Téma: Bugra Gülsoy

maryriddle 2016 aug. 11. - 10:10:09
(640/760)
Ja még Mardin: azta, de szép, fõleg este. Kicsit Kappadókiás, de az nekem már félelmetes kategória, ez viszont kellemes. Mankos ha itt is voltál már, most már nagyon irigy leszek.
Elképesztõ hogy mekkora ez az ország, és a sorozatipar le van ragadva Isztambulnál.
A Fatmagülben amúgy még azt figyeltem meg, hogy a többi sorival ellentétben nem csak a turistacsalogató helyeket, hanem a végre mutatják Isztambulnak a rejtegetett, hajléktalanok, prostik által lakott felét is, pl. az Asu házának környéke. A Kuzey Güneyben meg még Üsküdar számított lenézett helynek, haha.
maryriddle 2016 aug. 11. - 09:47:54
(639/760)
Hello Timea hatun!

Engem azért is érdekelne ez a sorozat, vagy egy hasonló (a Szulejmánt sajnos vagy nem sajnos, bizonyos külsõ németakcentusos, vöröshajú erõk miatt képtelen vagyok nézni) mert kíváncsi vagyok hogy mennyire lehet szimpatizálni egy véreskezû zsarnokkal. Hiszen ugye a török sorozatnézõk feddhetetlen fõhõsökhöz vannak szokva, és általában pártoskodnak, nagyon erõs a fõhõskultusz náluk, egy szultánnak viszont munkaköri kötelessége hogy igazságtalan legyen.

Igen amúgy most hogy mondod, tényleg nem vacakolnak a színészek korával ezek a történelmi sorozatok, a Szuliban is Pelin Karahan Meryem lánya. De Meryem legalább nem tartja olyan jól magát, mint Beren.
Ja hogy orr alapján kasztingolnak, értem:-) Egyébként annyira nem vészesek, az orruk sem, de tény hogy a nem a szépség volt a fõszempont, hanem jó kis oszmány fejû színészeket választottak.

Jaj és Fatmagülösök, képzeljétek Mukkadesz yenge is ott van, mint Beren szolgálója!:-) Kicsit vicces volt így látni õket.

Egyéb híreink:
Lehet hogy ti már tudtátok de én csak most értesültem hogy a Maricsújjj a Marikrúz és Meryem mellett a Kuzey Güney is helyet kap az Izaura tv-n! Remélem lesz annyi lelkierõm hogy ne nézzek fel õsanya fórumra idõnként :-)
Illetve néztem hogy a Kösem is lesz az õsszel, nem tudom melyik csatornán, de a hozzászólásokból megtudtam hogy aki nézni fogja az hazaáruló!!!! (Már a Szulejmán idején is jót röhögtem az ilyen kommenteken, ezek az emberek azok lehetnek akik szerint az Egri csillagok tök hiteles forrás:-))

És egy kis korrekció a tegnapi hozzászólásomhoz, írtam egy hatalmas hülyeséget, ezt a "Musztafa megbocsátott volna Fatmagülnek"-et nagyon hülyén fogalmaztam meg, bocsi, nincs mit megbocsátania, értitek hogy értem.
Timea Hakmen 2016 aug. 10. - 22:50:43
(638/760)
Tisztulj! Méltóságos Timea szultána érkezik!
Neeem, csak egy csóró hatun. :D Aleyküm selam!

Hát igen, Mary, aki a Szultánahmetet megépítette magának, valószínûleg nem szenvedett önbizalomhiányban. :) Bennem ez a szultán (meg az asszonya is...) komolyan, - eddig számomra is ismeretlen - szadista hajlamokat keltett fel, már-már jól esett nézni, amikor kilehelte a lelkét. Vannak itt is azért Kuzey Güney párhuzamok...
Dilruba (Öykü) házassága, akár hiszed, akár nem, szerelmi házasság. :) Itt is versengtek, sõt verekedtek ám érte a kérõk. Csak kevésbé fess és fiatal legények, mint a Kg-ban, sokkal inkább szõrös, öreg kéjenc pasák. Remélem nem kapok felfüggesztést a barlangtól, de egyébként az egyik kedvenc karakterem az Öyküé, még ha az alakítása hagy is némi kívánni valót...
Beren Saat problémáját nagyon jól látod. Bár az idõváltás utáni idõsebb haszeki szultánát jobban alakítja, mint a kislányt, de alapvetõen még mindig hiányzik belõle az a drámaiság, amelyet ez a karakter megkövetelne. Amúgy meglepett, hogy itt Vildan színésznõ se remekel annyira...
Engin Akyürek simán lehet Beren Saat fia ebben a sorozatban, mivel a 24 éves színész szultán egyik fiának alakítója 28 éves. :)) Mondom, hogy nem törõdnek õk ilyen apróságokkal. De szerintem nem jön, egyrészt túl szabályos az orra, másrészt a legidõsebb életben maradt fiú, IV. Murád szerepét, egy Metin Akdülger nevû, kellõképpen karvalyorrú színész kapta. Kisebb szerepre meg nem hiszem, hogy felkérik.
Neslihan urát már kevesebbet mutatják, inkább a 21. bölüm elõtti idõkben tevékenykedett komolyabban a sorozatban, ha érdekel, ott találod. Bár nem is hiányzik, az õ karakterébõl is egy nagyképû galádot csináltak sajnos.

Amúgy nem azért hogy utánozzalak benneteket, de mit ad Allah, nemrég nálam is terítékre került a mûvész úr( - bár egy mûvét se láttam, és csak annyi kapcsolatom volt vele, hogy magamban kineveztem Törökország legszebb szakállú és hajú férfiává, de valamiért mindig szimpatizáltam vele.) Ám ahová ki akarok lyukadni: miközben kutakodtam a kedvenc kösemes színésznõm, Aslihan Gürbüz munkássága után, ráakadtam erre a Bir Bulut Olsam címû sorozatra, amit meglepetésemre pont te is említettél, Adri. Elképedtem rajta, hogy a fõszereplõ rendesen ütötte benne az asszonyát! Ilyet még nem láttam. Hát miféle sorozat ez?! TIMS produkció, tehát ígéretesnek tûnik. Úgy megnézném, és még felirat is van hozzá, csak youtube-on nézhetetlenül ramaty minõségben van fent, brühh.
Ja és ez is abban a fura városban játszódik, ahol a színészuram kócos, rendõrös sorozata (Asktan kacilmaz) amit még te mutattál tavaly. Utánajártam, Mardin a város neve. Jó messzire van Isztambultól, szinte a szír határnál. Komolyan elutaztak idáig egy sorozat miatt?
maryriddle 2016 aug. 10. - 17:43:00
(637/760)
Még egy kis Karadayi: Tartom a véleményem hogy Songülnek kellett volna az esküvõ napján a kocsiban ülnie kis Nazif és Safiye mama helyett. Yasin inkább legyen hálás ha megszabadul ettõl a libától. Szánalmas hogy eddig rá se hederített Oszmánra, most meg már-már õ is úgy néz rá õ is, mintha egy istenséget látna. A másik amitõl idegállapotba kerültem, MS papa hõssé avanzsálódása, mert elmondta az igazat Mahirról az ügyésznek. És még hálálkodnak neki. Ez nem az alap?
Húzhatták volna rövidebbre ezt a második évadot...

