Téma: Bûbáj

becmaaa 2008 ápr. 19. - 12:42:25 Előzmény Kry
(104/224)
Nem hiszem, vagy legalábbis nem mindig van így, ez biztos, és nekem még sosem tûnt fel. Mi értelme van? Akkor már menne eredeti nyelven.
Kry 2008 ápr. 18. - 16:35:27 Előzmény becmaaa
(103/224)
Nekem is nagyon teszett, az elõzetesben egyébként mindig mások vannak
becmaaa 2008 ápr. 16. - 00:00:54
(102/224)
Nem mondhatjátok komolyan, h bajotok van ezzel a filmmel! Totál meglepõdtem, h van, akinek nagyon nem tetszik.

Nem tûnt fel, h ízlésficamos vagy infantilis lennék, de én imádom minden vonatkozásban! Ilyen tüneményes, kedves filmet nagyon rég nem láttam. Annyira aranyos, és abszolúte méltó a Disneyhez. Az alapötlet nagyon jó, a zenérõl és a dalokról nem is beszélve, Alan Menken 4ever!!!

Nem azért van tele annyi ismerõs résszel, mert szegényes az alkotók fantáziája, hanem mert egyrészt direkt ezeket felhasználva akartak egy új történetet létrehozni. Másrészt épp az volt a cél, h vegyük észre ezeket a részeket, h ez bizony mind-mind Disney. Ezzel a tiszteletüket akarták kifejezni, és egyáltalán nem paródia. A paródiát csak az keverhette ide, aki nem ismeri Mel Brooks-t. Kár, h sokan anélkül ítélkeznek, h tudnák, pontosan mirõl is van szó.

Teljesen mindegy, h angolul vagy magyarul nézi vki, mert jó lett a szinkron. Személy szerint Czvetkó az egyik kedvenc szinkronhangom, nagyon örültem neki. Miller telitalálat hercegre, pedig egész más, mint James Marsden. Még Vágó is tetszik, pedig vele elfogult vagyok.

A szinkronnal kapcsolatban egyébként lenne egy kérdésem. A filmelõzetesben még egészen mások szerepeltek. Mi az oka a változtatásnak? Ha jól vettem ki, mindenkit lecseréltek.

Csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a filmet, és aki nem veszi olyan komolyan magát, az nem fog rá rosszat mondani.
szilvus19 2008 ápr. 14. - 22:34:45 Előzmény szotske
(101/224)
hát igen.mikor elkezdtem nézni akkor azt gondoltam jaj de jó egy rajzfilm (azokat csipem).és utána kb 20perccel késõbb uristen mi ez a sz@r?azért végignéztem.feliratosan néztem mert elötte itt olvastam ugy érdemes nagyon sokan dicsérték.de hogy ennyi embernek tetszik az a ....
ez fura.nem tudom h ezen a szinkron mit tudna még rontani.
akinek tetszik az az õ dolga de nekem nagyon nem jött be.persze ez egyéni szoc probléma.
mindenhova kell olyan aki nem ért egyet a többiekkel, most én vagyok kisebbségben.
szotske 2008 ápr. 14. - 18:55:06 Előzmény szilvus19
(100/224)
hasonlóképpen érzek.. szerencsére csak letöltöttem.. nézhetetlen.,.. ritka rossz walt disney..
nem hiszem el, hogy ez kell az amerikai gyerekeknek..
szilvus19 2008 ápr. 11. - 23:16:07
(99/224)
Ennél nagyobb SZ*RT még nem láttam soha életmben.ezt nem hiszemel, hogy elpazaroltam 1,5órát az életömbõl erre.
Ha lett volna egy csepp esze a stábnak inkább vmi fontos célra adták volna a pénzt.pl beteg gyerekeknek.
Áááááááááááááá szinte már fájt ez a film.
kidobni a mozijegyre v a dvd-re a pénzt???jujj inkább NEEEEEMMMM!!!!
10/10
bardyka100 2008 márc. 26. - 17:53:01 10/10
(98/224)
Én negyedmagammal néztem meg a bûbájt és megmondom õszintén a fene se figyelte a szinkront,de az biztos hogy egy csodálatos nagyon szerethetõ filmet láttunk!
10/10
pajko9 2008 márc. 26. - 17:24:09 10/10
(97/224)
Bocs hogy beleszólok a vitátokba a BÛBÁJ szinkronjával kapcsolatba, de egy kicsit én is kompetens vagyok a témában.Egy régebbi hozzászólásomban már említettem hogy több országban is megnéztem ezt a csodás filmet,direkt azért hogy milyen más nyelven.Nyugodtan mondhatom rohadtul elvagyunk kényeztetve!Az angol mellett fölényesen a magyar a legjobb!A francia, német vagy a lengyelnél biztosan,ráadásul szlovákiában és romániában csak felírat van hozzá.Higgyétek el a magyar szinkron fantasztikusan jó és élvezetes mind a daloknál,mind a dialógoknál!
10/10
skiryo 2008 márc. 25. - 19:07:53 10/10 Előzmény Grishnak
(96/224)
Akkor nem értelek. Nézd meg mégegyszer:-D Szerintem akkoris tökéletes.
1/10
Grishnak 2008 márc. 22. - 17:46:55 1/10 Előzmény skiryo
(95/224)
Természetesen eredeti nyelven néztem meg a filmet. A véleményemet fenntartom.
10/10
Pimaszka 2008 márc. 22. - 00:34:58 10/10
(94/224)
Kedves, aranyos, szeretnivaló.
10/10
10/10
skiryo 2008 márc. 20. - 13:25:07 10/10 Előzmény Grishnak
(93/224)
És ugye aki itt fikázza a filmet, meg Amy Adams (k*rvajó) színészi játékát, az volt annyira igényes és eredeti nyelven nézte, nem pedig az elb*szott magyar szinkronnal??
Mert ha nem, akkor nemértem mi alapján kritizáltok...
10/10
szir 2008 márc. 20. - 01:45:26 10/10
(92/224)
Nem tudom ki milyen nyelven latta, en eredeti angolul neztem, es szerintem nagyon jo.
(Persze csak annak aki szereti az ilyet. en 28 eves fejjel meg birom:) persze hangulat kerdese is )
Szokasos Disney "sablon" elemeket itt talaluk, de vannak nem hagyomanyosak is benne. (van akinek ez bejon, van aki mar unja, kinotte vagy soha nem is szerette...)

