10/10
Tilda36 2010 jan. 19. - 19:00:40 10/10
(8/8)
Most vasárnap és következõ vasárnap adják le a 2. és 3. részt a 2010-es koncertrõl. Próbáld meg azokat felvenni és nézz szét a Youtube-n, a Vivaldi: Tél c. mû feldolgozása, a Beethoven: Örömóda biztos fenn van. Jó keresgélést!:-)
10/10
Tilda36 2010 jan. 17. - 16:34:50 10/10
(7/8)
Szerintem is csodálatos volt. Olyan pluszt adott nekem, melyet már rég éreztem. Szerintem az egész koncert profin volt megrendezve kitünõ elõadókkal Mága Zoltánnal az élén. A zenekar és a Szolnoki Kodály kórus is kitünõ volt. Egyébként is kedvencem a Nabucco.:-) A technika is a helyén volt és a táncosok is hozták a formájukat.

Alig várom a jövõ és az utána következõ vasárnapot, mert még két részt adnak le belõle.

A Bánk Bán Hazám-hazám c. dalát Simándy József énekelte a legszebben, de így is gyönyörû volt. Kíváncsi leszek/vagyok/, hogy felteszi-e valaki a Youtube-ra?
Pünkösdi Kató 2010 jan. 17. - 15:42:35
(6/8)
Nagyon tetszett az elõadás, örülök, hogy láttam az 1. részt. A köv. részeket is igyekszem figyelemmel kísérni. Külön öröm volt látni Kiss B. Attilát újra. :) Nagyon szeretem a Bánk bán operafilmet, pedig nem vagyok operafilm - opera se - rajongó, de ez az operafilm ott van a topon.
1/10
chilisax 2010 jan. 10. - 22:35:04 1/10 Előzmény Bilde
(5/8)
Lehet ,hogy Mága egy jó hegedüs, de showmannek, konferansziénak gyenge. Maga a gála kimeritette a létezö összes klisét, (zenei körutazás,a játszott darabok, amatör rendezés és tánckar ,1000 szer hallottuk, láttuk már ). Magyarországi viszonylatban is gyenge produkció semmi újat nem láttam. Európai viszonylatban a béka segge alatt volt.A kritika az egész koncertre mint eseményre vonatkozik és nem az egyes szereplök vagy a zenekar produkciójára.Kb 15 percig birtam aztán átkapcsoltam.
1/10
chilisax 2010 jan. 10. - 22:33:45 1/10 Előzmény Bilde
(4/8)
Lehet ,hogy Mága egy jó hegedüs, de showmannek, konferansziénak gyenge. Maga a gála kimeritette a létezö összes klisét, (zenei körutazás,a játszott darabok, amatör rendezés és tánckar ,1000 szer hallottuk, láttuk már ). Magyarországi viszonylatban is gyenge produkció semmi újat nem láttam. Európai viszonylatban a béka segge alatt volt.A kritika az egész koncertre mint eseményre vonatkozik és nem az egyes szereplök vagy a zenekar produkciójára.Kb 15 percig birtam aztán átkapcsoltam.
zenerajongo 2010 jan. 10. - 17:04:10
(3/8)
A koncert csodálatos volt, mi ezt azonban már Mága Zoltán DVD-jén láttuk. (kb.140 perc) Sajnos most nagy csalódást okozott, mert a félreérthetõ 2010-es beharangozás miatt mi a 2010-es koncertre gondoltunk. Idézet a Duna TV programjából: "magyar koncertfilm, 2010"
Mága Zoltán a Reggel címû TV adásban (2010. jan. 10.) mesélte,hogy hagyományt szeretne teremteni az Újévi Koncerttel a Bécsi Újévi Koncerthez hasonlóan. Ott azonban egyértelmûen közlik, hogy melyik évi koncertrõl van szó.(Pl.: 2007 Neujahrskonzert) Szeretnénk, ha ezt a jó szokást is átvennék a szerkesztõk. Január 10-én ez a pontatlan információ sok embert megtéveszthetett.
Bilde 2010 jan. 10. - 15:14:43
(2/8)
Azt olvastam valahol, hogy három részben fogják közvetíteni a 2010-est. Meg is lepõdtem, hogy miért 2009-et mondott Zoli az elején.
Ezek szerint várhatunk még egy hetet az ideire. De nem baj, így legalább lesz összehasonlítási alapunk. :)
poddoca 2010 jan. 10. - 14:46:06
(1/8)
Elkezdõdött a mûsor, de ez a tavalyi, vagyis 2009.január 1.
Úgy látom, hogy a jövõ vasárnap, meg az azt követõ vasárnap lesz az idei.