Belenéztem a Kösembe is. A Fatmagül után ugyanis nagyon kíváncsi voltam Berenre. Háát... mivel nem ismerem a karaktert nem tudom hogy kellene játszani, de azt én is érzem, hogy hiányzik valami ebbõl a karakterbõl amit egy erõs szultánasszonytól elvárna az ember, pl. Hürremben Meryem erõszakos alakításán keresztül jobban meg volt. És valóban a többi színész elég színházias, míg Berenen azt látom hogy próbál természetesen játszani, talán ezért lóg ki kicsit a sorból?
Kerestem Öyküs jelenetet is, igaz nem bírtam sokáig nézni. Az urán kicsit röhögnöm kellett... nem csodálnám ha itt is lett volna sírás-rívás a nászéjszakán.
A szultán pedig nem szimpi, pedig az elsõ részben amit régen néztem, még aranyos volt, nem nagyképû egy kicsit? Oké, tudom, ki legyen nagyképû, ha nem a szultán, de attól még nem szimpi. Neslihan urát sajna nem találtam meg, de anélkül szimpibb mint Burak:-) A férfi kaszting egyébként kiváló, ennyi karvalyorrú legényt egy rakáson! Már-már nyugtató volt a szememnek a sok modellszínész után:-)))
Na és egy kérdés, ti tudtok róla valamit, hogy Engin Akyürek akkor lesz vagy nem lesz? Mert õt is nagyon megnézném turbánban. Guglizgadásaim közt elég sok Kösemes pletykát láttam. Bár az tényleg nevetséges lenne ha Kösem fiát játszaná? A mostani fiai is elég furán mutatnak mellette...
Amúgy kicsit bûntudatom van, hogy nem nézem ezt sorozatot, annyira magával ragadó hangulata van, és olyan gyönyörûen és élethûen van megcsinálva az Oszmán-kori Isztambul a háttérben. Sokat fejlõdött a sorozatgyártás a Szuli óta.

Ja még Baris Arduc Mellkasszõre témához: igen de ez régi szõr, a mostani képein úgy láttam hogy már csupasz:-) Pedig azt hittem náluk ez divat, legalábbis a "legnagyobbak" mind bundásak.
maryriddle 2016 aug. 10. - 17:03:58
(636/760)
Oké erre a Musztafa - Güney párhuzamra még majd visszatérek, ahol én tartok még nem bontakozott ki teljesen ez a szál. A Musztafa apja lefogja Musztafát jelenet nagyon megmaradt bennem, mert annyira jól összefoglalta a gusztustalan török idióta himsovinisizmust, szinte a fiácskaját áldozattá emelve. Bár apuka inkább Musztafa gondolatainak szócsöve volt, és igazat mondott, egy ilyen egoista baromnak tényleg csak annyi esett le az egészbõl hogy a "tisztátlan" lett a leány. De még Güneynél talán elhiszem hogy ha Handan nem fogja le, nem konyul le a bátorsága és hirtelen felindulásból szól a rendõröknek, addig Musztafánál biztos vagyok benne hogy ha akkor el is megy Fatmagülhöz vagy akár megbocsát neki, késõbb csak bántotta volna, mert az egoja nem tudta volna elviselni a történteket, így valójában csak jót tett Fatmagüllel.
Egyébként az Asuval való kapcsolatából következtetve nem tartom kizártnak hogy egy idõ után, ha enyhül a szerelem Fatmagülre is kezet emelt volna. Nem is tudom hogy tudta volna elviselni, hogy amíg õ a hosszú halászutakon van, az asszony otthon egyedül kiszolgáltatva a férfiszemeknek? Annyira más az õ féltékenysége mint pl. Mahiré... Az a "közönséges" stílus ahogy taperolta Fatmagült én is furállottam, mármint hogy török sorozatban ilyet így mutatnak, Cemréhez a csúnyagonoszok is úgy értek mint a világ legdrágább porcelánjához.
Még a "kultúrális különbségekhez" visszatérve. Lehet hogy túl szûklátokörú vagyok, de ezt a mentséget annnnyira utálom, már a KG-nál se tudtam elfogadni, fõleg hogy ott vannak ellenpéldának az ugyanabból a kultúrkörbõl származó emberek. Ezek a török legények azért nem egy civilizációtól elzárt õserdõben, fákon ugrálva élnek...

Kerim külsejét mint befolyásoló elemet természetesen nem a Kuzeyes "ilyen férfirõl nem lehet lemondani!" értelemben értettem:-) Nyilván ez nem is szempont az õ szerelmük szempontjából. Csak annyira tartom fontosnak amennyire Fatmagül küllemét, hogy egy alap vonzódás ott volt mindkettejük részérõl. Kerimnél persze nem az a nyálcsorgatós fajta már akkor sem, mint a többi jómadárnál.

28. bölüm: VURAL!!!! Tõle számítottam ilyesmire. Neki igazából a börtön szinte megváltás lenne a mostani állapotához képest. A bocsánatkérõs-esdeklõs jelenet is zseniális volt.
Kerim pedig elkezdte a hõssé emelkedést. Na, ez már sokkal inkább érzem szerelmi bizonyítéknak, mint Ferhat nem lelövését :-)) Zavarbejtõ kérdés alatt ezekre gondolsz vagy másra?

"Illetve az anyukás dolog, de ott viszont Fatmagül becsületére legyen, hogy észrevette, hogy messzire ment.. Cemrénél láttunk ilyet valaha????"
Igen, ez nálam is egy nagyon fontos momentum volt hogy a megerõszakolt nõ képes volt bocsánatot kérni az egyik bûnrészestõl(!!!), míg Cemre a saját bûneiért is önmagát érezte áldozatnak. Komolyan nem kevésbé volt Cemre sajnáltatva a Hakmen villa falai közti szenvedéséiért, mint Fatmagül... Szánalmas.

