10/10
napraforgó 2012 jan. 13. - 10:01:36 10/10 Előzmény raczkia
(248/308)
Milyen igazad van! Én már hanyagolom azokat az adókat, amelyek ilyen reality-showkat adnak. Az a szomorú, hogy az újságok is ezekkel a senkikkel vannak tele...
Ugyan ki fog emlékezni ezekre 2 év múlva??

Valaha rég volt a "Film, színház, muzsika" c. újság, amely hírt adott a legújabb bemutatókról, a színészekrõl, stb.
Ma vannak a bulvárlapok, amelyek hírt adnak arról, hogy 20. senkik kivel kefélnek. Hát ez engem nem érdekel.
raczkia 2012 jan. 11. - 12:07:02
(247/308)
Zseniális sorozat remek színészekkel. Inkább ilyen filmeket adnának a sok hülye reality show helyett!
Tilla 2012 jan. 10. - 11:50:05
(246/308)
Világnyelv a magyar! Colin Firth életrajzában is "Büszkeség és balítélet" olvasható a "Pride and Prejudice" helyett? :-)))
ms0304 2012 jan. 10. - 11:19:27
(245/308)
Idézet Colin Firth IMDB életrajzából: Had a relationship with Jennifer Ehle, whom he met while filming "Büszkeség és balítélet" (1995)
Nem véletlen, hogy jól sikerült az Elizabeth-MrDarcy kapcsolat ábrázolása. Kár, hogy a szerelem elmúlt.(Firth 1999-ben megnõsült.)
Tilla 2012 jan. 06. - 19:44:43 Előzmény netticicaadacs
(244/308)
Angol sajátosság is, hogy vezetéknevekbõl gyakran kreálnak keresztnevet. Pl. Egy nagybácsi vezetéknevére keresztelik az unokaöcsit. :-)
netticicaadacs 2012 jan. 05. - 19:27:51 Előzmény Lois Lane
(243/308)
Szia. Akit te a barátjának neveztél az az unokatestvére. Egyébként nem hívják õket ugyanúgy csak a film nem igazán foglalkozik a keresztnevekkel;teszem hozzá a könyv sem.
netticicaadacs 2012 jan. 05. - 18:44:51 Előzmény katakg
(242/308)
Üdv a csapatban. Nekem 2007 óta van meg. Akkoriban csekélyke 6990 Ft-ba került. Az elsõ munkahelyem elsõ fizetésébõl vettem meg. Körülbelül 19 évesen láttam elõször. Ütött,mint az áram. Azonnal kikunyiztam anyumtól a könyvet és egy-két nap alatt ki is nyírtam. Abszolút szerelem;azóta persze a tulajdonomba került a 2 folytatás is(könyv).Kár,hogy a színészek kicsúsztak a korból és így ezekbõl már nem lehet film. szívesen elnézegetném hõseinket még párszáz órán keresztül.
Tilla 2011 szept. 09. - 17:06:21 Előzmény kata3
(241/308)
De még mennyire megdobogtatja! :-DD
10/10
b.veronik 2011 aug. 14. - 22:34:31 10/10 Előzmény kata3
(240/308)
Érdekes, amit mondasz, tényleg, ezt a film nagyon jól ábrázolja. A könyvben erre nincs szükség, de jól kitalálta a rendezõ.
offtopic
kata3 2011 aug. 13. - 23:00:45
(239/308)
Örülök, hogy egyetértünk. :-) Firth tökéletes Darcy, egy gõgös nemes álarcával. Ennek az ellenszenves karakternek az elsõ igazi változása szerintem akkor látható, mikor hazatérésekor a lóról leszállva ruhástól a tóba ugrik. Ez a jelenet teljesen ellentétes az addigi merev Darcyval és szavak nélkül is megállja a helyét. Ahogy mondod, csak a szeme és késõbb a mosolya árulkodik róla és ezzel a két mimikával is meg tudja dobogtatni a hölgynézõk szívét. :-D
10/10
b.veronik 2011 aug. 13. - 22:43:15 10/10
(238/308)
Egyetértünk. Felülmúlhatatlan ez a változat idáig. Már csak azért is, mert az összes többi megfilmesített J.Austen mû szerintem meg sem közelíti az eredetit. Egyszer megnéztem mindet, amit játszottak nálunk, de leginkább bosszankodtam rajtuk. Itt nagyon jól követik a könyvet, és visszaadják annak hangulatát.
Igen C. Firth igazi Mr. Darcy! Merev, kissé esetlen, gõgös, és együtt szeretjük meg Elizával, amikor szép lassan kibonzakozik igazi jelleme. S arról, hogy ez az ellenszenves karakter mást is takar, csak a szeme árulkodik, szinte azzal játsza el Darcy szerepét a végkifejletig, amikor már lehet rokonszenves, szerethetõ. Mr.Bennet igazi angol úriember, briliáns angol iróniával, humorral. Szeretem az õ alakját is.
offtopic
kata3 2011 aug. 07. - 18:01:43 Előzmény napraforgó
(237/308)
Úgy 15-16 lehettem, amikor - kivégezve az összes krimit - elkezdtem falni Jane Austin könyveit, amit csak fel lehetett lelni a könyvtárban. Ez az idõszak eléggé meghatározta a filmekhez való viszonyomat is.
A korábbi feldolgozást nem láttam, csak Colin First-féle sorozatot, de ennek viszont szó szerint a rabja lettem. Jól eltalált és kidolgozott karakterek és csodálatosan adja vissza a könyv hangulatát.
