teardrops 2012 máj. 21. - 21:17:35 Előzmény sarahangel
(418/558)
Én már lemaradtam a mûsorrendkavarás miatt, de ezt a részt épp elkaptam és akkor már felvettem (;-))
és az a röhej, hogy, ugyan jó késõn adták, de

***2x20***
kivágták belõle azt a részt, amikor Went átalakul viziszörnnyé; mutatják, ahogy ordít, aztán a következõ képkockában már szörnyként kergetik egymást a másikkal.
Tök gáz!
agarik 2012 máj. 19. - 06:43:29
(417/558)
Na, már megint kavarnak a mûsorrenddel. DE a sorozat még megy, ami viszont fasza.
10/10
sarahangel 2012 máj. 11. - 21:20:40 10/10
(416/558)
2x20 Go Fish

A suli úszócsapatának tagjai rejtélyes módon kezdenek eltûnni, csak a bõrük marad meg, és mivel késõbb feltûnik egy szörny is, a Scooby Gang (az eredetiben így nevezik a kis csapatot, Buffy-t és barátait) tagjai összefüggésbe hozzák az esetet, miszerint a szörny belezte ki a fiúkat. Xander is beépül az úszócsapatba (Cordy nagy örömére :D), hogy jobban menjen a nyomozás. Közben kiderül (miután Buffy a saját szemével látta), hogy nem a szörnyek belezték ki a fiúkat, hanem õk maguk alakulnak át szörnnyé. Xander közben bajba kerül, mert a szaunában ülve megtudja, hogy az a bizonyos szteroid, ami az átváltozást okozta, a gõzben van, így õ maga is belélegezte immáron három alkalommal. A nyomozást tovább folytatva kiderül, hogy az edzõ kísérletezett a szteroidokkal, mert azt akarta, hogy az õ csapata legyen a legjobb. Na de minden jó, ha a vége jó, az ellenszert megtalálták, így Xander és a még át nem változott fiúk megmenekültek, az edzõt pedig szétszedték a szörnnyé változott fiúk (akik sajnos nem változtak vissza, hogy ne legyen azért tökéletes a történet vége).

Ez a rész egy kicsit gyengébbre sikeredett, ha az évad színvonalát nézzük, de még így is sokkal jobb, mint sok 7. évados rész.

<- Gage-et egyébként az a Wentworth Miller játszotta, aki késõbb A szökés fõhõse lett. ;)

Persze voltak itt is jó jelenetek, az egyik kedvencem az, mikor Gage megkéri Buffyt, hogy kísérje haza. :D

És a szokásos humor.

Cordy /Xander-höz/: "Szeretném, ha tudnád, hogy igazán nagy hatást tettél rám. És nem kell csatlakoznod az új csapathoz jövõre, ha nem akarsz. Nekem az is jó, ha focizni fogsz." :D
10/10
sarahangel 2012 máj. 11. - 20:45:10 10/10
(415/558)
2x19 I Only have Eyes For You

1955-ben a sunnydale-i suliban egy diák (James) és egy tanárnõ (Grace) között szerelem szövõdött. James lelõtte a tanárnõt, mert szakított vele, majd saját magával is végzett. A szellemeik most visszatértek - mivel James bocsánatot szeretne kérni Grace-tõl a hülyesége miatt - , ezért sok furcsaság történik a suliban. A legfurcsább az, hogy a szellemek beköltöznek élõ embereknek a testébe, és elhangzik köztük ugyanaz a párbeszéd, ami megelõzte a végzetes esetet. Beleértve a pisztoly elsülését is. Mivel a lelõtt emberek meghalnak, a bocsánatkérés így lehetetlen. Egészen addig, amíg Buffy-t megszállja James, Angel(us)t pedig Grace szelleme. Mivel Angel vámpír, a lövéstõl nem hal meg, és így Grace meg tud bocsátani James-nek.

