_Dana_ 2006 febr. 17. - 10:18:59
(29/509)
Én is Valentin-napon láttam a filmet, és nagyon tetszett! Sajnos, nem láttam sem a '95-ös, Colin Firth-féle filmet, sem a sorozatot, és a könyvet sem olvastam, de ezek után mindenképp bepótolom! Sokban különböznek? Amúgy, nekem a Jane-Mr. Binkley páros jobban tetszett, ebben a mostani filmben, kár, hogy rájuk kevesebb figyelem volt fordítva. De teljesen egyetértek Frial-lal, Sutherland fantasztikusat alakított, megint.
Császár Attila 2006 febr. 17. - 07:36:38
(28/509)
Sziasztok!

Valentin napon láttuk a filmet a kedvesemmel és nagyon tetszett mindkettõnknek!
Frial 2006 febr. 15. - 20:24:10 Előzmény manócska
(27/509)
Sziasztok!

Van igazság abban, amit manócska mond. Nekem is nagyon tetszett a film. Úgy vettem észre, hogy többé-kevésbé ugyanazokat a dialógusokat alkalmaztá, amit a sorozatban. Azért be kell látnunk Colin Firth-t nem nagyon lehet felülmúlni. Szerintem a dialógusok hiányosságát pótolta az operatõri munka. Szerintem zseniális volt. A három nagy öreg / Sutherland, Brenda Blethyn, Judy Dench / egyszerûen zseniális volt. Szerintem ez az õ jutalomjátékuk volt. Én azért reménykedem, hogy ha kijön a film DVD-n akkor lesz bõvített változat is:-). Azt nagyon eltalálták, hogy Mrs. Benettnek ugyanaz volt a magyar hangja, mint a sorozatban. Ezt is nagyon eltalálták.
x-tro 2006 febr. 15. - 13:28:25
(26/509)
egyetértek, én is hasonlóképpen...:)

a csajojknak szerintem azért tetszik jobban a tévésorozat, mert az olyan fecsegõsebb, csajosabb, míg a mozi természeténél és idõbeni korlátainál fogva is tömörebbnek, felületesebbnek kell lennie. az egyik ilyen, a másik olyan, a könyv pedig a harmadikféle...

ja és a csajok a tévét jobban szeretik, mert akkorra a gyerekek már lefeküdtek, a férj is horkol, és végre övék az egész kanapé, a távirányító és a világ is egyben...:)))))
thomas1 2006 febr. 15. - 10:32:10
(25/509)
Pasi léttemre nagyon tetszett a film. Nem volt semmi elõítéletem (könyv, sorozat, bbc-s film), így tényleg egy magával ragadó két órát tölthettem el a filmen. Gyönyörû fényképezés, nagyszerû alakítás jellemzi. Az elõttem ülõ sorban egy srác a végén megszólalt: Legszívesebben felálltam volna a végén és tapsoltam volna. Na én pont így éreztem :)
manócska 2006 febr. 14. - 11:02:24
(24/509)
Mi úgy másfél hete láttuk...háááát....ha az ember megpróbál elvonatkoztatni a cuki fürtös régi Mr Darcytól és nem a huncut Lizzy-t várja, akkor egész jó. Elég jól átélhetõ, meg is ríkatott kicsit a film (pedig a BBC-st sosem könnyeztem meg), de olyan befejezetlen. Tényleg fura volt, hogy nem volt esküvõ, és az egész film olyan szomorkás volt, talán a filmzene miatt.
d.zsofka: az mondjuk tényleg fura volt, hogy tök modern szövegeket vágtak le néha (mint pl mikor Bingley kijelentette, hogy micsoda kolosszális hatökör meg ilyesmi volt.) vagy, hogy Lizzy kérte fel Darcy-t meg egyébként is õ kezdeményezett sokszor. Ami viszont a legfurcsább volt, hogy sokszor ez a kétórás film tûnt lelassultabbnak, mint a kényelmes BBC változat, az valahogy sokkal pergõbb és vidámabb volt. Azon sokszor nevettem, ezen meg néha elszomorodtam.
Kár, hogy Darcyból ilyen kis rémült, állandóan megbántott figura lett, itt egyébként már elsõre "szerencsétlen"-nek titulálták a bálon, mikor megjenet, míg BBC-éknél az elsõ kommentár az volt, hogy milyen csinos, jóképú :-) Höhö.
Ami mondjuk aranyos volt, hogy Georgiana itt tényleg egy bájos és kissé bolondos kamasz kislány volt. Egyéb jó megoldás volt a lady éjjeli látogatása, vagy a hajnali találka fejösszedugással...kár, hogy több nem történt :-) ...pedig az elõzetesben volt egy kép, hogy a két fõhõs hold/gyertyafénynél ül egymással szemben, hátuk mögött Pemberley...ez vajon hova lett? :-)
x-tro 2006 febr. 14. - 10:36:03
(23/509)
Hehe az vicces.... de az eredetihez hû fordítás meg talán mai füllel lenne avíttas.... vagy a franc tudja, nem egyszerû dolog.

