Tika 2007 márc. 17. - 20:44:22
(129/509)
már megnéztem, csak nem vettem a fáradtságot hogy regisztáljak :))
visziviki 2007 márc. 17. - 20:32:23
(128/509)
:) nekem van egy oldalam amire ha akarsz ellátogathatsz a címe na kitalálod?? <a target="_blank" href="http://www.buszkesegbalitelet.gportal.hu" title="www.buszkesegbalitelet.gportal.hu">www.buszkesegbalitelet.gportal.hu</a> ott is van chat és ott is folytathatjuk a beszélgetést. Egyéként ez az Emma nagyon jó még nem olvastam de elég jó :)
Tika 2007 márc. 17. - 20:03:09
(127/509)
Ha mindkét században, akkor az már több nap! :)
Tika 2007 márc. 17. - 19:52:49
(126/509)
Igen, tudom, veszi is fel a jó öreg VRC... Csak a család többi tagja nem értékeli az ilyen kosztümös filmeket, így kénytelen voltam cselhez folyamodni! :)
visziviki 2007 márc. 17. - 19:52:06
(125/509)
és én is szívesen bevállalnék egy pár napot a XVII.-XVIII. században :P
visziviki 2007 márc. 17. - 19:50:34
(124/509)
Érdekes nekem is úgyanezt mondják kisebb eltéréssel. Amm...ez a betegség meg szerintem a...húú most nekem se úgrik be de majd fellapozom. Ja és ha még itt vagy nem tudom hogy tudod-e de most megy az m1-en az Emma kb.: 1 órája tart. Ha nem ismernéd akkor csak annyit hogy ez is Jane Austen mû :)
Tika 2007 márc. 17. - 19:32:53
(123/509)
Én is szoktam ilyeneket "játszani" úgymond, de a barátaim értetlenül állnak, majd megjegyzik hogy "beszéjjé normálisan vazze"...

Hát igen... Ha visszamehetnék az idõben, ezt a századot választanám, és természetesen Angliát! Persze ha már választani lehet, akkor egy hasonló arisztokrata családban, mint mondjuk Lady Catherine de Bourgh családja! :)

Egyébként tudja valaki, hogy a lányának mi a baja? Olvastam a könyvet is, de most nem rémlik, hogy említik-e, valami szívbetegség rémik, de nem vagyok biztos benne!?
visziviki 2007 márc. 17. - 19:27:11
(122/509)
Igen ez olyan furcsa hogy az emberek elfelejtették ezt a "nyelvet" hisz mostmár inkább használják a trágár kifejezéseket mintsem a szép könnyed beszédet jómagam irtozom az efajta viselkedéstõl~na ezt csak azért írtam ily szépen hogy ne legyen olyan száraz, de azért szép :) Meg ha kedvem támad egyépként is így beszélek :P
Tika 2007 márc. 17. - 19:03:14
(121/509)
És is imádom ezt a filmet, annyira romantikus és csöpögõs, hogy csak na!!! Az emberek már miért nem beszélnek így?? :(
nahum 2007 márc. 06. - 14:29:02
(120/509)
Erre a filmre addig mondja mindenki hogy jó amíg nem olvasta el a könyvet ami sokkal jobb -mint mindig- és az angol 6 részes sorozat is sokkal jobb mint ez a film de azért az egyszer meglehet nézni kategóriába sorolnám!
randika 2006 dec. 27. - 18:20:14
(119/509)
Szörnyû, hogy milyen béna voltam!
Egyszerûen nem láttam az újságban a címet! Lemaradtam az elsõ részrõl, pedig hogy fel akartam venni!
Nem tudnád lemásolni nekem a DVD-ket? (Vagy legalább az elsõt, a többit úgyis felveszem.) Ha igen, azonnal küldöm a postacímet. Nagyon szépen meg köszönném.
aralk1 2006 dec. 27. - 16:09:08
(118/509)
Én is nagyon-nagyon szeretem ezt a sorozatot!