<- James-t egyébként Christopher Gorham alakította, akit nem láttam ugyan semmiben, de a nevét már hallottam. ;)
10/10
sarahangel 2012 máj. 11. - 20:33:07 10/10 Előzmény Dean88
(414/558)
Igen, ezt én is sajnálattal vettem észre. A 19. részbõl kivágták (megkurtították a jeleneteket), mikor Cordy arcát megharapta a kígyó, mikor a lelõtt Angel(us) és a tanárnõ leesnek az emeletrõl, és a szellemfiú eltorzult arcát. A 20. részbõl pedig az úszófiúk átváltozását. Arra lennék kíváncsi, hogy a késõ esti ismétlés is ilyen light-os lett, vagy csak a reggeli idõpontnál döntöttek így. Érdekes, mert a durva jelzõt ezekre a jelenetekre tényleg csak idézõjelben lehet mondani, a Buffy nem véres horror.
Dean88 2012 máj. 05. - 11:05:32
(413/558)
Nagyon gagyi, hogy minden "durvább" részt kivágnak belõle. I love, tévéváltozat! :D
10/10
sarahangel 2012 máj. 04. - 23:30:32 10/10
(412/558)
2x18 Killed by Death

Buffy a Vadász ugyan és erõsebb az átlagembernél, most mégis beteg, így kórházba kerül, ahol a gyerekeket öli egy láthatatlan valaki. Vagyis nem mindenkinek láthatatlan, csak annak, aki nem lázas. Miután Buffy rájön az összefüggésre, már csak lázat kell generálni magának egy szérum segítségével, így nem okoz gondot eltörni a képen látható szépség nyakát. ;)))

Azon jót mosolyogtam, ahogy a biztonsági õr itta Cordy minden szavát, meg ahogy Xander ezt látván azzal jött, hogy Cordy nem tudta megállni, hogy meg ne tapogassa kicsit a pasit. :D
10/10
sarahangel 2012 máj. 04. - 23:16:54 10/10
(411/558)
2x17 Passion

Ezt a részt nagyon sokszor megnéztem régen, (egyik) nagybetûs kedvencem lett. Angel(us) monológja, ami átíveli a részt, egyszerûen zseniális.

Angel(us) turbó módra kapcsolt, és most úgy 'kedveskedik' Buffynak, ahogy annak idején Drusillának (és ebben a részben kiderült, hogy milyen jól tud rajzolni). ;) Buffy szobájába amúgy hogyan ment be? Azt tudom, hogy a behívásos dolog itt még mûködött, de az ablak szerintem nem volt nyitva.

Szegény Joyce is fel lett világosítva, aki szerint Angel sokkal idõsebb Buffynál, pedig még nem is tudja a valódi korát. ;)))) Persze ha Angel emberkorát nézzük, azt hiszem, 27 éves volt (vagy ott körül), mikor vámpír lett, tehát még így is lenne köztük 10 év, ami ebben a korban még általában soknak számít, így érthetõ Joyce aggodalma (hát még ha a többirõl is tudna...).

A tanárnõ és Angel(us) találkozása nagyszerû jelenet volt, a végkimenetel persze szomorú. :( Azt a jelenetet is nagyon szépen megcsinálták, mikor Giles rátalál Jenny testére (rózsák a lépcsõn, opera zene - ami kicsit hangosabb lett, ahogy Giles közeledett az emeletre, és a megfelelõ pillanatnál még jobban felerõsödött- , és ahogy az arcáról lefagyott a mosoly).

Azért a humor most sem hiányozhatott.

Willow: "Angel feltûnt és elmondta Buffy anyukájának, hogy õ és Buffy... szóval hogy õk... tudja! Ugye tényleg tudja?"
Giles: "Ó, igen. Tudom."
Willow: " ... mert gondoltam, maga könyvtáros, így talán mégsem tudja."

Cordy is jó volt, hogy egyszer behívta Angelt a kocsijába, aztán rá akarta passzolni a kocsit a nagymamájára. :D
Ezek szerint a kocsikra is vonatkozik ez a behívás dolog, nem csak épületekre?

Xander kijelentése itt és most nem volt helytálló, hogy 'már régóta utálja Angelt, és nem akar azzal jönni, hogy Õ megmondta...', mivel a régi és mostani Angel két különbözõ valaki, de alapból amúgy nagyon szoktam bírni, ahogy Xander féltékenykedik. ;)

Ha már féltékenység, abból most Spike-nak is kijut. ;) Bírom, ahogy Angel(us) cukkolja. Amúgy milyen érdekes, hogy mindig ugyanaz a nõ kell nekik. ;)

Boreanazt amúgy gonoszként is imádtam, és itt még jobban meg tudta mutatni a színészi tehetségét:

http://29.media.tumblr.com/tumblr_l94ytsNDLi1qaimf2o1_500.gif
10/10
sarahangel 2012 máj. 04. - 23:03:59 10/10
(410/558)
2x15 Phases

Mivel ezt (és az utána következõ részt) sikeresen kihagytam, így végignéztem a screencaps-eket, hogy nagyjából felidézzem, és most realizáltam, hogy Oz és Angel másik énje egyszer szembenéztek egymással. Vagyis lélek nélküli Angel és vérfarkas Oz. Mert hogy a rész errõl szólt, hogy feltûnt egy vérfarkas, és kiderült, hogy az Oz, akinek ezzel megváltozott az élete, mivel ezentúl minden teliholdkor át fog változni…

Errõl a részrõl túl sokat nem is tudok mondani, mert annyira nem jött be (nekem a kedvenc 2. évadból ez és az úszófiús rész az, amiket kicsit gyengébbnek tartok).


