Téma: Bugra Gülsoy

Jasszus 2016 aug. 29. - 09:47:29
(700/760)
No a Neptunnal töltött fantasztikus éjszakám után;))) Huu de jókat írtál! és biztos vagyok benne, hogy a sorozat készítõi is ebben a koncepcióban gondolkodhattak.
A szerelem, mint jellemformáló erõben valahol szerintem mindenki kicsit másképp hisz vagy inkább tapasztal. A jelenlegi álláspontom, (persze benne van a pakliban, hogy ez változhat) szerelem alakul ki egy jellem iránt vagy szerelem múlik el egy jellem miatt, abban hiszek, hogy a szerelem vagy akár szeretet változtat az emberen, jó vagy rossz irányban, de elõbb utóbb mindig a saját jellem kerekedik az érzés fölé, konfliktusokra vagy megértésre indítva – vagyis a szerelem formálja a jellemet vagy a jellem a szerelmet? – ez az a kérdés ami szerintem nem válaszolható meg egyértelmûen, mert mindenki a saját szemén vagy érzésén keresztül másképp látja, érzi.

Kerimet semmi esetre sem hasonlítanám Mahir vagy Kuzey forma „arany ifjúkhoz”. Azért is szeretem jobban (sokkkkkkal jobban) Kerim karakterét, mert a másik kettõn nem érzem ezt a szintû lelki tusát, vívódást és esendõséget . Mahir és Kuzey is mindent a legerkölcsösebben, a legmegfelelõbben intéznek és ezzel a „fényességükkel” valahol tisztában is vannak, ezért is dobálóznak a te férfi vagy, te meg nem vagy férfi – tehát emberileg egy nulla vagy szócskával. Így lehet Mahir és Kuzey nem venné férfi számba Kerimet de, hogy emberibb karakter náluk az tuti fix!
No, de Kerim vajon feladta volna magát akkor is, hogy ha nem szeret Fatmagülbe?? Mert, az önkéntes böribe vonulásnak az oka – vagyis ezt mondta – hogy végre megmutassa, bebizonyítsa Fatmagülnek szerelmét, olyan módon, hogy a lány hiába fogja be a fülét ezt a jelet akkor is „meg kell hallania”. Vajon elszökik külföldre, ha egy olyan nõvel kell együtt élnie egy kényszerházasságban, aki iránt semmit se érez?
És pont ez jó Kerimben, mert persze valószínûleg nem, mert az anyja tragédiája megakadályozta volna ebben – sokkal nagyobb lelki nyomás, felelõsségérzet van ezáltal benne, mint a másik három szemétben. Tehát nyomós okkal állna ki Fatmagül mellett és nem csak azért mert feddhetetlen szent jellemû.

A pénz esetben az a legundorítóbb, hogy úgy fogadta el, hogy akkor még abban a hiszemben volt, hogy õ is egy az erõszakolók közül. Ha biztosan tudta volna, hogy nem tettes, betudom annak,hogy sok embernél biztos megfordulna az a gondolat, ha már én nem csináltam „”semmit”, és elviszem a bajt” a többiek helyett akkor legalább már ennyi nekem is jár. Vagy gondolkodhatott tényleg praktikusan is, hogy pénz nélkül mit csináljak egy egész családdal (mert itt azért nem csak Fatmagülrõl volt szó), de nem tudom lehetett e ilyen állapotban abban a pillanatban, hogy viszonylag hasonló reális, hideg döntést hozzon. A másik, hogy szerencsétlenre kb. rátukmálták a pénzt (Münir azért elég meggyõzõ, de Resat Yasaran!! atyavilág képes bárki is ellentmondani ennek az embernek?? Az a hideg udvarias hangnemû egyben mélységesen lekezelõ beszéd..brrr….)

Vural valószínûleg fele ennyire nem haragudott volna az apjára, de ez csak egy tipp : )) Az is egy külön analitika lehetne, hogy hogyan viszonyul a nõkhöz az erõszak óta. Mert voltak ilyen precedensû jó kis jelenetek: találkozás a régi szerelemmel, „kifli alvások” Asuval, akkor az említett anya kapcsolat, meg a Fatmagülre vonatkozó kiszólásai vagy bocsánat kérése.
maryriddle 2016 aug. 28. - 19:54:08
(699/760)
Egy kis javítás az elõzõhöz: nem azt kérte hogy ne menjen férjhez (az elég hülyén jött volna ki:-)), hanem hogy el ne váljon tõle.
maryriddle 2016 aug. 28. - 19:37:03
(698/760)
Köszi, már én is láttam az új hírt. Azt hittem hogy van valami jó kis pletyi az okokról, pl hogy errõl is Basak tehet, de akkor nem mondanak semmit, csoda. Így viszont már lehet hogy nem annyira érdekel, ha megint valami hõs lovagot csinálnak Kivancból, na ne már, pedig a bérgyilkos szerep olyan jól hangzott.
maryriddle 2016 aug. 28. - 19:22:37
(697/760)
Oh Oszmány legényünk egész megemberesedett (de szerintem a nagy haj jobban áll neki). Látom a sori 2. lett a nézettségi listán, a "ronda fõhõsnõ" ellenére is. Kicsit belenéztem, és direkt kerestem az erdõben menyasszonyi ruhában futkosós jelenetet, de megnyugtató, hogy ezek szerint az csak a hatásvadász promóhoz készült:-)) Viszont enélkül is túl trendi török szappanopera hangulata van az egésznek, nem nekem való az ilyesmi.

