjaim: vannak. Nekem is, és nem csak nekem. Ajánlom a te figyelmedbe is Gasztroangyalban 311-esemet.
PS (=utóirat) ha lehet, ne küldd rám a "kevesebb türelemmel rendelkezõ" cimbiket, ami, mint írod, "még sokkal durvábbat eredményezne, és egyébként meg is érdemelném"..nélkülük is kb látom az ábrát.
blacknet 2014 nov. 10. - 20:25:11
(975/1093)
Azt hiszed, hogy magaslabda, de csak öngól. Mert ha meleg vagy, akkor hozzád képest tényleg sokkal kisebb közöm van ehhez a témához, de valamekkora mégis, ha viszont természetes szexuális érdeklõdésû, akkor pont annyira vagyok kompetens, mint te magad.
Úgyhogy hiába itt írsz, nem áll az analógia.

Itt te vonultál vissza, miután annyira más malomban õröltünk, és nem akartál, de talán nem is tudtál válaszolni a gondolataimra.
Az utolsó mondatodra meg azért nem reagálok most, mert még az off jelzés mellett sem itt van a helye (egyébként múltkor csak tetetted a moderátornak, vagy tényleg évek óta nem tünt fel még rendszeres kommentelõként az offtopic elküld gomb? ez utóbbi esetben vagy ilyen.. Maradjunk annyiban, hogy nagyon felületesen értelmezed a cirkusz kifejezést.

"MODERÁLVA"
offtopic
Edmond Dantes 2014 nov. 10. - 19:39:07 Előzmény blacknet
(974/1093)
OFF
Ezt te írtad ma nekem F1-topikban:
"Magad is bevallottad, nem értesz hozzá,..."
Én legalább bevallom...pedig annnyira azért nem vagyok F1-ileg sem analfabéta. Olcsó siker lenne részemrõl leütni a magas labdát és azt írni itt, amit te nekem amott h "jobb lenne mindenkinek, ha nem kotyognál bele"...de nem írom, sohasem írok ilyesmit senkinek, ha kicsit is követed a hszaimat (nem muszáj): te is tudod, ahogy mások is, mert egyrészt udvariasabb a stílusom ennél, másrészt asszem szólásszabadság van és én messze ez utóbb ikeretein belül vagyok-maradok.
Ceterum censeo: F1 egy cirkusz, de ezt a Fõnöktõl kezdve a sajtóig bezárólag mindenki tudja és így is nevezi a versenyfolyamot...nem véletlenül.