"Nekem nagyon érhetetlen volt még az a rész, amikor Kerim azt mondta, hogy azért akarta feleségül venni önzõ okokból, mert az anyukája is megölte magát az apukája miatt és nem akart ekkora bûntudattal élni."
Ez nekem is furcsa volt, és az jutott eszembe hogy ez már kicsit ilyen Hilal-féle utólagos mosdatás?

Az Erdogan rajongó hölgyön kínosságán nem tudtam hogy sírjak vagy nevessek, de ezt az utolsó 19. részes elemzését olvasva inkább egyértelmûen sírnék. Ez egyszerûen félelmetes... Én is azt hittem hogy láttam már mindent, de ez minden elképzelésemet alulmúlta.
Remélem hogy ez valójában valami provokáció vagy paródia, mert ha ez igaz akkor tényleg pszichiátriai eset, erre mást nem tudok mondani... A fórumon nem küldték vissza oda ahonnan jött????
Jasszus 2016 aug. 09. - 10:37:56
(635/760)
Halihó! :)

Hogy Engin Öztürkért alias Selim rajongjanak egyesek is elég fura nekem, de hogy Erdogánért??? Szerintem Erdogan mosdatására keresett okok annyira izzadságszagúak, hogy ez már nem sötét oldalas gondolkodásmód, hanem butaság vagy szimpla megszállottság... El kell fogadni, hogy õ a sztori mumusa és kész (vagyis amit eddig láttam, nem találtam arra utaló jelt, hogy bármi okból is együtt tudjak érezni vagy egy ilyen karakterrel vagy tetteiben bármi megértést találjak,de azért majd figyelek:).

Cemre..még mindig annyira vérlázító kategória nálam ez a lány, hogy a gondolatára is viszketni kezd a tenyerem :) Igaz, miért is ne lehetne egy ilyen nõi nemet alázó korlátolt látáskörû lány fõszereplõ? Lehetne, de akkor olyan végkifejletet, történetet is körítsenek köré a készítõk, amilyet egy ilyen karakter megérdemel... Ne egy olyan mesét, ahol a hab keserû...
Na ezért is olyan élmény nézni a Fatmagült amiben, elkerülik ezeket az igazságtalan,logikátlan mosdatásokat, hiteltelen jellem alakulásokat!

Igen Mustafa esetében én is éreztem, hogy rajta nem múlott volna, hogy Fatmagül ne "tisztán" ( már ettõl a szótól is rosszul vagyok....) lépjen vele házasságra.. (Ezt is olyan jó finom, utalásokkal mutatták be, nem olcsó szájba rágós módszerekkel!)
Csodálkoztam is, hogy lévén egy török sorozatban, egy kis Allah háta mögötti kis faluban, milyen perverz hajlamú ez az ember. Tudom, nem történt úgy mond semmi Fatmagül és Mustafa között, meg a võlegénye is (alapjáraton ez normális,hogy kívánja valaki a menyasszonyát) de nekem akkor is valami megmagyarázhatatlan perverz benyomásom volt török halászlegényükkel kapcsolatban. (Néha annyira frusztrál, ahogy azokkal a jégkék szemekkel bambul :)) Meg a viselkedése is, Fatmagül rohanjon hozzá mindig, mint egy hûséges kiskutya, akár éjnek évadján is...ha meg nem jön akkor durci.

Fatmagül-Kerim szerelem kialakulásával kapcsolatban - én sem hiszek a "szerelem elsõ látásra" dologban, de azt eltudom képzelni, hogy az alkotók hatni akartak azokra a nézõkre akik hisznek benne. Nyilván nem véletlenül találkoztak háromszor (érdekes, hogy az elsõ találkánál az egész banda jelen volt, majd a másodiknál csak a Kerim-Vural duó, végül egyedül Kerim - naaa de ez csak egy kis értelmetlen számtani sor volt, nem mintha egy cseppet is vonzódnék a matematika iránt, bleee :)
Kerim tuti fix, hogy érzett vonzódást Fatmagül iránt (bár külsõre, a társaságból mindenkinek tetszett) , sõt a harmadik találkozásnál, szerintem Kerim már célzottan azért ment, hogy bepróbálkozzon Fatmagülnél, még el is süt neki egy irtó béna, de aranyos bókot, amivel szegény lány egyszerûen nem tud mit kezdeni (Mustafatól ilyeneket sûrûn nem hallhatott, sõt szerintem rajta kívül nagy más férfi nem is közeledhetett hozzá - de én bizony lányos zavara mögött úgy éreztem, hogy Fatmagülnek ez igen is jól esett, de nem feltétlen azért mert elsõ látásra beleszeretett Kerimbe, hanem mert melyik nõnek ne esne jól, ha egy mondjuk jóképû férfi elsüt neki egy elismerõ bókot alapon). Majd megérkezik a "féltékeny török macsó" és Fatmagül reflexbõl hazudik egyet, lehet azért, mert tudja, hogy ebbõl botrány lesz, akár még vér is folyhat.
Kerim-Fatmagül találkozásnak a lényegét ki lehetne hegyezni arra is hogy az erõszaknál milyen befolyásoló tényezõvel bírhatott, ugyanis Kerim felismerte Fatmagült és éppen ezen oknál fogva állhatta meg, hogy megtegye ezt az undorító tettet vagy épp abban, hogy nem tette meg, mutatkozott meg, hogy õ másképp nézett/érzett Fatmagül iránt, mint a csapat többi tagja vagy akár, mint Mustafa. Naaaaa de ez nagyon gonosz gondolatmenet, ezzel épp hogy csak eljátszottam, mert én hiszek, bízok Kerimben annyira, hogy õ a jellemébõl adódóan van benne annyi gerinc, hogy ilyet egy nõvel se követne el! és ezért nem követte el ezt az undorító tettet amit a többiek, bár vitathatatlan, hogy részes volt benne.
Fatmagül szerelme fokozatosan bontakozott ki Kerim iránt, megtanult hinni,bízni majd szeretni, bármennyire is próbálta ezt az érzést elnyomni (de ezt olyan szépen kifejtettétek nem is megyek bele.:) De ez is a sztori nagy erõssége, hogy olyan finoman, aprólékosan mutatja be ezt a folyamatot, hogy egy olyan nézõnek, mint én, aki blõdségnek tartja, azt hogy: elsõre meglátom a másik félben az örök szerelmet és ásó kapa nagyharang, annak ez a történet egy igazi csemegének számíthat.:)
pl. említettétek, hogy Fatmagül kukkolását :) én azt szûrtem le, hogy azután kezdett el leskelõdni, ergo érdeklõdni Kerim után, mikor kihallgatta Meryem abla meg Mukkades asszonyság beszélgetését Kerim családi hátterérõl, hogy Fatmagülhöz hasonlóan õ is árva gyermek, ez tudom nem túl jelentõségteljes jelenet, de abból a szempontból fontos, hogy megtörtént az elsõ "kapcsolódási pont" Fatmagül és Kerim között.