Fatmagül:
Ahol én tartok, a Musztafa karakter és lelki tusája egyre jobban tetszik, (bár együttérzést továbbra sem tud kiváltani belõlem) eddig nagyon jól felépítettnek érzem a lejtmenetét, bízom benne hogy ez továbbra is így lesz és nem a Güney-féle a másik oldal felmagasztulását szolgáló aljasítás lesz a forgiírók szándéka (de szerintem itt nem is lesz szükség ilyesmire)-

Nagyon jó, hogy felhoztad ezt a Kerim témát. Én is úgy gondolom, hogy Kerim felelõsségvállalása elengedhetetlen momentum ahhoz, hogy Fatmagül (és a nézõ) õszintén meg tudjon bocsátani, és feloldódjon ez a konfliktus, ne sérüljön Fatmagül büszkesége, ahogy õ fogalmazott ne kelljen tiszteletlen lennie önmagához, stb. Amiért mégsem érzem logikátlannak Kerim jellemfejlõdését, az az a romantikus gondolatom, hogy hiszek a szerelem erejében. Nem csak a nyálas értelemben, sõt általában jellemtorzító, mint jellemfejlesztõ hatását tapasztaltam a környezetemben élõkön, láttam már vérfeministát férfilábtörlõvé degradálódni, ahogy alfahímet is papucskává a szerelem hatására.
Egyszer olvastam valahol errõl, hogy a prostik jelentõs részét nem is a pénzzel, hanem a szerelmes ígéretekkel veszi rá a stricijük, hogy lelépjenek erre az útra. Mindezt oda akarom kikerekíteni, hogy szerintem ennek az érzésnek tényleg hatalmas, felforgató ereje van. Én ezért nem tudom Kerimet irreálisan romantikusnak látni. Fõleg a mostani részekben látom igazán, hogy mennyire szereti Fatmagült, és el tudom hinni, hogy egy ilyen szerelem akár felülmúlhatja az ember gyávaságát (persze ehhez is kell egy bizonyos jellem). Az elején pont azt dicsértem a forgiírók merészségében, hogy egy ilyen gyáva alakot mertek megtenni fõhõssé, mert ugye egy Kuzey, Mahir szuperhõsnél alap hogy azonnal feladták volna magukat, nem hogy még hazudjanak a rendõrõknek. Kerim tettében viszont az teszik, és az teszi emberibbé a szememben, hogy a felelõsségvállalása nem általános hõsiességbõl, büszkeségbõl, alapjellemébõl fakad, hanem ahhoz hogy eljuthasson erre a szintre, elõbb jócskán bele kellett szeretnie Fatmagülbe. Nem egy szinte ismeretlen meggyalázott lányért vállal felelõsséget, - láttuk, ahhoz nem volt elég bátor - hanem most már a saját feleségéért, szerelméért. Konkrétan ki is mondta, hogy ezzel a szerelmét akarja bizonyítani Fatmagülnek (persze nyilván ösztönözte a Yasaranok iránti bosszúvágy is, mert Fatmagül férjeként azért már õ is másképp élte meg, hogy a felesége erõszak áldozata lett) Meg is kérte rá Fatmagült, hogy csak férjhez ne menjen ha majd lecsukják õt. Szóval akár azt is lehetne mondani, hogy ez egy önzetlen "önzõ" tett tõle. Önzõ alatt csak azt értem, hogy Fatmagül megbocsátása neki legalább olyannyira érdeke, mint Fatmagülnek, tehát Kerim önmaga feladásával, mondhatni a saját jövõjét, késõbbi boldogságát is "bebiztosította". Így számomra mindezért Kerim nem szuperhõssé emelkedett, csak egy tisztességes, szerelmes férfivá vált, amibõl ha kevés is, de talán akad az életben is. :-)
A pénzkérdésben az nekem is fura volt, hogy miért fogadta el (mert én nem láttam rajta, hogy felcsillant volna bármikor is a szeme arra a pénzre), de aztán arra a logikus magyarázatra fogtam hogy minden nélkül indultak el Isztambulba, és hát valamibõl ki kellett fizetni a szállást. Viszont késõbb õ is beláthatta hogy mennyire perverz abból a pénzbõl költekezni, (nagyon kellemetlen volt pl. az a szállodás jelenet, amikor abból vett Fatmagülnek fehérnemût!!! Nem csodálom, hogy inkább visszavette a használtat Fatmagül...), így ezt se tartom annyira szuperhõsies dolognak, hanem elvárom egy jóérzésû, normális embertõl.

Vural anyja - Münir bey szálat én se tudtam megfejteni, hogy a cselekmény szempontjából mi szükség van rá, valószínûleg az lehet amit mondasz. Az azért érdekelne, hogy ha az apja csalja meg az anyját, vajon az is ilyen rosszul érintette volna?
Timea Hakmen 2016 aug. 28. - 12:27:10
(696/760)
Iyi pazarlar! Csak az Osman(Karadayi)-rajongóknak jöttem jelenteni, hogy az új Kadir sorozatban játszik õ is, pontosan 1:50:57-nél fedeztem fel (lehet, hogy többet is szerepelt, én csak áttekertem a bölümöt, de fox honlapján õ is rajta van a stáblistán, szóval biztos nem csak statiszta lesz).
https://www.youtube.com/watch?v=WtRhw7Rfwgo
Jasszus 2016 aug. 28. - 10:33:12
(695/760)
No, én is jövök egy kis Fatmagüllel. Mustafát talán már említettem a múltkor, hogy azon a ponton vált „érthetõ” karakterré számomra, hogy belement a Yasaranok alkujába – éreztem hogy várnom kell, hogy ez a szerep érlelõdjön, jobban kibontakozzon – most elég nagy potenciált látok benne és érdekel a további alakulása.

Kerim esetében már megakartam említeni egy korábban látott bölümben (nem emlékszem pontosan melyikben) azt a momentumot mikor önként feladta magát a rendõrségen, hogy ezzel szerelmét bizonyítsa Fatmagülnek. No, emlékeim szerint azért az elsõ két részben Kerimünknek a szeme is könnybe lábadt a rendõrség szó hallatán és rettegett a felelõsségre vonás minden fajtájától. Erre önként és dalolva feladja magát és a szemétesláda brancsot. Vajon mi változott?? A szerelem hatására elõbukkant az akkoriban rejtett becsületes énje? (persze tudom, itt azért bizonyítani is akart) De ez ebben a formában kicsit olyan Izaura (vagy Eszmeralda?! :)) effektus, hogy a szerelem erejétõl a vakból látó lesz, galádból-becsületes,gyávából-bátor.
Illetve ott az általatok említett elfogadott pénz ügye is – ezt is olyan utólagos Hilali mosdatásnak érzem.
ÉÉs most jön a viszont! Igazságtalan lennék, ha ezt olyan szarvas hibának tekinteném, mint anno Kuzey karakter hipozását. Itt az alaptörténet és Fatmagül bocsánatának az elnyerését valamilyen folyamatban, akár Kerim (néha nekem logikátlan) jellemalakulásában is, de fel kellett építeni, formázni kellett. Ugyanis akárhogy is nézem a történet kulcsfontosságú szála a Kerim-Fatmagül „ask” és ebbõl a szempontból a legkiválóbban formázták meg Kerimet. Nem elhanyagolható, hogy kinek is bocsájt meg Fatmagül, mert ha Kerim kevésbé elõnyös oldalát hangsúlyozták volna ki, akkor ezzel Fatmagül büszkeségét, nõi mivoltát alacsonyították volna le a nézõk szemében (lásd. az eredeti film). Ezáltal így ebben a formában eltudom fogadni ezt a kis „csalást”.

