Téma: Bûbáj

szotske 2008 ápr. 14. - 18:55:06 Előzmény szilvus19
(100/220)
hasonlóképpen érzek.. szerencsére csak letöltöttem.. nézhetetlen.,.. ritka rossz walt disney..
nem hiszem el, hogy ez kell az amerikai gyerekeknek..
szilvus19 2008 ápr. 11. - 23:16:07
(99/220)
Ennél nagyobb SZ*RT még nem láttam soha életmben.ezt nem hiszemel, hogy elpazaroltam 1,5órát az életömbõl erre.
Ha lett volna egy csepp esze a stábnak inkább vmi fontos célra adták volna a pénzt.pl beteg gyerekeknek.
Áááááááááááááá szinte már fájt ez a film.
kidobni a mozijegyre v a dvd-re a pénzt???jujj inkább NEEEEEMMMM!!!!
10/10
bardyka100 2008 márc. 26. - 17:53:01 10/10
(98/220)
Én negyedmagammal néztem meg a bûbájt és megmondom õszintén a fene se figyelte a szinkront,de az biztos hogy egy csodálatos nagyon szerethetõ filmet láttunk!
10/10
pajko9 2008 márc. 26. - 17:24:09 10/10
(97/220)
Bocs hogy beleszólok a vitátokba a BÛBÁJ szinkronjával kapcsolatba, de egy kicsit én is kompetens vagyok a témában.Egy régebbi hozzászólásomban már említettem hogy több országban is megnéztem ezt a csodás filmet,direkt azért hogy milyen más nyelven.Nyugodtan mondhatom rohadtul elvagyunk kényeztetve!Az angol mellett fölényesen a magyar a legjobb!A francia, német vagy a lengyelnél biztosan,ráadásul szlovákiában és romániában csak felírat van hozzá.Higgyétek el a magyar szinkron fantasztikusan jó és élvezetes mind a daloknál,mind a dialógoknál!
10/10
skiryo 2008 márc. 25. - 19:07:53 10/10 Előzmény Grishnak
(96/220)
Akkor nem értelek. Nézd meg mégegyszer:-D Szerintem akkoris tökéletes.
1/10
Grishnak 2008 márc. 22. - 17:46:55 1/10 Előzmény skiryo
(95/220)
Természetesen eredeti nyelven néztem meg a filmet. A véleményemet fenntartom.
10/10
Pimaszka 2008 márc. 22. - 00:34:58 10/10
(94/220)
Kedves, aranyos, szeretnivaló.
10/10
10/10
skiryo 2008 márc. 20. - 13:25:07 10/10 Előzmény Grishnak
(93/220)
És ugye aki itt fikázza a filmet, meg Amy Adams (k*rvajó) színészi játékát, az volt annyira igényes és eredeti nyelven nézte, nem pedig az elb*szott magyar szinkronnal??
Mert ha nem, akkor nemértem mi alapján kritizáltok...
10/10
szir 2008 márc. 20. - 01:45:26 10/10
(92/220)
Nem tudom ki milyen nyelven latta, en eredeti angolul neztem, es szerintem nagyon jo.
(Persze csak annak aki szereti az ilyet. en 28 eves fejjel meg birom:) persze hangulat kerdese is )
Szokasos Disney "sablon" elemeket itt talaluk, de vannak nem hagyomanyosak is benne. (van akinek ez bejon, van aki mar unja, kinotte vagy soha nem is szerette...)

Magyarul nem lattam csak a szinkron dal beteteket. Nehanyan dicsertek, de az eredeti szerintem jobb, ami nem is csoda, hisz oscarra jelolt dalbetetekrol van szo, es a muforditas mar regota nem erossege a magyar szinkron studioknak. Pesze ertheto is, rendkivul nehez jol csinalni, en biztos nem vallalnam.

Amy Adamsnak pedig rendkivul szep hangja van. Valoszinuleg a musical es szinhazi karriere segitsegere volt. Eddig csak a The Office-ban lattam, de meg fogom nezni a tobbi munkajat is. Az Oscar dij atadason is fellepett a Happy working song dallal, erdemes megnezni. (en a miatt neztem meg egyaltalan az Enchanted-et) (A hazigazda, Jon Stewart a The Daily Show-bol meg tok vicces:) (az Oscar atadast meg csak Jon Stewart miatt neztem meg :) (Steve Carell + Anne Hathaway is jo volt)

