p&p 2006 febr. 07. - 14:00:42
(17/497)
Múlt héten voltunk egy vidéki moziban a Büszkeség és balítélet elsõ elõadásán, az egyik legnagyobb termben ültünk. Négyen. Élveztük a csendet és a filmet, bár egy kicsit sokat mutatták a teheneket és a disznókat és ami úgy" velük jár" , azért jó volt.
p&p 2006 febr. 07. - 14:00:42
(16/497)
Múlt héten voltunk egy vidéki moziban a Büszkeség és balítélet elsõ elõadásán, az egyik legnagyobb termben ültünk. Négyen. Élveztük a csendet és a filmet, bár egy kicsit sokat mutatták a teheneket és a disznókat és ami úgy" velük jár" , azért jó volt.
lilcso 2006 febr. 06. - 19:56:38
(15/497)
hi

én nem láttam a 95ös bbc-set, a könyvet még csak most vadászom, mert anniyra tetszett
sztem nagyon jó volt keira knightley és rosamund pike édesen vihognak :)))
mondjuk az igaz, h matthew nem alakított nagyon emlékezeteset (ellentétben judi denchhel :) de sztem nagyon nem volt zavaró, mert eléggé megvágták a magyar verziót...
s@jt üzenem neked, h az angol eredetiben van csók... csak nálunk megvágták nagyon...
és még vmi: ha rám hallgatnak azok, akik szinkronnal látták, akkor levadásszák vhonnan felirattal is angolul, mert nagyon jó!!!
7/10
graniti 2006 febr. 04. - 22:51:11 7/10
(14/497)
Nem láttam a sorozatot, nem olvastam a könyvet. A lesújtó kritikákkal szemben szerintem a film élvezhetõ, még ha nem is ez lesz az év filmje nekem. Van benne egy-két jó poén is :).
Juti 2006 febr. 03. - 18:22:55
(13/497)
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hol lehet letölteni?
Az eredetit én is láttam, nagyon szuper film.
Meg is van DVD- n, most szeretném ezt is.
Elõre is köszi, ha valaki tudja.
lalala 2006 febr. 03. - 10:20:33
(12/497)
Becsben lattam, novemberben.
Egyebkent nem tulsagosan korhu. A ruhak, Bennetek haza (jo, jo, videki nemesi csalad, de ennyire?:), a mulatsagok, meg, h. Jane ujasagot olvas...
Most latom, h. szinkronizalva van, talan igy jobb?
Thistle 2006 febr. 03. - 09:26:16
(11/497)
Tetszett! Sõt! Olvastam a könyvet, láttam a BBC-s változatot, és ennek ellenére tetszett. Sõt a páromnak is, aki "csajfilmnek" titulálta, és alig akart eljönni. Lizzy nem volt olyan okos, és Darcynak nem volt olyan tartása, de hozták a szerepet.
Bingley király volt, olyan angol srác, mint ma bármelyik, csak belekényszerítve ebbe a túludvariaskodott világba. Jane kicsit túl mainak tûnt, nem tudom miért
MrBenettben több volt az érzelem, ami jó volt, és
Brenda Blethyn mint MrsBenett oltári jó volt!!! Övé az aranyérem.
Collins is a szokásos bénázást adta elõ, sokkal több helyzetkomikummal...

A DeBurgh kastély lélegzetelállító, és a többi helyíszín is gyönyörû.
cstimcsi 2006 jan. 31. - 15:43:05
(10/497)
Én tegnap este láttam... Végülis tetszett. Igaza van hallatlannak, tényleg el kell vonatkoztatni a korábbitól. Amúgy meg nagyon tetszett benne, h pörgõsebb, a 6 részes BBCs film szerintem néha egy kicsit unalmas. A színészek is jók voltak. De az a legjobb, ha mindenki megnézi és maga alkot véleményt. :)
Magus 2006 jan. 29. - 23:39:06
(9/497)
Sziasztok!