Engin Akyürek másságával, szerintem titkon elég sok nézõ eljátszott (én is persze :)) de kitudja lehet az Araráton tart egy 50 fõs háremet ;)) Kicsit megint kutatgattam és ha lehet hinni a forrásoknak a fiatalember megint Fatmagülbeli Kerim style-t nyomatja :) Kara parában egyébként jóval férfiasabb volt és nem volt ennyire feminim a mozgáskultúrája :)) de mégis Kerim nekem jobb karakter, Ömer a tipikus török fenegyerek vagy kicsit olyan Mahir modern kiadására hajazott. :)
maryriddle 2016 aug. 08. - 23:42:43
(634/760)
Na végeztem egy kis nyomozást Fatmagül szerelme témában. A második angol szöveggel teljesen egyetértek. Az elsõ pillanatra fall in love-ban nem igazán hiszek mert a szerelem sokkal komolyabb dolognak tartom. De hogy vonzódás volt-e Fatmagül részérõl arra azt tudom mondani, hogy miért ne? Abból a kb 5 másodperces jelenetbõl sok mindent nem lehet kiszûrni, de az egyértelmû hogy Fatmagül zavarba jött Kerim szemeitõl. Kerim külsõre szerintem egy ilyen letûnt kori- szemöldökcsipesz korszak elõtti, amikor még nem számított viccesnek ez a sörény déli férfi ideáljának felel meg. Meltem sznob barátnõinek is bejött, angol hölgyeket vitt szobára (vayy, vayy!), Mukkadesz yengérõl nem is beszélve, szóval õ egyértelmûen egy vonzó férfinak van feltûntetve a sorozatban, akkor nehogy már a jövendõbeli feleségének ne tetszett volna, pláne egy ilyen átható nézéssel. Csak nála ugye az nem fér bele, hogy szemérmetlenül ismeretlen férfiakkal szemezzen golfklubban, mint az isztambuli szüzeknél:-)
Az erõszak után nyilván undorodott tõle és egy ideig egyáltalán nem foglalkoztatták ilyen gondolatok, de a házba költözés utáni leskelõdései nekem is feltûntek. Filmes megjelenítési eszközök alapján szerintem Fatmagül érdeklõdése került kifejezésre, és ez az érdeklõdés nem kizárt hogy tartalmazott némi elfojtott vonzalmat is. Eljátszottam a gondolattal, hogy ha Kerim egy szõrös öreg törpe lenne, vajon akkor is ilyen gyakran kukucskált volna ki Fatmagül az ablakon?
Érdekes volt még a telefonfülkés jelenet utáni kifakadása Meryem ablának, amikor mondja hogy mindenki továbblépett, csak õ nem tud, mintha valójában kárhoztatta volna érte Kerimet, hogy el akar utazni? Ez már viszont lehet hogy túl romantikus gondolat, de nekem az is eszembe jutott hogy amikor Kerim tervezett elutazása elõtt elmentek Emrével és Asura városnézõbe, az Fatmagül részérõl egyfajta búcsúzás volt Kerimtõl. Mert ahogy írtam már, nem láttam rajta valós haragot, amikor reggel mégis meglátta Kerimet az óljában. Na meg Kerim levele is megtette a hatását. Ezért mondtam a csónakos jelenetnél hogy talán azért is hitt Kerimnek, mert a szíve legmélyén hinni is akart neki.

Fatmagült a "Musztafán való felkapaszkodás" miatt én sem ítélem el, mert nem érzem hogy nála ez tudatos kihasználás lett volna, szerette õ Musztafát, csak úgy ott lehetett tudat alatt, hogy végre kiszabadulhat Mukkadesz zsarnoksága alól. Cemre viszont kimondta, hogy számára Güney egy menetjegy volt. És ugyan próbálták ebbõl is kimosni a rajongók, de nekem is meggyõzõdésem hogy Cemrét az elsõ évad elején még valóban egy sunyi kis boszorkánynak szánták, amit a késõbbi hipózási kísérletek se feledtettek velem, mert tisztességes török fõhõsnõt nem bájologtatják Barisnak és nem csókolgatják meg vele a sógort, szerintem.

Musztafa viselkedésére semmilyen mentséget nem találok, soha se szimpátiát se sajnálatot nem ébresztett bennem ez a karakter Güneyel ellentétben, és õt semmilyen téren nem látom áldozatnak ebben a történetben. Viszont alapjáraton szerintem se volt egy velejéig romlott ember, csak értelmi és érzelmi intelligenciája valóban a béka feneke alatt leledzik szegénynek.

Erodgan rajongók??? Igaz én is láttam egy I love Erdogan kommentet az egyik youtube-os videó alatt, de hogy többen is vannak! És hogy Selimben mit imádnak azt pláne nem értem, lehet õk is ettek abból a gombából?

Ááá, nem mertem leírni korábban de Engin Akyürek másfajta beállítottsága bennem is felmerült, nem csak a hiányzó nõügyek, (bár megnéztem és Engin Akyürek sevgilisi kulcsó alatt van egy két pletykafoszlány:-)) de van benne valami olyan, talán a sajátos mozgásrendszere miatt:-) De inkább maradok annál a verziónál hogy csak egészségügyi kapcsolatokat létesítõ örökagglegény, vagy valami krónikusan pánikbeteg asszonya van aki még a lakást is alig bírja elhagyni.
maryriddle 2016 aug. 07. - 23:24:54
(633/760)
Közben Jasszus is megjött, hosgeldin! Hát Engin Akyürek szerintem is ugye:-) Ne verjetek meg, de egy nagyon kicsit nekem hasonlít Burak Õzire:-)))))) csak nem olyan szépfiús, és pont ezért számomra szebb, meg persze billiárdszor férfiasabb a hülye járásával együtt, mert nem akar erõszakosan férfias lenni miközben a szemöldökcsipesz meg ott virít a kezében (színészetüket inkább hagyom, mert egy napon se említhetõ). És soha nem gondoltam, hogy ilyen hajjal mint a Fatmagülben van neki, én vonzónak tudok találni egy férfit, (mert a Kara Parás külsejével mindig is szemezgettem), de sikerült neki. És én is gugliztam, és ugyanezen csodálkoztam hogy milyen kis titokzatos ekkora sztár létére. Jaj amúgy van egy közös képük (meg filmjük) az exemmel, Onur Tunával, és Onur Tuna magasabb nála! Pedig fej alapján nem tûnt egy langalétának.
A fura mozgást akartam is kérdezni tõletek, akik jobban ismeritek, hogy tényleg így megy mint egy kamaszfiú aki nem tudja mit kezdjen a hirtelen túl hosszúra nõtt végtagjaival, vagy csak Kerimként? Kara Parába belenéztem, de nem találtam olyan jelenetet ahol járkál, de majd keresek:-))) Mindenesetre nekem tetszik ez is benne.