Nekem sikerült megvennem DVD-n (3 CD-s kiadás, extrákkal), és bár rengetegszer megnéztem, de sohasem unom meg!
királylány 2006 dec. 27. - 14:52:46
(117/509)
Nagyon tetszett a film, ez vett rá, hogy elolvassam a könyvet, szóval nem mindig igaz, hogy a filmek elfordítják az embert az olvasástól.És én "megvagyok" a fõszereplõk választásával:)
Newcastle United 2006 dec. 26. - 13:15:59
(116/509)
Azért Brenda Blethyn és Rosamund Pike is kimondottan ismert színésznõ.
iuris 2006 dec. 25. - 19:03:27
(115/509)
Nagyon tetszett a film, hozzáteszem nem olvastam a könyvet és nem láttam a BBC-s sorozatot sem! De nem is szeretném, mert én is úgy vagyok vele mint mások annyira tetszett ez, h már nem akarok mást, mindig az elsõ ami legjobban befolyásol!
Pedig bevallom nagyon szkeptikus voltam a filmmel kapcsolatban , mert azt gondoltam, h Keira itt is csak elugrabugrál és próbál nyagyot alakítani, mint a Karib tenger kalózaiban Jhonny Depp és Orlando Bloom mellett, de itt sikerült neki!
Matthew Mcfaydenbe pedig egyenesen beleszerettem!:))
Hátborzongatóan jól játsza a szerepét, és az a fülledt szenvedély a viharos érzelmek amiket fa arcal végigjátszik és mégis mintha a homlokára ki lenne irva minden , aki nem élte még át ezt az érzést az sürgõsen tegyen valamit ez irányba!:)
és az a sárm amivel rendelkezik....., olyan mint Csányi Sándor, nem helyes de meglátod és nem tudsz másra koncentrálni, teljesen a hatása alá kerülsz!!
Aki helyes volt , vagy inkább már szép, az Mr Bingley volt, imádtam a kis ütõdöttségét az elsõ pllanattól az utolsóig!
Rosamund-ot ha már szerepe szerint világszépet alakít megcsinálhatták volna szebbre is és az eredeti mély hangja egyáltalán nem illik rá, de mondjuk így vagyok Keira hangjával is- hát igen, itt jön be a vilászínvonalú magyar szinkron ami még egy gyengécskére sikeredett filmbõl is kihozza azt a valamit-viszont a fiúk hangja mindenhogy jó,
aki sztem nagyon jó még az Mrs Bennet, egyszerûen annyira borzasztóan jól játsza el az idegesítõ kiver tõle a víz nõt, h az valami félelmetes, de így vagyok Donald Sutherland-del is!
Ami nagyon tetszett még, hogy Judy Dench-et Donald Sutherlan-et és Keirát leszámítva csupa ismeretlen név játszott benne és nem attól kapott a film meg annyi díjat és elismerést, h milyen nevek szerepeltek benne hanem attól, h tényleg jó!
A csók jelenet viszont nekem is nagyon hiányzott!
Hát ez az én véleményem. és bocsi ha túl hosszúra sikeredett:)
Most pedig ismét megnézem a P&amp;P
Ja és további boldog karácsont!
magyar krokodil 2006 dec. 23. - 13:49:44 Előzmény ixon
(114/509)
én is jobb szeretem õt, de a Kate és Leopold után meglehetõs ostobaság lett volna elvállalnia, már ha felkérik. jól áll neki ez a gazdag elõkelõség szerep, de egyszer már játszott ilyet. szerintem jó volt az a színész, aki végül megkapta Darcy szerepét, nem õmiatta nem lett sikeres a film
ixon 2006 dec. 18. - 16:58:28
(113/509)
Szerintem Mr. Darcy-nak Hugh Jackmann jobb lett volna
B.Heni 2006 dec. 14. - 18:53:54 Előzmény Lois Lane
(112/509)
Én az osztályommal együtt láttam, és nagyon tetszett. Igaz a könyvet még nem olvastam, de tervbe van véve.
Lois Lane 2006 dec. 08. - 11:31:39 Előzmény Giada
(111/509)
Meg én is király vagyok, király vagyok,király vagyok.Knightley meg max csak királynõ,királynõ,királynõ!!!
Giada 2006 okt. 20. - 20:23:40 Előzmény dorisz
(110/509)
McFayden a király, McFayden a király a bátyám szerint meg Knightley a király, Knightley a király
Sztem még Bloom is király:
Bloom is a király, Bloom is a király