Tilla 2011 dec. 29. - 15:33:40
(377/497)
Hiába! Ilyen igénytelen már több mint 200 éve az irodalmat kedvelõ emberiség, mert különben már eltünt volna ez a mû is a süllyesztõben, mint a múlt nyári vagy pár évvel ezelõtti szupersztárok, akik a vízcsapból is folytak pár hónapig ill. néhány évig. :-))
Tilla 2011 dec. 28. - 20:22:11 Előzmény COCCOLINOMACIKA
(376/497)
De látod, mégis sokaknak ez tetszik jobban. :-))
Engem is fõleg az idegesített, hogy semmi köze a Jane Austen által leírt korhoz. Sem viselkedésben, sem a ruhákban nem ismertem rá a XVIII-XIX. századfordulójára. Ahogy meg lett állapítva, ez a film átkonvertált változat a mai fiatalok azon részének, akik nincsenek otthon J.A világában.
2/10
COCCOLINOMACIKA 2011 dec. 23. - 21:32:46 2/10 Előzmény Tilla
(375/497)
Nagyon igazad van, én is így érzem és gondolom.A BBC verzió nálam az etalon, azt fölülmúlni lehetetlen vállalkozás lenne.Bár e film célja talán nem is az volt, mégis a nézõ talán akaratlanul is összehasonlítja a két filmet.Nálam összehasonlíthatatlanok, e film csak szánalmas utóérzete a BBC sorozatnak, az összecsapott cselekményív, a semmitmondó karakterek, a színvonaltalan díszletek és kosztümök, frizurák...az egész egy igénytelen felejtenivaló kétórás förmedvény....
b.veronik 2011 dec. 08. - 20:04:19
(374/497)
Igen, ez Hollywood. Jó lett volna, ha az elején megjegyzik pl. Jane Austen regénye alapján, vagy ötletébõl...stb. Úgy nem is lenne rossz film. De ennek a szedett-vedett jelmezekbe bújtatott színészekkel, XX-XXI. századi életérzést idézõ filmnek az alaptörténeten kívül sok köze nincs Jane Austen-hoz.
Tilla 2011 dec. 08. - 11:33:28
(373/497)
Hát igen, nem éppen szalonképes úriemberré lett a film végére. Igaz Lizzy sem ad magára túlságosan... Ilyen szakadtan a hölgyek és urak még a szerelmük elõtt sem jelenhettek meg, hacsak olyan véletlenül nem, mint a BBC sorozatban Darcy a fürdés után. Bár ott is jobban öltözött volt, mint itt. :-))
Sabyna 2011 dec. 08. - 05:59:47
(372/497)
Igaz, hogy nekem ez az elsõ Büszkeség és balítélet, amit láttam (eddig), de nekem nagyon tetszett! Sõt... már többször is megnéztem, és egyre jobban tetszik! Bár akárhányszor nézem, nekem egy kicsit lezáratlannak tûnik a vége. Ezért is...
Verszak: Nagyon-nagyon köszi, hogy betetted ezt a jelenetet! Nem is tudtam, hogy létezik!:)
De azért ez még mindig nem olyan kerek lezárás szerintem, mint a többi Jane Austen regény filmváltozatában.
Tilla 2011 dec. 06. - 19:44:56
(371/497)
Minél többször nézek bele ebbe a filmbe, annál kevésbé tetszik. Ez egy teljesen XXI. századira átkonvertált mû.
10/10
verszak 2011 nov. 23. - 09:43:12 10/10
(370/497)
Nekem mindig is a BBC-s változat tetszett jobban, de a minap meginogtam ebben. Ugyanis az amerikai változatban még a végén van egy Darcy-Lizzy jelenet, amit nem értem miért nem tettek bele az angolba. Ezt viszont sehogy se tudom elképzelni Colin Firth-szel és Jennifer Ehle-vel.

http://www.youtube.com/watch?v=FkaQ1bHVzQQ&list=LL2C0uDGXuuibSZMFhy74GQA&index=1&feature=plpp_video
DunMarron Éclatante 2011 okt. 22. - 18:25:47
(369/497)
Nekem a '95-ös filmsorozat Jennifer Ehle-vel és Colin Firth-szel százszor jobban tetszett.
