6/10
Elena* 2012 dec. 16. - 21:16:15 6/10 Előzmény Crystal 62
(457/497)
Igen, ez a vágyódás dolog fontos momentum, mert a könyvben is nehezen tetten érhetõ, de azért megjelenik. Sztem Colin Firth ebben nagyon jó volt, a szerelmi vallomás remek jelenete volt, én hasonlóan képzeltem el, amikor a könyvet olvastam (persze elõbb, minthogy a sorozatot láttam volna), de McFadyen sem volt rossz. Amint írtam lentebb, számomra kicsit puha volt, ha azt vesszük, hogy azért beszél olyan otrombán Lizzy-vel, mert saját magát is felháborította az érzés, a filmbéli Darcy mégis inkább beletörõdõ volt, mint felhevült. Viszont Keira egyre jobban tetszik, mert bár Jennifer ehle szép is volt, jól is játszott, de õ viszont annyira visszafogott lett a végére, hogy szinte hihetetlen is volt, hogy tényleg szerelmes vagy csak a vagyon szédítette el:) Keira legalább élettel telibb volt, igazi lázadó a maga korában, a maga módján.
Árpi Nagy 2012 dec. 07. - 08:57:03
(456/497)
A legjobb egyébként a Észak és Dél BBC-sorozat az jobb mind két BB-nél a színészek is Richard Armitage
/J Thornton/pedig jobb a Darcyknal.És itt is látni érzelmeket a karakterek között,õk is jól láttatják, fõleg a végén a vasútállomásosnál az tök jó lett még ha változtattak is rajta..
Hajni 85 2012 dec. 04. - 14:54:46
(455/497)
Hajni 85 2012 dec. 04. - 14:45:07 Előzmény ShaeLynn
(454/497)
Imádom a sorozatot de egyet kell hogy értsek abban hogy a Keirás változatban a két színész jobban ,láttatta ,érzékeltette az egymás utáni vágyódást ,vonzalmat,.Ami viszont nagyon szép volt,és élethû és egyáltalán nem volt sok vagy túlzás ,mert ezt nem szavakkal tették,ezek láttán szerettem volna kicsit így érezni,és ezeket az érzéseket hiányoltam is kissé a sorozatból ott is volt de nem láttam igazán azt a vágyódást a szemükben ,talán ez az egyetlen hibája a BBC-snek legalábbis nekem.
Crystal 62 2012 dec. 04. - 14:14:01
(453/497)
Láttam mind két változatot és szerintem enyhén túlzás a sok negatív kritika.
A sorozat maga nagyon jó és persze Colin imádom de mást nem igazán tudnék kiemelni belõle,egy kicsit néha nekem ez is vontatott volt.
A filmnél figyelembe vettem amit más is megjegyzett hogy nem lehet belepréselni mindent kb 2 órába,kicsit tömény lett volna és zavaros no meg lehetetlen és persze próbáltam elvonatkoztatni a sorozattól.
Ami sok volt talán Keira túl sokat láttuk,de jó színésznõ,Matthew nekem tetszett ,jó volt hogy nem ugyanazt hozta mint anno Colin,nem akarta utánozni hasonlót mutatni.Láthattam egy másik jellemû Darcyt aki inkább zárkózott volt és kevésbé dölyfös de mégis büszke,nekem nem volt vele bajom, szerettem.Volt 1-2 jelenet ami kifejezetten tetszett pl: az esõs amikor Darcy bevallja érzéseit a nõnek
Ott rajtuk jobban láttam a vonzalmat mint a sorozatban.
Mrs Bennetnek pedig jóval szimpatikusabb volt a játéka,a sorozatban kicsit túlzásnak éreztem.
Mr Bennet a sorozatban viszont jobban tetszett.
Jane pedig itt egyértelmûen szép volt és bájos.
A sorozat tényleg csak a részletessége és Colin játéka miatt tetszik igazán,viszont a filmet is élveztem.