Burak Denizes sorinak láttam a végét, és igen nagyon olyan volt, mintha lett volna összefekvés, de szerintem direkt csinálták így hogy beetessék a nézõket, mert a lány részeg volt és az milyen már, hogy részegen birizgálják meg a fõhõsnõt török soriban? Gondolom még szûz, úgy meg fõleg nem. Amúgy milyen erõs Burak Denizem, vagy 2 percig emelgette a nõt!:-) Ja és igen a szerelmetes nézés neki is ott van azt én is megfigyeltem.:-)

Ó, Baris Ardukot rég láttuk errefelé. Egyébként megfigyeltem hogy szerintem õ meg Burak Deniz az egyetlenek török színészek közt akik nem hagyják meg a török göndör böndör mellkasszõrüket :-))
maryriddle 2016 aug. 07. - 22:49:54
(632/760)
Na, megérkeztem én is.

Fatmagülben a 28. bölümnél tartok. Hilalt és a bûntársait továbbra is csak dicsérni tudom, és értetlenkedni hogy mi lelte õket késõbb???? A megszerkesztettség, logikus felépítés, értelemmel és értékkel bíró jelenetek, szálak fontosságára éppen a KG ébresztett rá. (Sajna a Karadayibõl is kezdenek eltûnni az ilyenek...) Annyival kellemesebb úgy egy sorozatot nézni hogy nem ordítok fel magamban 5 percenként hogy ez megint micsoda már, miért viselkedik így ez a karakter, miért hiszi a forgatókönyvíró hogy én ezt beveszem? Itt a maga szintjén minden szereplõt meg lehet érteni (ám a megértés és az egyetértés nem ugyanaz, emiatt is mennyit magyarázkodtunk anno a KG idején...) A rosszak nem azért "gonoszkodnak", mert nincs jobb dolguk, a jók cselekedeteit pedig nem az erkölcsi piedesztálra való emelkedésük mozgatja, ezáltal egyik fél se megy az idegeimre (na jó, kivéve Musztafa szülei...)

Általánosságban nem hiszek ebben, de az "ami nem öl meg az megerõsít" mondásnak Fatmagül a megtestesítõje. Ha nincs mindez, õ valószínûleg Musztafa feleségeként soha nem jut el a tanuló, saját keresettel rendelkezõ nõ szintjére. Nem azért mert egy otthon kötögetõ, fõzõcskézõ háziasszony kevesebbet érne, de itt sokkal többrõl van szó, az önállósodásról, önbizalomról, az eddig láthatatlan béklyókból való kitörésrõl. Mégsem emelik közben egy ilyen varázspálca ütésre megközelíthetetlen magasságokban lévõ, Bihter külsejû isteanasszonnyá , (belekukkolam késõbbi részekbe is) hanem a maga nagymamaruhás (azok a harisnyák!:-))), kislányos, szerelmi vallomás hallatán fület befogva sikongatós (tényleg zseniális jelenet volt:-)) valójában válik mégis erõs nõkarakterré.
És igen, a Kerim felé oldódás és metakommunikációjában való megjelenés érzékeltetése is nagyon jól van bemutatva. Már az mekkora nyomatékkkal bírt, amikor elõször kiejtette Kerim nevét! Másik kedvenc jelenetem, a madáretetõs, itt már majdnem csevegõs viszonyban voltak, Kerim fel is bátorodott, mire jött Fatmagül a vigyorletörlõs mondatával: nem lehet kedves hozzá, mert akkor tiszteletlen lenne önmagához. És annyira áttudtam érezni, amit érez, mert kb. én is ezt érezném, ezért is mondtam már korábban a tudatos undoksággal, hogy szerintem e két érzés között õrlõdik a lány.

A Musztafa - Güney párhuzamot én az öngyûlöletben, önostorozásban látom. Csak Musztafánál szerintem ez sokkal látványosabban jelenik meg, míg Güneynél inkább csak a sötét oldal pedzegette ezt a dolgot. (Bár nem tudom Musztafa megítélése milyen volt nemzetközi szinten, õt is olyan gyûlölet övezte-e mint Güneyt.) Mindkettõnek rá kellett jönnie a saját gyengeségére, Musztafának arra hogy nem az az erkölcsbajnok akinek hitte magát, Güneynek pedig arra hogy nem tud olyan áldozatot hozni, mint Kuzey, és ez az önmagukban való csalódás hozta ki belõlük a legrosszabbat (vagyis Musztafából még nem tudom mit fog kihozni, de az utalásaid alapján sejtem), mindkettõnél azt érzem, hogy tudatosan és önostorozásból indultak le, megállíthatatlanul az erkölcsi lejtõn, amíg olyan szintre nem jutnak hogy már fel sem fogják, mit is cselekszenek. Errõl eszembe jutott a Karadayiból Necdet monológja Sinan megölése után, amikor azt mondja, hogy az elsõ gyilkosság vérét soha sem fogja tudni lemosni a kezérõl a gyilkos, de minden egyes kioltott élet után egyre inkább megkövesedik a szíve, és már imunnissá válik. És kb. Güneyben is ezt a folyamatot láttam, csak pitibb szinten persze.

Fatmagül Musztafa iránti szerelmében nem kételkedtem. Csak vannak szerelmek, ami Musztafa is volt Fatmagül számára, illetve van a "nagy szerelem", ami majd Fatmagül életében Kerim kell hogy legyen eddigi filmélményeim alapján:-) (Pl. nekem is ott volt Burak Deniz, majd Onur Tuna stb... de aztán jött KERIM:-))) De igen, így olvasva bennem is felmerül hogy õ inkább egy férjet, leendõ gyermekei apját látta Musztafában, és nem is elsõsorban Musztafa személyébe, hanem annak a lehetõségébe hogy végre kiszabadul a Mukkaddesz yenge elnyomása alól és saját élete lehet, igazából ebbe szeretett bele.
Hú, a Kerim-Fatmagül elsõpillantásos szerelmet még át kell vizsgálnom, gondolnom, már késõ van ilyen gondolatokhoz, de majd jövök ezzel még.
Jasszus 2016 aug. 07. - 22:14:04
(631/760)
Halihóó! :)

