Téma: Bugra Gülsoy

maryriddle 2015 jún. 05. - 10:58:34
(20/760)
Itt vagyok. Tegnap nem volt idõm írni bár ma és holnap se lesz nagyon, majd vasárnap felpörgök.

Jaj, de jó hogy felhoztad ezt az erdõsös ferhatölösõs jelenetet Adrienn, már én is akartam. Ugyenezek a kérdések motoszkáltak a fejemben bár a Hüssein bácsis hasonlat nem jutott eszembe :-) És nem fogom fel, hogy most Cemre ilyen hülye vagy a forgaótkönyvírók kattantak be hogy ezt valami nagy hõstettnek akarják beállítani????
Kuzey már elvesztette a legjobb barátját és akkor ott van a halál küszöbén szívszerelme aki szintén a legjobb barátja. És ez a szerelem bebizonyítása hogy nem hagyja kinyúvasztani? Mert teszem azt Ferhat oda viszi Handant vagy Samit hogy na válassz Cemre vagy a szüleid, és Cemrét válassza. De ez áldozat, hogy nem ölt meg valakit hogy mentse élete szerelmének a bõrét? Sõt én nem ömlengettem volna hanem inkább megsértõdöm hogy ezen egyáltalán VACILÁLT??? Vacilált azon hogy hagyja-e lelövetni Cemrét a bosszú miatt????
És a másik még ugyanezzel a jelenettel kapcsolatban hogy Gülten párhuzamba hozta Barissal Kuzeyt, mert Baris átadta Ferhatnak Cemrét. Hát ezen nagyon felhúztam magam. Cemre még azt a híres szüzességét se adta oda a férjének, másnap már gyakorlatilag kimondta hogy válni akar és akkor azt várták volna Baristól hogy haljon meg Cemre miatt???? Mekkora pofátlanság kell már ehhez? Elválok tõled de azért dögöljen már meg értem. Attól jól érezték volna magukat ha meghal érte? Igaz legalább nem kellett volna bajlódni a válással. :-)) Bár ez is lehett volna egy jó forgatókönyv hogy Ferhaték megölik Barist aztán Cemrének bûntudata mert végülis miatta rabolták el, és kicsit szenved már ha képes lenne ilyen érzésekre Baris iránt.

Meg nem tudom melyik jelenetben mondta már Cemre hogy még akkor is boldogabb volt amikor Ferhat elõtt álltak mert tudta hogy legalább együtt hallnak meg. Basszus, hogy beszélhet valaki ilyen pátosszal huszonévesen? Az életben ki mond ilyeneket?

Még azon somolyogtam hogy amikor Sami ölelgeti Güneyt a szobában, akkor Güneynek van az a sunyi félrenézése Kuzeyre. Milyen érdekes hogy ezt rögtön észrevette mindenki, de ha valami pozitív vagy szánalomkeltõ érzelmet akar kifejezni az arcával a színész akkor direkt nem veszik észre vagy azt is félreértelmezik...

Tényleg most hogy mondod Adrienn ezt az tesós dolot Aliról. Ezt én is ki akarom majd beszélni. Hallottról jót vagy semmit de ti nem éreztétek kicsit úgy hogy Ali is eltávolította egymástól a testvéreket, uszítgatta Kuzeyt Güney ellen? Végülis a mûbaleset az õ ötlete volt meg ahogy ott elõ jött a kamerával, borzongató az a jelenet. Most nem mondom hogy Ali ki akarta sajátítani Kuzeyt mert tudatosan nem, de gyakorlatilag ezt tette.

Majd még jövök a többi témával most kicsit le vagyok maradva.
maryriddle 2015 jún. 03. - 22:45:25
(19/760)
Ja hát ezt nem tudhatjuk. A fanok mindig azt mondják hogy milyen alázatos, szelíd, jógyerek stb. Bár azok mindenkirõl azt mondják. Krisztiánó Ronáldó is pénzt küldött Nepálnak mondták, aztán kiderült hogy nemis.
Egyébként ha el is van szállva az ilyeneknél szinte természetes, bár annyira nem érdekel, hadd legyen. Viszont ez nekem is eszembe jutott hogy talán annyit szexualizált már a pasi mindenféle nõkkel hogy már kiégett, neki ez rutinmunka, és ide vezethetõ vissza a közömbössége. Jó ez lehet hogy hülyeség de elméletnek elmegy a sok közé.