Egy kis gyors észrevétel, milyen érdekes, hogy Vuralt mennyire megviseli a családja, pontosabban szülei válsága! Különösen az anyja bûne. Nem tudom mit akartak ezzel az alkotók annyira hangsúlyozni, talán Vural érzékenységét vagy lecsúszásának hangsúlyosabb érzékeltetését??

Mukaddes… komolyan erre a nõre senki se mer rápirítani??? Ahelyett, hogy meghúzná magát (füstbe ment szökési kísérlete után) rá egy napra még neki áll feljebb és mintha mi se történt volna még mindig Fatmagülön élezi a nyelvét... Szerintem Mukaddes irigy Fatmagülre... Az ami neki nem adatott meg, hogy szerelmi házasságban éljen az Fatmagülnek lehetséges, Fatmagül többé nem a befogott ingyen cselédje, hanem önálló dolgozó nõ aki folyamatosan fejleszti magát (tanulás). Szerintem ez nagyon böki a primadonnánk szemét, aki elfoglaltság hiányában otthon ül és mocskolódik...
maryriddle 2016 aug. 26. - 21:43:09
(694/760)
Estét!

Mankos:-))) De jó neked, meg van a péntek esti programod, mi?:-) Én még nem csekkoltam hogy nálunk van-e, szerintem nem, de most felnéztem a holnapjukra, és bár nagyon ajánlgatta nekem, hogy nézzem meg a Marikrúz 17. részét, de helyette inkább egy kolumbiai sorozatra kattintottam rá. Victoria, a rabszolgák megmentõje, belenéztem mert kosztümös, és komolyan nem tûnik olyan rossznak. Még plasztikázott férfit se láttam benne. Viszont valami olyat, amit török sorozatban soha, de szerintem szappanokra se jellemzõ: leszbikus jelenetet! Konkrétan valami rabszolga tartó asszony(?) huncutkodott a rabszolgájával. Azért nézni nem fogom, de érdekes volt.
Egyébként az Izaurát egyszer én is megnézném, Brazíliában úgy tudom kötelezõ olvasmány:-) Illett volna azzal indulnia a csatornának, hátha megint beindult volna a szemmûtétre pénzgyûjtõs akció:-) (vagy az az Esmaralda volt? De Izaura nem is volt vak ugye, csak a színésznõ volt bandzsi?)
Dél-amcsi nyálak közül asszem a Vad angyalt én is néztem, más nem ugrik be. Csak azt nem bírom amikor azzal érvelnek a török sorozatok mellett, hogy azért jók, mert a mexikóiak (meg az Éjjel-nappal Budapest) rosszabbak, mintha csak ez a két ország létezne. Mondjuk egy Gümüs vagy Seherezádé szintû sori szerintem nem sokkban múl felül egy jobb fajta dél-amcsi szappant.
Az olasz sorikat én sem ismerem, de rossz olasz filmet még nem láttam, ezért elhiszem, hogy a sorozataik is minõségiek.

Fatmagül:
Kerim féltékenységi rohamait megértem, csak a lereagálása kicsit vicces néha:-) Persze õ nem látja hogy Fatmagül nem Musztafára, hanem az õ leveleire, szerelmes mondataira gondol vissza éjszakánként, és az exrõl max. rémálmai vannak, így abszolút érthetõ a bizonytalansága. A birtoklási vágyat rajta egyáltalán nem látom, sem azt a török férfiúi kivagyiságot ami azért a török fõhõsökre is igen jellemzõ.
A szülõs sztorit még nem tudom teljesen. De sejtettem már az elejétõl kezdve, hogy nem annyira egyoldalú ez a dolog. És ezzel kapcsolatban már rég akartam felvetni egy kellemetlen témát. Kerim ugye haragszik az apjára, mert elhagyta. De az anyja nem ugyanezt tette? Bocsi, lehet nem vagyok elég empatikus de az nem önzõ dolog kicsit hogy a szerelmi bánata(?) miatt megöngyilkolja magát valaki, magára hagyva a gyerekét?

Asura a vallomása miatt annyira nem tudtam haragudni, mert kevesen mondtak volna nemet az ajánlatra. De akkor ezek szerint lesznek még rossz húzásai, gondolom Musztafa miatt, pedig azt hittem õ lesz a sajnálatraméltó Ayten vagy Simay karakter. (A Cemre fanklub Banu iránti gyûlöletét amúgy sosem értettem hogy mit is követett el ellene Banu, azonkívül hogy párszor letörpézte a hõsnõt. A párhuzamokat nyugodtan írd, mert azt nagyon szeretjük:-).)
Egyébként Musztafa nem is olyan hülye, mint gondoltam! Emberileg egyre inkább lesüllyed le a kis mocsarában, de ezzel együtt el kell ismerni hogy azért dörzsölt egy parasztfiú aki nem mindig csak ösztönbõl cselekszik. A bûntudata azért meglepett, ahhoz képest hogy hányszor megölte volna Kerimet.

A szakállát Selimnek dicsértem:-) Bugra szerintem azon kevesek közé tartozik akiknek jobban áll a simaképûség (õ borotva helyett fésût nem használ, de én bírom kócosan:-)). Amúgy láttam lesz egy új filmje, ott viszont elég komoly szakálla van, bikifenéki Buraknak meg bajsza. Valamint Simay és Demet is szerepel benne.
maryriddle 2016 aug. 26. - 15:02:50
(693/760)
A Catagay gyerek úgy tudom nagy tinilány kedvenc, tuti siker lesz:-) Viszont ez testvéres sztori, nem szerelmes (de miért érzem hogy itt is behozzák a közös szerelem konfliktust?) meg Nazif papa is szerepel benne.

