Téma: Bugra Gülsoy

Timea Hakmen 2016 szept. 02. - 18:13:37
(720/760)
Sziasztok szultánák, hatunok!

Analar ve Anneler. 1,5 bölümnél tartok. És ez elkeserítõ! Én az elsõ rész után majdnem megsirattam a bukását. Mi nem tetszett ebben a törököknek??? (Sinemet és sziszegõ 'sz'-jeit leszámítva.) Simay új sikerlimondádéja mivel jobb? Maga a téma és a cselekmény is szuperérdekes és izgalmas még 0,001% török tudással is...de a képi világ, operatõri munka, a hangulat, rendezés egyszerûen lenyûgözõ, szemet gyönyörködtetõ, bizsergetõ. Nem is sorozat-, hanem mozi minõség már ez. A meghízott Ibrahim pasa meg zseniális. :D Simán elférne a karadayis rosszarcok között, annyira érzi ezt a gusztustalan, arrogáns pszicho-komszer szerepet. Imádom a stílusát. Jasszus, ezek szerint rád nem volt nagy hatással?:))
Egyébként köszi az aggodalmat, de most csak ezt meg a Karadayit nézem, így lesz idõm, rám valahogy inkább mindig a vizsgaidõszakban jön, hogy sürgõsen meg kellene néznem egy 8 évados sorozatot vagy meg kéne tanulnom mandarinul, vagy fõzni. :))

Nilay beszéde nekem is bántotta a fülem. Neki az r hanggal vannak komoly gondjai, fura, mert azt a hátrahúzott nyelves r-t használja, amit az amcsik. Utánanéztem a mûvészasszonynak, de isztambuli születésû, és nem találtam infót, hogy esetleg külföldön élt volna. Lehet, hogy a rendes pergõ r nem megy neki, és ezzel álcázza, vagy direkt "egzotikus" akar lenni (hogy jobban tetsszen Kenannak?:))

A Menekse vége csak azért lett tragédia szerintem, mert Hilal nagyképûsködni akart, hogy õ milyen bátor rendezõasszony. Nem tudom, nem láttam (még), csak megszokásból bántom :D A Bulut vége egyrészt nagyon fájt, másrészt tetszett, mert éreztem benne azt az arconcsapós mondanivalót, amely az egész sorozatot áthatotta; a happy end ebbõl a szempontból nekem kicsit csalódás lett volna.
A bérgyilkosos Kivanc sorozatra azért is lettem volna kíváncsi, hogy vajon elmernek-e véreztetni egy Kivo-karaktert a mai világban is? Az ilyen márkanév-színészek mögött hatalmas PR mûködhet, lehet, hogy õk kötik meg Kivanc kezét és szólogatnak be a forgatókönyvekbe(?). Azzal, hogy Kivo elvette Basakot :)) és hogy elõször rábólintott egy ilyen szerepre, még az is meglehet, hogy tudatosan meg akarja utáltatni magát a - az ilyen anti Basak oldal-színvonalon mozgó - "rajongókkal":))
Off yaaa, ez a Romeo és Júlia remake ötlet viszont nekem nagyon nem tetszik (egyébként melyik török sorozat nem Romeo és Júlia remake?)

A favágós sorozat szerintem vígjáték. Remélem, hogy vígjátéknak szánták. :D Esetleg valami dráma paródia? (Mindenesetre a Kadir dizinél érdekesebb...) Jézus... Hát, én a The nativity story-ban (Mária áldott állapotba kerülésérõl szóló film) meg az Oscar Isaac-féle Józsefért voltam oda.:))
Jasszus 2016 szept. 02. - 10:37:36
(719/760)
Sziasztooook!!!
Most hihetetlenül gyors és kurta leszek: jelenleg Fatmagül maratont tartok,kihasználva "gyöngyéletem" utolsó 3 napját - de estefele kivégzem az elsõ évadot és jelentkezem vele bõvebben!!

Addig is élvezzétek ezt a nyárias õszt!! :*
Jasszus 2016 szept. 01. - 22:10:50
(718/760)
Nilay karakterrel különösebb problémém nem is lenne, sõt egész izgalmas szál lehetett volna, mint pozitív prosti, török sorozatban….de a „színésznéni” mindent lerombolt tehetségtelenségével..azzal a kifejezéstelen tekintetével és fura tájszólásával ( áhhh szóval ez a masszív „h” hangzás tájszólás! : ) elõször azt hittem valami arab akcentusa van a hölgynek, amit aktuális kitartójánál Yilan Berdannal is megfigyeltem).
(A valóságnál is jobban informált pletykacsemegékbõl régebben azt olvastam, a nõci korábban Kenan nõje volt, mármint amolyan rövidebb távon.. Hogy ebbõl mi igaz? Sanszos, hogy semmi. De magyarázatnak mindenképp jó, hogy annyi jó színésznõ közül, miért pont ezt a csajt választották be. : ))