Végül is tényleg a kettõnek miért kellene hasonlítani,más szemszögbõl is lehet filmre vinni egy szerelmi történetet,
a könyv alapján sem képzeli mindenki magában ugyan úgy egyformán a szereplõket szerintem.
Valakinek tetszik valakinek nem de egyébként nekem mindkettõ jó volt.
10/10
Odavagyok 2012 dec. 02. - 13:28:30 10/10
(452/497)
Nekem most is nagyon tetszett! Szerintem mindegyik karakter a helyén van, és tényleg gyönyörû a
fényképezés... :) Imádom a könyvet és imádom ezt a filmet a színészekkel együtt... :)
9/10
ShaeLynn 2012 dec. 01. - 21:07:34 9/10
(451/497)
Gyönyörûen fényképezett film. A BBC-s sorozatot is láttam és olvastam a könyvet is, de ennek ellenére tetszett. Azt hittem majd a sorozat befolyásolja a véleményem és az olvasott negatív kritikák is, de nem ez történt. Jól rakták össze a sztorit ahhoz képest, hogy kevesebb idõbe kellett beleszorítani.
McFayden a vágyódást nagyszerûen adta vissza.
6/10
Elena* 2012 dec. 01. - 20:18:46 6/10
(450/497)
Nehéz elszakadni a BBC-s feldolgozástól, mert számomra az az alap, és persze Colin Firth a tökéletes Darcy. Viszont képileg messze kimagasló ez a film, csodálatosak a díszletek, a tájképek, a beállítások néha festményszerûek, a színek káprázatosak. Tényleg lenyûgözõ. Elsõre nagyon nem tetszett a film, de most másodjára kezdem elfogadni McFadient is... nem rossz sztem erre a szerepre, csak túl puha a játéka. De ez instruálás kérdése. Ahogy pl. Keira játéka kissé túl agresszív, vibráló. De igazából egyik sem zavaró. Tényleg úgy kell nézni, mint egy független filmet, elfelejteni a BBC-s sorozatot, és akkor élvezhetõ, szép filmmé válik.
4/10
axis85 2012 dec. 01. - 18:55:48 4/10
(449/497)
Nekem az a bajom a Keira Knightley által alakított Lizivel, hogy ellenszenvesnek érzem. (És engem irritál szegény lány ínyvillantós mosolya, pedig maga a nõ szép).
Egyet értek amúgy Matthew MacFadyenhez nem illik ez a karakter. A Katedrális Fülöp perjeleként imádtam, az passzolt hozzá.
felicia67 2012 dec. 01. - 09:34:19
(448/497)
Nem csoda, hogy nem váltott ki nagy sikert, szegény Keira Knightly lehet, hogy jó színész - én speciel nem kedvelem - de Elizabeth Bennett-tel ellentétben semmi értelem nem sugárzik a szemébõl. Szerintem ez a fõ baja a filmnek.
Árpi Nagy 2012 dec. 01. - 00:18:07
(447/497)
Férfi szemmel nézve nem értem miért kell összehasonlítani a kettõt.
A sorozat jó hogy részletesebb,mindenre kitér,vissza adja úgy ahogy a könyvet, mivel SOROZAT ez az elõnye ez hülye érv.
Egy estés filmbe nem lehet annyi mindent beletuszkolni bár ha megtették volna akkor meg úgyis az lenne a baj ,szóval tök mindegy.
A színészek meg ízlés dolga ,nem szeretem Keyrát de pl Ehle játékától kiráz a hideg az az állandó erõltetett mosolygás azt is lehetne kritizálni mellesleg.
Vagy mennyivel jobb egy sártenger ahol a BBC-ben sétálnak mint a tyúk ,vagy liba a 2005-ös ben.stb
Ezen kár gondolkodni mind a kettõbe bele lehet kötni.
De az egyik sorozat a másik csak egy film ez nem mindegy.
Egyébként csak a könyv a jó.
1/10
Tolkien 2012 nov. 30. - 21:59:18 1/10
(446/497)
Gyenge.
