6/10
tyrichie 2010 szept. 19. - 14:48:52 6/10
(46/86)
Kövezzetek meg érte, de nekem nem tetszett. Szeretem az ilyen témáju filmeket, de ez gyenge volt, több akciót vártam.
9/10
Gabó28 2010 szept. 14. - 16:13:03 9/10
(45/86)
Fa..a kis film volt! A maga kategóriájában (krimi) nagyon ott van! Jó volt újra látni Wesley Snipes-ot! Nekem ez a film a régi krimik (zsarus filmek) színvonalát hozta! Nem az új maszlagot! A filmbõl egyetlen negatívumot megjegyeznék. Mégpedig Eddie Dugan (Richard Gere)szerepét! Nagyon bamba volt, olyan tutyimutyi az egész filmben (tudom ez volt a karaktere), de akkor is!
Összességében: 10/9
10/10
KP01 2010 szept. 13. - 15:28:07 10/10
(44/86)
Nagyon jó film,nekem nagyon tetszett!!
9/10
beo71 2010 aug. 11. - 15:58:02 9/10
(43/86)
Mindig csíptem a hasonló témájú filmeket,sokszor láttam cool vagy éppen ellenszenves figurákat ilyen környezetben,maga a környezet ábrázolása is fontos,de itt a kiváló szereplõgárda mellett hõseink gyengesége és esendõsége nagyon betalált.9/10.Nem egy akciófergeteg az biztos,de ,akinek ez lerágott csont,azoknak nem jött át a hangulat.
8/10
h.tibi91 2010 júl. 02. - 01:23:13 8/10
(42/86)
Tetszett! A jó zsaru, a rossz zsaru, és a félzsaru története.
Tetszik, ahogy egymással párhuzamosan ám mégis egyértelmûen vezeti a különbözõ emberek sorsának szálait, ezzel együtt pedig a gettóélet is részletes bemutatásra kerül.
Nagyon jó a kontraszt ábrázolás, mely a fiatal buzgó rendõrök és a nyugdíjáig hátralévõ napokat számoló rendõr között van.
Érdekes elgondolkodni, hogy mekkora különbség van a filmben szereplõ bûnözõk (melyek temperamentuma és viselkedésmódja teljes mértékben azonos a gettó valós személyeivel, akik ilyen dolgokban utaznak) és a magyar, de csak az európai bûnözõk között. A rendõri hozzáállás is érdekes,ha nem szervezett akció van inkább nem szeretnek látni semmit szinte tisztelik a semmitõl meg nem rettenõ elszánt bandatagok , szemben az itthoni helyzettel ahol nincs ugyan ilyen szintû bûnözés, és szigorúbb a rendõri hozzáállás (ami természetesen nem baj)
Összességében egy pörgõs, akcióval teli film ez és nem érezni hosszúnak.
Aki egy klassz akciófilmet akar látni kitûnõ szereposztással, válassza a Brooklyn mélyén-t!
8/10
facsi 2010 jún. 25. - 12:27:25
(41/86)
Szuper film, 10/9.
Wesley Snipes nagy visszatérése, teljesen új köntösben. Lehet nem is ismertem volna rá, ha nem látom elõtte a stáblistát...
Az elsõ 1 óra lötyögõs volt, de aztán beindult rendesen!
7/10
farkas.arpad 2010 jún. 20. - 17:56:10 7/10 Előzmény Dior_Tenshi
(40/86)
Jó a film de 90 perc elég lett volna...
10/10
Dior_Tenshi 2010 jún. 18. - 23:17:38 10/10
(39/86)
Visszaolvastam a hozzászólásokat, úgyhogy - ha már úgyis hiányoltátok a miértet -, leírom, hogy szerintem miért érdemes megnézni a filmet és miért tartom mélynek.
Tetszik az a realitás, ami kibontakozik: egyik sincs túldramatizálva, mert a maga nemében mind drámai annyira, amennyire az élet megengedi. Tetszik, hogy nem lett elrontva a film gyors, pörgõs akciójelenetekkel, mert semmi szükség nem volt rájuk, a szorongás - szerintem - így is érezhetõ volt. Tetszett, hogy annyi romantika volt benne, amennyit megkívánt a hangulat.
Annyira életszerû és valóságízû volt, hogy sokszor tudtam elképzelni, hogy ha nem is én, de valaki, akit esetleg ismerek, hasonló helyzetbe kerül: végül is elképzelhetõ, hogy valaki olyan helyzetbe jut, hogy pénzhez kell jutnia. A gyerekáldás csodálatos dolog, de az apa vállát nyomja a család eltartásának gondja - és azt hiszem, nagyon is hihetõ, hogy a bûnözõket üldözõ rendõr maga is bûnözésbe kezd. A film végén szorítottam Salért és amikor megölték... valahogy nagyon mélyen sajnáltam annak ellenére, hogy tudtam, hogy õ is ölt - sõt, azok a jelenetek is megviseltek -, hogy tudtam, hogy nem helyes, amit tesz. Vagyis szerintem ez a film nem csak a vérrõl és a gyilkolásról szólt (lentebb valaki írta, hogy ez szükséges is volt a cselekményhez), hanem komolyan el kellett rajta gondolkozni. Milyen egy város élete? Nem csak az létezik, amit a lapok és a turisták által készített fotók mutatnak, amit a romantikus filmekben látunk. Persze, az is egy arca; de az éremnek két oldala van, és nem árt ezzel is tisztában lenni, ugyanis annak ellenére, hogy nem veszünk róla tudomást, még létezik. Nem csak NYC-ben van LA-ben, itt, Budapesten is létezik bûnözés, gyilkosság, drog, félelem, erõszak... Elég csak néha odakapcsolni a Discovery megfelelõ mûsoraira...

