10/10
hedi 2008 jan. 11. - 12:06:08 10/10
(169/509)
itt a kép
10/10
hedi 2008 jan. 11. - 12:00:26 10/10 Előzmény nofrit
(168/509)
Azért gondoltam, hogy válasszunk másik nõt Georgiana helyébe, mert a filben nagyon fiatal színésznõt választottak, és egy kicsit idõsebb lányra gondoltam, mondjuk pl. Romola Garai a Dirty Dancing 2 fõszereplõje, hosszú szõke hajjal...
hangyás 2008 jan. 10. - 14:11:54
(167/509)
Ez a film egyszerûen fantasztikus!
Korábban már láttam de a minap angol óra keretein belül néztük meg osztállyal és a legjobb az volt az egészben hogy nem csak az ilyen téma iránt rajongó lányokat kötötte le a film, hanem a fiúkat is. Szinte tapintani lehetett az érdeklõdést, a naiv várakozást, az empátiát. Azt hiszem órán még nem volt ekkora csend... :P
Több ilyen film kéne!
nofrit 2008 jan. 10. - 13:11:53
(166/509)
Olvastam, jó-jó volt, de egyáltalán nem volt Austen színvonalú. De miért is kéne Georgiana szerepére keresnünk más szinésznõt, ha a többieket meghagyjuk? Hisz' õ is szerepelt a filmben, s szerintem kedves arca volt, pont olyan Miss Darcys...
nofrit 2008 jan. 10. - 13:10:29
(165/509)
Így végiggondolva igazad van. Túlságosan turbósítottak. Lyme Park lett volna Netherfield? Errõl képet tudnál mutatni, mert erre nem emlékszem, pedig azt a kastélyt általában felismerem... Amit én mindkét filmbõl hiányolok: Mrs. Bennet értesülése az eljegyzésrõl. Az a könyvben olyan jól le van írva^^
moffancs 2008 jan. 09. - 17:38:46
(164/509)
A port.hu-n taláható filmekhez, személyekhez, rádió mûsorokhoz és színdarabokhoz lehet topicot nyitni. Fõoldalon tudsz film címekre keresni.
10/10
hedi 2008 jan. 09. - 15:17:20 10/10
(163/509)
Nem tudtam megnyitni egy új fórumot, segítene ebben valaki? Elõre is köszi.
10/10
hedi 2008 jan. 09. - 14:25:46 10/10
(162/509)
Sziasztok! Olvasta már valaki a Büszkeség és balítélet folytatását könyvben? Az önteltség és önámítás-Julia Barret tollából? Én már többször is elolvastam, nagyon jó. Hasonló a történet, és a stílus is a Jane Austen-éhez, itt Gerorgiana Darcy a fõszereplõ. Mindenkinek figyelmébe ajánlom. Gondolkozott már rajta valaki, hogy ezt is meg lehetne filmesíteni mint a B&B folytatását, hiszen olyan sok filmnek van 2. ill. 3. része. Szerintem rengetegen örülnének neki, és elmennének megnézni. Ugyanazokkal a színészekkel, mint a 2005-ös 1 részes feldolgozásban: Keira, Matthew, Rosamund, Donald, Brenda, Simon, Kelly, Judi, stb. Persze Ms. Darcyt kitalálhatnánk ki alakítsa, és a két férfi könyvbeli fõszereplõt is: Heywood kapitány, James Leigh-Cooper, akik közül a végén az egyik elnyeri a lány szívét...
Röviden a könyv tartalma:
A Büszkeség és balítélet látjuk viszont Georgiana Darcyt, aki immár ifjú sógornõje, Elizaheth Bennet Darcy mellett ismerkedik a világgal. A lelke legmélyéig romantikus lányban korábbi szerencsétlen afférja Wickham hadnaggyal mély nyomokat hagyott, és megfogadta, hogy soha többé nem adja férfinak a szívét. Fogadalmának azonban kemény próbákat kell kiállnia, amikor a háborúból visszatér gáláns Heywood kapitány elkezdi elhalmozni figyelmességeivel. Közel sem jelent hasonló fenyegetést James Leigh-Cooper, a tehetséges ifjú építész, ugyanis az alakoskodni képtelen, egyenes fiatalembernek valahogy minden találkozásukkor sikerül felbosszantania a lányt. Mindeközben a Bennet család körül keveredõ botrány azzal fenyeget, hogy mindörökre tönkreteszi a család jó hírét. Sikerül-e tisztára mosni a Bennet nevet, és megleli-e végül Georgiana az igaz szerelmet? Minden kiderül ebbõl a mesterien szövõdõ történetbõl, amely méltó módon állít emléket az egyik legkedveltebb angol regényírónak.