4/10
Davidka90 2012 okt. 12. - 00:45:37 4/10 Előzmény d.rita
(445/497)
Jobbra számítottam,unalmas és vontatott volt az egész.
1/10
d.rita 2012 szept. 13. - 01:26:51 1/10
(444/497)
Ezt a verziót ma láttam elõször. Elég gyenge, a tájképek ugyan gyönyörûek, de kb ennyi. Ha csak ezt a feldolgozást láttam volna, nem szerettem volna bele ebbe történetbe. A BBC sorozatot nem lehet felülmúlni, azt már vagy 20-szor láttam és még mindig szívesen megnézem, ha adják. Ez erõsen felejthetõ, unalmas, ezek a nagy hallgatások...pont a szellemes párbeszédek adják a lényegét ennek a történetnek, a férfi fõszereplõ csapnivaló, semmi, érzéketlen. (Colin Firth hallgatása mögött is annyi mondanivaló van, hogy az döbbenetes, fantasztikus.) Keira még elmegy, de pl. Sutherland remegõ, könnyes szemei nemhogy meghatottak, de egyenesen giccsesnek éreztem. Egyik szereplõ sem gyõzõtt meg arról, hogy ezt filmet még egyszer érdemes megnézni. Azt a sok állatos bejátszást sem igazán értettem, minek oda disznó, liba...? Többször is vissza kellett pörgetnem a felvételt, mert belealudtam. Aludni viszont jól esett ezen a filmen, nem nagyon zavart meg:)
Zsu.T 2012 aug. 13. - 12:37:29 Előzmény DunMarron Éclatante
(443/497)
Egyetértek, nekem is kicsit csalódás volt a film. Szépen volt fényképezve igényes volt az biztos a szerepeosztás is jó volt. De nagyon hiányzott belõle a több párbeszéd és a konfliktus érzékletes kirajzolódása, és igen Keira Knightley rengeteget látjuk, de valahogy ugyanolyannak végig.
ad mala 2012 júl. 23. - 18:38:39
(442/497)
Nagyon jó, igényes, kellemes adaptáció, az egyetlen hiánya a nagy sorozattal szemben a férfi fõszereplõ (nem mintha olyan rossz lett volna ez a kistestû ragadozóra emlékeztetõ karótnyelt lovag, azért Firth mérföldekkel elõkelõbb kiállású, jóképûbb és férfiasabb volt). Keira Knightley és Jennifer Ehle mindketten elbûvölõen bájosak voltak, döntetlen:).
Le voltam nyûgözve a fényképezéstõl (az elsõ bál körbe-körbe kamerázása, vagy éppen a hintás jelenet), jó volt a soundtrack, színészóriásokból sem volt hiány (Sutherland, Judi Dench, Brenda Blethyn óriási volt (a sorozatban Mrs. Benett borzalmas volt). Ez a történet remek alapanyag, ízlésesen és ellenállhatatlanul romantikus, klasszikus és igen szellemes nyelvezetû lányregény, még sok ilyet!
10/10
Pál László 2012 júl. 22. - 22:15:25 10/10
(441/497)
Ez tényleg igazán jól sikerült film, bár én nem vagyok ennek a mûfajnak a nagy rajongja, de mégis végig lekötött.
eFeMeR 2012 júl. 22. - 19:56:47 Előzmény MarnieE
(440/497)
Esetleg a soundtrack segít?

Nézd meg: http://www.cduniverse.com/productinfo.asp?pid=6979095
flowerfairy 2012 júl. 22. - 11:44:40
(439/497)
Mrs Bennett szinkronhangja tényleg borzalmas:S
flowerfairy 2012 júl. 22. - 11:42:53
(438/497)
Én a BBC-s feldolgozásról gondolom ezt:) Minden egyes alkalommal megnézem, amikor leadják valamelyik csatornán. Elég kevés olyan film van amit szinte lélegzetvisszafojtva néztem végig, szememet végig a képernyõre szegezve. Egyszerûen imádom!
Viszont ezt a verziót láttam elõször és nekem ez is tetszik, Keira Knightley nagyon jó színésznõ.