6/10
itsme1 ápr. 18. 07:07:26 6/10
(10/10)
Minden tiszteletem Vincének, hogy így le tudott fogyni, de ez a szerep nem állt jól neki.
A brutális záróképek eltúlzott maszkjai röhejessé tették, az amúgy jól felépített drámát.
9/10
nefefe ápr. 13. 05:46:17 9/10
(9/10)
Nem tudom, hogy kerülte el figyelmemet ez a film. 2017 óta sok idő telt el, egyszer sem láttam műsoron. Igen figyelemre méltó film, a maga hibáival együtt. Van egy ember, aki a maga szabályai szerint él, a végsőkig szereti a családját, a majdan megszülető gyermekét. Persze a piszkos anyagiak mindig keresztbe tesznek , ezért kényszerül letérni a szabályos pályáról. De abban is nagyon jó, és ott is követi a maga észjárása szerinti életet. Ebbe a viszonylagos status quo-ba rondít bele egy másik fél, aki természetesen ezek ellenkezője, így semmi jó nem sülhet ki a dologból. Bekerül a büntetésvégrehajtásba, és mivel a terhes feleségét elrabolják, kénytelen a másik fél szabályait követni. Persze ő kemény gyerek, ez nem probléma. Eközben több hibát is elkövet, és kicsit mint egy szemellenzős ló, törtet előre a cél elérése érdekében. És mint kiderül, ez maximálisan sikerül is neki. --- spoiler --- említettem a több hibát, amiket elkövetett. Az első az volt, amikor nem lépett le akkor, amikor az agyatlan társait elkapták, neki ott is hősködnie kellett. A második, amikor megölte az egyik őrt. A harmadik, hogy a végén a börtönigazgatónak nem mondta el a teljes történetet, mit miért tett. Így sajnos a vég elkerülhetetlen volt. --- spoiler vége --- Nem is a film története, és nem is a megvalósítása volt különleges. Viszont az egészen Vincent rezignált, holt nyugodt játéka dobott nagyot. Kicsit emlékeztetett a Góré c. filmre, az is nagy volt. Végig kiszámítható volt, tehát történetileg sok meglepetést nem tartalmazott. Ettől függetlenül szerintem nagyon jó film, érdemes megnézni.
7/10
3,14159 2023 ápr. 15. - 17:10:35 7/10
(8/10)
Jó film, érdekes hangulata van. Zene nincs, és sok helyen van kézikamera, (de nem a nézhetetlen ráncigálós stílusú!) ami miatt elég életszagú, néhol már-már dokumentum hangulatú film.

Akinek tetszett, ajánlom figyelmébe A Góré c. filmet, sok tekintetben hasonlít, de még jobb!
9/10
Sweet-But-Psycho 2021 dec. 28. - 23:40:37 9/10
(7/10)
Komor hangulatú, felkavaró, kemény, mégis empátiát ébresztő mozi, igazán meggyőző alakítással a főszerepben. Vince Vaughn jutalomjátéka.
10/10
Bannan 2021 dec. 12. - 12:05:34 10/10
(6/10)
Vince Vaughn-el egyébként lehetne forgatni egy Hitman filmet, ezen alakítása nagyon hajaz a 2007-es filmre.
8/10
vargama 2021 dec. 08. - 11:28:01 8/10
(5/10)
Akciófilmek között egyedülállónak mondható ez az alkotás. A főhős személye ellentmondásos, mert érző szívű, szeretni tudó, emberi kapcsolataiban megbízható, következetes férfi, de ha bekattan, legjobb elkerülni. Tűzzel-vassal keresztülviszi amit eltervez, képes magát feláldozni, hogy a feleségét és születendő gyermekét megmentse.
A film akár 9 pontos is lehetne, de legszívesebben 7-et adnék, mert a forgatókönyvben vannak durva buktatók. De maradok az átlagos 8-nál, nagyra értékelve Vincent Vaugh színészi teljesítményét.
Luigi di 2021 jún. 03. - 18:18:24
(4/10)
"Az egykori profi boxoló, Bradley (Vince Vaughn) elveszíti a munkáját és a házassága is válságba kerül. A férfi drogfutárként kezd el dolgozni, hogy kényelmes életet tudjon biztosítani feleségének (Jennifer Carpenter) és majdani utódjának. Amikor egy átadás brutális tűzharcba torkollik, Bradley hamar a hűvösön találja magát, ahonnan csak úgy tudja megvédeni szeretteit, ha teljesíti egy elvetemült bűnöző követeléseit. Ki kell nyírnia egy rabot, akit a börtön legveszélyesebb részlegében őriznek, ezért a férfinak be kell bizonyítania: van annyira elvetemült, hogy a hírhedt 99-es blokkba zárják."
luci87 2021 márc. 24. - 10:10:18
(3/10)
Hiányzik a film tartalom leirása...
9/10
bigfilmfan 2020 dec. 28. - 12:32:00 9/10
(2/10)
Nézzétek meg bátran. Több szinten tudott meglepni a film (Vince Vaughn!!!!!), pedig a hátam mögött van párezer film... Ez a darab zseniális!
5/10
pihes 2020 aug. 28. - 15:09:10 5/10
(1/10)
Ritka gyengére sikerültek az ütős-hentelős jelenetek.
A filmre se adok közepesnél jobbat!

5/10