olbella 2012 aug. 07. - 13:02:07 Előzmény sarahangel
(478/558)
Amúgy nekem is ezek az évadok tetszenek nagyon, Angel-t nem lehet pótolni, és a továbbiakban már annyi felnõtt-probléma is elõkerül, szerintem ezért is fajsúlyosabbak a következõ évadok (vagy hogy is fogalmazzak). Ezek még olyan "felhõtlenek", leszámítva a világvégéket persze..:)
Ja, az elõzõt is Neked szántam válasznak, csak rosszra kattintottam..
olbella 2012 aug. 07. - 12:57:34 Előzmény agarik
(477/558)
......SPOILER-veszély....

Én is erre tippelnék, csak gondoltam, hátha átsiklottam valamin, amit más észrevett. Azzal a démon-keresõ igével végül is ügyesen megoldották a dolgot, abszolút hihetõ volt, hogy Buffy az anyu betegsége mögött varázslatot sejtett, és így jött rá, hogy valami nem stimmel a húga körül..Végül is a gömböt megtalálta, azon a szálon már eleve elindult a kutatás, meg a megõrült emberek rejtélye is megoldásra várt, szóval igen, valószínû Giles elõbb-utóbb összerakta volna a dolgokat.

....SPOILER vége...
Amúgy én is úgy látom,hogy már csak Buffy light-okat adnak, az elsõ vetítéskor tuti, hogy vágatlanok voltak a részek, aztán jöttek a déletõtti ismétlések, Buffy - light jelöléssel, majd végleg így maradt. Én DVD-n nézem az évadokat (meg a tv-ben is azért :)), na abban nincsenek vágások. Mindent mutatnak.
Köszi a választ!
agarik 2012 aug. 05. - 11:00:43
(476/558)
Nem vágtak ki semmit, csak ez nem 18+, hanem 12.

Sajna amúgy véget ért a sori, az X-akták után egyértelmû volt hogy így lesz, hiszen a port csak az elsõ 3 évadot jegyzi most.
10/10
sarahangel 2012 aug. 05. - 09:45:30 10/10
(475/558)
Na, véget ért a 3. évad, lezárultak a gimis évek. :( Nekem hiányozni fog ez a feeling, sõt, még a könyvtár is, ami fontos helyszín volt.

Angel is elment, Joss Whedon átírta õt a spin-off sorozatba. :( Tudom, hogy a történet szerint azért ment el, hogy Buffynak normális élete lehessen, de mindig az jut eszembe, hogy ez is tulajdonképpen a forgatókönyvírókon múlt.

A sorozat persze ezután is jó (bár a 4. évad nem tartozik a kedvenceim közé, de az s5 jobb lesz, az s6 pedig még jobb), de nekem hiányozni fog Angel. Az új szereplõk számomra nem tudták pótolni õt.

Faith milyen gonosz lett, most már nem csak 'véletlenül' öl embert. :S A zárórészek jók voltak egyébként, szegény Snyder hogy járt. :D Bár, azt pont nem mutatták (na jó, ez már megint a 'mit vágtak ki' témakör, úgyhogy inkább hagyom :P).
10/10
sarahangel 2012 aug. 05. - 09:29:56 10/10 Előzmény olbella
(474/558)
*** SPOILER S5 ***

Ezt én sem tudom megmondani, hogy hogyan jött volna rá (azt az évadot nem is láttam olyan sokszor), persze ki kellett, hogy derüljön, hiszen a nézõk számára sem volt érthetõ, hogy hogyan került hirtelen oda Dawn. Szerintem ha nem a szerzetestõl tudta volna meg Buffy, akkor valószínû Giles jött volna rá, mert az ilyesmiben õ a szakértõ. ;)
10/10
sarahangel 2012 aug. 05. - 09:21:03 10/10 Előzmény E-Zsolesz
(473/558)
Szia! Köszi az infókat. Én is csak onnan tudom, hogy késõbb vágtak, mert volt mihez hasonlítani. ;)

Arra nem is gondoltam, hogy a Viasat 3-tól esetleg "véletlenül" került át vágottan a sorozat, de lehetséges.
olbella 2012 aug. 02. - 11:12:28 Előzmény sarahangel
(472/558)
.....SPOILER-veszély..