Még egy poénos dolog.
Van aki azt nehezményezte hogy Güney bunkó volt Sereffel, ezen besírtam :-DDD Most elektrosokkolták a feleségét de még bájologjon is. Kuzey hányszor volt bunkó indokolatlanul emberekkel?
maryriddle 2015 jún. 03. - 20:33:38
(18/760)
Ja igen ez a Güney dolog, ezt én is írtam tegnap ahogy olvastam a komikat.
Güney kettesben ül az elaltatott Banuval, sír, ül a szobájában egyedül, zokog. Következtetés: manipulál, játssza a fejét, maximum azért sír mert fél a börtöntõl.
Azt nem tudom hogy kit akart manupulálni a kórteremben meg a szobájában? A vizeskancsót, a könyvespolcot?

Még amit megfigyeltem hogy a közvélekedés szerint gyakorlatilag Güney egy szemétláda mert nem akarja feladni magát Ferhat megöléséért. :-) Ne zavarjon senkit hogy a kiskedvencüket Cemrét mentette :-)

"Én most veszítettem el a szüzességemet ilyen téren. Bárcsak Cemre is ezt mondta , na kíváncsi lettem volna spártai harcosunk fejére. Valami hasonló jelenet talán van." Igen igen még régen betettem egy ilyen képet amikor Cemre fürdõköpnyeben flangál Kuzey elõtt Antáliában mintegy utalva rá hogy Güney megszexelte az éjjel, nézett egyet Kuzey.

Én amúgy bírom Kivancot mint színészt de tény hogy nem a szerelmes szerep a legjobb neki. A Tiltottban, Gümüsben nem volt ennyire rideg de valahogy sose tudott megmozgatni, nem akartam a nõjei helyében lenni. Fõleg nem Simayéban akivel JÓL BÁNT állítólag :-)
Amúgy honnan veszed Kata hogy õsbunkó? Én nem nagyon tudok róla semmit csak azért kérdezem. Mindenesetre Bugrát már cikizik hogy olyan sunyi kötsög mint Güney mert megcsalta az asszonyt :-)

Ja fb-n vagy egy pár Barist szeretõ, engem is meglepett. Ott legalább nem csak a csúnyagonoszozás megy. Igen, "Puding úr" ez olyan aranyos név :-D
maryriddle 2015 jún. 03. - 20:15:53
(17/760)
Úgy tûnik tékvandu is analitikus fajta, jól látja a helyzetet, nagyjából ugyanezt fogalmaztam meg nemrég. Félelmetes hogy már egy sorozat is ki tudja hozni az emberekbõl a zsarnokot egy fórumon.

Én azt vártam Sami papa mikor vágja nyakon már az asszonyt (mert voltak azért halántéklüktetõs momentumai) vagy a kis Cihant, az lett volna az igazi élethû karakterábrázolást (kutya-szalonna dolog ugyebár). Ezért is mondom, hogy fura, hogy nõk írták a forgatókönyvet, szóval a zsörtölõdõ, nagyravágyó asszonyt meg kell büntetni de az asszonyverõ nem hogy nem bûnhõdik de még mintegy felmentjük és egy fiatalasszonyt is kap maga mellé.
Ugye volt ez a téma hogy ez egy népmese és a rossz megbûnhõdik. De ki is a rossz? Ebru, Handan, Simay...

"Gondoltam Baris kicsit megbirizgálta,és jön a kis Baris. De ez még egy kegyes büntetés lett volna számára."
Megbirizgálta :-D És akkor megvalósult volna a forgatókönyvünk :-)
Pont ezen röhögtünk Adriennel amúgy hogy elõbb valamit csinálni is kéne Cemrécskének amit õ nem akar, nem csak a gólyát várni hogy ilyenekrõl képzelõdjön.
hanguktaekwondooo 2015 jún. 03. - 13:00:50
(16/760)
A kuzeyben a hatalomról szólt a meccs.
Magához ragadva az irányítást, vagy inkább vágyva azt :-),
a nagytiszteletû elkezdett rettegni, ahogy ez már zsarnokoknál szokás.
A másként gondolkodókat makroszinten is nyírják, pusztán félelembõl
az ember mindig ugyanaz
illetve lassan fejlõdik,
amihez gyakran egy élet nem elég.