Kivo sori körüli botrány kár, hogy nem világos. Azért, kíváncsi lennék a részletekre, hogy miért is dobták ezt az alaptörténetet, de nekem már ott büdös volt, hogy összevissza variálták a forgatókönyvet. Tényleg? Vajon a forgiírók is ugyanazok lesznek, mint a tervezett bérgyilkosos sztorinál?? Meg alapból, milyen lehetett a forgatókönyvíróknak, hogy egy színész így beleszól a munkájukba ( már HA ez igaz) Nem ismerem a szakma fortélyait, de én bizti bedurciztam volna a beleszólogató színészre : )))
Kenannak lehet jobban állna egy ilyenfajta szerep, évekkel ezelõtt láttam egy filmben,de a mû annyira rossz lehetett, hogy jóformán semmire nem emlékszem belõle (szerintem végig se néztem), no,de Kenan (pedig aztán semmi szerethetõ nem volt a karakterében,hiába nézett ki piszok jól) ! :)) Egy "nem nóóómális", kissé perverz, drogos, szemtelenül stílusosan, lelkiismeret nélkül gyilkoló maffiatagot alakított, ezt megspékelve egy igencsak merész lélektani inditatással: gyermekkori molesztálással...Ilyesmi dologban szívesen visszavárnám, Sinem asszony meg sorozatok helyett inkább, az instagramon ripacskodjon továbbra is (szerintem így mindenki jobban járna ;)

OOOO és a Yeter! *-* Végre egy izgi fragmani a szezonból ;)) Bár most nagyon felvették ezen a téren a kissé titokzatos, erõltetett szimbólumokkal teletûzdelt, de a legtöbb nézõnek semmit mondó fragmani trendet, de ez kifejezetten tetszik.
No de mégis mi lesz itt?! :oo Szerintem, Aylin és a gyerekek viszonylag könnyedén megússzák, Yekta meg hosszas küzdelem után visszatér a halálból. Hiszen minden fejben dõl el ;))) és agyturkász Yektánknak ez igazán nem jelenthet problémát ;)) Már várom, hogy kezdõdjön és szorítok nagyon, hogy a "nagyok" között is nyeregben tudjon maradni a sorozat. Én a helyükben már szeptember elején elkezdeném sugározni, még mielõtt igazán belecsapnának a konkurens yapim meg nem yapim, de agyonmajmolt sorozatok a lecsóba.
maryriddle 2016 aug. 31. - 22:21:56
(717/760)
Nilayt elütik? yeahhh:-)) Nem csinált semmi rosszat szegény (azon kívül hogy megmentette Orhan életét?:-)) na jó, a vérét azért nem kívánnám a kis maffiavezéremnek) de a "színésznõ" alakítása annyira megérdemli! Az Orhan - lovász manó kapcsolaton én már ott értetlenkedtem hogy Orhan azzal nyûgözte le hogy kinyírta a hugyozós fickót aki a lovász egyik embere volt? No de ennyire? Ha nem tudnám az Ilknur dolgot, még "rosszra" gondolnék.... ;-)
Jaj, ha kiderülne Dalyanról hogy õ a fõkabadayi.... hát nagyot csalódnék, de zseniális fordulat lenne.
Ja hogy az anyja és az öccse vére még ki se hûlt de Songül máris viszket??? Ki gondolta volna...

Na, tényleg, a visszadobott Kivo-Tuba sorit elvállalhatná Kenan! (azt olvastam, hogy megcsinálják csak nem most) Sinem meg lenne "az angyaliak ártatlan karaktert"?:-)

Na, és ez vajon a pokol? https://www.youtube.com/watch?v=KQSuSd2z-8g
Jasszus 2016 aug. 31. - 21:32:36
(716/760)
De ami a legjobb Erdal abi még saját magáról is elhiszi, hogy valaki képes lenne ellene merényletet végrehajtani :)))) Na mindegy az õ szereplése nekem mindig is rejtély marad, akárcsak drága Orhancim maffia tevékenysége. Szóba is akartam hozni, hogy ennek a "lovász-manónak" mire is kell pontosan Orhan??? Etetni meg lecsutakolni a lovakat?? vagy Ilknurra való tekintettel a leendõ "enisténél" kíván bevágódni?? :)) jajjj és feltûnt Nilay... Orhan picit jobban rátaposhatott volna a gázra mikor elütötte..
Még egy gyors! ha már maffia - Dalyan abi, kiselõadása a kabadayikról meg az alvilágról roppant hangzatos volt. No, de már õ mégis csak egy közülük, nemde?? Ilyen alapon akár õ is benne lehetne a kabadayi-s pakliban. Dalyan alapból olyan kis jóságos Don Corleone-nak van ábrázolva, azzal a különbséggel, hogy õ még csak szolgáltatást sem kér a segítségéért cserébe. Vagyis a tanulság, legjobb a kabadayikkal jó viszonyt ápolni. ;)