Idilt most én is lecsekkoltam. Már azt hittem a Vezér szeretõje.:-))) De aztán megnéztem a férjét, aki egy híres török üzletember (Kerem Gögüs), és vayy vayy, hát nem összejárnak az Erdogan familivel?:-))) Most már minden világos. A filmográfiája se semmi, 2010 óta színészkedik Törökországban, és 6 év alatt 12 produkcióban játszott. De gyanítom a német kapcsolatai is elég jók, ha jól számoltam, 2005-2010 között valami 27 filmszerepe volt Németországban!!! Elõtte/mellette még színházban is játszott... És még egy szülést is beiktatott, valamint az ikergyerekeivel való haknizásra is van ideje (kb. a fogantatásuk óta). Hát azt nem lehet rá mondani, hogy lusta lenne a hölgy. A szorgalom meg van, már csak tehetség kellene:-)
Jasszus 2016 aug. 26. - 12:13:43
(692/760)
Halihóó! :)

Ó igeen én is láttam Yekta uramat *-* Meg mintha úgy láttam volna, egy filmmel is jelentkezik. Aktív a drágám ;)
Az biztos nehéz dolga lesz szegény Yeternek :((( és sajnos már az elsõ évad vége fele is eléggé döcögött a szekér (pedig nekem azok a bölümök nyerték el legjobban a tetszésemet :))
de azért az nagyon fájna, ha egy ilyen borzadály fragmanival rendelkezõ futtatott sorozat nyomná le: https://www.youtube.com/watch?v=_F5h6C32N8Q - ez mi az Isten,??!! nézése közben elõször ledöbbentem, aztán már csak röhögtem:)) mintha valami 12 éven aluliaknak szóló számítógépes játék promóját próbálnák ráerõltetni a jónépre.

Idil - még valamikor pletyka éhes hangulatomban lecsekkoltam a hölgyet, mert olyan feltûnõ volt, hogy külföldi. Ugyebár nem honi török színészt viszonylag elég keveset találni (rajta kívül más nagyon nem is ugrik be) és kíváncsivá tett, hogy ez a nõ mit tudhat. Hát, a rejtélyt akkor értettem meg, mikor insta oldalán megláttam egy közös képen a Vezérrel..:))
maryriddle 2016 aug. 26. - 11:54:23
(691/760)
Sziasztok!
Most csak pletyizni ugrottam be, (Fatmagüllel és ehhez kapcsolódó kellemetlen kérdésekkel késõbb:-)) esetleg tudtok valami bõvebbet Kivanc sorozata körüli botrányról? Pedig úgy volt hogy Necdet színész is szerepelni fog benne, erre kiderült hogy nem is lesz vagy nem is õk, vagy mi?
Amúgy nézem, mekkora sorozatdömping lesz most õsszel törökhonban, eddig is farkastörvények uralkodtak, de most aztán!
Féltem a Yetert is hogy elnyomják a nagyok. :-( Amúgy örömmel jelentem Jasszus, hogy úgy tûnik Yektánknak még nem végeztetett be, (ki gondolta volna) a színész úrrol láttam backstage képet az officiál Yeter oldalon. ;-) Ez az Idil színésznõ meg úgy tûnik betegebb mint a sorozatbeli karaktere, komolyan hazautazott hazájába a török köztársasági elnök uracskát éltetni tv-mûsorokban...
Timea Hakmen 2016 aug. 25. - 23:19:53
(690/760)
Láttam, hogy nincs nagy szerepe a patikusomnak, nem miatta érdekel az Analer, de jó pont, hogy játszik benne, mert azért neki is van egy érdekes feje; szerintem pont úgy néz ki, mint a bûnügyi sorozatokban prostituáltakat gyilkoló, frusztrált, szûz tinédzserek. :)) (Hetykebajusz meg ennek az idõsebb kiadása.)
Az ilyen "perverz" szerelmi sztorik mindig is érdekeltek, fõleg török miliõben. (A KG-t és Tiltott szerelmet is ezért kezdtem el nézni, csak ezek a modern, isztambuli sorozatok nem teljesen elégítik ki az én autentikus török "kultúra" iránti szomjam.) Kíváncsi leszek itt mennyire bátrak. A Bulutban úgy tûnik azok. Most kezdtem azt a részt, amikor egy másik õrült meg a bandája elkezdenek lövöldözni a leánybúcsún, biztos voltam benne, hogy elvetéltetik Narint, lévén - gondoltam - török sorozatban úgysem szülheti meg a fõhõsnõ a megerõszakolója gyerekét, de úgy tûnik mégis. Tisztelem a forgatókönyvíróknak. (A Dogrulukban nem merték megszülni, ott hasbalõtték a megerõszakolt lányt.)

A svájci fénykúrát remélem megúszom, ugyanis jelentem, már kiábrándultam Öykü karakterébõl.:)) Na, nem ezért, de csecsemõ gyilkosság után én is azt mondom, rászolgált a selyemzsinórra ez a kis galád szultána... (Ám összességében még így is szimpatikusabb, mint Cemre, sajnálom. :D)

A Medcezirbe én is belenéztem a múltkor az új szultánom miatt (és az elõzõ szultánomat alakító Taner Ölmez is ott volt, õ is még egy jó orrú legény, de elvileg Öykü férjura.) Metin gyerek valami lövöldözõs bunkót alakított. Látom, nem a szépfiú karakterekre szakosodott õ sem, mondjuk neki az adottságai sem olyanok azért:.)
A Kösemben amúgy nem csak nagy nevek szerepelnek, hanem sok szinte pályakezdõ színész is, (pl. a szultán Ekin Koc) vagy csak kevésbé ismertek, és nekem többségben õk okozták a pozitív meglepetéseket. Pl. ha nincs a Halime szultána boszorka, most szegényebb lennék egy Bir Bulut Olsam élménnyel.

