10/10
Kaktuszka2 2015 jan. 18. - 13:10:06 10/10
(17/37)
-csengõzoli-- 2015 jan. 11. - 01:03:26 Előzmény danielcarsontate
(16/37)
Mi az, hogy "NEM kezeli érett és árnyalt módon a melegek témáját. " ???
Pl hogy kéne bemutatnia a melegeket?
Spoiler
Meglepõ dolgot fogok írni, általában érdekes dolgokat szoktak megfilmesíteni, ez pedig valóban attól érdekes, hogy két teljesen más vilaglatasú közösséget mutat be, akikben több a közös, mint gondolnák .
-csengõzoli-- 2015 jan. 11. - 00:38:15
(15/37)
Nagyon jó kis film, de csak olyanoknak ajánlom, akik nem voltak túl sokat vidéken !
6/10
bmv 2015 jan. 09. - 00:41:49 6/10
(14/37)
Az értékelésem 8 csillagos,csak megtréfált a gép.:)
6/10
bmv 2015 jan. 09. - 00:35:14 6/10
(13/37)
A cím szellemes,a 80-as évek zenéje szuper,nagyon jól fûszerezi a korképet. A cselekmény itt-ott kicsit rózsaszínûre sikeredett,ezért meglepetésként ért,hogy a film valós eseményeken alapul.Sõt az események utórezgéseirõl is hírt kapunk.
Mindenkinek ajánlom a filmet, aki a buzizáson kívül másra is hajlandó.Leginkább elgondolkodni azok méltatlan helyzetérõl,akik valamiben eltérnek ugyan a többség által megállapított normáktól,mégis hasznos tagjai a társadalomnak.
offtopic
sofi 72 2015 jan. 08. - 07:11:34
(12/37)
Nézd, mint ahogy említettem is, a filmet még nem láttam, és igazából szinte semmit nem tudok róla. A hsz-kat olvasgattam, hogy hátha többet is megtudok arról, érdemes-e megnézni, vagy sem. Így azt sem tudtam - az ismertetõben nem láttam feltüntetve - hogy ez egy valós sztori feldolgozása, pláne, hogy abban a valós sztoriban a homik is szerepelnek. Én csak a ti párbeszédetekbõl indultam ki. És abból a pár mondatból nekem elõször ez jött le a filmmel kapcsolatban.
Amúgy nem zavarna, ha neked, vagy bárki másnak attól színesebb egy film, ha melegek is szerepelnek benne, bár nekem nem ez nem szempont.:)
De akkor biztos félreértettem. :P
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 08. - 03:28:56 Előzmény sofi 72
(11/37)
"A te reagálásod Daniel véleményére egyértelmû és világos."

Úgy látszik számodra nem volt az. És ne próbálj már olyat belemagyarázni ami nincs! :)

A sztori adva volt a filmhez mivel megtörtént eset az alapja. Tehát ha tanárokkal helyettesítik a melegeket, akkor az egy értelmetlen de legalábbis unalmas történet lett volna. Ennyi.

Mellesleg ha már melegeket ábrázolnak "állandóan", akkor legyenek már gyönyörû nõi párok is mert én szívesebben nézném õket. ;)
(bár most kezdtem el a "Fekete vitorlák"-at és ott kellemesen csalódtam)
offtopic
sofi 72 2015 jan. 07. - 22:27:41
(10/37)
Természetesen elolvastam, hisz ez a film nálam tervben volt. Sõt! Nem csak azt olvastam el, hanem mindegyiket. - el is ment a kedvem tõle, ha igazak a hsz-ok.

A te reagálásod Daniel véleményére egyértelmû és világos. Nem értem miért visszakozol? Szégyenled, hogy elõnyben részesíted azokat a filmeket, amikben valamilyen szinten a homoszexualitás a téma? Miért? Ha szerinted egy angol film attól lehet érdekesebb, hogy homokos csoport is szerepel benne, - szemben mondjuk az általad említett tanárokkal - akkor ezt vállald fel. Ne ködösíts utólag és ne utalgass más hsz-kra, mert én a tiédre reagáltam. Ott van. Szerintem semmiképp sem lehet egyéb módon értelmezni, csak akkor, ha vicceltél.
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 07. - 21:40:11
(9/37)
Talán ha elolvastad volna azt amire válaszként írtam! ;)
offtopic
sofi 72 2015 jan. 07. - 15:38:36
(8/37)
""kizárólag a meleg téma adott hozzá +50%-ot az értékeléshez"

