Téma: Bugra Gülsoy

Jasszus 2016 júl. 29. - 10:11:50
(620/760)
Sziasztok! :)
Én is jöttem egy kicsit Fatmagült mazsolázgatni

Fatmagül népszerûsége érdekes, szerintem idehaza (érdemtelenül) sokkal mellõzöttebb, mint nemzetközi szinten. Számos szomszédos ország is megvette (bár ahogy észrevettem különösen Romániában,Szerbiában,Szlovákiában de még talán Ukrajnában is sokkal nagyobb török sorozat dömping van, mint nálunk (sõt mi ezen a téren elég elmaradottak vagyunk). Latin Amerikában meg brutál nagy sikerrel futott. - érdekes pedig ez a sorozat egy tagadhatatlanul igazi török dráma, de talán a téma mellett ebben is áll az igazi sikere. A szimbólumokkal teletûzdelt rendezés (kendõ), az emberek mentalitása, komplex jellemrajzok, a párbeszédek (egyszerûen frenetikus a szövegkönyve! minden egyes szónak külön jelentõsége van) az egész hangulata, de még a keserédes mediterrán hangzású aláfestõ zenék is mind-mind erõsítik ezt a "török dráma" vonal benyomást.

Érdekes az említett közeg és Fatmagül jelleme,biztos vagyok benne,hogy Törökországban vegyes fogadtatásban részesült a sorozat, biztos vagyok benne, hogy Isztambul környékén az emberek a megerõszakolt lánynak szurkolnak és az erõszakolók bûnhõdését kívánják ugyanakkor Gaziantepben vagy a "hegyekben" sajnos választ tudnának adni,a sorozat címében szereplõ kérdésre hogy mi Fatmagül bûne... (a városokat képletesen írtam, nem általánosítva)
És mi lett volna ha Fatmagül egy isztambuli egyetemista lány, akit kissé részegen buliból hazamenet erõszakolnak meg? Ilyet szerintem török sorozatban nagyon nem fogunk látni, ez szerintem még jobban megosztotta volna a nézõket (sajnos.....)

És most egy kis érdemi:
Erdogan, valóban õ tûnik (így az elsõ 3 bölüm után) a legmocskosabb karakternek, de Selim se sokkal marad el tõle, sõt egyes dolgokban számomra ez a két ember teljesen "összeforrt", mintha közöttük a (rokoni szálat is leszámítva) egy kapocs lenne, fõként gonoszság terén, még az erõszakolós jelenetnél is együtt teperik le Fatmagült, míg Vural és Kerim együtt "röhögcsélnek". Tényleg! az erõszakolós jelenet is amennyire felkavaró,megrázó annyira elképesztõen kidolgozott is, maga a "sorrend" Erdogan - Selim - Vural - ""Kerim"" mintha egy hierarchia lenne felépítve erkölcsi romlás terén.
Erdogan esetében csak ismételni tudlak benneteket, hogy vér gyenge a színész, míg Selim esetében nekem nem a színésszel, hanem a karakterrel van problémám, mintha nem lenne annyira kidolgozott,mint a másik 3 pali, túl felszínes, túl érdekember ( mikor az elsõ részt néztem érdekes, nekem tisztára úgy jött le mintha Selim drogfüggõ lenne) de persze a történet folyásával még árnyalódhat a karaktere, arra pl. nagyon kíváncsi vagyok Meltem, hogy reagálja le, hogy a võlegénye erõszaktevõ??
Kerimet annyira jól kiveséztétek, imádtam! Azt határozottan kijelenthetjük, hogy már a sori elsõ 15 percében kakukktojásként lóg ki a többiek közül, õ társaság csóró csicska lúzer tagja, akit a burzsuj "enyém a világ úrfik" kedvük szerint ki is használnak. Kis ártatlan, (nekem még egy kicsit esetlen,szerencsétlen benyomást is kelt) aki a rossz társaság miatt keveredik dolgokba, ám mégse mond nemet, pedig megtehetné!(Ilyen fõhõst hát még tényleg nem láttam török soriban, pedig az õ neve is "K" betûvel kezdõdik akárcsak Kuzeynek vagy Kemálnak - hoppá véletlen lenne? :)

És ahogy Selim-Erdogan klikkesedését megéreztem, ugyanígy voltam a Kerim-Vural szállal is. Lehet azért mert nekem kettejük karaktere a legizgalmasabb, de az is vitathatatlan, hogy bravúros mind Engin,mind Bugra játéka (mindketten tudom hülyén hangzik,de a "szemeikkel kommunikálnak,") ezért a hasonlóságért is érezhetek kettejük között "kapcsolódást". Vural és Kerim messze érzelmesebb, mélyebb jellemûek, mint Erdogan és Selim - mert míg õk túl tudnának lépni az elkövetett bûnükön, addig
Kerim és Vural ebben biztos vagyok, hogy nem lesznek képesek! Õk életük végéig, anélkül hogy egy percre is megfeledkeznének róla, fogják hordozni ezt az iszonyatos terhet.
És Vural, (az egyik legizgalmasabb karakter,) utálja magát belül a tettéért, mégis a felszínen igyekszik ezen túllépni, mintha kényszerítené magát, hogy úgy érezzen, úgy gondolkodjon, mint Erdogan vagy Selim, míg Kerimhez akihez lelkileg közelebb áll, kínosan kerüli még a tekintetét is amibõl viszont látja a saját elkövetett bûnét, emlékeztetve õt a mélyen elnyomott önvádjára, öngyûlöletére. Ám Vuralt egy cseppet se látom becsületesnek (bár látta, hogy Kerim nem erõszakolta meg Fatmagült, mégis azt hazudta, hogy megtette) mert fájt neki, hogy Kerimet nem sikerült berántani arra az erdogani-selimi mocsárba amibe õ belesüllyedt és nem volt képes "megállni", Kerimhez hasonlóan...
maryriddle 2016 júl. 28. - 18:26:36
(619/760)
Még egy kis Fatmagül.
Üvdözlünk a klubban Jasszus:-)
Hát igen én eléggé rákattantam napi 2 résznél nehezen adom alább, mostanában egy kicsit visszább vettem. A 19.-nél tartok... Az esküvõ megvolt. Ki veszi fel a telefont a nikah asztal felé tartva? Viszont a Kerim vs. Musztafa "Fatmagülün sucu yok" jelenet valami zseniális volt!