Valahogy az összes gyilkosság fájdalmas volt, tekintet nélkül arra, hogy az ártatlan vagy bûnös életet oltott-e ki? Amikor a film végén Sal lelõtte azt a három négert, azon kezdtem el gondolkozni, hogy oké, most hazamegy és megcsókolja a nejét, megöleli a gyerekeit és örül, hogy megvan a pénz - de hogyan lesz képes úgy aludni, hogy közben tudja, hogy megölt három fiatalt, akik tulajdonképpen neki nem ártottak? Ennek ellenére sajnáltam, mikor meghalt.

Azt hiszem, abszolút hiteles volt az idõs rendõr leáldozása is - a lánnyal való kapcsolata pedig valahogy megindító. Szintén a végén, hogy nem ment vele a lány... hihetõ. Mert tudta, hogy nem lesz belõle semmi, hogy talán egy idõ után õ is csak a kurvát látja majd benne, vagy csak nem hitt az álmokban. Másfelõl, ha belemegy, akkor Gere nem tudta volna megmenteni a lányokat (ami szintén egy elég megrázó jelenetté sikeredett).

És végül Tango. Õszintén szólva az egész sztori alatt nekem az õ karaktere tetszett a legjobban - ahogy játszott, amit tett azért, hogy visszavegye a régi életét. Amikor lelõtték, akkor meg az jutott eszembe, hogy szarja le mindenki, mi történik, amíg feketérõl van szó. Persze, nem látszott rajta, hogy rendõr - de nem is akarta látni, hogy rendõr. Aki pedig nem rendõr volt, azokat is kegyetlenül megölték - nem pont ez volt az ötvenes évek Amerikája is? Lássuk be, azóta csak a szegregáció csitult valamelyest, s talán már nem rasszizmusként emlegetik, de egyébként az egyenrangúság a mai napig nem jött létre - és nem csak az USÁban, és nem csak a fehérek-feketék között.

Ezen kívül a zene nekem is tetszett, sõt, a képi világa is, mert már azzal teremtettek egy hangulatot. Nem tudom, itthon a mozikban, milyen nyelven adják, én angolul néztem, úgy még inkább jött az érzés, a "Yo, bro' " - nos, szerintem, többek közt - amit nyilván nem írtam le, mert még hatás alatt vagyok és ezek csak a pillanatnyi emóciók - ezért érdemes megnézni, ezért nevezem én mélynek. Nem a drámaiság, az akció, meg az elnyûtt frázisok - hanem azért, mert élet, mert sorsok, mert baromira elképzelhetõ, hogy pont most lejátszódik valahol ilyen. Nem csak NYC, akár Magyarország, Tokyo, Belfast vagy Mexico...