Nos, papolt ottan a dudás, cirregett a nyári éjszakák szerenádmestere
és már nem bizonyult elég erõsnek a karizma, ki kellett hát valamit találni
és koncepciózni.
a teret tisztítandó.

Most a hangulat negédes.
demokratikus
mert sokan aláfekszenek :-))
illetve vannak, akik békésen csak létezni akarnak

Hogy a filmrõl is legyen szó:
nézegetem ezeket a képeket
asszonyok, ez a dzsemre nevezetû egyénnõ
álmomban ne ajándékozzon.
darabos és durva
mintha egy tömbbõl faragták volna
és õ lenne a vágy központi tárgya?
maryriddle 2015 jún. 03. - 10:37:35
(15/760)
Szia, Katica63!
Örülök, hogy írtál. Én - és azt hiszem a sötétes társaim nevében is szólhatok - szívesen várom az ellenvéleményeket is. Engem is elszomorít de szerintem nem rajtunk múlt. Mi nem személyeskedtünk senkivel (kivéve az utolsó hozzászólásaimban), nekem eszembe se jutott igazából amikor beregisztráltam hogy felnõtt emberek ilyenért kiutálhatnak másokat egy fórumról, hiszen szerintem errõl kellene szólnia a vélemények topicnak. És még mindig kapjuk a gúnyos megjegyzéseket, mintha valami szégyellnivaló dolog lenne, hogy elemezünk egy filmet, de mindegy már. Itt legalább sokkal feszélyezetlenebb a hangulat nem kell tartani tõle hogy félreértelmezik és sértésnek veszik még a vicceinket is.

"A színészek nem átélik, hanem eljátszák a filmet." Ezzel nem feltétlenül értek egyet. Ha én nézõként át tudom élni azt amit látok akkor szerintem az is átéli aki eljátssza.
Ezt az Öyküs dolgot azért gondoltam mert Kivanc számomra a Kuzey Güney összes jelenetében meggyõzõ, kivéve a szerelmes jeleneteit. Egyszerûen nem hiszem el neki hogy szerelmes hiába mondja. Már sokszor átbeszéltük ezt a kémia dolgot és hoztunk példának kosztümös, érintésmentes filmeket is bizonyítandó hogy nem csak az érintés hiánya miatt nem, de nekem nem jön át. Hogy a rendezés, a forgatókönyv vagy a színészek hibája, vagy az én hibám, az kérdéses.

Nem értem ez miért bizonyította Kuzey szerelmét hogy bement hozzá. Most megint szadistának fogok tûnni de le is szúrhatták volna akár börtönben Cemrét. És akkor legalább ott van hogy ez is Baris hibája és akkor fifti-fifti (na, jó így már Cemre vezetne). De nem is a vakbél a lényeg hanem hogy tényleg olyan drámaian állították be a mûtõs jelenetet mintha a halál küszöbén állna Cemre és csak ez a mûtét mentheti meg.
Ami pedig az álmot illeti, hát én lesokkolódtam. Rendben van hogy a nap 24 órájában Kuzeyre gondol de hogy még mûtét közben is ezt kell kihangsúlyozni az már túlzás volt számomra. Ahogy írtam ezért se tetszik ez a szerelmi szál mert ilyen giccses jelenetekkel akarják tálalni. Na meg az az erdõben állunk hófehérben, virágkoszorúval képzelgés is egy ekkora lánytól, hát... Még ha azt képzeli hogy leteperi az erdõben..., de ez így nagyon gagyi kategória volt nálam.
maryriddle 2015 jún. 02. - 23:58:48
(14/760)
Még a vakbélmûtétrõl egy kép csak hogy érzékeltessem a szánalmasságát. Ezt már Adriennel mi kibeszéltük hogy amíg a Gümüsben a veséjét adta oda a csaj, vagy pl. a Seherzádéban a szintén idealizált fõhõsnõt is agyonverte az agresszív szomszéd, szóval hogy mindig van kórházi sírós jelenet, addig Cemrénél VAKBÉLMÛTÉT! És ezt így premier plánba nyomják a képünkbe hogy sajnáljuk. Jobban sajnáltatták mint Simayt akit félholtra vertek, vagy Burakot az autóbalesetnél. Vagy ezzel is fokozni akarták hogy jajj mennyit szenved a börtönbe csúnyagonoszBaris szemétsége miatt?
maryriddle 2015 jún. 02. - 23:37:18
(13/760)
Sami - Güney ügyrõl, és az emberi direktvakságról címû "doktori értékezés" ahogy a Kuzey-Cemre-Sami Fan Clubban mondanák.