Magyarul nem lattam csak a szinkron dal beteteket. Nehanyan dicsertek, de az eredeti szerintem jobb, ami nem is csoda, hisz oscarra jelolt dalbetetekrol van szo, es a muforditas mar regota nem erossege a magyar szinkron studioknak. Pesze ertheto is, rendkivul nehez jol csinalni, en biztos nem vallalnam.

Amy Adamsnak pedig rendkivul szep hangja van. Valoszinuleg a musical es szinhazi karriere segitsegere volt. Eddig csak a The Office-ban lattam, de meg fogom nezni a tobbi munkajat is. Az Oscar dij atadason is fellepett a Happy working song dallal, erdemes megnezni. (en a miatt neztem meg egyaltalan az Enchanted-et) (A hazigazda, Jon Stewart a The Daily Show-bol meg tok vicces:) (az Oscar atadast meg csak Jon Stewart miatt neztem meg :) (Steve Carell + Anne Hathaway is jo volt)

Megneztem mehany interview-t is Amy Adams-sel, nagyon cuki, aranyos no.
vajka 2008 márc. 19. - 21:28:41
(91/224)
Én szeretem az édes, kedves (bûbájos :) ) filmeket és reméltem, hogy ez is az lesz, de nem annyira... A fõhõsnõ sajnos messze nem volt elfogadható, ahogy korábban írták, nem naív volt, hanem együgyü, nem állt össze a jelleme sem, és sokszor inkább csak idegesítõ volt. A végén a boszi halála is borzasztó volt, oké, hogy az volt a cél, hogy leányzó mentse meg a pasiját, de hogy pont így, háát...
És sajnos a herceg is csak egy butuska, egysíkû szereplõ, nem tudni, hogy miért talált rá a kis barna lánykára vagy õ rá: mi vonzotta õket egymáshoz, mi miatt kerültek közel.
A mókus viszont tök jól meg lett csinálva, az nagyon tetszett. :)
Szóval összességében: aki még nem látta, várja meg, amíg a tv lejátsza, és max. ott nézze meg, mozijegyre valót nem éri meg.
Zempy 2008 márc. 19. - 21:05:41
(90/224)
De mazochista vagy... komolyan inkább Barátok közt mint ez?? én évek óta 1 percet nem vagyok hajlandó (és képes) abból a borzalomból megnézni :)))
1/10
Grishnak 2008 márc. 18. - 11:39:06 1/10
(89/224)
"még egyszer" = egyszerre. nem vok barátok közt rajongó szal ez 1 negatív kijelentés
1/10
Grishnak 2008 márc. 18. - 11:17:21 1/10
(88/224)
Mi bajod a csillagporral? Mert nem igazán fejtetted ki.
1/10
Grishnak 2008 márc. 18. - 11:12:12 1/10
(87/224)
Hi. Eddig úgy gondoltam hogy inkább nem is szólok hozzá, elvégre egy 20 éves fiúnak nem kellene ilyen filmeket néznie, de mivel hasonszõrû kollégák is véleményezték így én is megteszem. A díszletek nagyon rendben vannak, látszik h nem 2 ftot költöttek rá, az animált állatkák is nagyon rendben vannak. A történet sablonhegyeitõl is sikerült elvonatkoztatni, elvégre a film nyilvánvalóan nem az én korosztályomnak készült (bár a Csillagpor után reméltem valami erdetiséget majd csak visznek bele, de sajnos csak az eddigi ötleteiket szintetizálták).
Amit már nem tudtam figyelmen kívül hagyi, hogy a fõhõsnõnk idegesítõ! A színészi játékja pocsék, a jelleme is hagy kívánnivalót maga után, nem naiv, hanem együgyû.
A herceg detto. Valahol a shrek 2 körül beépült a köztudatba, hogy a szõke hercegnek butának kell lennie és unalmasnak ezt viszi a film tovább következetesen.
Szóval ha nem az animált mókus a legjobb szinész a filmben akkor talán tetszett is volna. Meg aki nem tud énekelni az ne énekeljen... Inkább a barátok közt összes részét nézném meg még egyszer, semmint hogy ezt a filmet
Zempy 2008 márc. 17. - 12:37:01
(86/224)
Legjobbak az olyan vélemények, amikbõl ki nem derül, mi a baja a filmmel... sehol egy indok vagy valami, csak a lehúzás. Értelmes. Ezért kár kommentet írni.
1/10
nevir 2008 márc. 16. - 23:28:40 1/10
(85/224)
Ettõl a filmtõl kész voltam. Azt hittük a barátnõmmel, hogy nem bírjuk ki a végéig. Végülis az se rossz ha kínjában nevet az ember, de...