Szerencsésen sikerült visszatérnem Engin Öztürk varázsgombás vacsorája után ;)) Bár írni ha nem is tudtam, de természetesen élvezettel olvasgattam a fórumot.:) Sajnos Fatmagüllel sem tudtam úgy haladni ahogy akartam (más sorozatra meg még idõm se jutott) de holnaptól Fatmagül projekt ON üzemmódban leszek (Engin Öztürk jeleneteknél pedig majd behunyom a szemem :)

Csak ismételni tudom amit írtatok, hogy a karakterek mennyire fantasztikusak. Fõleg a nõi szereplõk! (ahhoz, hogy török sorozat), ennyi nyugatias, "tökös", cselekvõképes nõt! Ez igen! Amennyire örülök ennek, akkora csalódás ehhez képest, hogy rá pár évre Fatmagül helyett egy "Cemre" lett az alkotóknál a török nõideál...nem értem, hogy süllyedtek idáig. (Lehet Engin megkínálta õket is a belsõ zsebébõl valami "tele-tabival"???) Pedig ha úgy vesszük, ahogy Cemrének Güney, úgy Fatmagülnek Mustafa is egy biztos út volt a "jobb" (Fatmagül esetében nem anyagi, hanem inkább szabadabb) életbe. Ám azzal a hatalmas különbséggel, hogy míg cemre még a szerelem legapróbb szikráját sem érezhette!, addig Fatmagül nem csak kihasználta Mustafát hanem szerette is. Érdekes a Fatmagülben megmerték lépni, hogy a fõhõsnõt ilyen "alantasan bemocskolják", hogy a fõhõs mellett más iránt is érezhet szerelmet (ez is érdekes, hogy Fatmagül oldaláról is szerelem volt-e vajon (?) pfuuu mennyire gusztustalan blee :DD
Mustafa szerelmét a múltkor még egyértelmûen megkérdõjeleztem, de most ahogy folyik a sztori igazat kell adnom, hogy valóban szerette/szereti Fatmagült - bár továbbra is a legnagyobb szerelme egyértelmûen önmaga... Õszintén szólva eleinte annyira nehezen ment, hogy "igazságosan", reálisan nézzem a karakterét, pedig sötét oldal fan vagyok, de Mustafa a sötétnek egy olyan gusztustalan árnyalatát képviselte hogy írni se nagyon mertem róla, mert nem igazán lett volna a véleményem elfogulatlan, de most már túl lendültem és azért már árnyalódik róla a kép a történetben.
Így Mustafát egyébként kezdem egy "társadalom kritika" példájaként kezelni, szerintem a mentalitás amiben nevelték,a szülei, amit a kis falu környezete nagy részben képvisel egyértelmûen meghatározóan, torzítóan hatottak a jellemére. De szimplán mentségnek ezt sem tudom elfogadni a viselkedésére. Erre nagyon nem is hiszem, hogy létezik mentség... De az biztos, hogy Törökországban (persze nemcsak ott) rengeteg ilyen "degenerált török virtusú Mustafa" lehet és ilyen szempontból zseniális volt a készítõknek felhívni a figyelmet ezekre a problémákra.
Fatmagüllel még holnap jelentkezem bõvebben, bár csak a 16. bölümig jutottam

Még Engin Akyürek, ugye hogy ugye..? :)) Kis férfiatlan délies,csupasz képû manusból, milyen "szexistenné" nõtte ki magát?? :)) vagyis hát, népszerûségre az biztos, hogy topless kategória. És én a kara parában láttam elõbb! furcsa is volt egy kicsit a Fatmagülben eleinte, de hát lehet ellenállni azoknak a mély barna bociszemeknek??:)) Egyébként elég titokzatosnak tûnik a mûvész úr vagy csak én nem találok infókat róla, (igaz idehaza még nem valami népszerû szegény legény) se aktuális nõügy, se lesi fotó :))
valamit tud a fiatalember ;)

Yüksek S.(??).. sorika sajnos engem se fogott meg :)) És nem csak Engin meg a legendás nézése tehet róla, hanem az egész sztori témája, hangulata olyan semmis, nem tudom hova tenni. Kicsit mintha a Kiralik ask sikerén felbuzdulva dobták volna be,hasonló vonásokkal (de még ahhoz képest is gyengécske eresztés) De mindegy kajálja a nép ezt az íztelen limonádét (biztos Engin keverhetett bele valamit;))
maryriddle 2016 aug. 06. - 21:04:38
(630/760)
Óhhh, vayyyy szóval még alfahím is tud lenni :-) De legalább nem egyedül megy rá 4 megtermett legényre mint a többi hõsünk, Kuzey vagy gumibotpajzs Mahir azért félkézzel lenyomta volna õket segítség nélkül (errõl jut eszembe, Kerimünk verekedés terén is milyen antitörök már, még 4 verõemberrel sem bírt el egyesgyedül, hát milyen puhány török?!)
Egyébként képzeld hogy pont a napokban kidobta nekem a youtube ezt a sorit és nem tudtam ellenállni, rákattintottam és néztem pár jelenetet a 6. bölümbõl. A csajszi még mindig alkalmatlan színésznek de nem húzza le magához Burak Denizemet, sõõt. Tutira követni fogom a srác karrierjét csak ne ilyen gagyikban és gagyi partnernõkkel játsszon már.
Amúgy észrevetted hogy mekkora szempillái vannak? Zavarbaejtõ... Jajj, meg ahogy a lány néz rá, mintha egy félistent látna maga elõtt, kicsit vicces... gondolom ez is ilyen férfiistenítõs sorika(?).

Máskor ne gondolkodj sokat, hogy írj-e:-) Szerintem a többi fórumtárs és a nézõközönség nevében is mondhatom hogy annak örülünk ha minél több hozzászólással gyarapszik államifórumunk.

Fatmagüllel majd még jövök, talán holnap.
maryriddle 2016 aug. 04. - 19:02:55
(629/760)
Sziasztok, csak jöttem szólni hogy a Yüksek elsõ bölüm már fent van inglisül a múltkor linkelt fb oldalon ha esetleg érdekel valakit (nekem szerintem most nincs energiám dupla Engin Öztürk dózishoz).
Timea Hakmen 2016 aug. 01. - 20:19:15
(628/760)
Legjobb komment: "Úgy néz ki, mint egy férfi Jézus." :D
Amúgy önbizalom növelõnek jó ez az oldal, aki nagyon megkeseredettnek érzi magát, vigasztalja, hogy legalább nem õ ennek az oldalnak az adminja, muhaha.

