10/10
sarahangel 2012 jún. 03. - 11:44:29 10/10
(438/558)
<- Ha jól látom, David Arquette van még a képen. ;)
10/10
sarahangel 2012 jún. 03. - 11:43:18 10/10
(437/558)
<- ... ahogy ezt a kosárlabda meccsen készült fotók is mutatják. :D
10/10
sarahangel 2012 jún. 03. - 11:39:14 10/10
(436/558)
<- Xander csak a sorozatban 'utálja' Angelt, valójában Nick és David jóban vannak. ;)
10/10
sarahangel 2012 jún. 03. - 11:36:55 10/10
(435/558)
<- 2. szezonos csoportkép

Sajnos így, ebben a formában csak a 2. évadban láthattuk a csapatot.

*** SPOILER 3. SZEZON ***

Spike visszatér ugyan a 3.szezonban, de csak 1 rész erejéig, a 4. szezontól pedig távozások lesznek és új szereplõk, ami szerintem annyira nem tett jót a sorozatnak
10/10
sarahangel 2012 jún. 03. - 11:31:19 10/10 Előzmény Dinike80
(434/558)
Szia! Remélem is, hogy csak 1 hétig marad ki. Azt én is láttam a legújabb mûsorújságban, hogy szerepel, de a Viasat annyit variál, hogy már abban sem lehet megbízni.
10/10
sarahangel 2012 jún. 03. - 11:29:45 10/10 Előzmény goreking
(433/558)
Szia! Hol szoktad megnézni, hogy mikor adják (vagy éppen nem adják)? Én is sokszor láttam, bár nem mindegyik szezont, de mindig felfedezek benne új dolgokat, úgyhogy én is szívesen nézem/nézném! Remélem, hogy végig adják!
10/10
sarahangel 2012 jún. 03. - 11:25:54 10/10 Előzmény teardrops
(432/558)
Na, nem is tudtam, hogy Hujber Feri szinkronizál... :O

Köszi az infót! ;)
Dinike80 2012 jún. 01. - 16:10:38 Előzmény goreking
(431/558)
Sziasztok!
Úgy néztem, hogy csak a jövõ hét marad ki, mert június 16-án újra mûsoron van. Remélem marad is.
goreking 2012 máj. 29. - 22:24:38 Előzmény sarahangel
(430/558)
Nem kell sokáig agodnod hogy lemaradsz egy részrör is,most néztem hogy le fogják venni a müsorbol,mondjuk én már számitottam is rá,mert egyik héten ekkor volt,másik héten meg megint más idöben.Én nemértem eszt a csatornát,mért kezdi el ha nem adja végig :( igaz sokszor láttam már,legelöször német nyelven láttam.De még most is szivesen nézném,vagyis néztem volna :(((((((((
teardrops 2012 máj. 27. - 09:55:24 Előzmény sarahangel
(429/558)
Halihó!:-)

Went szinkronhangját elõször én sem tudtam hova tenni, pedig nagyon ismerõs volt, de addig hallgattam, míg rájöttem: szerintem Hujber Feri.
10/10
sarahangel 2012 máj. 26. - 18:51:55 10/10 Előzmény agarik
(428/558)
Én azt csináltam, hogy tegnap elõvettem a dvd-met és megnéztem a 3. évad elsõ két részét. A következõ két részre is ez a sors vár, mivel ma sem tudtam megnézni. Igaz, hajnali 1-kor ismétlik, de azt nem vagyok hajlandó kivárni. Szóval megpróbálok a tv-adással haladni, ha úgy alakul, megnézem, ha nem jön össze, jöhet a dvd. Megvan az az elõnye, hogy garantáltan nincs megvágva, de amúgy jobb szeretem a tv-ben nézni, annak más a feelingje.

Most nézem a Viasat6 mai mûsorát, látom, megint variáltak, most 11:55-kor kezdtek.
agarik 2012 máj. 26. - 05:45:44 Előzmény sarahangel
(427/558)
A rész tök jó, de a végén a vágás (amikor Pufy a buzogánnyal szétveri a démon fejit) annyira gyatra...
10/10
sarahangel 2012 máj. 24. - 20:33:30 10/10
(426/558)
Még egy megjegyzés a 3x01-hez.

