offtopic
tortura 2014 dec. 12. - 17:40:25 Előzmény moderator5
(1053/1093)
Kedves Moderátor!
Én magamévá tettem az intelmeit. Talán a fenti hsz-re is vonatkoztatni kéne õket, ugyanis az sem a filmrõl szól.
Köszönettel:
tortura
moderator5 2014 dec. 08. - 13:17:54
(1052/1093)
Tisztelt Fórumozók!

Kérlek benneteket, hogy a filmrõl írjatok. A nem a filmmel kapcsolatos hozzászólásokat törölni fogjuk.

A moderátor
offtopic
filoszemitabélus 2014 dec. 07. - 20:21:19
(1051/1093)
Ha hinni lehet a Wiki-nek (ez azért sosem biztos) akkor valóban rosszul tudtam a név eredetét.

A kérdésedre pedig a válasz:

" Hát, efféle abszurd világba torkollik, amikor a píszí elvi következetességét igyekszünk érvényesíteni, miközben figyelmen kívül hagyunk alapvetõ törvényeket, adottságokat,"

A fenti mondatra reagáltam, mert egyetértek vele. Azonkívül érzek némi hasonlóságot a homoszexualitás és a született testi fogyatékosság között. Ennyiben van köze a topic témájához.
offtopic
eIemes 2014 dec. 06. - 20:49:39 Előzmény filoszemitabélus
(1050/1093)
persze, értem az utalást, de nekem Rejtõ szimpatikusabb.
hirtelen nem ugrik be, 14 karátos autó? szõke ciklon?
abisztriczky 2014 dec. 01. - 21:28:43
(1049/1093)
Azért az USA-ban sem olyan régóta van ez a nagy elfogadottság a másság irányában ám, és mindenki egyenlõ maszlag! Emlékezzünk csak, hogy milyen sokáig, ha jól emlékszem a '60-as, '70-es évekig megkülönböztették az afro-amerikaiakat, a melegeket, leszbikusokoat, stb.. , vagyis a másságot!
***SPOILER PÓTOLVA***A filmben is nem "véletlenül" halt meg balesetben Jack, hanem amíg távol volt szeremétõl, nem bírt magával, próbált partnert keresni, de mellétrafált, és megölték!***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***
offtopic
filoszemitabélus 2014 dec. 01. - 21:23:31
(1048/1093)
Rejtõnél valóban szerepel egy norvég balneológusnõ, de nem errõl van szó.
Gondolkodj el a szavak értelmén.
offtopic
olahmiki1959 2014 dec. 01. - 20:51:29
(1047/1093)
Vannak mondatok, gondolatok, amikor nem tudom megállni, hogy - kéretlenül, hívatlanul, illetéktelenül - bele ne szóljak mások társalgásába. Bocsi, emberi gyengeség, de bizonyos elmélkedések, témafelvetések továbbgondolásra inspirálnak.

Idézek, tõled:
"..nem is értem, miért fontos bárkinek a másik ember szexuális orientációja (kivéve persze, ha együtt bújnak ágyba).
Talán önértékelési zavar lehet: kell keresni egy csoportot, akihez képest jobbnak gondolhatom magam? Vagy ilyesmi.
A fradi drukkerek identitását az adja, hogy õk nem ute dukkerek. A jobbikosok identitását az adja, hogy nem cigányok (nem zsidók).
Nehéz az ilyen emberek élete, mert ha épp nincsen senki, akit lenézhetne, akkor nincs cél, nincs irány..."

Megpróbálom szétszálazni a fenti szöveget.
..nem is értem, miért fontos bárkinek a másik ember szexuális orientációja (kivéve persze, ha együtt bújnak ágyba)."
- gondolom, ezt úgy értetted, hogy miért kell a "többségi társadalom" tagjainak - engedelmeddel, ezt a gyûjtõfogalmat használom, - a melegek szexuális orientációjával foglalkoznia.
Miért is?
Nem kell.
Nincs köze hozzá, nem az õ dolga, magánügy.

De fordítsuk meg a fenti kérdést, mindjárt érdekesebb lesz a dolog.