Ó és tényleg lassú az eleje, de ezt írtam már az elõzõben is, de ez nem jelenti azt, hogy rossz, csupán ráhangol, de mindezért kárpótol az a bizonyos 30-40 perc - akkor az olyan igazi lélegzetvisszafojtós-imádkozós. És egyáltalán nem a lövésekért, fröcsögõ vérért, akcióért - azért, mert kiderül, mert megérted, mert reméled, hogy nem az lesz a vége, amit talán sejteni is lehet...
10/10
Dior_Tenshi 2010 jún. 18. - 22:28:28 10/10
(38/86)
A végén szerintem, az utolsó fél órában nagyon gyorsan pörög a film, azt élveztem a leginkább. Elgondolkodtató.
Direktor09 2010 jún. 16. - 21:55:23
(37/86)
Nehézkesen indul, de a végén a film megmutatja valódi értékét...Gere nagyon jól játszott, hitelesen alakított, abszolút megmutatta mit hiányolt a munkájából...Hawke drámai sorsa a családért tenni akaró rendõrt ábrázolta, míg a kém megtudta, hogy mit várhat a vezetéstõl, ha egyszer neki kell segítség...mind3 sors realista, lenyûgözõ, eredeti. Ez fokozza a film tempóját és 3*-os élvezetet nyújt! :DDD

8/10
10/10
mclane 2010 jún. 04. - 17:42:47 10/10
(36/86)
Sikerült megnéznem a filmet háát mit mondjak nem volt rossz,de nem egy kiképzés színészek jók voltak különösen jó volt látni wesley snipes-ot a vásznon a többiek is jól nyomták 10 bõl egy oylan 7,5 pont
10/10
Lacquo 2010 máj. 21. - 22:04:15 10/10
(35/86)
Röviden:

Nekem nagyon bejött a film. Reális, hiteles! Ha ismeritek A drót c. sorozatot, és tetszik is, ahhoz tudnám hasonlítani, még ha nem is egyformák. Akinek tetszik az egyik, a másik is.
Mellesleg 3 szereplõ is szerepel A drót-ból! :)

Nálam 10/10!
8/10
zee944 2010 máj. 17. - 21:23:21 8/10 Előzmény de Niro
(34/86)
SPOILER

Nem, nemcsak egy kliens volt, volt köztük némi vonzalom - ezt fejezi ki az aranyórás rész -, de a nõ nem hitt abban, hogy képes volna megváltozni, és Gere az ajánlatával kényelmetlenné tette ezt az addig ártatlan kapcsolatot.
9/10
de Niro 2010 máj. 17. - 11:38:29 9/10
(33/86)
Na, ez nekem is tetszett. A legerõsebb számomra a filmben a zene, meg a színészi alakítások voltak, már ezekért érdemes megnézni...

Spoiler:



Szerintetek a kurva mért küldte el Geret? Azért, mert számára õ csak egy kedves kliens volt a sok közül, vagy volt valami olyan utalás a filmben, amit én nem értettem...?:)
offtopic
sofi 72 2010 máj. 10. - 23:48:46
(32/86)
off

"Kedves" Zee!!!!

Ne félj már annyira!!!! Nem harapok-unk!!! Nem tudom milyen követelõzésre gondolsz? Én KÉRDÉSEKRÕL írtam!!!(mármint a gyerekekkel kapcsolatban).Légyszi olvasd el mégegyszer (bár nem Neked szólt)és akkor rájössz, hogy az átértelmezés, vagy inkább félreértelmezés a részedrõl csak a rettegésed következménye attól, hogy színt kéne vallanod. De ne izgulj annyira, ezek után már lejött nekem is és Zsüccnek is, hogy sem Tõled, sem mástól a Brooklynról nem kapunk értelmes kritikát, úgyhogy nem zaklatunk többet ígérem.