offtopic
kata3 2011 okt. 11. - 14:21:20 Előzmény Ghanima
(368/497)
Én is! Nekem is, nekem is, nekem is!!! :-DDD
offtopic
kata3 2011 okt. 11. - 14:16:43 Előzmény vagyokakivagyok92
(367/497)
Fogpasztareklám? Két bõrt egy filmrõl? :-DDD
Sajnos ott tartunk, hogy nem lehetséges egy filmet sem csukott szájjal végigjátszani...ez fizikai képtelenség. :-DDD
offtopic
kata3 2011 okt. 11. - 14:12:51
(366/497)
Ártani még sose ártott ez igaz. :-)
Pedig ez a nõ gyönyörû, a maga egyszerûségével ejti rabul a szíveket, elsõ sorban Darcy-ét. Érdekes, hogy nekem meg a férfi fõszereplõ nem nyerte el a tetszésemet. A magam részérõl én maradok Colin Firth-nél, akinek a szeme és a mosolya megdobogtatja a hölgynézõk szívét. :-D
vagyokakivagyok92 2011 okt. 10. - 17:18:38
(365/497)
Én nem az állától tartanék a helyedben, hanem a fogaitól. :D rararrarrrrXD A kis vicsori! Amilyen fogpaszta -reklám vigyorgást levágott a filmben! Na de ettõl eltekintve nem vészes....
vagyokakivagyok92 2011 okt. 02. - 14:35:14
(364/497)
Na, hát a könyv az nagyon tetszett, csak egy csöppet hiányoltam belõle, a Lizzy és Darcy közötti szerelmet (persze tudom, hohy ez csak a végén alakul ki, de nem baj)
Viszont a film! Mivel én elsõnek a 2005-öset láttam, ezért még az jobban a szívem csücske, de a '95-ös is igazán jó. Én ebben a filmben kedveltem meg igazán Matthew Macfadyen-t, és õ a kedvenc színészem (talán ezért kicsit elfogult vagyok, ha azt mondom, õ a legmegfelelõbb erre a szerepre, pedig Colin Firth-öt is bírom!)
Már vagy háromszor láttam és egyedül a rövidsége bántott, elvégre itt egy igen vastag könyvrõl van szó :)
Egyébként annyira jól meg volt csinálva a díszlet,gyönyörû és hangulatos. De ami még nem tetszett, az, hogy Mr Bingley-t szinte bohócnak mutatták be, ellenben Jane olyan volt ahogy elképzeltem :)
Összegezve egy jó film, amennyire az idõbõl telt . Bár nincs pár helyen egyezés, de egy film sem egyezik a könyvel teljes egészében...
(bár csak a Villette-t is így fimesítenék meg :D)
Cameron66 2011 jún. 23. - 18:46:36
(363/497)
Mostmár olvastam kétszer a könyvet, anyum jóvoltából 3-szor néztem végig a BBC verziót és 6-szor láttam ezt. Ezt láttam elõször és elsõ látásra szerelem volt. Persze nem lehet mindent bele rakni, és olyan jól kidolgozni, mint a 1995-ösben, de a másikban meg vizespolós jelenet van (ami amúgy óriási), pedig a könyvben az istálló felõl jön Darcy (tudom, hogy itt is másképp van megoldva, de még így is közelebb van a könyvhöz).
Ha valakinek zene kell a youtube-on írja be a keresõbe, hogy "pride and prejudice soundtrack" és az összes zene ott van, amik amúgy gyönyörûek.
1/10
P.Márti 2011 jún. 18. - 18:27:22 1/10
(362/497)
Számomra nézhetetlen ez a film és hatalmas csalódás. Nincs egyetlen momentuma sem, amiben kicsit is felülmúlná a 1995-ös sorozatot.
Prüntyütyû 2011 jún. 15. - 22:58:38
(361/497)
A BBC-s verzió felülmúlhatatlan. Ott a szereposztás is kiváló, itt viszont ergya.
Citromfû 2011 jún. 14. - 20:09:44
(360/497)
Ebbe a filmbe túl sokat akartak belenyomni...A fõ vezérszálakat tessék-lássék módjára építették be a filmbe, és egyes részek nem voltak egyértelmûek. Persze a könyv ismeretében írom ezt. Nem mindig lehet visszaadni a lényeget, de a történet alapja azért ott van. Mégis, a belsõ, lelki folyamatok ilyen kevés mûsoridõben nem is tudtak volna jobban kibontakozni. Mindazonáltal, ha nem nagyok az elvárásaink, akkor könnyed, kedves kis romantikus film, az alakítások a helyén vannak...csak valami akkor is kellett volna még bele!
Ford Mustang 2011 jún. 14. - 01:08:33
(359/497)
Akkor ez úton ajánlanám a Harry Potter 3. részét, vasárnap lesz a retekklubon, és még a Sok hûhó semmiért c. nagyszerû alkotást, egy hét múlva a Viasaton. Momentán csak azért ezt a kettõt, mert a közeljövõben ezek lesznek a tv-ben. De persze, ha jobb filmet akarsz látni tõle, mint a Harry Potter, akkor csak rajta, sok zseniális filmje van még! ;)
Ghanima 2011 jún. 13. - 23:11:37
(358/497)
Ami azt illeti, nem egészen értem, miért kellett ezt újrafilmni... Ahogy elnézem, kizárólag Donald Sutherland érdekel belõle, a szinkron viszont - úgy látom és hallom, gyatra.

Emma Thompsont akarooooom!!!!! Na, jó... Firth-et is... ;-))