Fatmagül iránti érzései még szerintem se szerelem, de azt a gyûlöletet és undort amit az elején már rég nem látom rajta Kerim felé. Amikor kiosztotta hogy miért nem utazott el mégsem, nekem az is inkább hisztinek tûnt mint valódi haragnak. És én inkább ezt érzem mindig Fatmagülben hogy õ az undoksága nem mély gyûlöletbõl fakad, hanem felszínes, amivel tudatosan akarja büntetni Kerimet, illetve magát is megóvni attól hogy nehogy beleszeressen.(?)

Ami a megbocsátást illeti, én el tudom hinni, fõleg egy ilyen sokat bizonyító férfi esetében mint Kerim. (Igen, az Emre-Fatmagül párbeszéd szerintem is erre akart rávilágítani). Arra gondoltam, hogy ezt elfelejteni nem lehet. És most fura dolgokat mondok lehet, de én inkább Kerimre gondoltam ez alatt. Mert ha egy nõ képes családot alapítani az egyik támadójával, azt szerintem azt jelenti, hogy õ valóban megbocsátott és lezárta ezt a dolgot legalábbis ami Kerim szerepét illeti az ügyben. Viszont hogy egy ilyen bûntudatos, érzékeny férfi mint Kerim meg tudja-e valaha bocsátani magának, hogy a szeme láttára megerõszakolták a szerett asszonyát, abban nem vagyok biztos. Tehát azt gondolom, egy ilyen házasságban bûnösként õ egy kicsit alárendeltje, adósa lesz Fatmagülnek, (de nem azért mert Fatmagül ezt éreztetné vele, hanem Kerim érzékenysége miatt...). Pl. a nászéjszaka jelenet ezt nagyon gyönyörûen levetíti, ahol nem Fatmagül sírja el magát, hanem Kerim, és "irónikus módon" Fatmagülnek kell vigasztalnia Kerimet.

Egyébként én is azt gondoltam, hogy Fatmagül megbocsátásában közrejátszik a "parasztlányos" neveltetése, férfiközpontú világban való szocializálódása, de én nem tartom annyira hangsúlyosnak nála (egyelõre?). Amíg Musztafával volt igen. De mostanra szerintem kezd egy öntudatos, büszke nõvé érni, és ez tetszik. Nagyon jó jelenet volt, amikor kihajította a Musztafa ládáját. És azért kiderült a szavaiból hogy õ nem tudja elfogadni mint a társadalmi konvenciót(?) ahogy Musztafa dobta õt, és jócskán tisztában van vele hogy miféle ember a võlegénye. Adri voltak kétségeid hogy nekem be fog jönnie-e ez a parasztlány karaktert, de azt kell mondanom hogy az eddigi legértelmesebb fõhõsnõnek látom, komolyan. Inkább kicsit gyerekes, de eddig semmi tipikus idióta fõhõsnõs tulajdonságot nem vettem észre rajta.

Meryem ablán én már ott kiakadtam amikor a tomboló Musztafa ellen felkapta a farönköt:-) Nem csak hogy erõs, magabiztos nõkarakter, hanem valódi intelligenciával rendelkezõ is amit bocsi, de török nõkarakterben én még nem nagyon láttam.
És ha már a különc karakterek, akinek a szerepeltetése még meglepett az Asu. Egy pozitív prosti szereplõ HILALNÁL!!!??? Ez az asszony talán nem is olyan prûd? Mi történhetett vele?

Amúgy ez az Erdogan mekkora perverz! Én eddig úgy gondoltam hogy ezek a férfiak egyébként soha nem tettek volna ilyet, ha nincsenek bedrogozva, és Vuralról, Selimrõl tartom is ezt, viszont Erdoganban nem vagyok biztos. Abban se hogy igazán megbánta, max. a következményeket sajnálja, de magára az esetre mintha élvezettel gondolna vissza(???)
maryriddle 2016 júl. 28. - 16:34:37
(618/760)
Sziasztok!

Hûha, Kivanc új projektje az én érdeklõdésemet is felkeltette most, pedig azt hittem valami cukisori lesz. És természetesen az elsõ gondolatom nekem is az volt hogy hogy fogják kimosdatni ezt a karaktert:-) Mert hát igen, ayyapiméknál csak az erkölcsileg fedhetetlen vagy erkölcsileg fedhetetlenné varázsolt alakok gyõzedelmeskedhetnek, viszont innocent girlöket gyilkolni szándékozó bérgyilkosnak még sötét oldalasként se találok mentséget... szóval bízom benne hogy megunták a naplementébe kocsikázós happy endeket:-) Kivanc meg komolyan nõtt a szememben ha bevállal egy ilyen szerepet, ahhoz képest hogy olvastam Behlül szerepétõl is félt anno.

Na de Jasszus! A vágyad már teljesült, hát a Yeter mi ha nem utálható gonosz fõszereplõs sorozat?:-) Bár ahogy aggódsz az életéért a drága Yektának... vayyy, csak nem rád is hatottak pszichikailag azok a kék szemek, göndör fürtöcskék meg persze az a remek fotó? ;-))) (én is mindig röhögtem rajta, :-))
Egyébként szerintem ne dõljünk be a forgiírók játékának, tutira nem nyírták ki cancazimot:-) Ha igen akkor meg úgy is feltámad, szokása:-)
Viszont egy karaktert szerintem elveszítünk, a fõszereplõket nem bántják, talán Filiznek meg az ügyvédnek kampec, és ha vannak olyan bátrak mint a Karadayiék talán az egyik gyereket is beáldozzák(?), azt nagyon nem szeretném, viszont tény hogy rendesen megalapozná a második évad témáját.
Uff Idiltõl én rosszul vagyok, nem adnám neki Yektát:-)

Onur Tunával szünetet tartok Adri:-) Tudok az asszonyról, ismertem már korábbról a színésznõt, és láttam róluk közös képeket... Majd lehet csinálok egy Anti Seda Güven facebook oldalt én is ha nagyon ráérek, láttam hogy Basaknak is van, amit magyar asszonyok is elõszeretettel látogatnak magyar és vagy google fordítós tört angol kommentekkel gazdagítva :-)

Kis Günesit olyan szépen kivesézték itt a lányok, hogy azt hiszem én is inkább kikerülöm:-). Az õsztincses antipatikus-arisztokratikus legényünk látom már most meghódította a magyar nõk szívét, nem kellett sok hozzá :-)