Úgy néz ki, hogy ez a film örök rejtély marad. Egy hatalmas fekete lyuk, vagy fehér folt???

Ja, és nem uszítok, csak segítek egy 19 évesnek, hogy a dörzsöltebb felnõttek által ne hagyja magát ilyen könnyen lerázni!!

Remélem nem baj??


Peace!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=OGax9i8k2_U&feature=related


on
8/10
offtopic
zee944 2010 máj. 10. - 20:53:01 8/10 Előzmény sofi 72
(31/86)
Kedves "sofi 72"!

A jobb családokban a gyereket alsó tagozatos korára kinevelik a követelõzésbõl. Ha meg tizenéves korában újrakezdi, akkora pofont kap, hogy a fal adja a másikat. Nálad ez elmaradt. Ez még hagyján, arra viszont megkérnélek, hogy ne uszítsd ellenem azt a fórumozót, akitõl épp az imént kértem elnézést. Primitív viselkedés.
offtopic
sofi 72 2010 máj. 10. - 09:50:50
(30/86)
Off


Szia Drágám!!

Remélem nem vetted be a hárítós, "békejobbos" választ!!?? Ha igen, akkor Én mondom, hogy ne vedd be!! Ez a legkönnyebb válaszlehetõség:"aki nem érti, annak hiába magyarázom"...
Ezt szoktam mondani a gyerkõcöknek, ha olyan kérdést tesznek fel, amire épp nem tudom a választ, vagy kínos amit épp megakarnak tõlem tudni.

Én speciel (remélem Te is) ha megnézek egy filmet, elolvasok egy könyvet, vagy valami történik az életemben, ami hatással van rám, azt megtudom fogalmazni, át tudom adni másnak is. Ez a válasz, amit kaptál sima menekülés, mert nem tudja elmondani, hogy mit érzett, mit látott!!! Ez tuti, higgy nekem!! Én a helyedben tovább forszíroznám a dolgot, már csak azért is, hátha tanulhatsz belõle (mivel, egy "érett" férfi véleménye építõjellegû lehet)!!?? De úgy néz ki, sem tõle, sem mástól nem kapjuk meg a magyarázatot, hogy MIÉRT MÉLY EZ A FILM????? És itt nem arra gondolok, hogy valaki idézze a dialógusokat, és a hivatalos kritikák alapján papagáj módjára azt ismételgesse, hogy MÉLY, DRÁMAI, KOMOLY, stb.. hanem azt, hogy annak, akinek tényleg bejött, mit érzett, szerinte miért volt annyira nagy, mit váltott ki belõle, stb..?? Érdekes társadalmi feszültségek, vagy speckó kapcsolatok, különleges fordulatok, vagy mélyen meghúzódó dráma ??? MI?????

Komolyan kíváncsi vagyok, mert tényleg lehet (bár erõsen kétlem) hogy félreértettem...??

Nagyon várom bárkitõl az építõ kritikát, hogy Õ hogy látta, miként értelmezte ezt a "nagy" filmet!!! Tényleg, és nem irónikusan gondolom, csak szeretnék tisztán látni!! Te nem?? És ha valaki letudná írni végre hogy mit jelentett számára ez a mû, el is tudnám fogadni, mert az az Õ nézõpontja, de KÖNYÖRGÖM addig ne írjon senki sem pozitív, sem negatív kritikát, amíg (ha visszakérdezel) nem tudja elmagyarázni, és megindokolni a véleményét!!! Na rázzon le azzal senki, hogy "Te ezt biztos nem érted..", mert értem, és Te is értenéd, de mindenesetre 1 próbálkozást megér!!

Egyébként nem 3 fõszereplõje volt a filmnek?? Vagy annyira buta vagyok, hogy a film szerkezetét sem értettem?? Mit gondolsz???

On
8/10
zee944 2010 máj. 09. - 21:10:24 8/10
(29/86)
Figyelj, két dolog:
1. Hibát követtem el. Nem néztem meg az adatlapodat, így nem feltételezhettem, hogy a barátaid 19 körüliek lehetnek. Vedd úgy, hogy nem mondtam semmit, OK?