Igazat kell adnom! Nazif papa nélkül el sem tudom képzelni mi lenne a Kara családdal ... ha õ nem lenne az biztos darabokra hullana. Ebben a szörnyû helyzetben az õ racionális bölcsessége a legnagyobb támasz a családnak. ( bár ahogy elnézem az elkövetkezõ részeket Songül sokat nem fog búslakodni ..........)
Meg persze, gyönyörû jeleneteket írtak neki az alkotók (amiket én annyira hiányoltam a második évad közepérõl, akkoriban egyenesen feleslegesnek éreztették velem az öreget)

Kenan.... huuu az a bosszúszomjas kemény tekintet! Igen, határozottan neki kell játszania a KG harmadik évadában visszatérõ 2 méteres Güneyt! ;)) Biztos erre a szerepre vár és azért utasította vissza a Sinem asszonnyal tervezett komédiát.
Na, de komolyra fordítva a szót, nagyon megnézném Kenant a következõ sorijában (már ha ilyen lesz) egy rafinált, szenvedélyes, számító rosszfiúként ;) *-*
maryriddle 2016 aug. 31. - 20:43:28
(715/760)
Na igen, õ az ügyészek álma:-) Ellene max. a saját ügyfelei indítanának merényletet...
Timea Hakmen 2016 aug. 31. - 20:30:32
(714/760)
Jaj, az Erdal abi-merényleten én olyan jót röhögtem, persze, majd valaki pont Törökország legbénább ügyvédje ellen szervez merényletet. :D
maryriddle 2016 aug. 31. - 20:09:17
(713/760)
Na, én is elkezdtem a Karadayi 3. évadot. Jajj, nagyon jó volt, pont amilyennek egy szezonnyitónak lennie kell. Hiányzott már ez a sok magasztosság, ebben a részben aztán volt bõven. És micsoda alakítások! Nem vagyok szadista, de Kenan sírását egyszerûen élvezet nézni. Ilknur szintén zseniális, megérdemelte már ez a színésznõ hogy kitörhessen a Szíj Melindából.
Mahir mint a kabadayi Karadayi és az elszánt nézés nem rossz, azért remélem ártatlanokat nem fog sokat gyilkolni. (Egyébként Mahir arcai közül nekem a "vagány Mahir" volt a kedvencem, aki szökött rabként lófrált Isztambul utcáin, és fényes nappal lazán beült az éttermbe Turgut elé meg bírónõt rabolt:-))
A maffiás vonal nagyon jó volt, Dalyan "a Beyefendi potenciális emberei katalógusa" zseniális. Micsoda karakterek már, fõleg a papagály külsejû bordélyházas prostigyilkos, meg az elegáns mecsetes találós-kérdéses pszichopata, remélem õk még szerepelni fognak. És persze Belgin bemutatkozása is nagyon tetszett:-)) (Gondolom akkor õ lesz a befutó.)
Mehmet Saim papáék meg jól leminõsítették Mahirt, ha azt hitték beveszi ezt az Erdal abi-s merényletet, nem tanultak az elmúlt 2 évadból? Mahir helyében én már lehet, hogy kezdenék gyanakodni az apósra, a hirtelen jött kibékülés, õ tudta hogy Erdal kocsiját fogja kölcsönvenni, tudja hogy egy befolyásos magas körökbõl való emberrõl van szó, és hát kinek az érdeke az õ halála? Feride bemesélte neki hogy csak rossz természetû de aranyszívû az õ apukája.
Orhant mint maffiózó még mindig vicces.
Songül NO COMMENT.
Nazif papa pedig lenyûgözõ hogy még a legnagyobb gyászt is olyan bölcsességgel tudja viselni, pl. a bunkó Bülent megértése. Jasszus, múltkori felvetésedre most már határozottan mondom, hogy neeem, Nazif papát semmiképp se írtam volna ki a soriból, õ nagyon kell ide.