Nos lehet tippelgetni, és vélményt írni, ki hogyan látja ezt. Nyitottam egy új topikot Önteltség és önámítás (Büszkeség és balítélet folytatása) címmel. Várom a válaszokat...
10/10
darcliz 2008 jan. 09. - 11:51:00 10/10 Előzmény nofrit
(161/509)
Szerintem ez a szobros jelenet csak Pemberley és gazdája gazdagságát, arrisztokráciáját akarta kifejezni. Itt még impozánsabb, szebb és gazdagabb kastélyt látunk, mint a BBC sorozatban, ami teljesen passzol az egész filmhez. Ebben a filmben mindent kicsit „felturbósitottak“,a BBC-hez képest, lásd: az érzelmek kifejezettebbek, Benneték háza, hát, enyhén szólva is parasztházra hasonlit (itt rossz irányba „túrbósitottak“ ...), Bingley szerintem kicsit balfékebb, mint a könyvben + a sorozatban, Charlotte valahogy szókimondóbb, Kitty és Lydia még szeleburdibbak, ha egyáltalán lehet überelni a sorozatot, Collins totál h...e ( itt sem jó irányba ment el a „turbósitás“!!!) és még sorolhatnám ... ja, még azt is megkockáztatom, h még Lizzie is keményebb volt ... Tehát, szerintem a szobrok nem Darcy felsõbbrendûségét és gõgjét akarták kifejezni, hanem csak még jobban aláhúzni és szemmelláthatóbbá akarták tenni a nézõ számára a különbségeket, vagyis „turbósitották“ a jelenet mondanivalóját és hatását.

Ja, egyébként észrevettétek, h a 2005-ös filmben Netherfieldnek használt kastély az a BBC sorozatban Pemberley volt?
SUHANC 2008 jan. 08. - 18:13:45
(160/509)
Keira Knightley a legszebb nõ a Világon!!!
nofrit 2007 dec. 27. - 13:35:01 Előzmény darcliz
(159/509)
Egyetértek, nem szabad összehasonlítani a két filmet. Teljesen mást vettek elõtérbe.
De a szobros résznél kissé kiakadtam. Nem tudom, nekem az nem hatott természetesnek. Nem emlékszem, hogy bárhol lett volna utalás, hogy abban a korban "szobros" szoba lenne. Meg hogy Darcy az egyiknek a modellje! Austen szerint lefestették, ami abban a világban természetesnek hatott, ha már nem volt fényképezõgép. De a szobor itt nem a megörökítést fejezte ki, hanem a gõgöt, beképzeltséget, felsõbbrendûséget, kihívóságot. De Darcy ilyen lett volna? Nem, tudjuk, hogy nem.
10/10
ZsuZs 2007 dec. 27. - 10:43:46 10/10
(158/509)
Szerintem nagyon jó film és Keira meg Matthew pazar választás volt mint fõszereplõk...bár nagyon vártam volna egy csókjelenetet a végére:( de mind1 így is tetszhetõs volt.A könyvet sajna még nem olvastam, de ez a film felkeltette az érdeklõdésemet a könyv iránt:) Aki szereti a koztümös,1800-as években játszodó,romantikus filmeket, mindenképpen nézze meg ezt a filmet,nem fog csalódni:D és megsúgom hogy az extrák közt van egy alternatív befejezés...ami szerintem azoknak fog tetszeni akik hiányolták a csókjelenetet;):P
mezsge 2007 dec. 04. - 21:35:45
(157/509)
én is elõbb olvastam a könyvet (mint a legtöbben), de én a 2005-ös változatot láttam elõbb (egész pontosan ma :D).