"Tehát megtagadja a fiát, akit elvileg szeret csak azért mert az asszony elment az új nõhöz és kiteregette a szennyest" Ez! Ha fordított esetben Handan mondana ilyet Kuzeynek hát megnézném a nézõi reakciókat. És akkor Sami papának sír a szája hogy Handan ellene fordította a fiait?
Biztos nem emberi kötelességeit akarta teljesíteni Handan ezzel a kis árulkodással, de aki 30 éven keresztül veri a feleségét az igya is meg a levét... Ja, de hogy nem fogja. Csak a Kuzeyhez hûtlen Handan asszonynak kell bûnhõdnie a nõ és gyerekverõt mentsük fel, mert õ Kuzey pártján áll, hogy a másik fiával miket csinált az kit érdekel.
De Ebru asszony viszont a sárkányasszony aki a legnagyobb büntetést kell hogy kapja a sztori végén, mert... miért is?

És az ölelés téma. Jó, megölelte a rívó fiát akinek éppen zöldséget csináltak a feleségébõl. És akkor most õ a törõdõ apa, és ebbõl látszik hogy õ szereti Güneyt! Évekig tartó verekedést, megalázást felmentett egy öleléssel. Kuzey ölelése után meg hogy megvolt hatódva utána? Güneyétõl miért nem?

És akkor az emberi direktvakság. Olvasgattam itt ott a kommenteket a reggeli részrõl.
A lényege, hogy Güneynek semmi bûntudata nincs Banu felé hanem taktikázik, manipulál. Tehát, Güney annyi jóérzésre, mint a sajnála se képes ebben a remekmûben ahol, egyébként semmi se fekete-fehér de azért feketítsük Güneyt még akkor is ha a forgatókönyvíró és a rendezõ is az ellenkezõjét akarja láttatni.
A jelenet a következõ: Güney KETTESBEN van az elaltatott Banuval a kórteremben, bõg, csókolgatja a kezét, szomorúan nézi, és ez TAKTIKA, MANIPULÁCIÓ. :-DDDD
Jelenetértelmezés csillagos ötös.


A másik ami vicces kettõsmérce, hogy Kuzey meg akarja ölni Ferhatot. Drukkolunk Kuzeynek.
Güney megölte a sorozatgyilkos Ferhatot. Fujjoljünk Güneyre, derüljön ki a tette, Kuzey miért nem szól Seregnek.

Ha Güneyrõl van szó a nézõk még azt is elfelejtik hogy Ferhat egy utolsó gyilkos volt aki megölte mindenkikedvence Alit?
maryriddle 2015 jún. 02. - 23:11:16
(12/760)
Kedves sötét oldalas kolleginák, megint mennyi jó téma!

Elõször is, szerintem is gyümölcsözõ lesz ez a topic, különösen így mindenféle feszélyezettség és áporodott szag nélkül.
Kata83, nyugodtan offtopicolj, itt nincs elnyomás. Nagyon szép a zene, majdnem azt hittem hogy magyarul van amikor megszólalt.
Ja meg a szimbólumok engem is érdekelnének hogy itt mire gondolsz.

Na szóval kedvenc témánk, a forgatókönyv és Cemre :-))
Én sem ismerem Orhan Pamukot de hallottam hogy Nobel-díjas, forgaótkönyvünk alapján ezt nem mondanám meg. Lehet hogy neki köszönhetjük az árnyaltabb karaktereket, valósághûbb elemeket? Azért odacsaphatott volna az asztalára ennek az Ece-Melek párosnak mert már nagyon nem bírtak magukkal a végén. Most csak a Kuzey Güney kapcsán kritizálom õket... Ami meglepetésként ért, hogy ezek nõk. Most komolyan milyen nõ az olyan aki megírta Cemrét? Mert hogy egy török pasinak egy ilyen rajongó, megbocsátó, buta, szemellenzõs, büszkeséget, tartást hírbõl nem ismerõ kislány az ideál, aki fut utána még azt mondom legyen. De ez a két asszony mit érzett? Mert ugye arról volt szó a szomszédban hogy ez a mû a gyerekeknek is példát állít. Milyen példa egy kislánynak Cemre? Tartás nélkül fuss a lompos után?