Az biztos, hogy ez már egy másmilyen Karadayi lesz, az 1. évad és 2. évad háromnegyedének színvonalát nem hiszem hogy felül tudja múlni, de egyelõre tetszik amit látok, legalábbis sokkal jobban mint a második évad végén az a vergõdés.
maryriddle 2016 aug. 31. - 14:21:46
(712/760)
Ú, de amúgy belegondolva hogy ha Fatmagült teherbe ejti az egyik szemétláda és együtt kéne nevelniük és az apuka még igényt is tartana a gyerekre(?).... na azért Hilalnál ennyire extrém dolgok nincsenek. Talán ezért is vették meg kevesen azt a sorozatot. Én egy amerikai filmben láttam egy elég durvát ahol az apja ejtette teherbe a lányát kétszer is. És olvasom a véleményeket, írja az egyik hozzászóló hogy hát neki nem tetszett ez a film mert nem volt elég szórakoztató. Ne?????? Hát ezért nem népszerûek az ilyen filmek.
maryriddle 2016 aug. 31. - 14:07:47
(711/760)
Hát visszanéztem azt a jelenetet, de van nadrág Kerimen, nem takargatott semmit, csak a telefonját kereste:-))) Attól tartok ez valami freud-i félrenézés volt Adri asszony ;-) Meg Mukkadesz tuti elégedettebb arcot vágott volna, ha olyat lát ami a fürdõszobás kukkolásnál nem jött össze;-)

Timea, azért a Fatmagülbe is érdekesek a dolgok, hogy pl. itt többnyire nem is az elegáns hölgyek, urak háborodtak fel legjobban az erõszakon, hanem a bûnözõk. Az szülõktõl kaptak egy két pofont, meg Allah karetsint de inkább csak az eset jogi következményeit, a botrányt fájlalják és a tett gusztustalanságába itt is csak kevesen gondolnak bele, még az anyák se nagyon, csak az egyiknek volt undora a gyerekétõl. Az áldozathibáztatás itt is meg van, mármint nem az erõszakért de az éreztetve van a szülõk és erõszakolók részérõl hogy Fatmagül az átkozott boszorka amiért nem marad nyugton és szegény kis nemi erõszakoló fiúk.
Ez a Musztafa Bulut gyerek amúgy nagyon izgalmasnak hangzik. Ha lesz "üresedésem" tutira megnézem. Már mióta egy ilyesmi faluban játszódó, fejkendõs, õrült "török kultúra" szörnyûségeit bemutató sorozatra vágyom.
Timea Hakmen 2016 aug. 31. - 12:08:11
(710/760)
Még egy dolog. Olvasom, hogy nálatok a Fatmagülben egy egész sorozatot felépítettek a nemi erõszak témára, és hogy milyen szigorú ennek a megítélése. Nagyon érdekes, hogy ehhez képest, itt az "erkölcsös" Mardinban mennyire könnyeden vették a dolgot. Pl. amikor Mustafa Yasarnak meséli, hogy az övé lett Narin, legalább tõle vártam hogy minimum leköpje a bátyját, de szinte a szemöldöke se rezdült. Asiyetõl persze természetes, hogy ezért Narint hibáztatta. De a saját anyja!!! Képes volt elmondani Mustafának, hogy tõle van a gyerek, csak hogy legyen elõtte egy "apa figura"? Az hogy a lányának minden egyes alkalommal, amikor a kezébe veszi Mustafa a kis Atest, vissza kell emlékeznie arra az éjszakára, az eszébe sem jutott? Nah, ez is jól mutatja, (meg Duriye asszony példája) hogy ezek a nõk is mennyire tartják a saját nemüket...
Timea Hakmen 2016 aug. 31. - 11:21:45
(709/760)
Sziasztok!

Ritkán ismerem el a szinkront, de a Kösemét úgy hallom egész jól eltalálták (akiket eddig hallottam), Berené majd állítólag ugyanaz az lesz, mint a Tiltottban.
Ahmet-Ahmed, mindenki másképp mondja.:D Elvileg Ahmed az igazi, de a sorozatban t-vel írták, mondták.
Brekaking news!!! Beren terhességét állítólag mégis igaz!

A Bulutról úgy érzem pötyögnöm kell néhány szót. Ennyire aljas, alattomos finálét!!! Tegnap délben végeztem vele, de még mindig a hatása alatt vagyok, ilyet török sorozat még nem csinált velem. Vágyott a szívem a happy endre, mert ez a lány igazán megérdemelte volna, hogy már semmi rossz ne történjen vele az életben. Ugyanakkor én is éreztem, amit az alkotók, hogy itt egy vérbeli drámával állok szemben, ami csak akkor emelkedhet a gyomorszorítást okozó, feledhetetlen mûvek közé, ha jól pofon vágják a befejezéssel a nézõt. Ébredj naiv nézõkém, Délkelet-Anatólia kényszerházasságokba taszított, láncra vert, megvert, megalázott, megerõszakolt asszonyai nem kocsikáznak el a végén platánfasorok közt a szõke herceggel. :')

Serdar doktor személyén az eddigi legnormálisabb török férfikaraktert ismertem meg. Aki nem az ökle, hangereje, férfiúi dölyfe, hanem az intelligenciája(!) által emelkedett a többiek fölé. Narint igazán tisztelte, egyelõ félként bánt vele, nem egy pátyolgatni való kis virágszálnak tekintette, akit neki, mint önjelölt lovagnak meg kell mentenie. (nagyon ritkán látni ilyet török sorozatban!) Önállósodásra, önérzetre, önmagáért való kiállásra biztatta ezt a lányt, aki korábban olyan szinten lemondott már mindenrõl, hogy még tiltakozni sem volt ereje, amikor éppen erõszakolták... (A bíróság az ilyet talán nem is ismerné el nemi erõszaknak...)
Narin, mint erõs üzletasszony, a szegények védõszentje talán kicsit mese-elem, de ennyi reménysugarat talán megérdemelt/ünk...