Lehet, hogy egy szöveghû fordítás nézõket riasztana el, hiszen sokan nem egy klasszikus regény adaptációját nézik, hanem egy élõ sztorit, szerethetõ és gyûlölhetõ alakokkal, hogy ez történetesen kosztümös, XIX.századi környezetben van, az mellékes. A producerek szempontjai mindenek felett valók!
d.zsofka 2006 febr. 13. - 20:42:02
(22/509)
Egyetlen dolog ami zavart a filmben, hogy néha olyan kifejezéseket használtak amit nem hiszem, hogy akkor ismertek még (pl.:"beoltott ellenem").
Gyönyörû képek vannak!!!!!!
x-tro 2006 febr. 10. - 15:21:47
(21/509)
szerintem nem xviii, hanem xix. amugy nem elképzelhetõ, éppen ez a vad benne...:)
manka 2006 febr. 10. - 09:46:03
(20/509)
Tegnap megnéztem a film legújabb feldolgozását. Számomra illúzióromboló volt. Aki a könyvet nem olvasta és a 95-ös filmet nem látta, azok az emberek talán "elõnyösebb helyzetben vannak".
Ha nem ismerném a könyvet néha azt sem tudtam volna, hogy mi-miért történik. Szerintetek a XVIII. században lehetséges, hogy egy hölgy kérjen fel egy Urat táncolni? stb.stb.
anika 2006 febr. 09. - 18:30:11
(19/509)
Teljesen egyetértek veled, és félek, hogy az oly jól sikerült '95-ös feldolgozás után kínlódás lesz végignézni..Szerintem maradhattak volna a régi szereplõk,az lett volna csak az igazi móka.. :))
eszti-- 2006 febr. 08. - 13:21:06
(18/509)
En olvastam a konyvet is, es lattam a bbc-es sorozatot is, eddig csak a filmet nem sikerult megneznem. Nem merem megnezni, mert felek hogy csalodas lesz. Eleg nagyok az elvarasaim , foleg miutan kiolvastam a konyvet. Biztos eleg jo a film?
p&p 2006 febr. 07. - 14:00:42
(17/509)
Múlt héten voltunk egy vidéki moziban a Büszkeség és balítélet elsõ elõadásán, az egyik legnagyobb termben ültünk. Négyen. Élveztük a csendet és a filmet, bár egy kicsit sokat mutatták a teheneket és a disznókat és ami úgy" velük jár" , azért jó volt.
p&p 2006 febr. 07. - 14:00:42
(16/509)
Múlt héten voltunk egy vidéki moziban a Büszkeség és balítélet elsõ elõadásán, az egyik legnagyobb termben ültünk. Négyen. Élveztük a csendet és a filmet, bár egy kicsit sokat mutatták a teheneket és a disznókat és ami úgy" velük jár" , azért jó volt.
lilcso 2006 febr. 06. - 19:56:38
(15/509)
hi

én nem láttam a 95ös bbc-set, a könyvet még csak most vadászom, mert anniyra tetszett
sztem nagyon jó volt keira knightley és rosamund pike édesen vihognak :)))
mondjuk az igaz, h matthew nem alakított nagyon emlékezeteset (ellentétben judi denchhel :) de sztem nagyon nem volt zavaró, mert eléggé megvágták a magyar verziót...
s@jt üzenem neked, h az angol eredetiben van csók... csak nálunk megvágták nagyon...
és még vmi: ha rám hallgatnak azok, akik szinkronnal látták, akkor levadásszák vhonnan felirattal is angolul, mert nagyon jó!!!
7/10
graniti 2006 febr. 04. - 22:51:11 7/10
(14/509)
Nem láttam a sorozatot, nem olvastam a könyvet. A lesújtó kritikákkal szemben szerintem a film élvezhetõ, még ha nem is ez lesz az év filmje nekem. Van benne egy-két jó poén is :).
Juti 2006 febr. 03. - 18:22:55
(13/509)
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hol lehet letölteni?
Az eredetit én is láttam, nagyon szuper film.
Meg is van DVD- n, most szeretném ezt is.
Elõre is köszi, ha valaki tudja.
lalala 2006 febr. 03. - 10:20:33
(12/509)
Becsben lattam, novemberben.
Egyebkent nem tulsagosan korhu. A ruhak, Bennetek haza (jo, jo, videki nemesi csalad, de ennyire?:), a mulatsagok, meg, h. Jane ujasagot olvas...
Most latom, h. szinkronizalva van, talan igy jobb?
Thistle 2006 febr. 03. - 09:26:16
(11/509)
Tetszett! Sõt! Olvastam a könyvet, láttam a BBC-s változatot, és ennek ellenére tetszett. Sõt a páromnak is, aki "csajfilmnek" titulálta, és alig akart eljönni. Lizzy nem volt olyan okos, és Darcynak nem volt olyan tartása, de hozták a szerepet.
Bingley király volt, olyan angol srác, mint ma bármelyik, csak belekényszerítve ebbe a túludvariaskodott világba. Jane kicsit túl mainak tûnt, nem tudom miért
MrBenettben több volt az érzelem, ami jó volt, és
Brenda Blethyn mint MrsBenett oltári jó volt!!! Övé az aranyérem.
Collins is a szokásos bénázást adta elõ, sokkal több helyzetkomikummal...

A DeBurgh kastély lélegzetelállító, és a többi helyíszín is gyönyörû.
cstimcsi 2006 jan. 31. - 15:43:05
(10/509)
Én tegnap este láttam... Végülis tetszett. Igaza van hallatlannak, tényleg el kell vonatkoztatni a korábbitól. Amúgy meg nagyon tetszett benne, h pörgõsebb, a 6 részes BBCs film szerintem néha egy kicsit unalmas. A színészek is jók voltak. De az a legjobb, ha mindenki megnézi és maga alkot véleményt. :)