"Nihál a legszánalmasabb fõszereplõkarakterük szerintem még mindíg többet szenvedett mint itt Cemre."
Na igen ezt már kibeszéltük hogy annak a szegény 18 éves lánynak is elvették a szüzességét amivel a késõbb kiderültek fényében gyakorlatilag meggyalázáták plusz kicsit be is kattant szegény.
De itt van nekünk Simay és Banu is akiknek az alapbûnük nem sokkal nagyobb mint Cemréé aztán mégis miket mûveltek velük.
És akkor itt van Múzsánk aki testvérviszályt elindította hiúságból és bosszúból, és elvetette magát Barissal bosszúból és hiúságból, és akkor a képünkbe tolják a vakbélmûtétjével a börtönben és hatásvadász eszközökkel el akarják érni hogy sajnáljuk. Hát mindjárt megsiratom szegény lányt. Hüsseinnek is volt vakbélmûtétje! Õt nem kéne megsiratni egy kicsit?
És tudjátok mi a legidegölõbb Cemrében? Az hogy amíg Simay, Banu, Zeynep tudatosan rosszindulatúak és csinálják a kis dolgaikat addig Cemre minden mocsokságot olyan ártatlan pofával csinál és olyan hülye hogy tudatában sincs, és még ezzel is mentegetik a forgatóköynvírók hogy õ nem ám rosszindulatú hanem mindent Kuzeyért és a szerelmért tesz. És ez a mentség.
Hát komolyan felfordul a gyomrom attól a csókos jelenettõl. Elõször szájbapuszilja Güneyt majd az a szerencsétlen csillogó szemmel szerelmet vall neki, smár, és közben Cemre Kuzey felé kukucskál. Fujjjjjj.

"A kémiáról jut eszembe, szerintem Kivanc a való életben túl nagy sztárnak tekintette magát a kis kezdõ Öykü Karayelhez képest."
Pont ugyanerre gondoltam én is. Lehet hogy a tehetségtelensége feszélyeztette. Meg azért Kivanc egy menõ modell aki bárkit megkap, ez az Öykü meg elég átlag ahogy napraforgó írta odaát egy kis veréb nem iylen csajokhoz van szokva. Szóval nem csodálkozom ha nem váltott ki belõle sok kémiát. De Öykü nyilatkozata alapján nem is voltak nagy haverságban, bár nem tudom.
Tényleg nagyon jól alakította Kuzeyt Kivanc, nem errõl van szó de ahogy a szerelmest játszotta hát én nem az alapján nem adtam volna neki semmilyen díjat max. aranymálnát. Azok a csókjelenetek, istenem de szánalmasak. Tiszta vicc ahhoz nem volt szégyellõs hogy megkérje a kezét de normálisan megcsókolni már igen? Ugyanmár.
De valaki azt mondja meg miért pont ezt a nõt választották fõhõsnek? Egy ilyen igényes(nek induló) sorozatban miért egy totál amatõrt? Kivel volt jóban a stábból?
maryriddle 2015 jún. 02. - 18:29:52
(11/760)
Én is egyre jobban bírom Barist, persze egy szemétláda de mióta elkezdtem elemezgetni egész szimpi tulajdonságokat is felfedeztem benne, de fõleg mint színész nekem nagyon bejön, ahogy a szemeivel bánik fergeteges :-)
Most láttam Gabusnál hogy lesz egy új sorozata ott is hasonló szerepe lesz szegénynek. (Nálunk biztos nem adják le, nem játszik benne Kivanc.) Csak ott a pénzért mennek hozzá és remélhetõleg elhálják a nászéjszakát.
Na majd mesélhetsz róla engem érdekel :-)
maryriddle 2015 jún. 02. - 15:51:48
(10/760)
Na igen a kis kocka fejû Güneyünk rendesen lesmárolta a lányt pedig fiatalabb és bénább is volt mint a félistenünk a késõbbi részekben. (Kuzey Simayt és Zeynepet se csókolta meg tisztességesen.)