Miért fontos bárkinek A SAJÁT szexuális orientációja??? - kérdem én.
Miért kell bárkinek a nyilvánosság elé tárnia a legszemélyesebb, legintimebb magánügyét, provokatívan, erõszakosan, "csakazértis módon", bele mindenkinek az arcába?
Mi a cél, mi a szándék, mi az áhított, elérendõ végeredmény?

A melegek ÍGY akarják elfogadtatni, netán megszerettetni magukat másokkal?
Ez a módszer - az erõszakos térítés, legyen az a legjobb szándékú is, - bármikor, bárhol az életben be szokott válni?

Régebbi hsz.-eimben említettem néhány hétköznapi példát, kedves Edmond Dantes barátom pedig - aki máskor nagyon értelmesnek-értõnek, nyitottnak szokott bizonyulni, - ezeket nem értette meg, amely jelenséget meg én nem értem, csak hogy teljes legyen a káosz...:)

Aki a rántott húst szereti, az meg fogja szeretni a paprikás csirkét, ha én erõszakkal rátukmálom és minden áron meg akarom gyõzni, hogy a paprikás csirke milyen jó?
Orosz nyelv volt a másik példa, nem jött be...
8 évig tanultam, - rám, ránk erõltetve, - egy szó nem sok, annyit nem tudok oroszul.
Mert nem választhattam, hanem kész tények elé lettem állítva, az akkori nemzedékem tagjaival együtt.
Tanulnom kellett, ha akartam, ha nem...
A pszichológiához nem értek - meg még mennyi mindenhez nem, hajjaj!...:)
De azt gondolom, hogy valamiféle védekezési mechanizmus életbe lép olyankor, amikor valamit rád akarnak erõltetni.

Ez a lelki történés lehet az, ami az elnyomott népekben élteti az ellenállást, a felszín alatti, forrongó indulatok nem enyhülését, amikor több évtizedes elnyomás alatt sem szeretik meg az elnyomóikat, és nem fogadják el a rájuk erõltetett idegen eszméket...
Azon csodálkozom, hogy akik annyira erõltetik a homoszexualitás elfogadását - "szeresd a másságot", és hasonló, végtelenül ostoba jelmondatok mögé bújva, - hogy nem veszik észre, hogy az erõszakos nyomulással, erõltetéssel, a saját ízlésük, identitásuk elõrébb, sõt, a többségi társadalom fölé helyezésével,- igen, ma már az a trend, hogy lassan nekem kell szégyellnem magam, és röstelkednem amiatt, hogy történetesen heteroszexuális vagyok, - tehát, hogy nem veszik észre, hogy többet ártanak az ügynek, mint amennyit használnak?...:)

Ha a többségi társadalom tagjai, a heteroszexuális emberek állandóan azt kapják az arcukba, - a legtöbbször általánosítva, ami a legnagyobb hiba, legalábbis szerintem - hogy rosszindulatúak, begyepesedettek, kirekesztõek, "nem értik az új idõk szavát", rossz értelemben konzervatívak, akkor milyen reakciót várnak el tõlük?

Az állandó bántás, kicsúfolás, lenézés hatására hirtelen meg fognak változni, és meg fogják kedvelni a melegeket, azokat, akik elõtte mindennek elmondták õket?
Van ember, aki ezt komolyan gondolja?

Nem kellene-e - félve, és halkan kérdezem, - a melegeknek idõnként, néha, egy icipici mértékben, de saját magukban is keresni a hibát? Az okokat? A két tábor szembenállásának a miértjét?

És - uram bocsá, ez már tényleg a fantasztikus filmek világa... - esetleg megpróbálni közeledni a másik tábor felé? Megpróbálni egy sebességi fokozatot visszakapcsolni, a külsõ megjelenésben és a provokatív viselkedésben konszolidálódni, netán megpróbálni - csak egy kicsit, nem nagyon - belesimulni a többségi társadalomba?

Antal Imrét, Ferencsik Jánost és a többi ismert - és elismert - mûvészt soha senki nem bántotta a meleg mivoltuk miatt.
Igaz, õk soha ne is adtak okot rá.