A politikához csak annyit hogy megértem ha az ellenvéleményt képviselõ színészeknek is most nagyon óvatosnak kell lenniük. A - utcára küldött - civil áldozatok halálán keresztül könnyû dróton rángatni szegény sztárokat...
Jasszus 2016 júl. 28. - 10:52:22
(617/760)
Hááát Yektám göndör fürtjeit lassan elfeledteti velem Kerim ébenfekete sörénye (hát fújj :)))

Tegnap elstartoltam a Fatmagüllel és már az elsõ 2 bölümöt ki is végeztem. Annyira de annyira jóó!
Nyugodtan jöhetnek spoilerek! :) Engem abszolút nem zavar, sõt még talán jobban koncentrálhatok olyan eseményekre, momentumokra is ami mondjuk normál esetben elkerülné a figyelmemet. Úgy hogy írjatok-írjatok ;)
Most rohanok, de késõbb jelentkezek egy kis Fatmagüllel!
Jasszus 2016 júl. 28. - 10:48:20
(616/760)
Miért érzem azt, hogy ezt a Kivo sorit jövõben darabokra fogjuk szedni??:)) Nahhh jó, csak vágyom rá, hogy végre élezhessem a nyelvem valamilyen remekmûvön :) ( ám, meg kell valljam tetszik az alapkoncepció). Mondjuk ez érdekes, hogy sehol, semmilyen információt nem találtam arról, hogy kinek a rendezése alatt fog állni, pedig szerintem ez lenne a legalapvetõbb. (Hilal asszony szerintem már ezerrel promózná magát ;)

Kenan abi biztos csak haknizni vagy nemzeti zászlót árulni volt azon a "demokratik sempati" gyûlésen ;) Törökországban ugyanis rövidtávon az egy fõre esõ GDP ugrásszerû emelkedése várható a fellendülõ nemzeti zászló gyártás hatására. Ezen megfontolás alapján javaslom a Barlang Államot a török zászló biznisz monopolizálása, majd késõbb zászló részvények kibocsájtása ill. illegális "zászlómosásban" való részvétel megkezdésére. ;)

Kis günesi kapcsán ha Allah is úgy akarja igyekszem olyan messzire elkerülni, amennyire csak lehet.:) Mikor megláttam, hogy fordításra kerül elsõ gondolatom az volt: neeee ezt más is "nézte" rajtunk kívül idehaza??! :DD Mert valami alapján ki kellett választani (lehet ehhez van angol felirat?? és a drága Yeter akkor miért nem érdemelt legalább egy nyelvtani hibás, hiányos "konyha angol" minõségû feliratocskát? :(((
Minden elismerésem a feliratozóké! lassan iparággá növi ki magát török sorozatok feliratozása és ez annyira jó ;) (Csak nehogy megvegye az Izaura tv miután végeztek a fordítással :)
Timea Hakmen 2016 júl. 27. - 15:18:21
(615/760)
Igen, láttam a Kis Günesi-projektet:) Ez a számomra kissé perverz, halott testvérem asszonya, halott férjem ikertestvére szerelmi történet igazából érdekelne így a KG után, (terveztem is végigpörgetni törökül, csak aztán engem meg Ahmet szultán rabolt el). Bár van egy olyan sejtésem, ezt is hülyén csinálták meg, inkább a nézõi élvezkedésre, mint az erkölcsi dilemmára kihegyezve a dolgokat (a sorozat színvonalából kiindulva...), de majd belelesek.
Timea Hakmen 2016 júl. 27. - 13:24:52 Előzmény Jasszus
(614/760)
Ó, ez a Kivancos dizi nagyon izginek hangzik, leginkább arra leszek kíváncsi, hogyan fognak török sorozatban - ahol a legkisebb erkölcsi botlás is égbekiáltó bûn - szerethetõ/vonzó karaktert csinálni egy gyilkosból és hogy lehet-e happy end..., szerintem nem, bár lehet a kék szemek által megbabonázott nézõk kivívják maguknak, amit a Tiltott szerelemben nem sikerült.:)))

((Szerintem a színészvilágban is nyílt titok, hogy miféle demokrácia van ott, ahol kicenzúrázzák az alkoholos poharat a tv-ben, de 200 civil halála még a demokrácia érdekében sem nevezhetõ demokratikusnak, ilyenre nyíltan nem bólogathatnak/nem mehetnek el mellette szó nélkül, ezért szólaltak meg olyanok is, akik egyébként köztudottan nem csípik az Igazi Mehmet Saimot, pl. Halit Ergenc vagy Orhan Pamuk (akit anno perbe is fogtak, mert csúnya dolgokat mondott), róla fõleg nem tudom elképzelni, hogy becsicskulna a kormánynak.
Kivancot is elõvették, mert nem nyilvánított részvétet.

Kenan bátyánk, igen, õ kicsit más nézetet képvisel,... Arda Turan is egyébként, na, végre megtaláltuk a közös pontot a két férfiben. Ez tehát Sinem zsánere :D))
Jasszus 2016 júl. 27. - 08:41:42
(613/760)
Kenan abi nem tér vissza új sorozattal?? Mert mintha egyik fórumon azt olvastam volna, hogy szerzõdés köti az ay yapimhoz.
A legújabb képeken piszok jól néz ki :) Jót tett neki a nászút. Viszont elég veszélyes, hogy egy mûvész ilyen nyíltan vállal politikai nézetet...Késõbb fordítva is elsülhet. Igaz engem aztán nem érdekel, hogy kemalista vagy erdogánista, amíg amit színészként csinál tetszik.
De ahogy látom, jóformán az egész török színészvilág (azért mert tényleg így gondolják vagy nem értik a szó jelentését vagy félelembõl) de éltetik a nagy demokráciájukat. Egy olyan demokráciát ahol emberi jogokat korlátoznak, ahol nem a bûnösöket hanem a rendszerrel egyet nem értõket egy lista alapján vonják felelõsségre, ahol egy kormány által elõre ismert puccsot kívánnak meglovagolni a közvélemény megnyerésére...Hát nem tudom de nem megyek bele :)

Én még az új szezonba Uluc Bayraktart várom nagyon vissza :) Lehet, hogy õ rendezi a Tuba-Kivo dizit??? :)
Jasszus 2016 júl. 26. - 22:00:42
(612/760)
Hmmm tényleg elég ütõsnek hangzik :)
Azért Kivo, nem bízza a véletlenre a visszatérését. Egy dolgot remélek nagyon, hogy nem egy a szerelem hatására felmagasztosuló, meg képtelen pozitív jellemváltozáson alapuló sztorit rittyentenek. Akkor azért nagyot csalódnék. :) (Komolyan nem vagyok negatív a szerelmet illetõen, csak a szerelem általi radikális jellemalakulásokban nem hiszek ) . Aztán kitudja mitõl fog szólni, mindenesetre nagyon várom!
Meg egyszer úgy megnéznék egy nem szerethetõ, hanem egyenesen utálható gonosz fõszereplõs sorozatot (de bizonyosan rajtam kívül azt más nem nagyon nézné szóval nem hiszem, hogy ez a vágyam a közeljövõben beteljesülne.

