10/10
jazzy21 2015 aug. 21. - 23:09:56 10/10 Előzmény eIemes
(1073/1093)
Na ne már, minek ez a 10-es skála, annyira túlbonyolítod ezt az egészet. steiner kristófot meg inkább hagyjuk a sunyiba, csak megerõsítette a sok negatív sztereotípiát, nem tett õ le semmi értelmeset az asztalra, csak jól megutáltatta a buzikat mindenkivel.
"Bennem mint 1, de max 2-es heteróban semmilyen visszhangot nem váltottak ki az erotikus jelenetek" - valahogy bennem sem, talán mert nekem már az ilyen kevés, és valszeg más meleg is így volt ezzel. Az Adele élete leszbikusokról szól, ha nõ vagy akkor már nem jól pontoztad magad a skálán, vagy talán az identitásod helytelen? Na jó értem hogy gondoltad ezt.
Abba kötöttél bele, hogy nem langyulhat be full 100%-os hetero, ha évekig össze van zárva egy másik heteroval. Megeshet, de akkor fog valami állatot és jól megkúrja vagy megõrül. A börtönökben nyíltan megy a buzulás, csak azt ne találja ki valaki, hogy nem kényszerbõl esnek egymásnak ott a férfiak.
A skálát dobd ki a kukába és ne egy ilyen infantilis celeb irományaival érvelj, ez a film igenis belangyult heterokat mutat be, ha nem lett volna egymásnak a 2 csávó simán élhettek volna "normális" életet. Ha még ezek után is úgy látod hülyeséget írtam, kérlek próbálj észérveket felsorolni és ne annak a hitvány köcsögnek a hülyeségeivel érvelj...
eIemes 2015 júl. 29. - 08:50:29
(1072/1093)
Naszóval, heteró pasik nem fognak belangyulni.

Egyik kedvenc újságíróm, Steiner Kristóf mélázott egyszer errõl, azt mondja, hogy a szexuális orientáció szerinte veleszületett, de inkább tizes skálán értékelné, nem csak "homo/bi/hetero." Egyes az abszolút hetero (ez nem a "homofóbia", hanem az a férfi, akiben semmilyen izgalmat, érdeklõdést, kiváncsiságot nem ébreszt egy másik férfi), ötös a biszex, akinek tényleg mindegy, fiú-lány, egyformán izgalmas, tizes az abszolút homo, akit a lányok egyáltalán nem érdekelnek. Az eloszlás persze nem lineáris, én hatványfüggvényre tippelnék, az olyan sok helyütt elõfordul a természetben, miért pont ez lenne más.

Ezen az 1-10 skálán belül biztosan vannak, akik neveltetésüknél fogva elnyomják a "nem szokványos" érdeklõdésüket, de az az érdeklõdés ott van, tehát nem belangyul, hanem felszabadul. (Mint amikor a balkezes gyereket arra kényszerítik, hogy írjon jobb kézzel. Megtanul, de csúnyán, lassan ír és és ügyetlen, nem természetes a kézírása; balkézzel csinál mindent, amit nem tiltottak, és ha felszabadul a kondicionálás alól, írni is megtanulhat vele.)

Szóval ezen a skálán a két fõszereplõ szerintem 5-7 lehetett (mondjuk Heath Ledger inkább 4-5, Jake Gyllenhaal inkább 6-7). Bennem mint 1, de max 2-es heteróban semmilyen visszhangot nem váltottak ki az erotikus jelenetek (szemben pl. az Adele életével). Érdekesen, szépen, díjazásra méltó színészi játékkal és kidolgozottsággal ábrázolta két ember között a mély, idõvel és távolsággal nem múló vonzalom kialakulását. Anne Hathaway-t pontosabban a karakterét azert sajnáltam... és némi kárpótlást nyújtott a Love+other drugs, ahol ismét együtt játszott Gyllenhaal és Hathaway és akkorát szexeltek, hogy belesápadt a mozivászon.
offtopic
eIemes 2015 júl. 29. - 08:24:38
(1071/1093)
"belangyulhat az ember ha össze van zárva"