Már többedszerre nézem a 4. évadot, amikor Glory és a Kulcs-kérdés elkezdõdik. Elvileg Buffy véletlenül talál rá a szerzetesre, aki még halála elõtt pont el tudja mondani neki, hogy mi a szitu. Kérdésem, hogy ha ez nem így történik, vajon hogy jött volna rá, hogy miért üldözik, hogy mit akar tõlük Glory, és egyáltalán,hogy mi is valójában a húga? Persze felfoghatjuk úgy is, hogy sorsszerû volt a dolog, odavonzották az õsi erõk vagy ilyesmi, csak nem rémlik,hogy erre kitértek volna valamikor is. Nem kekeckedni akarok,csak most tûnt fel...:) Van valakinek ötlete?
agarik 2012 júl. 28. - 18:25:30
(471/558)
Akárhogy is, a 3/20-as rész egyszerûen tökéletes. Még úgy is, hogy a 10 legjobb fõgonosz közé simán tartozó Polgármester nem is szerepel benne.
E-Zsolesz 2012 júl. 27. - 14:27:04 Előzmény E-Zsolesz
(470/558)
Helyesbítek: amikor elõször adták, akkor még a régi korhatár-rendszerünk volt, és esténként 14-es korhatárt kapott. Úgy vágatlan volt, reggelre vágták. Késõbb 12-essel elõször talán még nem vágták, de a 6. évad már nagyon olyan.
E-Zsolesz 2012 júl. 24. - 13:02:03
(469/558)
A Viasat 3 szerkesztõi elõször 12-es korhatárral adták végig a sorozatot. Arra nem emlékszem, hogy akkor vágtak-e. Igazából nem is ismertem ahhoz, hogy ezt jól tudjam. Késõbb a 6. évadot ismételték 16-os korhatárral. Abban az évadban tényleg sok a horrorisztikus és az erotikus elem. Késõbb kezdtek el ismételni több évadot Light kiírással vágva, 12-es korhatárral.
A Viasat most már a britekhez tartozik, ahol vágatlanul 15-ös korhatáros a sorozat. Csak az a furcsa, mintha az éjszakai ismétlésnél is vágva lenne. Arra gondolnék, hogy a Viasat 3-tól "véletlenül" csak a vágott változat került át, de a Viasat 6 tulajdonjoga elõtt románoknál vágatlanul volt a sorozat. (AP és éjszakai 12-es korhatárral. Utóbbi olyan, mintha nálunk 14-es lenne.)
10/10
sarahangel 2012 jún. 24. - 23:49:47 10/10
(468/558)
Nos rendben, többet én már nem írom, hogy miket vágtak ki, mert nincs értelme. :D
agarik 2012 jún. 24. - 21:16:28 Előzmény sarahangel
(467/558)
a Mester kitörte Pufi nyakát a V6-on.
10/10
sarahangel 2012 jún. 24. - 12:43:35 10/10 Előzmény agarik
(466/558)
Eredetileg is 12-es karikával ment, úgy érted, a DVD-változathoz képest?

Emlékeim szerint elõször (sokáig) este 8-kor ment a Buffy a Viasaton, anno még videókazettára vettem a részeket, így sokszor vissza tudtam nézni. A második szezont láttam a legtöbbször, így a mostani adásoknál nem volt nehéz észrevenni, amit onnan kivágtak. Pl. szellemes résznél Cordelia arcát megharapja egy kígyó, szellemsrác eltorzult arcát bevillantják, Angel leesik az erkélyrõl – ezeket mind ki-, ill. megvágták.

A 3. szezont annyira sokszor talán nem láttam, de van, ami megmaradt az emlékezetemben. Máskor nem emlékszem, csak fura a jelenet és hiányérzetem támad, azért gondolok vágásra (meg persze abból indulok ki, hogy az elõzõ szezonnál vágtak, akkor elvileg itt is elõfordulhat, de bocsi, ha valamelyik említett résznél rosszul emlékeztem ;)).

A tegnapi részeknél is szerintem 1-2 jelenetet kivágtak, illetve megkurtítottak. Cordelia egy másik világot kívánt (ez a rész amúgy nagyon jó ;)): a vége felé, mikor megérkezik Buffy és felveszi a harcot a vámpírokkal, az eredetiben a Mester kitöri Buffy nyakát, mielõtt a kívánság visszafordulna. A karácsonyi részben pedig Angel kiugrik az ablakon, miután Buffy szobájában járt.

Megnéztem DVD-n a jelenetet, amit írtál. Ha arra gondolsz, mikor a fõdémon a rács alá szorul és Buffy odasuhint, akkor nem vágták meg az adást, mert csak egyszer üt oda, és annyi.