Én is láttam már pár napja és nagyon kedves szép történet.
Egy olyan környeztbe repít minket amely már rég idegen társadolmunktól: a tisztelet és szeretet birodalmába.

A zene egyszerûen fantasztikus(nem véletlen a Golden Globe jelölés)

Szóval ajánlom minden jó érzésû embernek.

Üdv. Mágus
hallatlan 2006 jan. 28. - 15:39:04
(8/497)
Szerintem ahhoz képest, hogy 127 perces, jónak mondható (kis jóindulattal). Na de tényleg...
Legnagyobb fogyatékossága abban van, hogy ilyen rövid lett mozifilm révén. Persze, hogy nem lehet benne minden, hiszen a BBC-s változat majd' 6 órás. Annál jobbat úgysem fognak csinálni. Abban tényleg benne volt minden...
Egyéként Donald Sutherland pocsék volt benne, viszont Keira Knightley nekem tetszett benne. Õ vitte a filmet. Valójában a többi szereplõ nem volt túl jó választás. Matthew MacFadyennek viszont volt olyan pillantása, amitõl olvadtam. :)
Ha el tudtok vonatkoztatni a BBC-s változattól, akkor lehet, hogy tetszeni fog.
manócska 2006 jan. 28. - 12:33:22
(7/497)
Este megyünk megnézni...
Keira Knightley-t nem túlságosan szeretem, és "sajna" mi nagy CF fan-ok vagyunk. :-)úgyhogy kíváncsian várom, hogy milyen lesz. :-)
Ssspirit 2006 jan. 27. - 23:03:03
(6/497)
Most jottem haza a mozibol.Premier elõtti vetites volt.
Szerintem egyáltalán nem nyálas,sõt csodálkoztam is!
Ajánlom mindenkinek!
x-tro 2006 jan. 27. - 10:16:17
(5/497)
A filmet angol gyártásúnak, tehát nem hollywoodinak jelölik. Ettõl azonban még lehet akármilyen is...

Nyál.... egy akciófilmrajongónak példának okáért minden J.Austen-mû, -feldolgozás nyál, úgyhogy csak vigyázni.
Forlanita 2006 jan. 26. - 21:17:52
(4/497)
Jajj ne már! Tényleg ennyire rossz? Mindegy akkor is meg fogom nézni, már csak azért is.
Amúgy te hol, mikor láttad?
lalala 2006 jan. 24. - 12:23:48
(3/497)
Ne nézzétek meg, borzalmas. Én már láttam...

Angol klasszikusból csináltak egy hollywoodi nyálfilmet, abból is a legrosszabbat, legnevetségesebbet. Össze sem hasonlítható a BBC-s minisorozatos verzióval vagy az eredeti könyvvel. Elveszett mind a Jane Austen-i finom irónia, mind a Simon Langton-i elegancia, amelyeket semmilyen díj vagy jelölés nem pótol...
dorisz 2006 jan. 23. - 18:18:13
(2/497)
Nagy elvarasokkal varom, hogy vegre bemutassak ezt a filmet. A konyv mar magaban egy olyan tortenet, amelybol nagyszeru filmadaptaciot lehet kesziteni (lasd az 1995-ben keszult BBC minisorozatot)

Keira Knightley A Fiok cimu filmmel azt is bebizonyitotta a nagyerdemunek, hogy nem egy aranyos mosolygos huszoneves "csaj", hanem, hogy komolyan tudja venni a ravaro szineszi feladatokat.
A Golden Globe-dijra torteno jelolese ezt tenylegesen is bebizonyitja.

Hat kivancsi vagyok...
Forlanita 2006 jan. 20. - 13:13:14
(1/497)
Sztem nagyon jó fim lesz, már csak az alapstoryból kiindulva. Meg az elõzetes is nagyon bíztató volt számomra, szóval már alig várom a februárt!