Jó pihenést mindenkinek! :)
Jasszus 2016 júl. 26. - 21:51:58
(611/760)
Sziasztok! :)

Hát kivégeztem a Yetert (a vége már tényleg olyan yeter! volt:) Na jóó, most néztem volna belõle még több bölümöt, fõleg az utolsó 4 rész szerintem nagyon jól sikerült, még a "régi" Yekta is visszatért (az én legnagyobb örömömre).
Nos, de ez a sezon finali?! Biztos, hogy lesz második évad? :)) Vagy csak egy brutál nagy csattanót akartak produkálni, hogy a hosszú nyár után is hûségesen tovább nézzük Yektám hideg logikáját?

Most átmegyek "okoska üzemmódba" ON: kicsit kutakodtam a "turkish dizi"nézettségi adatok között és a drága Yeterünk valami iszonyatosan gyengén kezdett (18.hely), no de utána! Igen, Yekta rejtett sármja nem csak a "nemnóóóóómális nõket" vonzotta be:))
3. és 4. helyre ugrott a sorozat nézettsége és masszívan tartotta is magát, egészen az utolsó 4 bölümig, ami meg mit ad Allah! pont nekem tetszett :) És mivel a történelem ismétli önmagát (csak hogy valami hangzatosat is mondjak :) a sezon finali 17. helyig jutott, ami majdnem megegyezik az elsõ bölüm gyenge eresztésével. Lehet, hogy az utolsó bölümök gyengébb nézettségi rátája miatt, kellett, hogy idézzelek,mert annyira találó, ilyen "Hilali befejezéshez" folyamodni.:))

De tényleg! Mi lesz drága Yektámmal?? :(( Nélküle a folytatás elképzelhetetlen lenne, õ a korona a sorozat képzeletbeli fején (Uff yaa még véletlenül sem vagyok Yekta õrült rajongója, pusztán csak az életéért aggódom ;) Viszont, Ebru (bruuhh) "jelenése" nem valami biztató :(
Egyébként Yekta "vonzerején" én is sokat gondolkodtam, mert külsõleg nem egy modellfiúból ünnepelt mûvész úrrá kinõtt félisten (igaz akárcsak Kivónak neki is kékszeme van ;) és különösebb kisugárzása sincs (mint kollegájának Kenan abinak)...de biztos pszichikailag hat a nõkre: http://www.ekranella.com/uploads/editor/2-63.jpg ;))) ez a kép (nem tudom meg lehet e nézni,béna vagyok) ahányszor felbukkant a sorozatban mindig röhögnöm kellett rajta :D ( A másik, a langaléta Idillel sokkal izgalmasabb párt alkotnának, mint a kissé sótlan Aylinnal, fõleg az alapján amiket az utolsó bölümökben a german-türkish szõke ciklon mûvelt :))
És még egy észrevétel, Yekta mama eddig nem volt szimpi...de most már hivatalosan is a "rühellem kategóriába" lépett..Az a mérhetetlen önmagán történõ kesergés,gusztustalan nyájaskodás, ahogy veri a nyálát, hogy "benim oglum-benim oglum" (érdekes amikor lelépett a férjétõl akkor Yekta nem volt "benim oglum"??!) Egyáltalán megbocsátható ez a tett?? Arra nem is gondolt, hogy esetleg õ maga tette a fiát "érzelmileg" nyomorulttá?

Hát ez a kis hirtelen, gyors katyvasz után még annyit, hogy az én "várólistámon" a Karadayi mellé (amit a Yeter hatására egy picit elhanyagoltam, Mahirt Yektáért!! :)))))) Fatmagül kerül, mert szomjazom egy kis lelkizõs, nagy színészi alakításokban gazdag elmélkedõs történetre. (Valamint titkon nagy favoritom Engin Akyürek is már hiányzik :)
maryriddle 2016 júl. 24. - 16:14:24
(610/760)
Szia Jasszus! Jó volt már valami magyar véleményt olvasni Yeteremrõl:-) Én mindig több héttel le voltam maradva ezzel a sorival és mindig nehezen vettem rá magam hogy nekiálljak, de utána engem is mindig beszippantott.
Igen, ezek az Aylin elrablása - Yekta befalazása - Kaan elrablása részek nekem se nagyon jöttek be... a túl Ebrus jeleneteket nagyrészt át is ugráltam már a végefelé, pedig általában imádom a tomboló õrülteket, de a színésznõ(?) annnnnyira pocsék volt. Azért Yekta "megerõszakolásán" kicsit kuncognom kellett (jajj, miért milyen érzéketlenek a nõk a férfiakat ért szexuális zaklatásokkal szemben???) De az Ebru-szál lezárása után szerencsére visszatér a sori a régi családi mederbe.

Igen, sajnos a mellékszereplõk elég unalmasak/gyengék, én ebben látom a legnagyobb hibáját ennek a sorozatnak. És a gyerekeket, meg talán Yilmazt, leszámítva nem is nagyon szerethetõek (bár Filizen én jókat röhögök a színésznõ rettenet ripacs alakítása ellenére).

Aylin egyértelmûen szereti Yektát. Az elsõ angol részben, amikor kérdezte tõle Uras hogy miért nem hagyja már el, talán szerelmes belé, akkor szégyent és bûntudatot láttam Aylinon. Másrészt Yekta befalazásánál be is vallotta Zafernak hogy seviyorozza... Áhh, fura egy nõ, lehetne analizálni, de úgy érzem ez már meghaladja az én képességeimet.