<- Szerintem a képen látható jelenet az Angel fõcímében is benne van.
10/10
sarahangel 2012 máj. 24. - 20:31:20 10/10
(425/558)
3x01

<- Ez a pasas is játszott az Angelben is (The Bachelor Party c. részben), de szerintem ott más karakterként.
10/10
sarahangel 2012 máj. 24. - 20:29:43 10/10
(424/558)
Elkezdõdött hát a 3. évad, ez is jó, de itt minden részt azért nem fogok kivesézni. :D;) Meglepetésemre a szinkronhangok maradtak a régiek, bár ezt cseppet sem bánom, csak a logikát nem értem, mert akkor vagy az összes évadot szinkronizálták volna újra le, vagy egyiket sem (de inkább egyiket sem).

3x01 Anne

<- A képen látható lányt láthattuk már a Lie to me c. részben egy vámpírokat imádó szekta tagjaként. Azóta másik nevet adott magának, ahogy ezt Buffynak el is meséli. A karakter egyébként az Angel c. soriban folytatja pályafutását Anne-ként (ha jól emlékszem, ott több részben is láthattuk).
10/10
sarahangel 2012 máj. 24. - 20:27:25 10/10
(423/558)
2x22 Becoming, Part 2.

Buffynak sikerül meglógnia a rendõrök elõl, akik õt gyanúsítják Kendra megölésével.

Xander megúszta egy kartöréssel a vámpírok incidensét, de Willow fejsérülést szenvedett.

Angel Giles-t kínozza, akitõl szeretné kicsikarni a titkot, hogy hogyan lehet Acathla-ból kihúzni a kardot, de Giles nem adja magát könnyen.

Buffy közben keresni kezdi Giles-t, elõször a lakására megy, ahol Whistler-be ütközik, aki pont õt várta, és felvilágosítja Buffyt, hogy a csata megnyeréséhez nem lesz elég a kard, készen is kell állnia.

Buffy a parkban sétálva összefut Spike-kal, aki felajánlja a segítségét Angel legyõzéséhez, mivel féltékeny rá Dru miatt. Buffy nem szívesen, de elfogadja a segítséget.

Buffy elérkezettnek látja az idõt, hogy felvilágosítsa Joyce-t, hogy Õ a Vámpírvadász, és sikerül is összeveszniük, aminek az lesz a vége, hogy Joyce azt mondja, ha Buffy kilép a házból, akkor ne is jöjjön vissza. Buffy természetesen elmegy, mivel mennie kell.

Willow közben magához tér a kórházban, és kijelenti, hogy újra megpróbálja a varázslatot, Xandert pedig Buffy után küldi, hogy mondja el neki, mire készülnek.

Buffy visszamegy a könyvtárba a megáldott kardért, ahol összefut Snyder igazgatóval, aki, mint tudjuk, a jóindulat mintaképe, és alig várta, hogy legyen valamilyen indoka kirúgni Buffyt, ami most meg is történik.

Vámpírtriónál, miután Angel hiába kínozta Giles-t, bevetik Dru bûbáját, akinek sikerül úgy meghipnotizálnia Giles-t, hogy Jenny-t lássa maga elõtt, és így elárulja a méltóvá válás titkát: Angel saját vére kell hozzá.

Buffy visszamegy Whisler-höz megkérdezni, mit értett az alatt, hogy a kard önmagában nem elég. Whistler elárulja, hogy Angel a kulcs, az õ vére nyitja meg az ajtót a pokolba, és csak az õ vére zárhatja be, és figyelmezteti Buffyt, hogy minél gyorsabban tegye meg, amit meg kell, mert annál könnyebb lesz. Buffy megnyugtatja, hogy nincs már semmi, amit elveszíthetne, de egyvalamivel nem számol.

Buffy Angel rezidenciája felé tart, Xander megy segíteni, de végül nem árulja el Buffynak, hogy Willow újra megpróbálja a visszaállítást.

Angel folytatja a rituálét, immáron a saját vérével, de mielõtt befejezné, megérkezik Buffy. Spike leüti Angelt, majd Drusillát is, Buffy harcolni kezd a többi vámpírral, mialatt Xander megpróbálja magához téríteni Giles-t. Angel közben magához tér, és kihúzza a kardot Acathla-ból, ezzel Acathla elkezd lélegezni és megindul a folyamat. Angel és Buffy harcolni kezdenek, Spike pedig fog egy elsötétített autót, és elhagyja a várost Drusillával együtt.