nekem nagyon tetszett az egész film hangulata, bár azért van pár gyengéje ennek is.. Keira szerintem hitelesen adta Elizabeth-et, bár volt egy-egy pillanat, amikor nagyon nem hatott természetesnek a játéka (sokszor amikor mosolygott, inkább vicsorgott..) sokan mondtátok, hogy Matthew MacFadyen a nyomába sem ér Colinnak :) valóban, Colin szemei lenyûgözõen kifejezõek, de azért Darcy és Elizabeth veszekedése Mr. Darcy vallomása után a 2005ös változatban..hát gyerekek.. azért annál a jelenetnél ez a Matthew se semmi! :) (azok a szemek + vizes hatás)
a film zenéje is kitûnõ, a film hangulatához tökéletes passzol.

elkezdtem a '95öset is, az elsõ 3 részig jutottam.. bavallom, a 2 órás után eléggé unalmasnak és vontatottnak tûnt.. :/ nekem a 2005ös mellékszerelpõi sokkal jobban tetszenek.
de mindezek ellenére holnap nekilátok a megmaradt 3 résznek :)
10/10
darcliz 2007 nov. 20. - 10:51:48 10/10
(156/509)
Én igazából nem hasonlitanám össze a 95-ös változatot és ezt! Szerintem csak a történet azonos, de valójában teljesen különbözik a 2 film.

A 95-ös film teljesen visszaadja az austeni világot, az iróniával, könnyedséggel, humorral, enyhe bájjal átszõtt történetet. Itt még a zene is könnyed és vidám. Még a szomorú eseményeken (pl. Lydia szökése) sem tud az ember igazán bánkódni, mert áthatja az egész filmet csak Austen-ra jellemzõ valamicske kellemes fuvallat és báj. Ezért szeretem õt, mármint Austen-t, különben is!
Teljsen követi a könyv vonalát és az eseményeket, tökéletes mása a könyvnek!

A 2005-ös filmben viszont nagy hangsúlyt kapnak az érzelmek és itt még a zene is csak fokozza ezt a hatást.
Gondoljunk csak a film végi jelentre, ahol Lizzie bandukol a mezõn, kora reggel, szomorúan, magába roskadva a felismerés súlya alatt, h elvesztette Darcyt. Számomra ez a jelenet szomorú mivoltát csak még jobban fokozta a zene, amit alá adtak. Ebbõl a 95-ös filmben annyit láttunk, h Lizzie szomorkodik és a tükörben nézegeti magát, én nem tudtam vele szomorkodni, õszintén szólva.
És ott van, szintén a film végén, mikor Lizzie próbálja meggyõzni az apját, h szereti Darcyt, és mikor Mr. Bennet rájön, h most vesziti el legjobban szeretett lányát, m tényleg szereti ezt az apa által gõgösnek és kiállhatatlannak tartott embert - könnyekben tör ki. Ilyen érzelemkifejezõ jeleneteket hol találhatunk a 95-ös filmben? Ott csak egy-két szép szóval, vagy egy kis homlokcsókkal fejezi ki mennyire szereti Lizziet, de semmi több. Sajnos, ez volt akkor, 1800-as években az elvárt viselkedés, ezzel semmi probléma sincsen, és a 95-ös film is csak ezt adja vissza. Engemet viszont pont azért fogott meg a 2005-ös verzió IS!!!, mert itt kifejezõbbek az érzelmek!
Ja, és ott van az a jelenet, amikor Lizzie elmegy Pemberleybe!!! Ott is a szobrok közt bóklászik, méghozzá meztelen szobrok között!!! Ez a jelent már bújtatott sexuális érzéseket takar, szerintem. Ahogy Lizzie szégyenlõsen lesüti pilláit mikor olyat lát, amit igy 21-22 évesen, hajadon fejjel, még nem szabadott volna. Hol találsz bármilyen sexuális utalást akár a 95-ös filmben, akár a könyvben? Itt megint csak a prûd 1800-as éveket okolhatjuk!

Na, szóval, mindent összevetve, nekem tetszik mindkét változat, bár a top listát még mindig, mindenek ellenére a 95-ös vezeti!!!
10/10
Narcysz 2007 okt. 12. - 16:30:26 10/10
(155/509)
Én olvastam a könyvet, mégis a 2005-ös változatot szeretem. Számomra teljesen visszaadja a könyv hangulatát, sokszor szóról szóra ugyanaz van benne. Bár a film vége kicsit esetlen volt, egészében nagyon jó. Akárhányszor megnézem, mindig napokig a hatása alatt vagyok.
mimi2004 2007 szept. 24. - 11:02:47
(154/509)
Nem értem, hogy egyesek hogyan tudnak csukott szemmel filmet nézni...na mindegy.Ízlések és pofonok!