Idillel Aylin alatt szerintem már nem folytatták a viszonyukat fizikális szinten, mert majd látni fogod hogy Yekta a világ leghûségesebb férje :-)))) Igen hamile volt Idil, majd lesz kórházi visszaemlékezõs jelenet, amibõl én azt vettem ki, hogy már többé nem lehet gyereke, és ezért vált el tõle Yekta, mivel neki meg az volt az álma hogy õ "tökéletes férj és apa" szerepben kiteljesedhessen, ezért nem fér bele nála a megcsalás sem.
Ugye mekkora szívtipró amúgy? :-))) Kb. Kivancnak szokott ilyen kéretlen háreme lenni a sorozatokban:-)

Igen, láthatóan sokat enyhült Yekta az elsõ részek után (egyszer még azt is megengedte a gyerekeknek hogy kézzel egyenek!!!!!), talán az Aylin elvesztése miatti félelem is okozta, meg Duru is, csak õ tudja rávenni a világon Yekta Harmanlit hogy egy sátorban töltse az éjszakát:-)

A klasszikus szerelmi szálat én nagyon nem hiányolom, ez a fura házassági évõdés bõven elég. Annak meg kifejezetten örültem amikor a haláluncsi ráadásul pösze Uras a másvilágra távozott (ha a 2. évadra feltámad, én nem tudom mit csinálok) annyira féltem tõle hogy még a végén Aylin ráfanyalodik.

Yekta mami akkor nem csak engem nem hat meg, jó tudni. Otthagyja a tizenéves fiát az idegbeteg apával, aztán még van képe sántítva idejönni hogy sajnáljuk, na kösz nem. Én azt olvastam hogy azért hagyta el Yektát, mert félt hogy olyan lesz mint az apja, ezen kicsit kiakadtam....

A Fatmagülbe jó lenne ha te is bekapcsolódnál a Yeter után, ahogy látom látom elég sok mindenben egyetértünk így szerintem neked is bejönne;-)
maryriddle 2016 júl. 24. - 15:25:53
(609/760)
Nemrég néztem a szilveszteri részt, jókat röhögtem Mukkadesz asszonyon:-) Amúgy meg annyira létezõ tipikus az ilyen nõszemély magyar viszonylatban is, nagyon jó karakter.

Ja neeeem, nem kételkedem Kerim "ártatlanságában", én se kérdõjelezem meg a filmek állításait (kivéve ha ellentmondást észlelek), ha Kuzeynek hiszek akkor Kerimnek is. Csak felmerült bennem hogy Fatmagül tudja csak nem akart róla beszélni, vagy bízik annyira Kerimben hogy higgyen neki, (szerintem a motorcsónakos jelenet után már hitt) és ez közre játszik benne hogy már egy kicsit kezdett enyhülni felé(?) Illetve a késõbbi megbocsátásban. Ha romantikus akarok lenni, akkor azt is lehet mondani hogy talán azért hisz neki, mert hinni is akar(?), (mert itt már egyértelmû hogy részérõl is elindult valami érzelemcsíra Kerim irányába.)

A zavarbaejtõs kérdésekrõl bennem is ezek merültek fel, de ezt betudtam a lúzer rendõrök és orvosok török elemnek. KG után nagyon nincsenek magas elvárásaim Hilaléktól "krimi" szálon.

Galip usta: Ja akkor jó, látszik hogy már nagyon karadayisan gondolkodom, ez nem az a sorozat:-)))

Eski Hikaye, igazából csak a szereposztás miatt érdekel, ha ezt a három színészt összeeresztik abból biztos valami jó sülhet ki, gondolom én, meg Esrát/Belgint egy normálisabb szerepben is megnézném.
Jasszus 2016 júl. 23. - 18:09:38
(608/760)
Sziasztok! :)

Jelentem Yekta elrabolt, de szerencsésen sikerült megszöknöm.:) Annyi jó dolgot írtatok a Fatmagülrõl! Komolyan kedvet kaptam hozzá, de szigorúan csak a Yeter után, annyira üti egymást ez a két sorozat, mind téma, rendezés, karakterek, tempó, hangulat és még zene terén is.
Egy kis gyors Yeter: Érdekes, hogy dacára 3 óra hosszán át tartanak a bölümök a történet folyamatosan pörög, nem unatkoztam még egyik részen se. Viszont úgy kb. "Yekta befalazása" óta, teljesen más irányt vett a történetvezetés, mintha valami olcsó nyugati krimi sorit néznék, a kezdeti családi dráma helyett.
Mondjuk tény, hogy a karakterek nem túl izgalmasak (pedig aztán van egy két nem éppen "normális" nõszemély Yekta környezetében :) ám mégis van valamilyen "misztikum" ami körüllengi a szereplõket, illetve egyes cselekedeteiket ami kíváncsivá tesz, hogy mit miért és hogyan gondolt az adott karakter. Ilyen például Aylin, én sem értettem, hogy miért nem hagyta el Yektát ?? Szerintem megtehette volna (igaz miután tudomást szerzett a lányáról azért elég ijesztõ dolgokat is mûvelt) de aztán egyértelmûvé vált, hogy igazán NEM akarta elhagyni! Azt még most sem tudom pontosan, hogy Aylin szereti e Yektát (szerintem igen, de ez csak egy nagyon halovány tippecske) de az egészen biztos, hogy Yektát képzeli (álmodja, akarja) családfõnek, õt látja egyetlen apaként és férjként a családjában, olyan mintha mindig egy egész családban gondolkodna aminek Yekta nélkülözhetetlen része. Érdekes az is, hogy a múltbéli szép közös emlékek (mielõtt Yekta megmutatta volna az igazi arcát) mindig felülírják a jelenkori kegyetlenségeket, megaláztatásokat.
Sõt, Yekta vágyott családfõi képe, valamilyen szinten még a másik két "nemnóóómális" nõcinél is megjelenik. Idilnél egyértelmûen és én még Ebrunál is láttam erre utaló jeleket még mielõtt teljesen becsavarodott volna, de ami még durvább, hogy nem pusztán Yektát, mint szeretõt, társat akarják hanem az Aylinnal közös gyermekeket is!
(Jut eszembe Idil gyermeket várt Yektától? Csak mert volt egy visszaemlékezése, ahol elég gyakran elhangzott a "hamile" szó :) Az is érdekes , hogy mikor folytathatták a viszonyukat? Aylin elõtt vagy Aylin mögött? :)
Egyetlen dolog atombiztos, hogy jelen állás szerint Yekta egyedül Aylint szereti. Ám Yekta sem egy egyértelmû karakter számomra, az õ jellemét azért jelentõsen megtépázta az akció vonal történetbe emelése. A sori elején azért sokkal keményebb,"tökösebb" zsarnok volt, késõbb azért elég fejfájást okoztak neki a "nemnóómális" nõszemélyek :)) sõt! még a behódoló Aylin csipája is kinyílt. (vagy a kis Duru volt ilyen hatással rá?)
Abban szinte biztos voltam, hogy Yekta gyermekkora, mint jellemformáló ok, terítékre fog kerülni. Jajj Yekta mamát én se bírom :DD Felesleges és túl nyájas, a színésznõ meg erõsen túljátsza ezt a behatárolt karaktert.
No, az összeesküvés elméletem alapján azt szûrtem le, ebben a történetben a szerelem teljesen elhanyagolható tényezõ és helyette a család lép elõtérbe, miden esetre majdnem minden szereplõt ez motivál cselekedeteiben.
Még hátravan 5 bölüm, de már nagyon kíváncsi vagyok mit hoznak ki belõle :) Még majd jelentkezem.
maryriddle 2016 júl. 22. - 21:09:50
(607/760)
Igen egy mozifilm kijönne a Kuzeyes-Mahiros verzióból, Izaura TV lehet megvenné:-)