Willow varázslata sikerül, így Angel hirtelen visszakapja a lelkét, mielõtt Buffy megölné. Szegény Angel nem is tudja hirtelen, hogy mi történt, és Buffynak sincs igazán ideje örülni, hogy visszakapta Angelt, mivel Acathla szája körül egyre nagyobb az örvény, így nincs más választás, Angelt fel kell áldozni. Buffy a karddal leszúrja Angelt, így az örvény bezáródik, a világ megmenekül, Angel pedig átkerül egy másik dimenzióba.

Buffy üzenetet hagy a szobájában Joyce-nak, és meglesi a Scooby csapatot a suliban, mielõtt elhagyná Sunnydale-t.

Folyt. köv. a következõ évadban. ;)

Méltó befejezése volt a 2. évadnak, Sarah McLachlan Full of Grace c. száma pedig tökéletes aláfestése volt a zárójeleneteknek.
10/10
sarahangel 2012 máj. 24. - 20:19:44 10/10
(422/558)
2x21

Egy megjegyzés még ehhez a részhez... mikor a pilotban Angel és Buffy elõször találkoznak, az volt az érzésem, hogy tényleg akkor látták egymást elõször (Angel még meg is jegyzi, hogy nagyobbnak/erõsebbnek képzelte a Vadászt, vagy valami ilyesmi...). Ebbõl a részbõl viszont pont az derül ki, hogy Angel már látta korábban Buffy-t.

A Cordy-Xander párosnak most is voltak jó/humoros pillanatai. ;)

Cordelia dicséri Willow-t, amiért sokat tanít mostanában.

Cordy (Willow-hoz): "Szerintem tök jó, hogy kipróbálod magad, mielõtt kilépsz a való életbe és ott megbuknál, így nem fogsz visszaesni, hanem... elõre esel."
Xander: "... és ennek 65%-a igazi dicséret volt. Ez a maximum, ami tõled telik?"

Másik eset. Miután Buffy megtalálta a floppyt, rajta a visszaállítási igékkel, Xander szembeszáll a többiekkel abban a kérdésben, hogy visszaadják-e Angel lelkét, és hoppá csak, ki áll mellé... ;)

Cordy: "Xander-nek igaza van."
Xander (meglepõdve): "Tudod, mindig arra vágytam, hogy egyszer állj ki mellettem, és most, hogy ezt megtetted, olyan zavarba jöttem, hogy visszatérek a lényeghez (többiekhez fordulva), hogy Angelnek meg kell halnia."

Más kérdés, hogy Xander-rel itt nem értettem egyet, de engem is kellemes meglepetésként ért, hogy Cordy igazat adott neki. ;)
10/10
sarahangel 2012 máj. 24. - 19:58:26 10/10
(421/558)
2x21 Becoming, Part 1.

Múltba tekintõs epizód Angel átváltozásáról és visszaalakulásáról, ami nagyon aktuális, mivel az évad végéhez közeledve megérett a helyzet a nagy Buffy-Angel(us) harcra.
A rész mindjárt egy ilyen jelenettel indul. 1753-ban járunk Írországban, Angel-t még emberként láthatjuk nem éppen a becsületesség mintapéldányaként (SPOILER: hasonlóan meglepõ lesz, mikor Spike-ot is bemutatják nekünk még emberként egy 5. évados részben :D). Majd meglát egy csinos nõt, aki nem más, mint Darla, és követi. Rövid párbeszédet folytatnak, aminek a végén Angel (akit akkor még Liam-nek hívtak, bár azt hiszem, ez valamikor jóval késõbb derül ki, talán csak az Angel sorozatban) megkéri Darlát, hogy mutassa meg neki a világát. Persze nem tudja még, hogy Darla vámpír, de erre hamarosan úgyis rájön. Darla ugyanis vámpírrá teszi.

Ugrás a jelenbe, Sunnydale, 1998. Angel a temetõben sétál, és kaján mosollyal figyeli, ahogy Buffy éppen a szokásos dolgát végzi, vagyis vámpírokkal küzd. Közben az is kiderül, hogy Buffy már készen áll arra, hogy megküzdjön Angel-lel és legyõzze, ahogy ezt az egyik vámpírral szeretné megüzenni Angelnek. A vámpír karót kap közben, így Buffy Xander-rel folytatja az eszmecserét a nagy harcról, amit persze Angel is hall, aki szintén szeretne pontot tenni az ügynek a végére.