Ah, Mustafa Bulut. Negatívumokat azt hiszem felesleges taglalnom. Az istállós "égjünk el a szerelemben" jelenet óta tudtam, hogy ez a karakter az én emberem lesz. Valószínûleg sokan megkérdõjeleznék a szerelemnek ezt a megnyilvánulási formáját, de én a maga õrült logikája szerint mégis jobban megértettem õt, a (minden elvemmel ütközõ) cselekedeteit, mint más sorozatokban egyes "normális" karakterekét. Õ legalább az következetes maradt önmagához. Nem láttam még férfit, aki ennyi ocsmányságot tett a szerelmével, de olyat sem, aki ennyire állhatatosan, félelmet nem ismerve ragaszkodott volna hozzá.
Az egyik legjobb, legösszetettebb karakter és az egyik legcsodálatosabb színészi alakítás volt, amit török sorozatban láttam. Minden megmozdulását imádtam.

Egyébként kivételesen szinte minden karakter kedvelhetõ volt, és senki sem idegesített (kivéve a visszataszító tanárurat). Még azt a világi cemende Bahar Acart is bírtam, a színésznõ annyira érezte, hogy mit kell csinálnia. :D De a fõkedvenc Bulut papa volt. Én már a Kuzey Güneyben se tudtam elhinni Attila úrnak, hogy õ az a jóságos papa, akinek elõadja magát, mert ennek a színésznek egyszerûen annyira perverz cukrosbácsi feje van, hogy ez a negédeskedõ, álszent, mûfogsoros vénkujon szerep volt az igazán testhezálló. A lemondó "ehhhh!!!-jeit imádtam.:))

A Michonne által említett török kliséket érzékeltem. De ebben a környezetben annyira másképp jön le minden, pl. a kötelezõ elhálatlan házasság is, persze hogy nem feküdhet le mással a fõhõsnõ önszántából, mint a szerelmével, (inkább erõszakolják meg!), de egy Narinnak még el is hittem, hogy nem épp a testi örömökön jár az esze. Ahogy azt is sokkal jobban megértettem, hogy miért kellett neki férjhez mennie olyanhoz, akit nem szeret, ellenben az isztambuli unatkozó menyecskékkel. (A Kara Sevdában is megértem a nõt, de maga a házasság indoka ott annyira szappanoperásan erõltetett).

Ja és, nem tudom, ti észrevettétek egyébként, hogy a színészek végig tájszólásban beszéltek? Már rég utána akartam nézni ezeknek. Akik nem látták a sorozatot: a dél-keleti nyelvjárásban úgy mondják, hogy "thesekkhür edherim":)

Még egyszer köszi, hogy ajánlottátok, linkeltétek ezt a sorozatot, egy élmény volt, nagyon sokat adott, abszolút kedvencem lett. (És hogy ez miért nem ért el nagyobb nemzetközi sikereket? Wikin néztem, hogy csak 7 ország vette meg?!)
Mardinba meg egyszer el kell jutnom:).
https://www.youtube.com/watch?v=a_t8gf5mtuo

Kellemes utolsó nyáriszüneti napot! (Nekem még van 4 napon, bibibi:))
maryriddle 2016 aug. 31. - 00:50:19 Előzmény maryriddle
(708/760)
Most fejeztem be a 46.-at és ohhh!!! Erre megint nem számítottam, hogy ezek után még fordul a kocka és még Fatmagül teszi meg az elsõ lépést. Azt hittem kínozni fogja még kicsit Kerimet (bocs, de megérdemelte volna!). Nézõként tudom, hogy Kerim soha nem tenne olyat, de ha én lennék Fatmagül a 45-ös akció után lehet, hogy nekem meginogott volna a bizalmam benne...
maryriddle 2016 aug. 30. - 18:38:53
(707/760)
Egyelõre csak törökül néztem bele a következõ részbe. Volt még ez a fürdõszobás-rányitós jelenet a 46.-ban, azt már korábban is láttam és csodálkoztam akkor, nem értettem miért riadt meg ennyire Fatmagül még mindig itt tartanak? De most már nagyon is megértem.... Gondolom most akkor kezdhet elöröl mindent Kerim, és nem igazán tudom érte sajnálni, apás-anyás trauma ide-oda.