Igen erre a yeterezõs dobálós stílusára gondoltam Kerimnek, a szállodás részekben meg elején a házban, ok tényleg hülyén fogalmaztam hogy "neki áll feljebb", mert nem, csak már elege volt kb mindenbõl és mindenkibõl.
Most tartok azoknál a részeknél ahol már kezd "szánalmasan viccesen próbálkozni" és ohh, látszik ismersz már azért gondolod hogy lehet nekem irritáló lesz:-) De nem. Igaz hogy nem szeretem ha valaki többszöri visszautasítás ellenére is nyomul... de Kerimnek van bõven törleszteni valója, Fatmagül pedig nem jégcsapkirálynõségbõl, vagy mondvacsinált nem lehetünk egymáséi hogy tudjon sírni a nézõ okokból "kéreti magát" mint egyesek, ezért ha Kerim lemegy totál pincsikutyába tõle az se zavarna. Emlékszem hogy egyszer Kartallal említetted együtt mint kedvenc férfikarakterek, és hát ugye nekem Kartal nagyon nem jött be végül, viszont az elsõ bölümös cukin kissé esetlen Kartal tetszett, és kb. Kerimben is ilyen potenciált látok, mínusz üvegházas meg tengerpartos mókázás gondolom:-)

Ha Kivanc alakítaná Kerimet gondolatot jót röhögtem, vagy ha Burak puppy... lehet megkapná hogy szívtelen boszorka és inkább menjen vissza Musztafához:-)

Mukkadesz az MS papa nõi verziója idegesítõségében...de tényleg vannak jó szövegei, pillanatai (pl. Kerim zuhanyzós kukkolása:-)) és egyfajta mozgatórúgó szerepet is betölt a lávsztoriban ahogy látom. Viszont sok török asszony példát vehetne róla ahogy bánik a férjével. Viccelek persze, mert az ura nem ezt érdemli és nyilván csak egy ilyen szegény Rahmival lehet megtenni, de azért szokatlan török soriban.

Ja igen Seref hadnagy mamit tudtam, nem is értem miért nem az õ anyját alakítja amikor annyira hasonlítanak?:-)

Hát igen Vural/Bugra nekem karakterre és színészileg is abszolút kiemelkedik a másik kettõ közül. Amúgy tudtad itt Güney a vezetékneve?:-)
Egyébként nemrég pont Bugra után kutakodtam kicsit, és belepillantottam ebbe az Eski Hikaye címû soriba, Karadayis Ibóról beugrott hogy ezt is említetted már, és elröhögtem magam amikor megláttam a kedvencünket, MÜNIR BEY-T. Úgy érzem a sorira is valamikor sort kell kerítenem ha valamelyiktõl megszabadultam.

Ja még 2 kérdés:
Nem világos, Fatmagül tisztában volt-e vele hogy Kerim nem erõszakolta meg, vagy csak Kerim állítására támaszkodik?
És hogy Kerim fõnõkének halála ugye nem baleset volt? (Gondolom ennek még lesz jelentõsége)
maryriddle 2016 júl. 21. - 14:18:55
(606/760)
A Kerimes jellemzéssel csak oda akartam kilyukadni, hogy mennyire nem tipikus török szuperfõhõs most az elején. Mert mit tett volna mondjuk egy Mahir vagy Kuzey? Megállítja és jól elnáspángolja a rosszfiúkat, feljelenti õket, hadjáratot indít az egész korrupt Yasaran família ellen, tisztességbõl fel is áldozza magát és feleségül veszi a magára maradt Fatmagült, és még Mustafát is leüti. És milyen unalmas szappanopera lett volna úgy. A hõsök általában önhibájukon kívül, a körülményeik miatt szenvednek, vagy éppen az önzetlenségük miatti következményektõl, hogy még jobban tudjon sírni a nézõ a sorsukon, a drogot pedig soha nem önszántukból veszik be, hanem belecsempészik az italukba. Viszont zseniális húzás egy ilyen fõszereplõ, aki a saját felelõtlensége (drog) és gyávasága (börtön nem vállalása) miatt került ebbe a helyzetbe. Ettõl õ természetesen nem lesz egy velejéig romlott ember, csak egy halandó, amilyen az elsõ évados Güney is volt...szerintem kevés embernek van olyan tartása, hogy ha van rá lehetõsége elkerülni a börtönt, ne vállalja be... csak a bûntudat Kerimnél nyilván nem azt fogja kiváltani, mint Güneynél. De pont ez az érdekes, hogy lehetõsége lesz a jellemfejlõdésre, török fõhõs-szintre kerülni, nem pedig a tökéletességrõl indul a még nagyobb tökéletesség felé, mint a többiek.
Ja, a pénz... tudom, hogy nem ez motiválta, vissza is akarta adni, de kívülállóként totál úgy jön le, hogy lefizették, Fatmagül is elhányta magát amikor meglátta. Persze szüksége volt a pénzre, hogy ne haljanak éhen Isztambulban, olyan helyzet volt amikor a józan ész felülírja az elveket, de mégis hogy elfogadta, megint csak nem török fõhõsi elem.
A kiábálós nem tudom már hogy volt, de néha látni Kerimen hogy õ ideges és sértõdött Fatmagül sértõdöttsége miatt, bár most hogy már kezd érezni iránta valamit, ez már más jellegû sértõdöttség tõle, már inkább fájdalom.

