akmot 2006 ápr. 19. - 19:32:36 Előzmény ailcky
(69/509)
De már láttad a csókos jelenetet nem??
Ha nem akkor szólj, mert azt minden BB-rajongónak látnia kell!! :)))
ailcky 2006 ápr. 15. - 21:37:37
(68/509)
Nekem tetszett,pedig olvastam a könyvet,egymilliószor láttam a BBC-s verziót,de nem szabad hozzájuk hasonlítani.
Az esõs -oszlopos jelenet a legjobb:)Viszont nagy hibának tartom h nincs csók a végén,igazán belefért volna!!
lalala 2006 ápr. 02. - 18:28:03
(67/509)
Nem neveztem senkit elvakult rajongónak.
"[...]a rajongók számára talán elfogadhatatlan [...]"-írta gandi70. Õt idéztem és azokra céloztam, akik szerinte a BBC-s verzió és a könyv iránti rajongás miatt nem tudják szeretni ezt a filmet. Önirónia. Igazad van, mi tényleg másképpen értelmezzük az irónia fogalmát.

Nem kell hasonlítgatni a könyvhez, ne is nevezzük adaptációnak. Mérce és alap nélkül minden film jó. És valóban, a film egy igen szubjektív mûfaj.
agnescastas 2006 ápr. 02. - 17:16:11
(66/509)
figyi akmot! tudom hogy az igazságérzetedet nagyon bántják ezek a nézetek, de ne akarj mindenkit a te nézõpontodra állítani, örülj annak hogy legalább én és egy páran veled vagyunk, a többiekkel nem érdemes veszekedni.. Jó a film, igaz nem regényhû, Colin Firth nem volt rossz, de nekem Matthew Macfadyen jobban tetszett, stb. stb. ja és akmot azt nem is mondtam h a Match Point-ban Scarlett Johanson van... Remélem ezek után már megvannak a kellõ balítéleteid lalaláról mint Csigérõl... majd írj emailt.
akmot 2006 ápr. 02. - 16:54:33
(65/509)
Miért kell annyira a regényhez hasonlítgatni a filmet??

Szerintem tökéletes iróniával ábrázolták az akkori életet, lehet hogy ez nem igazán volt számodra egyértelmû, számomra igen.
A túzások igenis ezt akarták kifejezni, szóval nem értek veled egyet, és ebben felül is múlja a BBC-s adaptációt!

És attól hogy valaki pozitív kritikát ír, nem tudom miért nevezed elvakult rajongónak...
lalala 2006 ápr. 01. - 23:31:09
(64/509)
Ez aztán a komoly felkészültség. Akkor ezt nem is kellene filmadaptációnak nevezni. Hát ezért nincsen semmi a regény gondolatiságából és finom iróniájából és korrajzából. Ha a rendezõ csak a történéseket, a történetet akarta vászonra vinni (ez lenne a koncepció, az új perspektíva), akkor ok. Nemis tudom, mit vártak egyes "elvakult rajongók".

Ajánlom mindenki figyelmébe a Match point címû filmet, amely ezerszer inkabb adaptáció, mint ez. Woody Allen megcsinálta filmen a XXI. századi Bûn és bünhõdést, amelybõl cinikusan és direkten kihagyta a bünhõdést (én inkább ezt nevezném új koncepciónak és új perspektívának).
gandi70 2006 ápr. 01. - 09:45:47
(63/509)
A film rendezõje nyíltan vállalta, hogy se a regényt, se a híres 1995-ös BBC sorozatos nem ismeri, ezért volt képes egy új, a rajongók számára talán elfogadhatatlan, perspektívából nézni az alapmûvet.
Matthew MacFadyen igenis jó Darcy szerepében, bár Colin Firth-öt nem lehet felülmúlni, de õ új finomságait fedezte fel a karakternek, amelyet képes is volt a vászonra vinni. Szeretem Jane Austen regényeit, ez a magányos papkisasszony mindent tudott az érzelmek hatalmáról és szerencsénkre ezeket a gondolatokat papírra is vetette.
lalala 2006 ápr. 01. - 00:59:24 Előzmény Elvis
(62/509)
Egyet értek veled, kivéve az esküvõt, az annyira nem kell. Mert ugyebar a BBC-s valtozatban az eskuvon a pap a beszédében jóformán összefoglalta a film "erkölcsi" tanulságát. A XXI sz.-i emberek ugyebár nem vevõk erre.

És a végén ahogyan összejöttek... Darcy elõbukkan a ködbõl...."I can"t sleep", "Nor can I". Borzalmasan közhelyes és gyenge. Ja, sztm az egész filmben a leggyéngébb a Lydia és Mr. Colins volt, vagyis a legnevetségesebb, de finoman ábrázolt figurák. De sajnos ebben a filmben nem nevetségesek, hanem unalmasak. Zéró korrajz, márpedig Jane Austen könyve elsõsorban nem a szerelmes történetrõl szól.