A Kis Günesis színésznõt szerintem azért nyomhatják, mert valami menõ énekes, x-faktoros ember a férjura, de ez a nagy rajongás engem is meglepett, azért vannak nála sokkal jobbak, sokkal kisebb rajongói táborral. A szerelmespárban engem az zavart, hogy színésznõ játéka és a karaktere is egy temperamentumosabb fajta, az õszhajú legény meg olyan kis lomha, monotonabb típus, ráadásul egy kis korkülönbség is van köztük, így mindig azt éreztem, hogy elnyomja szegény srácot a nõci. Nem is úgy nézett rá, mint élete szerelmére. Az én színészurammal jobban hullámhosszon voltak. Az esküvõn is úgy röhögcsélt az urán, nem tudom mi volt olyan vicces...
Azért kár érte, mert bár én tényleg nem vagyok szépfiú-orientált, de ez a Sükrü gyerek nem az a tipikus, modern szépfiú nálam külsõre. Na, majd belenézek lehet még egy mûvébe. Aztán kiderül, hogy amúgy egy õstehetség, csak túl primadonna hozzá, hogy unalmas szerepben is hajlandó legyen ezt megmutatni. Végül is, én színészuram is ilyen szerintem, ha a Yazin Öyküsüben ismerem meg, most tuti hajadon lennék...

Az olasz filmeket szeretem, a sorozatokat én sem ismerem. Egyet láttam pár éve félig, Rózsák harca volt a címe. Kicsit Kuzey Güney volt testvérem exe-szál tekintetében. Csak ott nem igen dilemmáztak a kérdésen, simán magáévá tette az istállóban a szalmakockán a nõcit a jótestvér. :) Kb. ennyi maradt meg a sorozatból.

Mexikói mûveket én még gyerekkoromban néztem, láttam egy párat, a címükre se nagyon emlékszem már, de arra igen, hogy már akkor is sötét oldalas, kekeckedõs nézõ voltam. Soha nem felejtem el, amikor az Eszmeraldában megvakult az Eszmeralda lovagja, és a SZERELEMTÕL gyógyult ki a szembetegségébõl. :D A Vad angyalt szerintem mindenki látta, alapmûveltség. :D Emlékeim szerint az vicces, aranyos sorozat volt, nem az a sírós fajta, de azt hiszem ez az argentin sorozatokra jellemzõ, hogy nem veszik komolyan annyira magukat. Volt még a Csacska angyal, attól fogyatékosabb sorozat se kell, de a gonoszokat imádtam. Minden idõk szappanoperája viszont nálam a Betty, a csúnya lány, aminek már az introja is fenomenális.:)
Jaj, meg az Izaurát akarom egyszer megnézni, az tényleg egy legendás sorozat lehet, ha még csatornát is elneveztek róla:')
Jasszus 2016 aug. 25. - 16:01:00
(689/760)
Sziasztok! :))

Üdv – vagy stílusosabban ciao - újra itthon Mankos!:)) Biztos csodálatos lehetett a nyaralás! Irigykedem érte is egy picit ;) Hirtelen jött ötlettel, pár napra Horvátországba ugrottunk le a családdal, strandolás helyett szigorúan eldugottabb, turisták által ritkábban látogatott természeti látnivalók megcsodálására és túrázgatásra használtuk ki az idõt. Hát mit ne mondjak, nem gondoltam, hogy ilyen gyönyörû ez az ország!
Jut eszembe anyukám már évek óta az olasz sorozatokra esküszik (nah jó meg azért megfûztem a Karadayival) Lehet egyszer, ha kiütést kapok ettõl a töménytelen mennyiségû dizitõl vagy ha idõm engedi én is beiktatok egyet.

Latin telenovellás élményekrõl jut eszembe; még érettségi szünetben elég gyakran nézegettem ilyen magas röptû, siker sorozatokat, ugyanis annyira de annyira bugyuták, nézhetetlenek voltak számomra, hogy százszor inkább 60 tétel tanulására ösztönöztek, minthogy Maricruz vajúdását figyeljem :)) (Még hogy a szappanoperák elbutítanak ;))
Jaahhh és ott volt a „Szerelmes álmodozók” sori. naaa bevallom azt néztem, de mentségemre váljék ez már jó pár éve volt és hát „fiatalság bolondság” :))
De nem leszólni akarom, a latin telenovella gyártmányokat, mert biztosan vannak igényes, választékos tartalmú történetek is, csak valahogy azok még sose jutottak el hozzám.

Tímea, hmm.. köszönöm, hogy figyelmembe ajánlottad Metin Akdülgert – meg az orrát ;))) valóban mutatós példány :))) Tetszik ez a hideg szépfiús kisugárzás. Az annaler-ben én is láttam, de bevallom nem rá figyeltem (igazából semmire, csak ismerõsöm ajánlotta, hogy Ibrahim pasa miatt nézzek bele:)) Meg azt hiszem a Medcezirben negatív karakterként is felbukkan, de lehet rosszul emlékszem, mert ez a sori is ment nálam a kukába (féltem, hogy besározza kellemes nosztalgikus emlékeimet az eredeti usa produkcióról, ami nálam igen is jobb!! mint a török „mestermû”…. Serenay Sarikaya mûmellei ide vagy oda.
De aztaaa! Õ is Kösemes szereplõ?! :ooo Ez a sori szerintem minden nagy nevet felvonultat, meg Öyküt ;)) Nagyon kíváncsi vagyok milyen változtatásokat hoz a második évad (pedig nem is nézem : ))

Kis Günesi – én is figyelgettem, és valóban egy mindenki ízlésvilágát kielégítõ soriról beszélünk (?) : ))) de szerintem az is elképzelhetõ, hogy akinek negatív véleménye lenne, az inkább nem ír, félve a virtuális lincselésektõl. Nagy kár… Mondjuk én nagyon nem osztom, hogy ha „nem tetszik vagy csúnya dolgokat írsz akkóó mér nézed??!!” nézeteket, mert fogalmam sincs miért de sok ember magára veszi az eltérõ véleményeket és megsértõdik.