Megneztem mehany interview-t is Amy Adams-sel, nagyon cuki, aranyos no.
vajka 2008 márc. 19. - 21:28:41
(91/220)
Én szeretem az édes, kedves (bûbájos :) ) filmeket és reméltem, hogy ez is az lesz, de nem annyira... A fõhõsnõ sajnos messze nem volt elfogadható, ahogy korábban írták, nem naív volt, hanem együgyü, nem állt össze a jelleme sem, és sokszor inkább csak idegesítõ volt. A végén a boszi halála is borzasztó volt, oké, hogy az volt a cél, hogy leányzó mentse meg a pasiját, de hogy pont így, háát...
És sajnos a herceg is csak egy butuska, egysíkû szereplõ, nem tudni, hogy miért talált rá a kis barna lánykára vagy õ rá: mi vonzotta õket egymáshoz, mi miatt kerültek közel.
A mókus viszont tök jól meg lett csinálva, az nagyon tetszett. :)
Szóval összességében: aki még nem látta, várja meg, amíg a tv lejátsza, és max. ott nézze meg, mozijegyre valót nem éri meg.
Zempy 2008 márc. 19. - 21:05:41
(90/220)
De mazochista vagy... komolyan inkább Barátok közt mint ez?? én évek óta 1 percet nem vagyok hajlandó (és képes) abból a borzalomból megnézni :)))
1/10
Grishnak 2008 márc. 18. - 11:39:06 1/10
(89/220)
"még egyszer" = egyszerre. nem vok barátok közt rajongó szal ez 1 negatív kijelentés
1/10
Grishnak 2008 márc. 18. - 11:17:21 1/10
(88/220)
Mi bajod a csillagporral? Mert nem igazán fejtetted ki.
1/10
Grishnak 2008 márc. 18. - 11:12:12 1/10
(87/220)
Hi. Eddig úgy gondoltam hogy inkább nem is szólok hozzá, elvégre egy 20 éves fiúnak nem kellene ilyen filmeket néznie, de mivel hasonszõrû kollégák is véleményezték így én is megteszem. A díszletek nagyon rendben vannak, látszik h nem 2 ftot költöttek rá, az animált állatkák is nagyon rendben vannak. A történet sablonhegyeitõl is sikerült elvonatkoztatni, elvégre a film nyilvánvalóan nem az én korosztályomnak készült (bár a Csillagpor után reméltem valami erdetiséget majd csak visznek bele, de sajnos csak az eddigi ötleteiket szintetizálták).
Amit már nem tudtam figyelmen kívül hagyi, hogy a fõhõsnõnk idegesítõ! A színészi játékja pocsék, a jelleme is hagy kívánnivalót maga után, nem naiv, hanem együgyû.
A herceg detto. Valahol a shrek 2 körül beépült a köztudatba, hogy a szõke hercegnek butának kell lennie és unalmasnak ezt viszi a film tovább következetesen.
Szóval ha nem az animált mókus a legjobb szinész a filmben akkor talán tetszett is volna. Meg aki nem tud énekelni az ne énekeljen... Inkább a barátok közt összes részét nézném meg még egyszer, semmint hogy ezt a filmet
Zempy 2008 márc. 17. - 12:37:01
(86/220)
Legjobbak az olyan vélemények, amikbõl ki nem derül, mi a baja a filmmel... sehol egy indok vagy valami, csak a lehúzás. Értelmes. Ezért kár kommentet írni.
1/10
nevir 2008 márc. 16. - 23:28:40 1/10
(85/220)
Ettõl a filmtõl kész voltam. Azt hittük a barátnõmmel, hogy nem bírjuk ki a végéig. Végülis az se rossz ha kínjában nevet az ember, de...
Zempy 2008 márc. 15. - 15:56:18
(84/220)
Kellemes meglepetés a film, élvezetes és aranyos. Még a sablonhegyek és a kiszámítható sztori ellenére, én pl. tudtam azonnal, mi lesz a vége, de sebaj. Az elcsépelt mérgezett alma sem nagy 5let, de feledhetõ. Nekem csak szegény gonosz királynõ borzalmas halála nem tetszett, ennél jobbat érdemel egy fõgonosz (mellesleg voltak a sárkánynak szárnyai, de hagyjuk). Ettõl eltekintve minden mûködik, a zenebetétek bár nyálasak, de ez Disney, viszont a szereplõk fantasztikusak. Amy Adams hihetetlen naivitással és ártatlansággal játszik, a herceg is jópofa, na meg a többiek is.

Ajánlott tehát mindenkinek, leginkább mégis a kisebbeknek-kamaszoknak.
Bíró Blani 2008 márc. 14. - 19:50:35
(83/220)
Szerintem, ha ez a véleményed a filmrõl akkor elég kiégett racionalista ember vagy. De a véleményed meglehet, csak az ne sértsen meg másokat!
10/10
pajko9 2008 márc. 10. - 20:15:07 10/10 Előzmény Topitopi
(82/220)
topinak,,Nagy József vagyok,40-évesen hatalmas rajongója vagyok a BÜBÁJ c.filmnek,sõt igazi fanatikus.Én 124-szer láttam ezt a filmtüneményt.112-szer Budapesten,4-szer Romániában Temesváron,3-szor Szlovákiában Pozsonyban,3-szor Lengyelországban Katowicében,és 1-szer Németországban, Münchenben ill.Ausztriában Bécsben.AZ összes jegy megvan.Ami mind a 124 elõadásnál megegyezett az a rengeteg boldog és elbüvölt ember a film után kortol,nemtõl és országtól függetlenül.És tudod miért? Mert ez egy gyönyörû,kedves,bájos film. A szeretet,a szerelem, a kedvesség és a család fontosságának csodálatos szinfóniája! Õszintén sajnállak hogy ezek az érzések hiányoznak belõled!
kekcsillag 2008 márc. 06. - 17:25:19 Előzmény Topitopi
(81/220)
Ha valami nem tetszik akkor nem kell belépni arra a fórumra, és csak azért mert neked valami nem tetszik,nem kell ennyire leszólni a másik izlését.