Én Kivanc-rajongóktól olvastam, hogy Basak leszbikus, Kivanc meleg, a házasságukkal pedig csak ezt akarják leplezni. :D De olyan is volt, hogy Kivanc csak a volt barátnõjén akar bosszút állni ezzel a friggyel! (Biztos Cemre a példaképe).
Annyira cuki, jóindulatú rajongói vannak szegény embernek, hogy ellenségekre már nincs is szüksége.:')
maryriddle 2016 aug. 01. - 18:37:59
(627/760)
Szerintem szereti Musztafa Fatmagült, csak a saját büszkeségét még jobban. Ezt a témát is jól kimerítettük a KG idején, hogy nem mindenkinek ugyanazt jelenti a szerelem, nem mindenki tud szépen szeretni, és Musztafa szerintem az önzõ "klasszikus" török férfi szerelmének a tökéletes megtestesítõje. Ezt Fatmagül is akkor realizálta amikor a legnagyobb szüksége lett volna a kedves võlegényére...
Sõt, én megkockáztatom hogy Musztafa érzései mélyebbek Fatmagül iránt, mint fordítva, neki mindenképpen õ volt a nagy õ, míg Fatmagül részérõl inkább amolyan kislányos elsõszerelemnek érzem Musztafát, gondolom még õ volt a legnormálisabb legény azon környéken. De Adri javíts ki a rosszul látom ezt.

Én azt is errõl az oldalról tudtam meg, hogy Basak leszbikus :-))) Amúgy azt bírom még, amikor ezek a bizonyára feddhetetlen nõk azért ócsárolnak egy nõt, mert alkoholt iszik egy buliban (ergo alkesz) meg hogy elvált (férfit még nem hallottam, hogy bárki kritizált volna ilyesmiért) Na ezért nem fognak soha az asszonynak a konyhában a helye mondatok kikopni a köztudatból, mert sok nõk maguk is asszisztálnak hozzá.
Jasszus 2016 aug. 01. - 13:56:33
(626/760)
Allah-allah :DDDDDDDDD Ez az oldal minden képzeletemet felülmúlta :))) A posztok,a hozzászólások..nem tudtam melyiken röhögjek jobban! Hogy vannak emberek akik a drága idejüket anti klubbokra áldozzák, fantasztikus. De legalább megtudtam, hogy Basak egy 47 éves, bütykös lábujjú, plasztikáztatott alkoholista.
De komolyan nem értem mi bajuk van az embereknek szegény Basakkal?? Kivo tulajdonképpen elvett egy (szerintem) teljesen "átlagos" nõt, aki nem egy szétplasztikáztatott barbie baba, mint pl. Õzi világszép párja, de lehet ettõl vagy mert én rosszindulatú vagyok, de sokkal "valósabb" párnak is tûnnek. De Kivo szép Basak meg csúnya, ezért utáljuk kollektíven...
Jasszus 2016 aug. 01. - 13:38:00
(625/760)
Sziasztok! :))

No, visszatértem a kis pozsonyi várostúrámról,igaz nem Fatmagült néztem szlovákul, de amikor a várban egy török pár beszélgetett önkéntelenül is felkaptam a fejem, úgyhogy már egészen ráállt a fülem a török nyelvre. :)

Erika abla,de jó hogy jelentkeztél üdv újra köreinkben! ;) Diris sorival anno én is erõsen szemezgettem, de valahogy mindig jött egy másik ami kitúrta az általam nézett sorozat "repertoárból".
Turgut bevonulása legalább annyira sikkes, mint amennyire vicces.:)) A feltámasztását se a mûvész úr, se a készítõk nem vették (nem vehették) komolyan :)) (meg még amit utána cancagizim produkál! - legalább kétszer olyan szarkazmussal és szenvedéllyel, mint amit megszokhattunk tõle hááát..:) szerintem ezt a húzást egy kis nézettségnövelõ fricskának szánták az "elsötétedett" harmadik évadba. (ill. meglepetésemre azért elég komoly "rajongótáborral" büszkélkedhet Turgut bey, úgy hogy ez is belejátszhatott röhejes feléledésében.)

Adri, igen a Fatmagüllel kapcsolatos szimbólumok között, Mustafa kendõjére vagy sál, vagy rongy vagy mi a fenéjére gondoltam :) Minden sorsfordító eseménynél, ami Fatmagült és Mustafát érinti ez a kis rongydarab megjelenik, mintha Fatmagül-Mustafa kapcsolatát szimbolizálná. Mustafa színésszel nekem sincs komolyabb problémám (bár, hogy szinkronizálják, ráadásul maga a szinkron is atyaa vilááág de béna!) de a karakter nekem továbbra is annyira eltúlzott, és a szülei......nem vagyok agresszív ember, de õket legszívesebben nyakon vágnám...
És Mustafa egyáltalán szereti/szerette Fatmagült?? Vagy rá inkább mint az általa alapított otthon "becsületes" családanyájaként vágyott? Csak mert nekem ez eddig nem jött le olyan egyértelmûen. Mert, ilyen helyzetben képtelenség bárkinek is hátat fordítani, nem hogy a szeretett félnek. Mustafában lehet jobb ha nem is keresek logikát, túl-túl "hilali karakter".
https://www.youtube.com/watch?v=_ZIn9R51m14&index=3&list=PLl4lFfozlRA8ydtkFJ_2UuczEGpYVokAf
maryriddle 2016 júl. 30. - 19:28:24 Előzmény Jasszus
(624/760)
Ja, az anti Basak oldal: https://www.facebook.com/Ba%C5%9Fak-Dizer-1510689049239370/?fref=ts
Vigyázat, magas szintû humor :-)
maryriddle 2016 júl. 30. - 18:45:56
(623/760)
Erika abla! Örülök, hogy beköszöntél. Cancazimot úgy tudom valamikor a 3. évad közepe fele kapjuk csak vissza, de hogy milyen körülmények között azt nem tudom. Egyébként tényleg õ az egyetlen karakter akit láthattunk eddig fürdeni emlékeim szerint is, emlékszem még az elején Necdet fürdõjében az a mellkasszõr valahogy megmaradt az emlékezetemben:-)))
A Fatmagült mindenképp javasolom neked is, fõleg mint Hilal-kedvelõnek(?):-) de tényleg szerintem is alapmû.

Fatmagül:
Musztafa színészete nekem tetszik, ahogy megjeleníti ezt a szégyenlõs, tisztelettudó parasztgyerek / tomboló vadbarom kettõsséget. A karakter útja is nagyon jól felépített, olyan fájóan ironikus az egész fõleg az Asuval való kapcsolata. Annyira jól érzékeltették hogy õ is tisztában van a saját mélyrepülésével hogy csak azután adta be a derekát a nõnek akit megvetett, miután eladta a lelkét és kellõen lealjasodottnak érezte magát egy prostituálthoz.