kaszát a lónak.
offtopic
filoszemitabélus 2015 júl. 29. - 07:19:21
(1070/1093)
Nagyon fontos amit írtál. A legjobb bizonyíték arra, hogy nagyon is számít a propaganda és a körülmények. Nagyon is könnyen elõfordulhat, hogy aki csak egy kissé bizonytalan, azért fordul át, mert olyan hatás éri egy jdõsebb, tapasztalt buzi részérõl. Különben meg sem fordulna a fejében ilyesmi, hogy ne a nõket szeretné. Ha nem a csapból is az folyna, hogy nincs is ezzel semmi baj, nagyon is jó dolog ez, amire még büszke is lehet az ember.
Nesztek örökbefogadás! Mondja nekem azt valaki, hogy annak a szerencsétlen gyereknek nem nagyobb a késztetése, hogy apu és apu nyomdokaiba lépjen!
10/10
offtopic
jazzy21 2015 júl. 29. - 02:00:03 10/10
(1069/1093)
Jó kis film ez. Tökéletesen bemutatja milyen könnyen belangyulhat az ember ha össze van zárva egy vele azonos nemûvel és onnantól kezdve már nincs megállás, langyik leszünk a sírig.
Meleg vagyok, de eddig sosem én voltam az, aki elkezdett volna flörtölni "atomheterokkal", rengeteg biszexuális ember van, sajnos õk még nekem is kiszámíthatatlanok. A legtöbbjük csak szexet akar, néhány kivétel akad persze. Az én kis baráti körömben már sokszor ment a vita arról, hogy érdemes-e biszexekkel komolyabbra fûzni a dolgot, komplikált egyének õk :)
DE a film nem mutat rá arra, hogy a meló elõtt érdeklõdtek-e a pasik iránt, úgyhogy egy heteronak is emészthetõ a film ebbõl a szempontból.
tortura 2015 márc. 13. - 17:52:53 Előzmény lilly008
(1068/1093)
Kérlek, kérlek: SPOILER!!! Legyünk tekintettel azokra is, akik még nem látták a filmet, csak beleolvasnak a kommentekbe.
lilly008 2015 márc. 09. - 16:58:02
(1067/1093)
Hát nekem nem tetszett. Nem a homoszexualitás miatt, de olyan felületesen mutatták be a kapcsolatukat, inkább láthattuk a családokat, de annak se sok értelme volt, mikor Heath L. bajlódott egy nõvel, aki reménytelenül beleszeretett. A végén, mikor meghalt a srác, nem pörgette vissza az emlékeiket, nem szórta el a hamvait, stb. Olyan kurtán, furcsán zárták le az egészet.
pema25 2015 jan. 25. - 21:09:39
(1066/1093)
Valószínûleg tetszett volna,ha két nõrõl szól a film,de így nem igazán jött át :D
perry 2014 dec. 21. - 19:36:46
(1065/1093)
Bakker és igazad van:) most próbáljuk ki ue. cellastoval. :)
offtopic
perry 2014 dec. 21. - 19:08:35
(1064/1093)
Pedig roppant egyszerû, Sz Peter a sorok között undorodik a melegektõl.
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 21. - 17:14:53
(1063/1093)
Olvass a sorok között! ;)
offtopic
tortura 2014 dec. 21. - 16:30:09
(1062/1093)
Ez egy képzavar, bocs. Ha valamit nem nézek, attól hogy lehet undorodni?
offtopic
cellasto 2014 dec. 20. - 18:36:59
(1061/1093)
inkabb kihagyom,köszi :D
offtopic
blacknet 2014 dec. 20. - 16:37:39
(1060/1093)
Kérd meg az ertéelt, hogy csináljon belõle egy 12-es korhatáros mozimatinét. Buzgón újravágják, mint teszik azt egy Die Harddal is, és abból garantáltan kimaradnak ezek a jelenetek:D
cellasto 2014 dec. 20. - 15:44:10
(1059/1093)
védelmemre legyen mondva,én épp kapcsolgattam az adók közt és egy olyan jelenetet kaptam el,ahol épp b*zultak...
nem tudom minek kéne történnie,hogy végignézzem :D
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 20. - 15:28:32
(1058/1093)
Szerintem sokan meg sem nézték, csak undorodnak tõle. :)
tortura 2014 dec. 20. - 15:14:43
(1057/1093)
"Sokan próbálják mindenképp "b*zifilmnek" aposztrofálni"
Próbálják? Alig várják, hogy tehessék. Számukra ez a kiteljesedés, az önmegvalósítás maga. Undorodnak tõle, de azért nézik ezerrel.
natelf 2014 dec. 18. - 17:00:28
(1056/1093)
***SPOILER PÓTOLVA***