Az õ példájukból kellene sokaknak, sokat tanulniuk.
Hogy így is lehet, sõt, hogy csak így lehet...:)
offtopic
sofi 72 2014 dec. 01. - 20:44:57 Előzmény Edmond Dantes
(1046/1093)
No comment. ;)
offtopic
sofi 72 2014 dec. 01. - 20:43:27
(1045/1093)
"...Mi ez a gyerekvállalás/Nobel-díj dichotómia? A nemi identitásuk társadalomra tukmálásáról volt szó, egy erõszakos megtérítõ kampányhadjáratról, senki sem kérdõjelezte meg az emberi értékeiket. Ezzel szemben te koncepciót állítasz fel a veled egyet nem értõkrõl, besorolsz mindenkit a sötét oldalra, azt mondok, õk mind ökölrázók, mindenki sátán, éppen ezért..." <<<<---- Pontosan ezért írtam korábban, hogy nem érdemes vitatkozni. Sem te, sem más nem tudja ezt a réteget meggyõzni, de úgy látom még elgondolkodtatni sem. Csodálom a türelmedet és a kitartásodat. ;)
offtopic
Edmond Dantes 2014 dec. 01. - 19:06:26
(1044/1093)
Nagyjából errõl van szó, ld 1231 hszomat (is): "gyõztes" többséghez tartozás kirekesztõ mámora.
Hosszabban bele se megyek, minden szó hiábavaló.
offtopic
eIemes 2014 dec. 01. - 18:36:40
(1043/1093)
Rejtõ?
offtopic
eIemes 2014 dec. 01. - 18:36:25
(1042/1093)
...nem is értem, miért fontos bárkinek a másik ember szexuális orientációja (kivéve persze, ha együtt bújnak ágyba).
Talán önértékelési zavar lehet: kell keresni egy csoportot, akihez képest jobbnak gondolhatom magam? Vagy ilyesmi.
A fradi drukkerek identitását az adja, hogy õk nem ute dukkerek. A jobbikosok identitását az adja, hogy nem cigányok (nem zsidók).
Nehéz az ilyen emberek élete, mert ha épp nincsen senki, akit lenézhetne, akkor nincs cél, nincs irány...
offtopic
filoszemitabélus 2014 dec. 01. - 18:31:41
(1041/1093)
"ettõl függetlenül persze lehet belõlük akár díjbirkózó, magasépítész vagy vájár is."
Szerintem a thermodinamika és a balneológia terén a legkiemekedõbbek.
offtopic
blacknet 2014 dec. 01. - 18:08:50 Előzmény Edmond Dantes
(1040/1093)
Ezen a ponton hajtsunk fejet Antal Imre elõtt, és most nem az elõadómûvészi életpályájára utalnék. De õ volt az, aki egy pre-meleglobbi korszak egészséges hozzáállásával rendelkezett még, nem comingoutolgatott, nem tüntetgetett, csak élte szépen csendesen az õ kis magánéletét, amihez a világnak semmi, de semmi köze sincs (és most tekintsünk el az utolsó évei bulvárcímlapjaitól, amire már neki sok ráhatása nyilvánvalóan nem volt). Persze a pletyka szintjén megjelent az õ valószínûsíthetõ homoszexualitása, ez aztán a bulvársajtó abszolút térnyerésével rendesen fel is erõsödött, de hogy valójában meleg volt-e, sosem ismerte el, sosem beszélt róla. Megtartotta a magánéletét magának, ostoba egy hozzáállás, mi?
(Talán nem véletlen, hogy ebbõl a szempontból szinte teljesen parallel példa lehet egy Csonka András is, akivel jóbarátok voltak).
Ezzel szemben mostanság, hála a szivárványszínû, egocentrikus hisztériamozgalmaknak, olyan - egyébként általam is elismert - közéleti szereplõk is vallomásba kezdenek, akik eddig kitartottak, akik eddig Antal Imrei módon gondolkodtak errõl (a magánélet, elvtársaim, legyen magánélet): Kulka János, Alföldi Róbert, Lakner Zoltán...vagyis õk eredeti elhatározásuk szerint (negyven-ötven éves emberekrõl van szó, évtizedek óta tudják, szembesültek nemi identitásukkal, és választottak, hogy ezt az orrunkra kötik, vagy teljesen elzárják elõlünk) nem akarták ezt az egyik legbelsõbb titkaikat megosztani a nyilvánossággal, meg akarták tartani maguknak, nem szándékoztak minket ilyen mélyen beengedni a magánszférájukba, de oly nagyra nõtt a melegvédõ civil szervezetek által gerjesztett nyomás, olyan lázas háttérmunka folyik általuk, hogy megváltoztatták az álláspontjukat. Hogy ezt mennyire kényszerbõl tették, vagy kényszerbõl, de nem is érzékelik annak, mert a meleglobbi által alakított közegben ez természetesnek tûnik, vagy mennyire önként, ezt már csak õk tudják.
offtopic
fo.ma 2014 dec. 01. - 18:04:41
(1039/1093)
Egyáltalán miért kell 'meleg'-nek hívni a b*zikat? Mitõl bántóbb az egyik mint a másik? Mostanában annyira büszkék az állapotukra, mire ez a becézgetés?
blacknet 2014 dec. 01. - 17:56:36
(1038/1093)
Az ember a nemi identitására, legyen az bármilyen, nem szokott büszke lenni. Használja, élvezi, nem is tehetne ellene, de ez a büszkeség szó...akárki is találta ki, bármelyik melegjogi aktivista, jó nagy marhaság.
blacknet 2014 dec. 01. - 17:50:49 Előzmény Edmond Dantes
(1037/1093)
Mindig kénytelen vagyok kijavítani, amikor egyik-másik hozzászólásomra utalsz, és rosszul fordítod le magadnak. Nyilván nem szándékos, a védõügyvédi mivoltodból fakadóan mintegy pavlovi reflexként jön elõ, de azért tegyük helyre ezeket a ferdítéseket!