Én azért merem remélni hogy a nagyon beteg elméket leszámítva nincs olyan ember aki nem a megerõszakolt lánynak drukkol ebben a történetben. Bár ki tudja, de részben szerintem az áldozathibáztatóknak akar mondanivalóval szolgálni ez a sorozat. És igen, ehhez azért egy ilyen minden téren ártatlan leányzót kellett választani mint Fatmagül. Ám szerintem még így sem lehet szerintem álszentséggel vádolni a sorozatot, éppen Asu karaktere miatt.

Erre már én is ki akartam térni hogy milyen remek a sorozat szövegkönyve is, annyira mélyreható, libabõröztetõ mondatok hangzanak el.
A zene pedig kifejezetten tetszik Adri:-) Ezen a téren egyébként szerintem világszínvonalúak a török sorozatok.

Yeter:
Akkor rajtam is agymûtétet hajtott végre Yekta, mert bár összességében persze az érthetetlen asszony oldalán állok, Yekta mégis több jelenetben vívott ki bennem együttérzést sõt néha szimpátiát is (Durus jelenetek). Az emberismerete, ahogy mozgatja a szálakat és orruknál fogva vezeti a körülötte élõket, meg valami lenyûgözõ egy sötétoldalas nézõ számára:-))
9/10
hanga45 2016 júl. 29. - 17:45:54 9/10
(622/760)
Szijjjasztok! :)

Jó régen nem toltam ide a képemet, úgyhogy most jöttem pár szóban hírt adni magamról, még mielõtt azt hinnétek, hogy az elmúlt idõszakban megvilágosodtam, vagy mifene. :)
Annyi mindent írtatok, hogy nem is gyõztem elolvasni, inkább csak átfutottam (mert azért olvasás szinten még itt voltam ám.) Mivel csupa olyan néztetek, amit én nem, és amit én nézek, azt pedig Ti nem, így nem is tudtam volna semmihez hozzászólni. (Nálam a Dirilis még mindig a favorit, bár most nyári szüneten vannak a fordítók, így kénytelen vagyok várni - vagy törökül nézni, de úgy nem olyan izgalmas.) Komolyan csodálom azokat az igazi török sorozat fanatikokat, akik képesek eredeti nyelven nézni végig egy teljes sorozatot. Én még nem tartok itt, vagyis inkább momentán nincs olyan sorozat, ami ennyire felkeltené a figyelmemet. Azonban ha elkezõdik Kivanc szerelmem új sorija, arra tuti, hogy rákattanok törökül, mert már annyira várom. :))
Nekem is nagyon tetszik a témája, olvastam valahol, hogy állítólag hétszer írták át a forgatókönyvet. :)) Kekeckedik a drágám, de remélem, hogy ez csakis a tuti siker érdekében történik. Amúgy a rendezõ személyét is nyilvánosságra hozták már, ha jól emlékszem (szintén olvastam valahol, de ne kérdezzétek, hogy ki õ).
Kis Günesi fordítását én is olvastam. Én sem tudom, miért erre a sorira került a választás, a tippem nekem is az, hogy ehhez van valahol angol felirat. Mivel nem írtatok túl sok szépet és jót róla, így nagy valószínûséggel én sem fogom nézni. (Az õsz tincses fickó sem tetszik). :) (Hatalmasat kacagtam a török sorozat fordítás/feliratozás OKJ-n.) :))))) (Mondtam már, hogy baromira bírom a stílusotokat?) ;)

Látom, hogy elkapott viszont szinte mindenkit a Fatmagül láz. Nagyon dicséritek, úgyhogy lehetséges, hogy idõvel én is sort fogok keríteni rá.

Picit nézegettem Karadayit. Azt kell mondjam, hogy nagyon hiányzik ez a Turgut gyerek. Valaki legyen olyan jó és súgja már meg, hogy mikor és hogy fog újra felbukkanni, mert ez nagyon izgatja a fantáziámat. Õ is a tus alatt fog feltámadni, mint annak idején Bobby Ewing? :)) (Bár mivel ebben a sorozatban még sosem láttam egyetlen, tisztálkodásra utaló képkockát sem, úgyhogy biztos valami más lesz a helyszín).

Abláim, kívánok mindenkinek nagyon kellemes és vidám nyarat! Bár én most szabin vagyok, de még mindig folyik az itthoni munka projekt ezerrel, úgyhogy nem tudom, mikortól tudok újra igazán aktívan itt lenni közöttetek és érdemi hozzászólásokat folytatni. Amihez mondjuk ugye az sem lenne rossz, ha én is néznék valamit, amit ti néztek. :))

Izaura (vagy Isaura?) tévét várom, Kartalunkkal nyitnak, ami igen jó választásnak tûnik és nagyszerû ízlésre vall. Emiatt képes vagyok megbocsájtani ezt a hülye nevet, amire az adót elkeresztelték. :)) Bár riogatnak, hogy talán nem mindegyik szolgáltató palettáján fog szerepelni, én azért bízom benne, hogy a T-Home IPTV kínálatában benne lesz (Vajna mozicsatornája is rögtön belekerült a programlistába).

Sziasztok, mindenkinek virtuális puszi és ölelééééés! :) :*
Jasszus 2016 júl. 29. - 10:32:15
(621/760)
Egyszerûen nem értem (az elején még tudtam Yektát utálni) de ahogy haladt a történet valamilyen megmagyarázhatatlan ok végett nem tudtam tovább köpködni szegény embert. (Lehet éjjel álmomban agymûtétet hajtott végre rajtam??:)) vagy jött egy utálhatóbb szereplõ az "anyuka" személyében?? Nem tudom...
Hajajj :DD Allah rá a tanúm nem támadtak bûnös gondolataim, csak szigorúan a "mûvészúr mûvészetére" nézek fel, arra, hogy milyen frissítõ üde folt, hogy annyi modell között meg 180 centi magasság alatt valaki lehet még fõszereplõ!! Õsz hajjal! Összenõtt szemöldökkel!!!!! :DD Hát nem csodálatos?? *-*
Filiz elvesztés õszintén szólva nem fájna :)) nekem túúúl sok (egy nemnóóómális nõ akinek Yekta nem kell???? Menjen a levesbe ;)) A gyerekeket viszont nagyon sajnálnám...:((( Annyira ügyesek, ill. az egymáshoz fûzõdõ kapcsolatukat is olyan jól bemutatták, kifejtették, szerintem nélkülük sokat vesztene a sorozat.
Anti Basak facebook oldal na neeeeeeeee :DDDD ezt meg kell keresnem :'))))