De értem, amit mondasz és egyetértek. Emberileg háborogtam én is csak, szakmailag megint zseniális húzásnak tartom. Õszintén szólva bár nehéz nem beleszeretni a Kerim karakterbe, de már kezdett kicsit túlságosan átmenni Disney hercegbe (valamelyikre hasonlít is:-)), így megint csak meg kell követnem Hilal nénit és bûntársait. Tetszik is, hogy megint árnyaltak rajta, de azért hogy pont a legkényesebb ponton... háát, valóban érdekes és nagyon bátor dolog... Ilyet se láttam még török fõhõstõl.

Jasszus, belenéztem a sorozatodba... Hát sztriptízelõ fõhõsnõt aztán fõleg nem láttam (errõl jut eszembe a TSZ-en és a KG-n:-)) kívül ismertek olyan sorozatot, ahol a fõhõsnõ negatív/bûnös karakter?). Ezen kívül, meg a fõhõs(?) zavarbaejtõen kék szemein kívül én se fedeztem fel semmi érdemlegeset. Egyébként nem is a nézésre figyeltem fel, hanem arra hogy a gyerek orra külön életet él, hát én még nem láttam színészt aki pont az orra volt a legfõbb színészi eszköze:-) (Valamelyik amerikai tinisorozat sztárra amúgy nagyon hasonlít, de nem jut eszembe kire)
Ha 28.-án tették fel, akkor még csak az elsõ rész mehetett le, és talán ez nem is fõmûsoridõs sori, azért nem promózták annyira. Egyébként az Onur Tuna soriról is alig hallani valamit, pedig azt hittem õ is fõszépfiú, de akkor nem is. :-(

Jó hogy írtad a Karadayit, mióta Fatmagülözök szinte teljesen megfeledkeztem róla. Ma vagy holnap most már én is visszatérek hozzá, most fel is csigáztál ezzel a badboy Mahirral. Na meg Belginre már nagyon kíváncsi vagyok, az EK óta imádom a színésznõt, kéne már egy jó kis sziporkázó karakter, Turgut cancazim óta ilyenünk nincs nagyon...
Jasszus 2016 aug. 30. - 16:35:36
(706/760)
uhhhhhhh ezt muszáj :DDDD 27:32 -nél a fiatalember ábrázata!! kb. mint én 10 évesen mikor a búcsúban megláttam a vattacukros standot *-----------*
Jasszus 2016 aug. 30. - 16:15:31
(705/760)
Sziiiiiiaaasztok!!! : )))

Csak egy pillanatra ugrottam be, aztán ugrok is tovább :DD No, Kösemet mindig is látni akartam ( csak közbe-közbe jött egy Yekta, Kerim meg persze Mahir :’) DE most eljött én és Ahmet szultán (javítsatok ki ha nem így hívják) ideje! (csak attól félek már túlságosan is ráállt a fülem a török nyelvre és Allah ne adja nem értem amit mondanak:)

Most kicsit Karadayiztam és neki vágtam a sokat vitatott harmadik évadnak. És mit ne mondjak elég ütõsre sikeredett a szezon nyitó rész! ( persze a nyitó jeleneteket, borzalmas tragédia ábrázolását századjára sem lehet könnyek és borzongás nélkül végignézni …) no, de ez a maffiás vonal felvázolása, Mahir becsületes becstelen útra térése nagyon tetszett! És feltûnt Belgin! Végre egy nõ a férfiak uralta maffia világból! ;))) Szóval, eddig nekem tetszik, csak bízzunk benne hogy a fennmaradó kb. 40 részben még képesek lesznek ezt a színvonalat produkálni.