Így utólag már meglepõ ez a csók. Mert ugyebár Cemréhez nem szabad nyúlni még Kuzeynek se nagyon, a 30-on felüli kéjenc Baris is 2 hónapos magány után a hajón a 20 napos jegyesség alatt egyszer se csókolta meg. Persze.
És még volt két vadabb csók, amikor Kuzey kileste õket meg Antáliában is sõt ott már fekvõ pozícióban is láthattuk a Múzsát!
De ebbõl is látszik hogy a sorozat elején még nem idealizálták annyira Cemrét, gyakrabban lopkodott is, rebegtette a szempilláját Barisra, protekcióval szerzett munkát, többet pattogott is stb. Szóval van egy olyan érzésem, nem ez volt az eredeti elképzelés hogy ennyire magas szintekre emelik, feddhetlenné teszik a Múzsát, hanem csak késõbb döntöttek így valaminek a hatására.

Majd a fontosabb témákra még reagálok késõbb.

Tényleg jó ez a friss alpesi levegõ :-)
maryriddle 2015 jún. 02. - 15:35:58
(9/760)
Nekik aztán hívhatod :-)
hanguktaekwondooo 2015 jún. 02. - 15:12:42
(8/760)
Viszem tovább a lángot ;-)
elképzelhetõ, hogy a mondatot rosszul értelmeztem
én se vagyok tökéletes.

persze igen
de ez most olyan jól néz ki így ;-)
hanguktaekwondooo 2015 jún. 02. - 14:58:05 Előzmény maryriddle
(7/760)
Ezt természetesen bóknak veszem.
Tudom, hogy annak is szántad.

Felhívom a kuzeyes hölgyek figyelmét: valahogy így kell vadállatot szelídíteni.
Kocogok is tovább.
maryriddle 2015 jún. 02. - 13:04:09
(6/760)
Szerintem ezzel a visszaemlékezéssel pont Güney süllyedését akarták még jobban kihangsúlyozni. Hogy lassú víz partot mos, vagyis hogy néha az ilyen kis nyomigyerekbõl lesznek a legnagyobb gazfickók, viszont a bunkó menõcsávók lehet hogy pont az ellentetjére változnak ezért ne ítéljük el õket. Jó kis minta a jövõ generációjának.
Csak az a probléma, hogy az eddigi részekben se a gyerekkori, se a tinédzserkori visszaemlékezésekben nincs róla szó, hogy Güney szemüveges lenne. (Sõt, az erdõben is elég jól célzott, szóval biztos jó a látása :-))
A másik meg hogy ahogy a tengerparton lesmárolta Cemrét, (vagy ahogy te mondtad Adrienn ledugta a nyelvét a torkán :-D) hát az a csókkirály valahogy nincs összefüggésben ezzel a kockafejûvel.

A mai részbõl megtudtuk egyébként hogy Güney képtelen az õszinte sajnálatra az elektrosokkolt felesége iránt. Csak önmagát sajnálja. Illetve Sami bey milyen jó, milyen érzékeny szeretõ apuka mert valószínûleg életében megölelte a saját fiát amikor elektrosokkolták a feleségét és ott zokogott. Amúgy valóban szép jelenet volt.
maryriddle 2015 jún. 01. - 22:02:20
(5/760)
Ja, itt még az õrülteket is szívesen látjuk vagy legalábbis látjuk.
Csupa demokrácia van.
hanguktaekwondooo 2015 jún. 01. - 21:54:22
(4/760)
Biztos? ;-)
maryriddle 2015 jún. 01. - 15:12:50
(3/760)
Azért kellett mindenképpen elcsúfítani az utolsó jelenetekre nehogy ne sokkal szexibbként maradjon meg Kuzey az emlékezetekben :-)). Azon röhögök hogy nem elég a szemüveg életében nem volt így megfésülve de még a szexi kócosságot is kivették a tinédszer Güneybõl nehogy legyen benne valami vagányság. Már csak egy nyakig begombolt barna kockás ing hiányzott volna.
Amúgy lesz majd kockáshasa ha kijön a böribõl, van ideje edzeni már nem kell a közgázzal veszõdni :-D
maryriddle 2015 jún. 01. - 14:45:16
(2/760)
Egész ördögi(en szexi) :-)
maryriddle 2015 jún. 01. - 13:50:10
(1/760)
A Kuzey Güney sötét oldal átmenekül a Bugra Gülsoy topicba. Teljes a szólásszabadság :-)