PLL. valóban egy tini lányos (mármint a fõszereplõk) viszont nem annyira nyálas, mint amilyennek tûnik, egy elég hangsúlyos krimis szálat felvonultató történet, néhol egész jó fordulatokkal, végig egy rejtélyt boncolgatva, aminek a felfedését hosszú-hosszú évadokon át húzzák nyúzzák, míg végre egy kissé ellaposodva fény derül rá.

No, de most megyek Fatmagült nézni, késõbb még jelentkezem vele! :*
Timea Hakmen 2016 aug. 25. - 12:16:25
(688/760)
Láttam már sok indokolatlan, mazochista szerelmet, fõleg török sorozatban, de hogy Asiye mit tud szeretni Mustafában, na, az már tényleg a leg-leg-legfelfoghatatlanabb szint. Persze nyilván pontosan ezért választották a szülõk, mint Mustafa zsákjának foltját a bolond asszonyt. :D

Nem is tudtam, hogy az Analer ilyen perverz sztori! Tetszik. Ayy, tényleg nem akarok ennyit sorozatozni, de lehet hogy nekem ezt meg kell néznem. Kénytelen vagyok ilyen kis patikus fiúkkal vigasztalódni, amíg jóuram hajója nem köt ki a Topkapi palota kikötõjében...vagy legalább valamelyik filmstúdióban. (Belõlem a Kösem a legrosszabbat hozta ki úgy látszik, szedett szemöldökû, tinifiúfejû huszonévesek iránti vonzalom, Öykü-karakter kedvelés, ccc..)

Kis Günesi: Nekem is fura, de az angol fórumon is agyonra dicsérték. Lehet, hogy van benne valami, csak én nem vettem benne észre semmi figyelemreméltót a fõszereplõ haján kívül... Meg persze a színészuramat, bár... konkrétan nem lett megfogalmazva ez, de azt érzékeltem a véleményekbõl, hogy éppen az õ karaktere után kezdett csak igazán szánalmas erõlködésbe hajlani az addig állítólag szépen/szebben felépített történet. Talán mindenki jobban járt volna, ha a tervezett 13. bölümnél befejezik...
maryriddle 2016 aug. 24. - 13:06:40
(687/760)
Igen, ezt így észrevettem hogy a magyar török sorozat rajongók egy része szerint ami nem török az csak gagyi lehet, és aki nem törököt néz az meg bunkó. Lehet, nekik a nyugati filmipart a mexikói szappanoperák és a Chuck Norris, Steven Segal, Jackie Chan-féle mûvészet meríti ki...
maryriddle 2016 aug. 24. - 12:40:59
(686/760)
Szijjasztok!

Írni mostanában nem volt idõm, de tanárnõnek jelentem, hogy befejeztem az elsõ évadot. Hûûûû!!! Hát Hilalos lett az biztos. Évadzáró végérõl bõvebben majd ha a többiek is odaértek. Majd szóljatok. Csak még annyi, hogy én már a sorozat dátumából adódóan sejtettem, hogy ez csak így lehet vége.
A 40. bölümöt és persze akkor már a 41. elejét is megnéztem. Hmmm, ezt a jelenetet mintha láttam volna egy másik, késõbbi sorozatban is, de szerintem te is Adri?:-))) Kreatív asszony a mi Hilal ablánk:-) Én már bepereltem volna Hilalt Hilal helyében, annyit lopkod saját magától:-))

Kerimünkben még is csak felfedeztem valami nagyon törökös vonást, mégpedig hogy õ is Othello-szindrómás. (A székdobáláson röhögnöm kellett:-)) De hát ez tényleg alap, elfogadtam, néha még szórakoztat is. Bizonyára nálunk is, meg mindenhol rengeteg ilyen férfi van. De ha csak filmélményekre gondolok, az egyik legjelentõsebb különbség amit észrevettem a nyugati és török fõhõsábrázolásban, hogy nyugati mûvekben az értelmes férfiak általában titkon, visszafogottabban és szégyenlõsebben féltékenykednek, míg törököknél alapvetõ ugyanúgy a kultúrembernél mint a bunkónál hogy õrjöngõ rohamot kell kapni ha csak a közelébe megy az asszonynak más, fõleg az ex, nem hogy ha még tûzijátékot is rendez!:-)
Tudom Musztafa kicsit veszélyesebb ex, mint az átlag, de szerintem Kerim még mindig fél tõle, hogy Fatmagül elcsábulhat felé.(?)

Asu karaktere nagy csalódás számomra, valamivel okosabbnak hittem, fõleg az abortusz után kinyílhatott volna kicsit a szeme. Általában nem köpködöm és inkább sajnálom az ilyen hülye nõket, de õt most nem igazán tudom.
Meltemben szintén csalódtam kissé... Viszont a beszari kis Selim karakterének jót tett ez a kis változás, végre érdekli valami a play stationön kívül. Meg a szakáll is jól áll. :-)

Musztafára én se tudtam igazán haragudni amiért eladta a lelkét. Egy Mahir vagy Kuzey nyilván nem tesz ilyet, de itt még a fõhõsünk is megrettent elõször a börtön gondolatától, nem hogy az egyik fõgonosz. És mentségére szóljon, hogy azért még sem vetkõzött ki annyira megából hogy egy meghunyászkodó kis seggnyaló legyen, hanem még mindig tud nehéz pillanatokat okozni a Yasaranoknak:-) Ettõl függetlenül persze undorítóak és szánalmasak a cselekedetei.
Selim "öngyilkossági kísérlete" amúgy az egyik legviccesebb jelenet volt nekem, ez tuti Münir bey ötlete volt:-)))

Ez az új kösemes gyerek egyébként engem a mi Musztafánkra emlékeztet, csak neki azért jobb az orra.

A füleket, szemöldököket remekül kiveséztétek, hogy a fülkorrekciót én is támogatom ha szükséges, a szemöldökcsipesz használata pedig addig torelálható amíg nem kell féltékenykednem a pasi szemöldökére:-)

Aranylepkefing jelölteket is kihirdették, (és még mindig nem értem miért állítják be ezt a kattintgatás alapú díjat Oscar gálának) kis Nazifnak drukkolok a többi nem érdekel. De azon röhögtem, hogy ugye Panten szponzorálja, és a márkanév nagyobb betûkkel van kiírva, mint maga a díjátadó neve! Ennél jobban nem is lehetne szimbolizálni, hogy mirõl szól a török sorozatgyár...