Az egész filmbõl hiányzik a finom irónia. Olyan szájbarágós az egész, mint valami amerikai tinifilm.
akmot 2006 márc. 29. - 19:45:49
(61/509)
MInden BB-rajongónak:

<a target=blank href="http://prideprejudice.atw.hu" title="http://prideprejudice.atw.hu">prideprejudice.atw.hu</a>

felraktam három videót, amit feltétlenül meg kell nézni!
(Sorry a honlap design-jáért, de siettem)
akmot 2006 márc. 27. - 13:44:33
(60/509)
Szerintem semmi alapja nincs ennek a "kritikának". Az elmondottak szerint te nem feldolgozást vártál volna csak simán a BBC változat másolatát, annak pedig nem sok értelme lenne..
És szerintem elég egyértelmû hogy a film nem Wickhamre helyezte a hangsúlyt, hogy pontosabb legyek nem volt valami nagy lényege a filmben, sõt elég nyilvánvaló hogy mivel Elisabeth a fõszereplõ az õ lelki vívódásai kerültek a középpontba, nem pedig Wickham-mel való kapcsolata, ami az egész cselekmény számára jelentéktelen.
A színészekrõl pedig csak annyi, hogy szerintem nagyon jól játszottak, és mindenképpen überálták a régiek teljesítményét, sokkal színesebb és szebb lett a film.
Ja és még annyi, úgy látszik te nem igazán értetted meg a film lényegét, mert ha belerakták volna az esküvõt, totál giccs lett volna, a fõ cél pedig az volt, hogy te magad képzeld el a folytatást!
Szóval a film készítés mûvészet, nem pedig másolás!
Kár hogy ezt nem mindenki érti meg...
agnescastas 2006 márc. 27. - 13:39:32
(59/509)
Sztem nincs értelme a Colin Firth-öset összehasonlítani ezzel! Egyrészt az 6 órás ez meg 2 órás. Amúgy meg sztem nem baj h nem regényhû ez a feldolgozás! Keira meg sokkal jobb volt mint Jennifer Ehle, ja és Matthew Macfadyen is jobban tetszik, igaz Colin sem volt rossz. Amúgy meg az amerikai verzióban ami állítólag csöpögõsebb mint az angol (nálunk is azt vetítik) szóval abban van csók mint ahogy azt akmot elõbb bizonyította a képpel. A fényképezés is sokkal jobb, és sztem nagyon jól kitalálták h nem szobákban meg zárt helyeken játszódnak a jelenetek, pl. az oszlopos vmi, esõben sokkal jobb mint a 6 részesnél a szoba. Mindegy. Valakinek ez a véleménye vagy vmi hasonló, vkinek meg az amit te írtál!!!
Amúgy meg az h úgy ültél be moziba h vajon jobb lesz e vagy rosszab mint a 6 részes, vagy h a könyvhöz hû lesz vagy sem, szóval már eleve balítéleteid lehettek... Pl: sokan mondták olvastam más fórumokon, h két órában úgysem tudják olyan jól megcsinálni.. stb. Majd még gondolkozom.. Még nem teljesen ülepedett le nekem a film....
Elvis 2006 márc. 26. - 19:29:41
(58/509)
Borzalmasan gyenge film.
Láttam a korábbi BBC feldolgozást, olvastam a könyvet két nyelven, ez a film egyetlen jelenetet sem tud felmutatni, ahol versenyezni tudna a Colin Firth - fémjelezte hat részes sorozattal. Egyetlen jelenetet sem.
A színészek is gyengébbek. A sorozatban az apa szerepét játszó színész majd egy klasszissal jobb Sutherlandnél, és Lady Catherine de Bourgh-ként Judi Dench is eltörpül a BBC-sorozat ismeretlen de nagyszerû színésznõje mellett ! A sorozatban Mr Collins (Mikó István magyar hangjával, vagy épp az eredetivel ) egy gusztustalan, visszataszító figura - pont olyan, amilyennek lennie kell; míg itt, ebben a filmben egy szimpla, nyápic figura, aki minimális figyelmet sem érdemel.
A film legnagyobb hibája mégis az, h semmi nincs benne abból, ami egy igényes szerelmes filmet azzá teszi, ami: a két fõhõs ahelyett, h bejárna egy hosszú, kalandokkal, félreértésekkel, akadályokkal tarkított utat, egyszerûen egymás karjaiba omlik a végén. Hol az Elizabeth - Wickham szál? AKi olvasta a könyvet ill látta a sorozatot, az tudja, h pont ez a kapcsolat akadályozza meg sokáig Elizabeth Darcy egymásra találását, mégis ez kap a legkisebb hangúlyt ebben a filmben. Wickham - akinek végig az (lenne) a szerepe, h összekuszálja a dolgokat - háromszor tûnik föl talán. Megbocsáthatalan.
És még csók sincs. És még esküvõ sincs.
Ezt a filmet felesleges volt elkészíteni. (Bár egy pár hónap múlva senki sem fog emlékezni rá.)
At egyetlen vígasz, h a BBC sorozat a maga tökéletességével, aprólékos kidolgozásával, remek szereplõ- és helyszínválasztásával megmarad nekünk.
akmot 2006 márc. 22. - 18:32:38
(57/509)
tudom, hogy ez nem idevág, de nekem ez a rész hiányzott a legjobban a filmbõl!!!
agnescastas 2006 márc. 19. - 10:45:16
(56/509)
azt a filmet nem láttam, akció?
666 2006 márc. 19. - 01:02:50
(55/509)
A Gödör Keira legjobb filmje...:)
666 2006 márc. 19. - 01:02:36
(54/509)
A Gödör Keira legjobb filmje...:)
akmot 2006 márc. 18. - 18:18:42
(53/509)
szerintem nagyon jó film, de a végérõl tényleg hiányzott a csók, a homlokuk helyett másnak kellett volna összeérni a napfényben :))
Ami nekem nem tetszett,az Darcy magyarhangja, úgyhogy ha én legközelebb megnézem az angolul lesz!
agnescastas 2006 márc. 18. - 17:47:23
(52/509)
hi
láttam a filmet, csak azt tom mondani h naon jó!!!! csütörtökön megyek mégegyszer megnézni!! a csókjelenet hiányától meg néhány apró dologtól eltekintve sztem jó naon jó!!!
lilcso 2006 márc. 16. - 00:07:12
(51/509)
köszi :) már alig várom!!!!
zanza 2006 márc. 15. - 14:54:39
(50/509)
Valószínüleg az Intercom lesz az a szerencsés, aki átveszi a terjesztést: kb. két jónap.