És? Nem véletlenül nem a tanárok lett a téma mert akkor csinálnak egy unalmas filmet. :)" <<<-- Ezt írtad te! Ebbõl a véleménybõl mi más jöhetett volna le? ;)
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 07. - 15:32:27
(7/37)
Neked ez jött le a hsz-ból? Érdekes egy logika. :)
offtopic
sofi 72 2015 jan. 06. - 20:50:37 Előzmény Sz Peter
(6/37)
Igazad van! Homoszexuális téma nélkül már nem is FILM a film.
1/10
danielcarsontate 2015 jan. 06. - 19:25:21 1/10 Előzmény Sz Peter
(5/37)
Úgy látom nem sikerült - vagy szándékosan nem akartad - a bejegyzésemet értelmezni... Pontosan ezt írtam, hogy ez egyébként egy unalmas és semmitmondó film (a 2 órából kb fél óra élvezhetõ), ami kizárólag a melegek miatt kapott ilyen magas értékeléseket mindenhol, ami irreális. Ez nagyjából olyan, mint ha egy terméket - ami amúgy közepes vagy egyenesen gagyi - mondjuk meztelen nõkkel szeretnél eladni. Nem a tartalom és az igényesség miatt fogják zabálni, hanem azért mert egy olyan köntösbe öltöztetted, ami divatos, amire a nép most vevõ. Ez valamilyen szinten átverés. Ezért tartom egy olcsó bóvlinak ezt a filmet, mert önálló mûvészi értéket nem képvisel, és ha nem melegek lennének benne, akkor a kutyát sem érdekelné, és talán el sem jutott volna a nagyobb mozikba. Nézd meg a híreket: ha egy tinit bántalmaznak vagy megaláznak otthon vagy az iskolában, arról nem igazán lehet olvasni, esetleg csak a pár soros rövid hírekben. Ha viszont egy MELEG tinit érnek attrocitások, akkor minden címlapon ott a sztori. Na, ez a film pontosan ezt a fajta olcsó szenzációhajhászatot lovagolta meg.
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 05. - 12:06:49
(4/37)
"kizárólag a meleg téma adott hozzá +50%-ot az értékeléshez"

És? Nem véletlenül nem a tanárok lett a téma mert akkor csinálnak egy unalmas filmet. :)
1/10
danielcarsontate 2015 jan. 05. - 11:52:48 1/10
(3/37)
Lesújtóan szarnak találtam ezt a filmet és pontosan azért, mert NEM kezeli érett és árnyalt módon a melegek témáját. Egy laza (vagy annak szánt) és felületes kis feel-good movie aminek az elsõ harmada után totálisan elfogy a lendülete és a valódi tartalom helyett a nyál veszi át a fõszerepet. Néhány jó poéntól eltekintve egy teljesen lapos alkotás, amiben nemigen van emlékezetes momentum. Az az egészben a felháborító, hogy a filmet végignézve tisztán látszik, hogy kizárólag a meleg téma adott hozzá +50%-ot az értékeléshez. Ha példának okáért a Rotten Tomatoes 93%-ából levesszük ezt az 50-et, akkor megkapjuk azt az értékelést amit a film kapott volna, ha a bányászokat támogató csoport nem melegekbõl áll, hanem mondjuk... köztisztviselõkbõl vagy tanárokból és szimplán a városi-vidéki, illetve az értelmiségi-melós ellentétet figurázzák ki. Persze valahol megértem a kritikusokat is... a francnak hiányzik a macera meg a negatív publicity, hogy esetleg megbélyegezzék homofóbnak amiért nem lelkendezett a filmért. Sajnos átestünk a ló másik oldalára és bizonyos esetekben erõsen csorbult a véleményszabadság. Természetesen ugyanez igaz az olyan filmekre is, mint a "12 Years a Slave," ami szintén elsõsorban a témája miatt söpörte be az elismeréseket, mint film erõsen közepes és még mindig a jól ismert elcsépelt sztereotípiákra épül (szegény jó néger vs csúnya gonosz fehér gazda, fujj).

Egyébként csak hogy pozitív példákat is említsek olyan filmekrõl, amelyek a meleg/transz témával foglalkoznak: Behind the Candelabra, Dallas Buyers Club, Breakfast on Pluto, I Love You Philip Morris. Ha valaki ezeket megnézi, és utána ezt a rettenetes Pride-ot, akkor érteni fogja, hogy miért tartom ez utóbbit ócskának.
Ezüstliliom 2015 jan. 02. - 09:29:30
(2/37)
Gratu a fordítóknak! Nagyon jópofa címet találtak ki.:D Felkeltette a figyelmemet, és miután megtudtam, mit takar ez a cím, meg is fogom nézni.
10/10
bee eater 2014 nov. 08. - 16:21:34 10/10
(1/37)
A legjobb sztorikat az élet írja. Ez a valószínûtlennek tûnõ együttmûködés bányászok és melegek között valóban megtörtént. 1984 Anglia, az elhúzódó bányász sztrájkok és a nagyon hideg tél ideje. Egy csapat meleg srác Londonban hallja a hírekben, h Wales-ben hónapok óta éheznek és fáznak a sztrájkoló bányászok és családjaik. Elhatározzák, h megsegítésükre gyûjtést rendeznek. Azonban az elõítéletek miatt mindenhol falakba ütköznek és csak egy kis walesi falucskában fogadják el felajánlott segítségüket. Rengeteg helyzetkomikum alakul ki, amikor a londoni csapat megérkezik a walesi falu közösségi házába, h átadják az összegyûjtött pénzt. Mégis akadnak, akik túllépnek az elõítéleteiken és a segítõ szándékot látják meg. Mindez egy olyan korban, ahol még újdonság volt az AIDS, 21 év volt a nagykorúság határa, az iskolákban tilos volt a homoszexualitásról nyíltan beszélni és Margaret Thatcher azon munkálkodott, h szétverje a szakszervezeteket. Keserédes történet kiváló színészi alakításokkal és meglepõ befejezéssel.