2x16 Bewitched, Bothered and Bewildered

Egy viccesre vett rész, Xander-rel (és az õt imádó nõkkel). ;))))

Kezdõdött az egész ott, hogy Xander meglepte Cordyt Valentin-nap alkalmából egy nyaklánccal, aki örült ugyan, de válaszként – a sznob barátnõk hatására – szakított Xanderrel. (Ejnye, Cordy, ez nem volt szép.)

Vámpír triónk háza táján is ünnepeltek, Spike szintén nyakláncott adott Drunak, aki viszont még jobban értékelte Angel 'ajándékát'. :D

A csalódott Xander valahogyan vissza akar vágni, így aztán 'megzsarolja' Amy-t, hogy boszorkánykodással érje el, hogy Cordy epekedjen utána. A varázsláshoz valamilyen személyes tárgyra van szükség, ezért Xander visszakéri a nyakláncot (itt kiderül, hogy Cordy azért mégsincs teljesen kõbõl, mivel titokban hordta a láncot).

A varázslás azonban – mivel Amy még kezdõ boszorka – fordítva sül el, így Cordyt továbbra sem érdekli Xander, viszont... minden más nõt igen. Beleértve Amy-t, Cordy sznob barátnõit, Buffy-t, Joyce-t, a tanárnõt, sõt még Drusillát is. :D Természetesen Willow-t is, bár az Õ esete kicsit más. A dolog odáig fajul, hogy Amy patkánnyá változtatja Buffy-t, Willow baltát ragad, a sok lány egymásnak esik Xander miatt. Giles szerint – aki kicsit le is szúrja Xandert – egy varázslásnak súlyos következményei lehetnek, fõleg, mivel a világ összes nõjét érinti. Xander menekülõre fogja a dolgot Cordyval együtt, aki nagyon nem érti a dolgot, hogy mégis mit eszik mindenki Xander-ön. :D Giles végül nagy nehezen ráveszi a szintén a varázslat hatása alatt álló Amy-t, hogy csinálja vissza az egészet. Még pont idõben, mert Xandert (és Cordyt) majdnem szétszedik/széttapossák a lányok. A varázslat sikerül, Buffy visszaváltozik emberré, Xander helyzete a nõkkel pedig ugyanaz, mint kiinduláskor. Itt jön egy aranyos Buffy-Xander baráti beszélgetés arról, hogy Xander nem élt vissza a helyzettel, és ezt Buffy értékeli, na meg szegény Willow-ról, aki kicsit elbújdosott, mivel ez a helyzet õt érzékenyebben érintette.

A rész végén Cordy végre túllép a sznobságán, és Xander mellé áll Harmony-val és a többi sznob lánnyal szemben. ;))
10/10
sarahangel 2012 ápr. 30. - 14:39:20 10/10
(409/558)
A 15. és 16. részrõl sikeresen lemaradtam (elfelejtettem, és az ismétlés amúgy is nagyon késõn van). A 17. és 18. részeket viszont megnéztem szombat délelõtt; a 17.-rõl fõleg nem akartam lemaradni, mert nagy kedvenc, de ezeket majd legközelebb elemzem ki.
10/10
sarahangel 2012 ápr. 30. - 14:37:37 10/10 Előzmény agarik
(408/558)
Köszi a kiegészítést. ;)

Na igen, Xander és az Õ szövege. :D Egyébként elég jól áthozzák magyarba a fordításokat, ezt mostanság vettem csak észre, hogy néhány mondatot kipuskáztam az eredeti szövegbõl.
agarik 2012 ápr. 21. - 22:40:53 Előzmény sarahangel
(407/558)
X: "Érted nem, csak Tõled. Az nem számít?"