Colin Firth olyan zseniális volt Darcyként, hogy a rettentõen utáltam érte. :-D És érdekes módom Elizabeth-tel egyszerre kedveltem meg én is, talán nem véletlenül, így írta meg az írónõ. :-D
Szerintem is zseniális volt a Mrs. Bennett-tet alakító színésznõ, azt a visítozó szinkront mindig szívesen hallgatom. :-D Én is mindig megnézem, hacsak tudom...unja is rendesen a környezetem. :-D
Veled ellentétben sosem nézném meg a filmes változatot, mert az már nem ugyanaz, a sorozatot képtelenség felül múlni.
Mr Bennett karaktere roppant szimpatikus a számomra.
Szegény ugyan anyagilag tönkre ment, és tehetetlen a sipítozó a feleségével, de a lányait, fõként Elizabeth-tet nagyon szereti, ez látszik minden tetténél, mozdulatánál.
10/10
b.veronik 2011 aug. 07. - 15:59:39 10/10 Előzmény napraforgó
(236/308)
Szerintem is ez a legjobb feldolgozás! Az érdekességnél tartva: tiniként láttam az 1967-es feldolgozást, ami akkor nagyon tetszett, bár a szereplõk közül szinte csak Eliza Bennet alakja fogott meg. Az akkori Mr. Darcyval sehogy sem voltam kibékülve :-). Viszont olvastam, hogy az 1995-ös film Mrs. Bennetje az 1967-es adaptációban Jane-t alakította! S Eliza alakján kívül az akkori Mrs.Bennet sipítozása, "miszterbinglizése" maradt meg bennem, s ez most nagyon rokon az akkor látott alakítással.
10/10
offtopic
Prüntyütyû 2011 júl. 03. - 21:17:18 10/10
(235/308)
Igen! Igen! Igen!
10/10
Prüntyütyû 2011 jún. 18. - 21:35:59 10/10
(234/308)
Nos, mostanában volt szerencsém megszerezni a könyv, hangoskönyv változatát (nem azért, mert nem szeretek olvasni, hanem mert imádok varrni, kötni stb...miközben hallgatok vmit) és hát ugye miért ne A B&B-et. Ezt a sorozatot kábé 25-ször néztem végig, mind a 6részét és úgy gondolom, h olykor szinte szó szerint adaptálták filmre a regényt, nagyon tetszik ez az õrült hasonlóság.
10/10
napraforgó 2011 máj. 08. - 11:53:56 10/10
(233/308)
Én láttam már ennek a regénynek a korábbi feldolgozását is.
De - ennek a BBC feldolgozásnak a hatására olvastam el az eredeti regényt.
Örömmel tapasztaltam, hogy minden szereplõt zseniálisan eltaláltak.
Igaz, hogy Darcy a regényben kicsit fiatalabb volt - talán 28 éves, Colin Firth pedig úgy 35 a filmben - MR. Collins 27 helyett mintegy 40, de így is zseniális volt.
Aztán hallottam olyan hadititkokat, hogy a Jane-t játszó színésznõ várandós volt és bizony 6-8 hónapos terhesen játszotta végig a darabot - sikerrel az akkor egyébként is szokásos nõi divatnak.
Nem tudom ki szinkronizálta Mrs. Bennettet, de szerintem zseniális volt, a visítózó, magas fejhangon káráló Mrs. Bennettet kíválóan adta vissza.
Ahányszor rátalálok erre a sorozatra, igyekszem megnézni, olyan jó.
Láttam a filmes változatot is, mert az angolok 5-10 évenként újra feldolgozzák ezt a regényt, de Keira Knightly a közelébe se jött Jennifer Ehle-nek (habár ez utóbbi nyilván pár évvel idõsebb volt a regénybeli szereplõnek)
Nekem Mr Bennett is visszaadja a tehetetlen, a feleségével, családjával nem bíró nemesúr figuráját, aki a könyvtárszobába menekül a napi gondok elöl.

Remélem még mûsoron tartják és egy párszor lejátszák még a közszolgálati TV-ken is. Igazi szombat-vasárnap délutáni csemege!!
10/10
Bözsemama 2011 máj. 08. - 10:49:05 10/10
(232/308)
Fiatal korom óta /ami nem most volt/, kedvencem ez a regény. Több feldolgozását láttam már, de messze ez a legjobb. A szinkron kitûnõ, még a "kissé" butácska Bennet mama hangja is elviselhetõ.
lszl139 2011 márc. 20. - 17:48:26
(231/308)
Nekem megvan a filmgyûjteményemben.
10/10
bürgönye 2010 okt. 17. - 17:04:30 10/10 Előzmény Boloka
(230/308)
Keira Knightley a pletykalapok szerint anorexiás. No persze ki tudja, mi igaz ebbõl. De valóban nagyon lefogyott. :(
10/10
bürgönye 2010 okt. 17. - 17:02:30 10/10
(229/308)
Valahogy az a benyomásom támadt, hogy (legalábbis ezen a fórumon) sok újat már nem tudnék mondani a filmrõl, így hát jöjjön az egyetlen kifogás, ami tíz év alatt (mióta ismerem) az eszembe jutott vele kapcsolatban:
Mr Collins szerintem egy picikét túlságosan idõs és karikatúraszerû a szerepére. Erre a magyar szinkronban még rá is játszik Mikó István hangja. De még ez sem igazán probléma, mivel nagyon szórakoztatóra sikerült, élvezet nézni (ahogy mindenki mást is). :) Érdemes viszont összevetni a Keira Knightley-féle adaptáció Mr Collinsával, aki fiatalabb és kevésbé vicces figura. Nem azt mondom, hogy az jobb, csak más megközelítése ugyanannak a karakternek.