2. Az elsõ "bekezdés" (pár mondat), amit írtam, magában foglalja, hogy mitõl jó a film. Legalábbis annak, aki azért nézi, amiért (szerintem) kell. Jobban kifejteni, példákat hozni idõpocsékolás, aki nem fogékony rá, úgysem érti meg, csak azon fog siránkozni, hogy nem történik semmi, mire jó ez a sok erõszak és hasonlók. Ha a Kiképzést láttad, el tudod dönteni, hogy meg akarod-e ezt is nézni.
Zsücc 2010 máj. 09. - 20:44:52
(28/86)
OFF
Elõször is bocs a fórumozóktól. Nem szokásom így visszabeszélni, de most felpörgetett ez a kis mondat.
Nos, zee944, hát komolyan nem tudom, mi számít színvonalasnak nálad, de ezek szerint neked az olyan, akinek van egy bizonyos véleménye, és az nem egyezik a tiéddel, akkor az egy s*gg. Nem is nagyon akarom tudni, hogy akkor neked milyen barátaid vannak. :D Némák esetleg? Én csak elmondtam a véleményem (sõt, még annak sem lehet nevezni, mivel még nem láttam a filmet), nem akartam senkit sem megbántani. Ha tudsz olvasni és értelmezni is, amit a szemed lát, akkor érezhetted, hogy próbáltam szépen és visszafogottan megfogalmazni, hogy milyen l e h e t, ugyanis hangsúlyozom megint: nem láttam még, de meg fogom nézni. Igazán "szeretem" az olyan embereket, akik így odaköpnek valamit, csak mert nem tetszik nekik más hozzászólása... Ráadásul ez a fórum nem is arról szól, hogy a másikba kössünk bele, hanem, hogy értékeljük a filmeket, és azokról beszélgessünk, nem a másik véleményének a kielemzésérõl. Annyitól, hogy szépen megfogalmazva leírod a tartalmat, és két mondatot Gere-rõl, még nem derül ki, hogy miért olyan überszuper a film. Én ugyanis még nem láttam, és kíváncsi lennék az értelmes, és kifejtett véleményekre. És abból, hogy csak ennyit írtál, az jött le, hogy nem tudsz többet, és akkor megint csak azt a követeztetést lehet levonni, hogy ezért nem érdemes kiadni egy mozijegynyi pénzt, mert nem elég jó a film.
Amúgy ha szerinted az én barátaim a "színvonalasak", akkor a te barátaid hol vannak? Miért nem írnak ide, ha már annyira jó ez a film? Nekik is az a véleményük, mint neked? Vagy nem? Te jó ég... tényleg! Mi van, ha az egyiküknek nem jön be a film? ILYEN társasággal mutatkozol? :O Vagy letagadod õket?
Na mindegy. Megnézem ezt a filmet, már csak azért is, mert ilyen sokan dicsõítik, de senki sem ír olyat, amibõl rájöhetnék, miért is olyan jó... Repkednek a "jajdejó" és "megkellnézni" meg "nagyfilm" és "klassz", csak arra lennék kíváncsi tényleg és õszintén, hogy miért. Meg arra is, hogy miért nem.
Ugyanis zee944: még n e m l á t t a m. És nem szeretem, mikor a barátaimat csak úgy leszólják. Olyan érzésem van, hogy neked ostobábbak, mint az enyémek, akiknek van véleményük, még ha rossz kritikával illettek is egy állítólag hipercsúcs alkotást... -.-
Sofi: köszkösz, túl vagyok mindenen. :D
ON
offtopic
sofi 72 2010 máj. 09. - 16:57:49
(27/86)
office

Igazad van, Nagy Fehér Fõnök!! Uff!!

A helyedben én is a könnyebbik utat választanám!!!

Pedig engem tényleg érdekelne egy olyan vélemény, ami az enyémtõl eltér, és talán jobb, és talán megtudna gyõzni, hogy ez a film miért is annyira mééély???!!! Nem gúnyosan írtam!!!! Várom a részletes filmkritikát!! De ha nem vállalod be...??

http://www.youtube.com/watch?v=1FMfzD5jEfM&feature=related

on