Kicsit buvárkodtam a youtube világ tengerében, amikor hirtelen erre a sorikára bukkantam:
https://www.youtube.com/watch?v=1hr5e5A2eus
Különösebben semmi figyelemre nem érdemes, színészileg sem egy nagy szám, olyan trendi agylágyító sztorinak látszik(a fõszereplõ (?) vörös hajú csajszi sprintjét azért érdemes meg kukkerezni 6:07, ill. 33:00 a fõhõsnõ török módra lenyom egy "sztriptízt) csak kicsit furcsállom, hogy elég új dizinek tûnik, de semmi promót, fragit meg mi egymást nem láttam róla (vagy már régebben futott, megbukott soriról van szó).
maryriddle 2016 aug. 30. - 11:41:16
(704/760)
45. bölüm vége!!! Hátttt... :-((( Pedig már kezdtem volna KVE-t megalapítani, de erre a legmerészebb álmomban se gondoltam volna. És ezennel lehet hogy visszavonom azt a gondolatot miszerint Kerim alárendeltje lesz Fatmagülnek. Nagyon is bátran megtudja õ élni a sértõdéseit, és akár Fatmagülön levezetni!
A szerelmi kételyeivel kapcsolatban lehet, hogy megint nem vagyok túl empatikus, de sértõnek tartom Fatmagüllel szemben azt a feltételezést hogy olyan lenne mint az anyja. Ha én képernyõn keresztül olyannak ismertem meg Fatmagült, aki inkább maradna örökké egyedül, mint hogy egy olyan férfival éljen akit nem szeret, akkor Kerim is ismerhetné ennyire a szerelmét. Lett volna lehetõsége elválni, mégsem tette, hallotta, látta hogy aggódott érte a távollétében, még vasal is rá. Akkor? Ezzel gyakorlatilag egy behízelgõ, manipulatív, hazug nõnek nézi Fatmagült aki csak azért akar férjet fogni, mert azt hiszi hogy nem szûzen már nem kell másnak? Az a pofon már nagyon ráfért. Az alkoholt meg egyéb tudatmódosító szereket inkább kerülje...
A Meryem ablával való viselkedését is kicsit igazságtalannak és hálátlannak érzem, fõleg azután hogy õ is elkövetett egy hatalmas hibát, mégis megbocsátást nyert. Igazából nem is értem, hogy miben változtat lényegében az anyja levele, amikor azt mondja hogy eddig hazugságban élt. Ha a férje miatt lett volna öngyilkos (mert ugye Kerim eddig abban a hitben élt) az mennyiben "jobb" mintha az exszerelme miatt? Nem az a lényeg hogy ezzel elhagyta a fiát egy férfi miatt? Ezért volt nekem fura hogy az anyukára miért szeretettel gondolt vissza? Mennyire szeretheti az a gyerekét aki ilyenre képes? Vagy ez ilyen törökös gondolkodás hogy akkor már rossz asszony mert nem a hites urát szerette? És esetleg ez akkor "felmenti" a papát hogy azért hagyta el õket mert nem szerette viszont az asszony? Ezért kell Ausztárliáig menekülni? Szóval ez a Kerimes gondolatmenet most kicsit kusza nekem....

Erdogan meg szerelmes:-))) Szegény doktornõ... Azért az is sokat mondó és találó, hogy Erdogan szerelmét azzal érzékelteti az operatõr, hogy a nõ dekoltázsát, lábait kamerázza:-)))
Timea Hakmen 2016 aug. 29. - 23:22:32
(703/760)
A Kadir dizibe én is csak nagyon felületesen néztem belé ugyanis, így lefitymálni sem akarom,....de az erdõben szaladgálós menyasszony fragmanija által sugallt hangulat úgy érzem beigazolódni látszódott a sorozatban is.:)) A pacikat nem is láttam:( csak marhákat (valószínûleg azokból csinálja Kadir - a csúnya lány csúnya võlegényének éttermében - a vacsit). Színészeket a Karadayiból és Kösembõl válogathatták, nektek Oszmány legényen kívül még ismerõs lehet Serra, itt Kadir asszonyaként, de ebben is hasonlóan végzi, mint Cancazimnéként (ki adott jogosítványt ennek a nõnek?!, na de legalább a féltékeny feleség szálat kiiktatták, örülhetnek a fanok).
A csúnya néni színésznõ (aki szerintem se csúnya:)) nem tûnik rossznak, hasonló hangszíne van, mint Neslihan színésznõnek. A Davut pasa võlegény színész választást viszont kicsit sajnálom, mert mint férfi sajnos nem lehet méltó ellenfele a snájdig séflovagnak, így meg olyan egyoldalú a dolog...
És hát persze, hogy csak Kadir abi miatt néztem bele. Kevés színész van aki miatt mindenféle vackot bevállalok, és azért Kadirom nem tartozik ezek közé, továbbá a karaktere se tûnik valami nagy durranásnak, túl steril, túl cuki, túl jófej, túúl... alacsony:)) Na, majd legközelebb.:)

Oh, a tv2-õn lesz a Kösem? Legalább az Izaura tv-vel nem alázzák, csak a 22:00-es sávval, bár még mindig jobb, mint ha délutáni napi szappanopera lenne. Az biztos, hogy jól megmûtik majd ezt a sorozatot is.