Amúgy a Viasat3 anno csak 1-2 résznél vágott. Olyan részeknél, amik eredetileg meghaladták a szokásos negyvenegynéhány perces mûsoridõt. Ilyen volt a musical-es rész, meg a 6. szezon nyitórésze. Rémlik viszont valami olyasmi, hogy a sokadik ismétlésnél – amit már délutánonként adtak – light verzió ment, vagyis vágott.
agarik 2012 jún. 18. - 18:11:54 Előzmény sarahangel
(465/558)
Nem volt megvágva.

A temetõben ott a démon, majd a kardja Pufinál amint tart a démon felé, majd Pufi a véres karddal - egyértelmû.

A templomban a nõ-démon ott áll a kestyûvel, majd Pufi eldobja felé az üvegcserepet, majd a nõ felsikolt, majd a kar a földre csattan - teljesen rendben volt.

Eredetileg is vmi 12-es karikával gyártották a sorit , sz'al itt nem a magyaro ka ludasak. Az egyetlen aminél nem vagyok biztos vágtak-e az eredetihez képest, az a 3. évad 1. része (ahol a démonok a bajba jutott fiatalokat viszik kényszermunkára egy dimenzióba ahol 1 földi nap alatt 100 évet öregszenek). Annál Pufi a bunkóval van-e többet mutatva, mint amit a magyar verzióban láttunk? (Az elsõ sugárzásnál is csak ennyit volt a jelenet.)
10/10
sarahangel 2012 jún. 17. - 22:19:14 10/10
(464/558)
A tegnapi adásokat természetesen megint megvágták, így nagyon gagyi volt. Na nem maga a sorozat, mert azt még így sem tudják elrontani, de egyes jelenetek így teljesen érthetetlenné válnak.

*** 3x08-09 ***

Buffy megöli a démont - nem mutatják, csak azt, hogy már nála van a kard, és elsétálnak Faith-szel. Buffy levágja Gwendolyn karját - nem mutatják, csak azt, hogy az ereklye lecsatolódik a karról. Cordelia alatt beszakad a padló/lépcsõ - azt mutatják ugyan, hogy beesett, de azt a részt kivágták, mikor közvetlen közelrõl mutatják, hogy ráesett valami hegyes dologra, ami szépen átfúrta a testét.

Én ezeket vettem észre, de lehet, hogy volt még több is. :S
10/10
sarahangel 2012 jún. 17. - 22:10:13 10/10
(463/558)
Én Buffynál elkaptam az elsõ viasatos adást, csak az elsõ két részrõl maradtam le. Gondolkodtam, és lehet, hogy Angelbõl az már a 2. évad volt, ami a Buffy 2. évaddal ment párhuzamosan (ebben az esetben az Angel 1. évadot hamarabb kezdték vetíteni, mint Buffyból az s2-t). A lényeg, hogy szinkronban tényleg nem volt már akkor sem... Buffy 4. évaddal egyidõben kezdõdött el az Angel sorozat, tehát úgy kellene vetíteniük.
10/10
sarahangel 2012 jún. 17. - 22:02:29 10/10 Előzmény agarik
(462/558)
Egész fura így látni Alyson-t, egész más, mint Willow-ként. ;)
olbella 2012 jún. 17. - 14:37:37 Előzmény sarahangel
(461/558)
Akkor arról úgy látszik, lemaradtam, én már a többedik ismétléskor kapcsolódtam bele a sorozat(ok)ba, a Viasaton néztem bele véletlenül, és akkor már ugyan ment a kettõ párhuzamosan, csak sose voltak szinkronban..mindegy, de egyszer jó volna úgy nézni a kettõt, ahogy az alkotók annak idején kitalálták. És rég láttam már az Angel-sorozatot, csak az 5. van meg letöltve.
agarik 2012 jún. 16. - 21:27:07 Előzmény sarahangel
(460/558)
Kicsit turkáltam én is a régi file-jaim közt.
<--- Amiért Alyson Hannigan bejön.
10/10
sarahangel 2012 jún. 16. - 15:09:23 10/10
(459/558)
Ha jól emlékszem, nálunk a Buffy 2. évaddal kezdték párhuzamosan vetíteni az Angel 1. évadot... eleinte nem is nagyon értettem, hogy mi van (spin-offot akkoriban még nem láttam), de aztán rájöttem. :D