Kis Günesit ugyan nem jelölték, de látom a magyar rajongók lassan minden idõk legjobb sorozatának kiáltják ki??? Ne?
Timea Hakmen 2016 aug. 23. - 20:27:31
(685/760)
Igen, mostanában napjaimat többnyire dupla adag Mustafa Buluttal kezdem, hogy nyári szünetig be tudjam fejezni ezt az élvezetet, meg nehéz is abbahagyni, mert logikátlan krimi szál nélkül is annyira érdekes és izgalmas tud lenni hogy nézeti magát.
Tévedtem valóban, ez a sorozat nem az elhálatlan, hanem rendhagyó módon a késõn és erõszakos módon elhált házasságok sorozata. (Várom, Gülengül mikor támadja le Yasart.) Pedig, ha nem írod, hogy ne hamarkodjam el, Mustafa még csalódás is lett volna számomra, ugyanis kezdtem szinte "idealizálni", hogy õ a maga õrült szerelmét olyannyira magasztos szinten éli meg, ahol a testiségnek nincs is szerepe. Bár valószínûleg hasonló gondolatok intették óva tõle, hogy már korábban megtegye. Szüzessége elvesztése miatt bánkódó férfit még török sorozatban se láttam eddig :)) (Vagyis gondolom, hogy Asiye elõtt szûz volt.) Még jobban undorodom a kis Harun tanártól, aki viszont tökéletesen tisztában van a cselekedeteivel... Remek társadalomkritika, hogy a kulturált, mûvelt, "európai típusú" karakterrõl rántották le így a leplet.

Metin gyereknek tényleg érdekes feje van, (sõt, a legtöbb képen egyenesen csúnyának látom) de én az ilyenekben jobban megbízom, mert valószínûsíthetõ, hogy nem a tehetségtelenségükkel egyenes arányosságban álló szépségük miatt kasztingolták. (Jasszusnak ajánlom figyelmébe az orrát!;)) Na, az antipatikus arisztokratikus vonal pont jó, elvégre kegyetlen szultánt fog alakítani.
Az Annalerbe belenéztem, hetykebajusz kissé megmosolyogtató, Kenannak legalább nem kellett féltékenykedni:))) amúgy nem tûnik rossznak, karadayis hangulatú, és ebben is szerepel a kis-nagy õrült Mustafa hercegemet alakító Boran Kuzum (valami ronda inges patikusfiút alakít). Kár érte, hogy ez is bukás lett.
Timea Hakmen 2016 aug. 22. - 23:17:28
(684/760)
Jöttem pletykálkodni, de sajnos nem tudok igazán szaftos infókkal szolgálni. Egyelõre az biztos, hogy Nurgül Yesilcay jön, de hogy ez elõre megtervezett döntés volt az idõugrás miatt, vagy esetleg kibékíthetetlen ellentét támadt Beren és a készítõk között, egyelõre nem tudni. A TIMS-ék valószínûleg az elõbbihez közel álló verziót fogják állítani, míg a török Epizód magazinoknak "Beren egyik neve elhallgatását kérõ barátja" úgy is mond valamit mást. :D
A terhességes pletyit én még kb. 2 hónappal ezelõtt olvastam, aztán elvileg a férje nyilatkozta, hogy yalan, meg hogy beperli az újságírókat.
Aki tutira jön még Metin Akdülger (az Analar ve Anneler címû bukott sorozatban játszott, úgy emlékszem hogy ti azt néztétek, ez esetben õ ugye jó színész? A mûvészfeje alapján annak gondolom), illetve Farah Zeynep Abdullah. Engin Akyürek neve még az elsõ évad közben merült fel, azóta se, de nem hiszem, hogy valaha is volt valóságalapja, mert bár elvileg itt is egy õrült Mustafát (a kis kedvencemet, aki egyébként Mustafa Bulutné Assiye fia) alakított volna, viszont az õ 2. évados szerepe kb. annyi lesz, ha lesz egyáltalán, hogy egy szobában bezárva õrjöng, az meg nem valami cselekményépítõ szál.
A 3. évadban, az õrült Ibrahim szultán szerepére viszont jöhetne kasztingolni a színész úr... ha már férjuram úgysem mutat továbbra sem semmiféle hajlandóságot turbánviselésre :(

Engin szemöldökszedését sem cáfolni, sem megerõsíteni nem tudom, mert ez lehet fényviszonyoktól is függ, a fülét viszont lenyomoztam, és én is úgy látom, hogy volt egy kis korrekció. Cuki volt ugyan a lapátokkal, de megtudom érteni a döntését. :D

Mustafám épp most jött ki a sárgaházból :D vagyis a 17. bölümnél tartok a Bulutban.

Müzik, annyira jó a dalszövege:
https://www.youtube.com/watch?v=y43OHYrTEcE
Hátha valaki még kedvet kap erre a csudálatos sorozatra ;)
9/10
hanga45 2016 aug. 19. - 23:19:12 9/10
(683/760)
Szerintem a Meltem szülõk nagyon is kényesek arra, hogy Selim mellett semmi bántódása ne essen a lányuknak (apuka többször is megfenyegette). Én úgy látom, hogy inkább arról lehet szó, hogy õk is annyira abszurdnak gondolják, hogy a kis võ ilyesmire vetemedne (ráadásul többedmagával), ezért vették be olyan könnyen, hogy az egész pusztán rágalom lehet CSAKIS. Amint láthatjuk eléggé elfoglaltak, így talán idejük sem volt még arra, hogy mélyebben átgondolják az öszefüggéseket, és talán nem is akarják, mert annyira elképzelhetetlen. Abból, ahogy az anyuka rohant meglátogatni õket Selim "gyomorvérzése" után nekem az jött le, hogy igenis törõdnek velük. Én személy szerint nagyon meg lennék lepve, ha a dolog kipattanása után õk is beszállnának az eltussolási manõverbe. (Már ha lesz ilyen kipattanás).