A következõ jelenetben ugrás a helyi múzeumra, ahol egy kurátor egy nemrég talált régészeti leletet vizsgál, ami nem más, mint egy tömb. Giles is befut közben, aki rögtön megállapítja, hogy ezt a tömböt fel lehet nyitni, vagyis van valami a belsejében, de arra kéri a kurátort, várjanak a felnyitással, amíg lefordítja a tömbön lévõ szöveget.

Ismét múltidézés, ezúttal Londonban járunk 1860-ban, láthatjuk, hogy hogyan találkoztak a még ember Drusilla és a már vámpír Angel. Drusilla gyónni megy a templomba, mert látomásai vannak, és tényleg olyan tiszta és ártatlan lány benyomását kelti, ahogy azt Angel leírta a Lie to me c. részben (amibõl ugye az is kiderül, hogy Angel tette vámpírrá Dru-t).

Gonosz vámpírtriónk a jelenben megtudja, hogy egy számukra érdekes dolog rejtõzik a múzeumban, ami rögtön fel is kelti az érdeklõdésüket.

Buffy és Willow tanulnak Miss Calendar egykori tantermében, ahol Buffy megtalálja a floppy-t, rajta az átokkal a visszaállításról.

Újabb múltidézõ jelenet: 1898, erdõ Romániában. Láthatjuk, ahogy Angel visszakapja a lelkét, mivel a cigányok bosszúból örök bûntudatra kárhoztatták, amiért megölte a lányukat.

Buffy közben megmutatja Giles-nak az átkot, amivel vissza lehet állítani Angel lelkét. Willow – mivel idõközben szerzett egy kis jártasságot a mágiában - vállalkozik rá, hogy visszaadja Angel lelkét, de Giles figyelmezteti, hogy a varázslás veszéllyel járhat. Xander nem akarja, hogy Angel 'meggyógyuljon', mivel Õ okozta Jenny halálát, ebbõl támad is egy kis vita. /Részben megértem Xander-t, de itt azért nem volt teljesen igaza./

Angel, Dru és még két vámpír közben a múzeumba mennek, ahol Dru megöli a kurátort, a tömböt pedig elviszik.

Buffy este a parkban õrjáratozik, ahol összefut Kendrával, a másik vámpírvadásszal, aki azért érkezett, mert a Figyelõje informálta, hogy valami sötét erõ ébredezik Sunnydale-ben.

Angel elmeséli Dru-nak és Spike-nak Acathla, a démon történetét, 'aki' a tömbben rejtõzik. Acathla magába akarta szippantani a világot, de mielõtt ezt megtette volna, egy lovag a szívébe döfött egy kardot, így Acathla kõvé vált, és olyan helyre lett temetve, ahol egészen mostanáig nem találták meg. Ha a kardot valaki ki tudja húzni belõle, aki MÉLTÓ rá, Acathla elkezd lélegezni, és minden földi teremtmény a pokolra jut.

Giles közben megtudja, hogy mi történt a múzeumban, és hogy a kõtömb Acathla-t rejtette magában. Buffy megkéri Willow-t, hogy átkozzon, mert ha nem ér oda idõben vagy elveszíti a csatát Angelus-szal szemben, Willow marad az egyetlen esély. Kendra megmutatja a magával hozott kardot, amit megáldott a démonnal szembeszálló lovag, és ha minden más próbálkozás elsül, ennek a kardnak a segítségével megállítható a folyamat. Giles ad egy Thesulah-gömböt Willow-nak a varázsláshoz.

Vámpírtriónál közben lázasan készülnek a szertartásra. Angel feláldoz egy embert, mert úgy gondolja, hogy a vére kell ahhoz, hogy méltóvá váljon a kard kihúzásához.

1996, Manhattan. Angelt látjuk koszosan, megtörten. Egy Whistler nevû pasas akad az útjába, aki, mint kiderül, egy jó démon, és úgy tûnik, nagyon jól ismeri Angel történetét. Pontosan tudja, hogy Angel egy vámpír lélekkel, és szeretné visszarángatni a világba. Felajánlja neki a lehetõséget, hogy valakivé váljon, aki számít, és szeretne mutatni neki valamit. Vagy inkább valakit.