Most a 11. bölümnél tartok amúgy, most van egy kis idõm és gyorsan tudok haladni.

Vural tisztességét arra alapoztam, hogy fel akarta adni magát (bár valószínûleg csak a szája járt), míg Kerimnél most még nem láttam nagyon hajlandóságot ilyesmire, és Selim menyasszonyának is hazudott. Az nagyon tetszik, hogy Vural ennyire szenved. Az öngyûlöletével, részeges szarkazmusával engem Güneyre emlékeztet. Feltûnõen hasonlít is rá:-)

Selim az abszolút felszínes hülyegyerek, rajta semmi bûntudatot nem látok. Viszont érdekes módon az õ anyja az egyetlen, aki szenved.

Erdoganon még nem tudtam kiigazodni. Fõgonosznak valóban gyenge, de rajta látok némi tényleges gonoszságot. Nekem eddig az jött le, hogy egy frusztrált, kisebbségi komplexusos ember, és féltékeny Selimre. És jól látom mintha amúgy kicsit lúzer lenne a nõkkel? Ennek nem tudom lesz-e jelentõsége. Az irodás szõke nõvel egész szégyenlõs kisfiúsan viselkedett.

A Fatmagülhöz fõzõdõ viszonyukról még nem nagyon tudok mit mondani. De erre kíváncsi leszek. Talán Kerimen láttam hogy neki komolyabban tetszett Fatmagül már az elején.

Musztafa... A vízesruhás majd a Fatmagül hogy mert hozzászólni egy másik férfihez jelenet már árulkodó volt, hogy õ gyakorlatilag a saját tulajdonának tekinti a menyasszonyát, és arról is hogy Fatmagül mennyire behódolt neki és elnyomott volt mellette hisz sértõdés nélkül tûrte a hülyeségeit. Még azt török aggyal el is tudom fogadni, hogy egy ilyen férfi miért nem tudja elviselni a gondolatot hogy az asszonya mással is volt elõtte, ha szabad akaratából tette... de hogy azért tisztátalannak tekintse és elhagyja mert megerõszakolták az állítólagos szerelmét, és még magát érezze áldozatnak, meg a szülei õt, na attól hánynom kell. (Nagyon jó volt amikor Kerim ráförmedt Fatmagülre hogy miért védi még mindig Musztafát.)
Vagy amikor az a hányinger Mukkadesz azt üvölti hogy kinek kellene egy olyan nõ akiben 4 férfi volt? Ezek jól bemutatják hogy mire számíthat egy török faluban egy megerõszakolt nõ.
De tudod itt 2016-ban, a felvilágosult, mûvelt, kulturált Közép-Európában az még a tárgyhoz tartozik hogy a megerõszakolt nõ mennyire kihívó ruhát viselt és bátorította-e a megerõszakolóját??? És lehet viccelõdni ezen a tv-ben, rádióban, mentegetni az elkövetõt, akár le is ribancozni az áldozatot, aztán az ezért kirúgott újságíró még sajnáltatja magát. Vagy amikor egy NÕ azon filózik a tv-ben hogy ugyan milyen nõ lehet az aki felmegy három férfivel egy lakásba? (aztán kiderült hogy közel sem így volt) Ja, akkor vessen magára, õ váltott jegyet az erõszakra... Én ismerek rendes férfiakat, és az õ nevükben kérem ki hogy ilyen ösztönlény szintre aljasítsák a férfinemet, akiknek reflexbõl erõszakolhatnékuk támad, ha nõt látnak... Ez nem ösztön hanem szimpla perverzió, kegyetlenség egy elvileg gondolkodásra, szabad akaratra képes lénytõl...
maryriddle 2016 júl. 20. - 15:42:22
(605/760)
Adri ezt a sorozatot tuti hogy Hilal rendezte?:-)) Még dicsérni is csak bántva tudom ezt a nõszemélyt:-) De tényleg alig akarom elhinni. Negatív kritikára voltál kíváncsi, eddig nem tudok vele szolgálni, bocsi. Ami kicsit fura hogy olyan mintha a 2000-es évek elején játszódna, a bútorok, a mobiltelefonok, a kamerázás, Beren külseje... A TSZ minden téren modernebb volt. Szerintem ezt a sorozatot leforgatta valaki sokkal hamarább, de valamiért nem került adásba, majd az ayyapim megvette és Hilal és bûntársai neve alatt adta ki! :-) Ja meg még Musztafa hangja... kérdezni is akartam hogy miért van olyan hülye hangja mint a hangalámondásos szinkronszínészeknek, hát azért mert egy szinkronszínész a hangja. De ha ilyen rossz volt a törökje( gondolom ezért?) akkor miért ennek a színésznek adták ezt az õstörök karaktert? Õ is egy érdekes figura. Viszont a legérdekesebb Kerim. Hihetetlen hogy egy ilyen karakter fõhõs lehet török sorozatban, drogozik, nem véd meg egy védtelen nõt, cinkoskodik, lefizethetõ, gyáva, sokszor még õ kiabál meg neki áll feljebb Fatmagüllel szemben. Még Vural is tisztességesebb nála (sõt eddig úgy tûnik mintha õ lenne a legtisztességesebbnek a rossz fiúk közül, pedig azt hittem õ lesz a legrosszabb az ördögi tekintetével). Kerim is inkább olyan eddig, mint egy sötét oldalas negatív karakter. De azt hiszem pont ezért tetszik annyira mert emberi (még a haját is elfogadtam megszerettem már:-)), csak az nyugtat hogy valószínûleg több millió nézõ is így érzett iránta így ez nem ilyen perverz érzés??? Bár írtad hogy néhányan megkérdõjelezték ezt a szerelmet. Erre nagyon kíváncsi leszek hogy fordulhat át Fatmagül undora szerelemmé. Én nem tartom annyira lehetetlennek. Annyi nõ van akik rossz, agresszív férfibe szeretnek bele és ezerszer is megbocsátanak minden verést, megaláztatást. Ehhez képest Kerim még alapjáraton egy jó ember aki egyszer elkövetett egy hatalmas hibát. Viszont való életbe helyezve egy ilyen történetet, a szerelmet elhiszem, viszont bocsátani lehet, felejteni nem alapon nem tudom elképzelni hogy egy ilyen dolog ne mérgezzen meg valamennyire egy házasságot és ne kerüljön terítékre olykor... Na de kicsit elõreszaladtam az eseményekkel, nem okoskodok elõre.:-) Jaj amúgy tudod ki még a kedvenc negatívom, a kopasz ügyvéd. Annyira Stanley Tucci az a színész, nem csak a feje de még a mozdulatai is:-)
maryriddle 2016 júl. 18. - 00:45:15
(604/760)
Adri! Mit találtam? köszönd az alvászavaromnak: http://www.whatisfatmagulsfault.com/p/where-are-previous-episodes.html
Itt elvileg fent van az összes felirat, ha mindegyiknél mûködik a link.
Timea Hakmen 2016 júl. 17. - 22:22:53
(603/760)
Igen, Vildan színésznõt nagyon várom, a 17. bölümben csatlakozik, de van egy olyan érzésem, hogy az évad végén õ is kap egy csini selyemzsinórt a nyakára, brühühü.
Elvileg Ece Cesmioglu meg az Ege nevû egyént játszó robotszínész (neeeeee!) jönnek a Yazból (kár hogy a kis idegbeteg nem), de nem tudom mennyire hiteles az a magyar fansite, ahol olvastam, mert Hazal Kayát (neeeee!) is említik, aminek bobahírnek kellene lennie, de úgy látom még se beszél róla senki. Hmm...