A film egyáltalán nem a homoszexualitásról szól, hiszen mindkét fõszereplõ biszexuális. Nem bántotta a lelkivilágukat ha nõvel is ágyba kellett bújni sõt utódokat is nemzettek és tudtak normális családi életet élni. Vagyis tudtak volna, de az hogy gubanc volt mindkettõ házasságában annak nem az volt az oka, hogy a családot mint fedõsztorit mutatták a világ felé. Hanem az egyik férfinál a pénztelenség a másiknál pedig a vagyoni és társadalmi különbség aknázta alá a házasságot.

Nem tudtam eldönteni, hogy a szerelem mennyire játszott közre a kapcsolatukban, hiszen a Jake Gyllenhaal alakította cowboy simán elment egy-két numerára egy férfiprostival mikor már nem bírt magával.
offtopic
cellasto 2014 dec. 18. - 12:33:39
(1055/1093)
tegnap belekapcsoltam véletlen,épp a b*zulás ment.
nem véletlen kapott ledger poszthumusz oscar-t.
offtopic
blacknet 2014 dec. 12. - 20:03:19
(1054/1093)
Kedves tortura!

(Ez így meglehetõsen modoros, de legyen...)
Én meg azt gondolom, hogy egy társadalmi vitának, amire ez a film is felhívja a figyelmet, annak a szempontjai, meg kell jelenjenek egy film topikjában. Ellenkezõ esetben a hozzászólások kimerülnének abban, hogy de szép, de jó, vagy nem tetszett, satöbbi. Meg esetleg egy-két filmesztéta életben tartaná a fórumot, akik a film szakmai eszközeit véleményeznék.
Tehát ellentétben veled, meg a kollégával, aki egy másik topikban, hátulról jelentget fel hozzászólásokat (ami annak ellenére is egy meglehetõsen gusztustalan viselkedésforma, hogy ebben az országban ennek a mûfajnak kultúrája van), meg vagyok gyõzõdve, az általatok kifogásolt hozzászólás tartalmi pluszt ad hozzá ehhez a társadalmi vitához, amin elgondolkozni, vele érveket szembesorakoztatni kellene, vagy esetleg a benne foglaltakat magadévá tenni.
Ha ez nem megy, akkor persze jön a durci, ebben meg ne nekem legyen már felelõsségem.

A citált kommentben egyébként kísérlet történik annak megértetésére, hogy a (homoszexuálisokkal is kapcsolatos) sztereotipiák megszületése általában nem egy véletlen baleset mûve, hanem leköveti a valóság folyamatait. Ezeknek a sztereotipiáknak egy része társadalmilag ártalmas, ugyanakkor ezen ártalmak kiiktatásában nem csak a többségi társadalomnak, hanem a sztereotipizált csoportoknak is van dolga. A vita korábbi fázisában azt is érzékeltettem, hogy a melegek érdekvédõ szervezetei, ha bele is csaptak ebbe a munkába, nem jó úton járnak.