Sehol nem állítottam, hogy a homoszexuálisok csak a divat és mûvészet területén lehetnek produktívak, csak annyit mondtam, hogy ezeken a területeken magasan reprezentáltak. Alá is támasztottam, miért (feljett szépérzék, magas önkifejezési hajlam), de ettõl függetlenül persze lehet belõlük akár díjbirkózó, magasépítész vagy vájár is.
Azt egyébként honnan vetted, hogy homoszexuálisok munkájának társadalmi hasznosságát, elért eredményeit itt bárki is megkérdõjelezné? Hogy Taigetoszt emlegetne itt bárki is velük kapcsolatban, vagy bármilyen gyûlölködõ vélemény megjelent volna? Mi ez a gyerekvállalás/Nobel-díj dichotómia? A nemi identitásuk társadalomra tukmálásáról volt szó, egy erõszakos megtérítõ kampányhadjáratról, senki sem kérdõjelezte meg az emberi értékeiket. Ezzel szemben te koncepciót állítasz fel a veled egyet nem értõkrõl, besorolsz mindenkit a sötét oldalra, azt mondok, õk mind ökölrázók, mindenki sátán, éppen ezért...

Nem neveztem mocskos b*ziknak õket. Értem én, hogy a te emberi jogvédõ világodban mindenki kirekesztõ, aki nem áll a toleranciának azon a legmagasabb fokán, mint te, ugyanakkor szálazd már szét a gondolataimat, sokkal árnyaltabb álláspont az, mint az az ökölrázás, aminek te be akarod állítani. Ne moss egybe semmilyen szélsõséggel, elvárom, hogy egy differenciáltabb szemléletet megfelelõen interpretálj. Jó, mondjuk attól, aki leragadt annál a handabandánál, hogy a melegekkel kapcsolatos fenntartások tulajdonképpen rejtett homoszexualitást takarnak, sokat remélni felesleges is lenne. Ettõl függetlenül értelmezz helyesen engem, ha neked az túlságosan magas léc, akkor inkább kerüld ki, de ne verd le!
filoszemitabélus 2014 dec. 01. - 17:39:39
(1036/1093)
Pákó afroafrikai.
offtopic
blacknet 2014 dec. 01. - 17:37:55
(1035/1093)
Jó a felvetés, egy négercsókot mindenképpen megér! :)
Továbbgondolva meg Fekete (miii?) Pákó is kikérheti magának, hogy semmi köze Amerikához.
offtopic
Edmond Dantes 2014 dec. 01. - 15:08:31
(1034/1093)
Fontos kérdésemre nem tetszett válaszolni, ld. 1225 hsz
???
A többi nem számít :o)