Igen-igen, bátor sorozat a Bulut. És még házasság elõtti csók is volt!!! Egy mardini özvegytõl ez azér nem semmi... Olvastam, hogy a Mustafa - Bahar Acar szex jelenetekbõl botrány is volt, mert rombolták vele a gyermekek és fiatalok szellemi és erkölcsi fejlõdését, cccc:)))

Az Eszmaraldában én úgy emlékszem, hogy aztán orvos is megvakult, de aztán kivakult a szerelem hatására :'))
maryriddle 2016 aug. 29. - 19:07:24
(702/760)
Elõször Netflixet olvastam:-))

Itt is el lehetni sütni hogy a szerelem nem változtatja meg az embert, hanem elõhozza a valódi énjét... én valami ilyesmiben hiszek. Én is azt gondolom, hogy a saját jellem kerekedik felül elõbb-utóbb (jó példa, Sami papa). A változáshoz is kell egy alapjellem, ami Kerim esetében már eleve ott volt. Ha Fatmagült Erdoganhoz vagy Selimhez adják feleségül, és õk szeretnek belé, biztos vagyok benne hogy õk képtelenek lettek volna erre. De Kerim gyávasága eleve másmilyen volt, nem õ kezdeményezte hogy megúszhassa a börtönt, "csak" túl gyáva volt elutasítani a mentõövet. Ha akkor nem beszélik rá Yasaranék én hiszem, hogy Kerim (fõleg Meryem abla hatására) képes lett volna már az elején feladni magát, ellenben a többiek soha. (Ez olyan mint hogy szerintem Güney is feladta volna magát, ha Kuzey nem elõzi meg, de ahhoz már õ is túl gyáva volt hogy ne fogadja el a tálcán kínált lehetõséget).

Kerimet igazából én se hasonlítanám Kuzeyhez vagy Mahirhoz, mert Kuzey karakter szuperhõsiessége nekem elég következetlen, Mahirt meg elfogadtam egy népmese hõsnek ezért õt nem is kell analizálni, és õt meg így, ezért szeretem meg mosolygok rajta amikor lazán kihúzza a hátából a kést, vagy áll mint a cövek miközben gumibotokkal csapkodják a börtönõrök.:-) Nem mint Kerim, aki ugye 4 férfival nem bír el egyedül:-)) Csak a tipikus fõhõs jellemvonásokat állítottam velük szembe a Kerimével.

Hogy akkor is feladja magát Kerim miután megmentették a Yasaranék ha nem szeret bele Fatmagülbe... hát, ezt nem tudom megmondani. Magától talán nem. De Meryen abla rábeszélésére, Fatmagül kérésére el tudom képzelni. Mert bûntudata nyilván szerelem nélkül is ott volt.
Az elutazással kapcsolatban én azt gondolom hogy elsõsorban azért volt, mert a saját lelkiismerete miatt akart elmenekülni, neki is nehéz volt Fatmagül utálkozó tekintetét elviselni. És ezért nem is tudom hibáztatni, õ is azt gondolta hogy Fatmagülnek is jobb, ha elmegy. Nekem ez eleve annyira perverz szituáció amikor a nemierõszakolójához hozzáadják a lányt, nem is tudom hogy lehet ezt elviselni. Itt a modernebb gondolkodású Meryem abla hozzáállását is furának tartottam, amikor marasztalni akarta Kerimet Fatmagül mellett (ekkor an ugye még nem tudták hogy õ nem erõszakolta meg).

KG 3. évadba belenéztem. Hát jól megviselte a börtön, pedig úgy volt hogy elkezdett edzeni bent. Ezek szerint nem mûtette át magát:-)) (Pedig az annyira jó forgatókönyv lett volna, komolyan megkéne írni és elküldeni Hilalnak. Átmûtött Güneyt szerintem stílszerûen Kenan játszaná. Kicsit megnyújtották a végtagjait is:-))
Jasszus 2016 aug. 29. - 09:52:43
(701/760)
Én is bele kukkoltam, az új yapim dizibe, de csak felületesen, mert nem találtam benne semmit, ami úgy igazán megfogott volna.
A csajszi szerintem, egy igazi különleges szépség, én szeretnék így kinézni : )) Tényleg Beren Saat szépségének imádatát, fanolását sokáig nem értettem, pedig a Tiltottban láttam elõször, sokat mutató trendi ruhákban, belõtt séróval, full smikkel. De most a Fatmagülben ezekben a göncökben, light sminkkel, eltûzött hajjal, megértettem szépségének a titkát. Egyszerû, természetes mégis van benne valamilyen különlegesség.

Izaura ha jól tudom viszonylag egy egész rövid sztori, nem?? Ha lehet rajta röhögni én is megnézném : )) OOO meg a fantasztikus pumpált mellû Gabi Spanic sorozatok! Nálunk õ még jobban ment, mint a Vadangyal (nem jut eszembe a nõci neve) – apa ezekre az évekre csak mint a „sötét korra” emlékszik vissza, mikor a fõmûsor idõben!!!!!! ilyen nyalánkságok futottak, nem is akármilyen nézettséggel!! – (nem mintha most jobb mûsorok mennének: ))