Utánanéztem ennek a Gyökereknek, és mit ad Allah, nem ebben is szerepel Matthew Goode? Tán nem valami perverz rabszolgatartót alakít? Megnézném egy olyan szerepben (a Stroker c. filmben is egész zseniális pszichopata volt.)
maryriddle 2016 júl. 17. - 15:45:58
(602/760)
Merhaba!

Adri a Fatmagül feliratokat akkor majd köszi. Már a harmadik bölüm felénél járok, ami nálam elég jó teljesítmény 2 nap alatt. Hát hûûû... Komolyan, tisztában voltam vele hogy Hilal-munka, de lehet védekezési mechanizmusom mûve volt hogy amikor nekiveselkedtem és miközben néztem, errõl valahogy megfeledkeztem és csak akkor döbbentem rá, amikor az elsõ rész végén megjelent a képernyõ alján, hogy yönetmen: Hilal Saral. Akkor kicsit megilletõdtem, de még mindig nem érzek benne szinte semmi olyan negatív hilalizmust mint a KG-ban vagy KS-ben, se semmi populáris csili-vilit. Kicsit vontatott, ahogy a régi szépidõk török sorozatai (ma már minden csupa krimi meg ákció...) de ez nekem nem probléma. A téma és megjelenítése nagyon realisztikus, ennél a sorozatnál már valóban megjelenik, nem belemagyarázás és jogos a burzsuázia kritka, azon belül az elkényeztetett nagyképû gazdag protekciós gyerekek kritikája. Na meg áldozathibáztatást is jól mutatja, illetve hogy az áldozat válik tisztátalanná azért ami vele történt.
A fõhõsbácsira nagyon kíváncsi voltam meg lehet-e neki bocsátani, de az az igazság, megérintett a bûntudata és szenvedése. (Biztos vagyok benne hogy õ nem erõszakolt, ilyet nem mernek meglépni török soriban) A színészúrt csak képekrõl ismertem eddig, hát a sörénye nem az én ízlésvilágom, de hát Mahir bajuszát is megszoktam:-). Az alakítása viszont igazán príma.
Engin Öztürkrõl amikor írtad hogy vicces lenne elképzelni szerelmes szerepben, nem igazán értettem miért mondod, de most már teljesen megértem:-) Nem tudom a karaktere kívánja meg, de annyira debil az alakítása, fõleg a hanghordozása... A Yüksekben azért már jobbnak tûnt.

A Kösem akkor jó, hiszek neked Timea, csak most a Fatmagül miatt sajna megint hátrébb került a várólistámon. Érdekes, mert a TSZ-ben jó végzetasszonya volt Beren is, ezért azt hittem hogy Kösemként is megállja a helyét de valóban a kosztümös történelmi filmek egész más mûfaj, nem minden színész jó benne. Majd ránézek Berenre azért, én az elsõ részbe néztem bele régen, ott még nem volt Beren, viszont a szultán monológja nagyon hatásos volt. Azt láttam hogy Vildan színésznõ is csatlakozott, õ is egy pluszpont a sori mellett, de ugye a Yazból makimajmot nem hívták be? Az a színész engem már-már MS papa szinten idegesített. Puding urunkra viszont én is kíváncsi lennék turbánban:-)

Jasszus majd ha Yeterben eljutsz a Yekta gyerekkori visszaemlékezõs részeihez, Yekta anyjáról érdekelne a véleményed, mert én nem tudom hova tenni azt az asszonyt. Lehet hogy van valami mentsége, de én nem jöttem rá hogy mi az, pedig nagyon szimpatikusnak próbálják bemutatni a tette ellenére. Hát nem tudom... de az a rekedt boszorkányhangja meg a színésznõ mesterkélt sántítása is megnehezíti a dolgom.
Timea Hakmen 2016 júl. 17. - 12:27:39
(601/760)
Pedig nemrég olvastam valahol, hogy õ a Tökéletes Férfi. :D Még elsõ pillantásra bejött, olyan klasszikus széplegény volt a bajszával ... de hát annyira pózer meg bájgúnár. Nekem nem ellenszenves, csak elfog egy röhej-érzés ha ránézek. A hype egy kicsit zavar (nem láttam belõle túl sokat, de ha a színészi kvalitásai arányosságban lennének az ajnározásával, akkor kb. õ lenne a török Al Pacino. Szerintem attól kicsit messze van...)
A másik dolog, ami kiábrándított, hogy régen néztem az instagrammját, és valaha rakott ki Atatürkös képeket, az arabok meg hõbörögtek, hogy mer posztolni errõl a gyilkosról. Erre letörölte. Akkor a) csak divatból, népszerûsége növelésébõl "politizált", ez egy felnõtt embertõl kicsit gáz b) a rajongói nemelvesztése érdekében nem meri vállalni a (még csak szélsõségesnek sem nevezhetõ) nézeteit, ergo a rajongók bábja.