Mysticgirl 2007 szept. 17. - 16:51:45
(153/509)
Hát mindenkinek más a véleménye xD Nekem a 2005-ös r*hadtul tetszett...az a kedvenc filmem. Nagyon szép a táj, az egész film gyönyörû! A zenéje is r*hadt jó...nem hiába jelölték 4 oszkárra...Keira Knightley pedig szerintem remek Elizabeth, bár Mr. Darcy lehetett volna szebb is. Mostanában néztem meg a 95-öset, hát sztem katasztrofálisan béna volt. Ahhoz képest, hogy 95-ös film, olyan volt a minõsége is, mintha a hatvanas évekbõl szedték volna. Jane is ahhoz képest, hogy milyen szép a könyvben, úgy néz ki a sorozatban, mint egy póniló! Komolyan röhögõgörcsöt kaptam azon, h milyen ronda xD Mr. Collins pedig inkább szörnyetegnek nézett ki, mint h ijesztõ lett volna. A 2005-ösben engem nagyon irritált Tom Hollander, szval sztem tökéletes volt a szerepre, bár nem nevezhetõ magasnak, ahogyan a könyvben leírta Jane Austen. Az anyjuk is elég frusztráló volt, míg a 95-ösben csak fulladásos röhögõgörcsöt kaptam azon, h milyen hülye. + A 95-ösben nem csak Jane ronda, hanem mindenki!! Fõleg Elizabeth...Helena Bonham Carter tesója meg úgy néz ki, mint egy rossz b**i :) Bocs mindenkinek, ha sértettem az érzéseit, de muszáj volt leírnom a véleményemet...
8/10
Kritti 2007 aug. 18. - 23:05:53 8/10
(152/509)
Sziasztok!
Nekem is a 95-ös változat tetszik jobban. A 2005-ösöt elkezdtem, de alig 10 perc után kikapcsoltam. Ez egy magánvélemény, de egyszerûen nem tudtam volna végignézni. Elnézést, akiket esetleg megbántok ezzel.
Nagyon jó szereposztás volt, Elizabeth-et tökéletesen alakította Jennifer. Colin szemei pedig csodásak!! Olyan tekintete van, hogy olvadni lehet tõle. Nem beszélt sokat, de a szemei annál inkább!! Nekem a tekintet többet jelent bármilyen szónál...
mimi2004 2007 aug. 17. - 11:44:15
(151/509)
Ja, és azt elfelejtettem, hogy a filmben mi az a vásári mulatság, a bál helyett????????????????
mimi2004 2007 aug. 17. - 11:42:52
(150/509)
A film egy katasztrófa. Annak aki ezt az egy feldolgozást látta, és esetleg a könyvet sem olvasta, biztosan nagyon tetszik, mert nincs viszonyítási alapja. Kérem ne sértõdjön meg az aki szereti ezt a változatot, de nekem kész kínszenvedés volt mire végignéztem.Elõször is Keira nem Elizabethnek való, szerintem Lydiát inkább el tudta volna játszani. Matthew MacFadyen, Darcy nem keltett bennem semilyen érzéseket. Nem éreztem azokat a szélsõséges érzelmeket, a szenvedélyt, és fõleg azt a gõgöt amit a legfontosabb lett volna éreztetni. Akkor a többi színészrõl nm is beszéltem. Az idegesítõ anyuka, Brenda Blethyn és az idegfeszítõ Mr.Collins, Tom Hollander egyáltalán nem voltak idegesítõek. Akivel a legkevesebb bajom volt az talán Mr. Bennet, de az õ játéka sem volt tökéletes. A fõszereplõk egyszerüen borzalmasak és nem tudják hozni az általuk megformált karakterek lényét. Ha valaki jó feldolgozást szeretne az nézze meg a 6 részes tévéfilm változatott, és vese össze Lennifer Ehle-t és Keirát, Colin Firth-t és Matthew MacFadyent. A különbség óriási, a két elõd ugyanis tudott játszani és karakterüket tökéletesen megformálták, de nem csak õk hanem a mellékszereplõk is fantasztikusab játszanak. Annak láttán nem sírná el magát Jane Austen a bánattól, hogy mit mûveltek a mûvével.
Mégegyszer ne haragudjon az, akinek beletapostam a lelkébe, de ez van.Bocsi