Na én ezt bírom Xanderben :)
MadPie 2012 ápr. 16. - 21:34:47 Előzmény cometzjeah
(406/558)
Hogy hol tart a világ? 97-es a sorzat, 2003-ban már be is fejezték, nem igazán mondható mainak. A mai vámpíros filmek és sorozatok meg sem közelítik a Buffy-t.(szerintem mindenki tudja mire gondolok)Nem tudom mennyi részt láttál, mennyire ismered a történetét, de véleményem szerint az egyik legjobb a világon.
cometzjeah 2012 ápr. 15. - 12:26:09
(405/558)
az agyam eldobom ..
csak ennyit mondok szánalom. Ebbõl ki lehet szûrni szerintem hogy hol tart a világ ...
10/10
sarahangel 2012 ápr. 15. - 12:24:06 10/10
(404/558)
2x14

<- Szegény Willow-t itt azért sajnáltam, miután 'rajtakapta' Xandert Cordyval.

Persze a szöveg itt is nagyon jó:

W: "Õ Cordelia. Emlékszel? Az 'Utáljuk Cordeliát' klub névadója, aminek Te voltál az alapítója. "

;)))

Vagy korábban Cordy és Xander párbeszéde:

C: "Értem soha nem halnál meg".
X: "Érted nem, csak Tõled."

:D
10/10
sarahangel 2012 ápr. 15. - 12:15:44 10/10
(403/558)
Ez a kavarás tényleg nem hiányzott a mûsorrenddel. Ha jól láttam, a héten csak szombat délelõtt volt (amikor eddig az ismétléseket adták). Pedig mostantól is nagyon jó részek jönnek, a 'fordulópont' után.

2x13 Surprise

Ezt a részt anno nagyon szerettem, persze még most is nagyon aranyos. Bangel (Buffy-Angel) rajongóknak kötelezõ. :)

2x14 Innocence

Elég nagy fordulópont következik be a szezonban, miután Angel átváltozik. Ez szomorú is, de egyben nagyon izgalmas részek jönnek. Angel csatlakozik Druhoz és Spike-hoz, õk hárman szerintem nagyon jó gonosz vámpírtriót alkotnak (persze ettõl még vártam, hogy Angel változzon vissza jóvá). ;)

Az alkotók részérõl szerintem nagyon jó ötlet volt, hogy elõhozták Angel régi rossz arcát, persze nem véletlenül pont akkor, mikor Buffyval összemelegedtek.

Innentõl kezdve megváltozik Buffy és Angel kapcsolata, most ellenségekké váltak. Angel megpróbál majd mindig keresztbe tenni, Buffy pedig tudja, hogy meg kell ölnie a vámpírt, de ehhez még egy kis idõ kell neki.
10/10
sarahangel 2012 ápr. 15. - 12:03:06 10/10
(402/558)
Kicsit a múlt heti részekrõl...

2x11 Ted

Majnem azt írtam, hogy ez az elsõ robotos rész a Buffyban, de valójában már a második. ;) Mikor Buffy a rendõrségen vallomást tesz, azt mondja, hogy nem szokott látszani, ha megütik. Errõl viszont jól megfeledkeztek az írók, hiszen már a következõ részekben is elõfordul, hogy marad azért nyoma a harcoknak (az más kérdés, hogy a Vadász ezt jobban viseli és gyorsabban gyógyul, mint más földi halandó).

2x12 Bad Eggs

Tojásos rész a lökött Gorch fivérekkel karöltve. ;)

Cordy és Xander civódásait nagyon bírtam. ;)

Xander persze mint mindig, ebben a részben is szállítja a humort: "kiköpött Xander Junior". :D "Akit" késõbb meg is fõzött. :D

De ezt a párbeszédet is nagyon bírtam:

Cordy: "Én is megütöttelek?"
Xander: "Igen, mindenki engem ütött."
Cordy: "Nem azért, hogy megütöttelek, csak nem akarok lemaradni."

:DDD

Na és a rész végén Buffy és Angel... Buffy szépen betartotta a szabályt, hogy nem hagyhatja el a szobáját. ;)))

<- Amúgy Buffy haja hogyhogy nem lett trutymós az 'anyatojással' való küzdelem után?
agarik 2012 ápr. 07. - 07:39:24
(401/558)
Valamit kavarnaka mûsorrenddel jöv. héten. Nincs ötletem miért, a jelen idõpont annnyira megfelelõ vót :(
Naphinel 2012 ápr. 06. - 21:34:57
(400/558)
Buffy és Angel:

"- Látsz valamit?
- Nem.
...
- Ok, vadásztunk."
És falják egymást tovább. :)
10/10
sarahangel 2012 ápr. 01. - 13:10:36 10/10
(399/558)
2x10