Mustafa: bevallom képzeletben súgdostam a fülébe az alku során, hogy fogadja csak szépen el a táska pénzt ÉS UTÁNA álljon bosszút. Úgyhogy ebben egyetértek veled: én sem tudom elítélni ezért. (És határozottan tetszett, ahogy a kocsit is magáévá tette.) :)

Azonban ahogy lett pénze, azaz úgymond "vagyonos" ember lett belõle, a jelleme is úgy torzult el szinte abban a pillanatban. Az Asuval való görény viselkedése számomra szinte borítékolható volt, tekintettel arra, ahogy korábban Fatmagüllel is bánt egy véletlen baleset során átáztatott ruha (és egyebek) miatt.
Nyilván nem a meggazdagodás a jellemtorzulás valódi oka, hanem a bûntudat és a szégyen, amit önmaga iránt érez, de kivagyiság is van benne bõven. Továbbá feltételezhetõen az sem emeli az önbizalmát, ahogy Kerim és Fatmagül rávilágítottak a jellembeli hiányosságaira (amit egyébként úgy láttam, hogy elismert és be is látott magában). Én úgy látom õ nagyon nincs most jóban magával. A dolgok (azaz a sorozat) jelenlegi állása szerint még nem tudom olyan határozottan sem elítélni, sem utálni ezt a srácot. Inkább érdeklõdéssel figyelem.

Ahhh, a kis huncut Mukaddes! ;) A nagy erénycsõsz, hoppá, hoppá... (Rendre rosszul írtam eddig a nevét). :)
Amúgy most kezdem a 25. bölümöt. Munka jött megint, a szabadidõm meg huss... :(
Jasszus 2016 aug. 19. - 09:35:52
(682/760)
Gün aydin! :))

Egyenesen undorító, amit Meltemmel mûvelnek... Mondjuk nekem ez elég érthetetlen, hogy Meltem, csak Selimre gondol, mint erõszakoló, hiszen az újságban Yasaran fiúk, meg azt hiszem Vural is szerepeltek. Ergo, az õ családjuk is falaz a saját gyermekeiknek, tehát így gondolhatná Meltem, hogy õk se mondanak igazat, nem kellene feltétlenül bennük bíznia. Tudom, Selim mégiscsak a férje elsõsorban ráfókuszál, de akkor is azért ez nem egy bolti cukorka lopás szintû bûn, hogy így kifelejtsék a többieket.
A másik amiért nagyon sajnálom, az a saját családja.. Ha már ilyen szinten semmibe veszik Meltem megérzését,félelmét, ha még csak pletyka szinten is merül fel egy ilyen dolog, ráadásul még a megerõszakolt lány volt võlegényét is hirtelen alkalmazni kezdi a nagy Yasaran dinasztia - akkor azért már érezhetnék, hogy itt valamit nagyon vastagon púdereznek. De lehetséges, hogy Meltemben pusztán egy jól jövedelmezõ befektetést látnak a szülei.(?)..

Mustafa pedig egy használható, de meglehetõsen bizonytalan fegyverré vált, a Yasaranok kezében. Elfelejtettem megemlíteni, mennyire hatásos volt az a jelenet amikor a "becsülete" helyett a mocskos, de kényelmes új életet választotta - és itt volt az a pont, amikor nem tudtam utálni!! Azért õ nem önként és dalolva lépett erre az útra és elhiszem, hogy azért ez elég megalázó és komoly dilemma lehetett, hogy vállalja-e a börtönt - azért szerintem az emberek nagy többsége is erõsen elgondolkodik egy ilyen adódó helyzetben.
Ám Mustafa helyzete azért komplikáltabb, azért õt a sori elején még egyáltalán nem érdekelték a következmények, életcéljává vált, cselekedeteinek nagy részét ez a bosszú mozgatta. Majd mikor kiderült, hogy a szerinte befeketített becsületét, nem azok az emberek árnyékolták be akikre bosszút esküdött, eladta és kezet fogott azokkal az emberekkel akiknek a híres becsülete szerint a torkukat kellett volna elmetszenie. Azt hiszem, ez Mustafa számára a teljes meghasonlást jelenti és még csak ezután kezdi el a visszafordíthatatlan mélyrepülését. Ezt muszáj volt megemlítenem, mert így Mustafa bukása teljesen érthetõvé, (amit korábban nehezményeztem) logikussá vált számomra.:)
9/10
hanga45 2016 aug. 17. - 22:50:30 9/10
(681/760)
Eszméletlen jókat írsz, Jasszus! Csak bólogatok itt szorgalmasan.
Közben megvolt az a jelenet, amiben Vural meséli Selimnek, hogy pszichopatának tartja Erdogant és fél tõle a Keriméknél látott Fatmagüllel mûvelt akciója miatt. (Egyébként tisztán látszott, hogy amikor kinyílt a kocsiajtó és Fatmagül meglátta, hogy Vural is bent ül az autóban, Vural rettenetesen szégyellte magát a lány elõtt.) Kíváncsi leszek Selim reakciójára is, amikor majd õ találkozik ismét, az után a rettenetes éjszaka után szemtõl szembe a lánnyal. (Biztos vagyok benne, hogy ilyen is lesz).

A Vural Güneyt nem lehet, hogy azért dobhatták, mert közben már megszületett a Kuzey Güney ötlet, és valaki ezután találhatta ki, hogy Bugra fogja játszani Güneyt, így nem akarták ellõni azt a nevet?

Óhh, hát azokat a szemeket nem stoppolta még le senki? (Én azt hittem, hogy azok már foglaltak). :)) Tiéd lehet, Mary, de légyszi néha add kölcsön az egyiket, amikor arra vágyom, hogy valaki OLYAN szépen nézzen rám, mint a gazdája arra a lányra. :)

Kimondottan rossz nézni, ahogy Meltemet 3 család apraja-nagyja próbálja folyamatosan hülyének nézni... Szimpi a csaj, nem hagyja magát, de idõnként azért be tudják ültetni a hintába. Szegénykém... Elhiszem, hogy rettenetes lehet egy ilyen dolgot megtudni a kedves újdonsült férjünk urunkról, és megpróbál belekapaszkodni minden apró szálba, ami (esetleg) azt igazolja (igazolná), hogy mégsem ekkora állat a szerelme.