Los Angeles a következõ helyszín, ide viszi Whistler Angelt. A gimibõl Buffy jön ki három másik lánnyal, láthatóan a 15 évesek gondtalan világát éli. Buffy egyedül marad, majd megjelenik elõtte egy Figyelõ-féle pasi, és felvilágosítja, hogy õ a kiválasztott, és csak õ szállhat szembe a vámpírokkal. A következõ jelenetben már egy temetõben vannak, ahol Buffy megvívja élete elsõ csatáját egy vámpírral, és ha nem is megy zökkenõmentesen, de aztán sikerül megölnie. Angel közben mindent figyel egy sírkõ mögül. Buffyék házára ugrunk, Joyce kicsit leszidja, amiért késõn ért haza. Buffy nem mond semmit az újdonsült titkáról, inkább egyedül marad. Angel itt is figyeli, és láthatóan átérzi a lány szomorúságát. Valószínû ez ad löketet neki arra, hogy sok évtizednyi magába roskadás után kezdjen végre valamit az életével. Whistler-nek ki is fejti, hogy szeretne segíteni Buffynak, szeretne valakivé válni, és ebben Whistler segítségét kéri.

Ezután a kis múltba tekintés után visszatérünk a jelenbe a gonosz vámpírtrióhoz. Angel véres kézzel ki akarja húzni a kardot Acathla-ból, de Drusilla nagy csalódottságára ez nem sikerül. Angel rájön, hogy valamit rosszul csinálhatott a szertartás során, és azt is tudja, hogy kihez kell segítségért fordulni (pontosabban hogy kit kell elrabolni).

Másnap a suliban Buffyék éppen dolgozatot írnak, mikor egy csuklyás valaki – mint kiderül, egy vámpír - besétál a tanterembe, leveszi a csuklyát, és mielõtt elégne, átad Angeltõl egy üzenetet: Buffy napnyugtakor menjen el hozzá a temetõbe, különben mindenki meg fog halni. A Scooby csapat mindezt megtárgyalja a könyvtárban, végül abban maradnak, hogy Buffy elmegy a temetõbe feltartóztatni Angelt, Kendra pedig maradjon a többiekkel.

Angel már várja Buffyt a temetõben, ám hamarosan kiderül, hogy ez egy csapda. Amíg Angel feltartja Buffyt, addig Dru több vámpír társaságában a könyvtárba megy, még mielõtt Willow be tudná fejezni az elkezdett lélekvisszaállítási szertartást. Cordynak sikerül elfutnia, de Willowra rádõl egy könyvespolc és Xander is megsérül. Dru megbûvöli Kendrát, és megöli, majd a többi vámpírral elviszik Giles-t. Buffy közben rohan vissza, de késõn érkezik. /A jelenet közben Whistler narrátorkodása alatt hallhatunk egy majdnem olyan jó monológot, mint amilyen Angelusé volt a Passionban./ A vámpírok már elmentek, hátrahagyva a sérülteket és Kendra holttestét, és hogy még bonyolultabb legyen a helyzet, a rendõrség is befut, Buffyra fegyvert szegezve.
10/10
sarahangel 2012 máj. 24. - 19:36:32 10/10 Előzmény teardrops
(420/558)
Halihó! Micsoda meglepetés! :) Te is szoktad nézni? Már amíg le nem maradtál. ;))

Igen, azt a kivágást én is észrevettem. Mindenesetre köszi az infót, mert az egyik hsz.-ban épp azt kérdeztem, hogy vajon a késõ esti ismétlésnél is ugyanúgy vagdosnak?! (Ezek szerint igen... :S) Tényleg gáz.

Went szinkronhangjára egyébként nem sikerült rájönnöm, hogy ki lehet, de most mintha más lett volna (a 2. évadot újraszinkronizálták).
10/10
sarahangel 2012 máj. 24. - 19:29:37 10/10 Előzmény agarik
(419/558)
Ne is mondd, szombat délelõtt leültem a tv elé, aztán néztem, hogy mi van. Eddig legalább elõre lehetett látni a mûsorújságban, ha változtattak. Itt a porton megnéztem aztán a mûsorrendet, onnan tudtam csak, hogy áttették délutánra. Hát, az sem túl szerencsés választás, csak félszemmel tudtam megnézni a 3. évad nyitórészeit, mert el kellett mennem. Az ismétlés meg egyre késõbb van, szinte lehetetlen megvárni. Nem tudom, miért nem maradt meg az eredeti péntek esti adás, szombat délelõtti ismétléssel, az volt a legjobb.