Téma: Bûvölet

DUNAWÖLD 2023 okt. 30. - 22:10:30 Előzmény proconsul008
(35/35)
Hàt persze, hogy katolikus iskola, mi más...
... A jelek szerint, egyeseknek elég, ha nagy felfedezéseket tesznek kis dolgokról, melyeket beleszőttek a sztoriba.
6/10
Ildikó Nóra 2021 okt. 18. - 23:09:19 6/10
(34/35)
A filmet egyszer meg lehet nézni, jó a szereposztás, a szinkron.
k11zoltan 2019 szept. 22. - 21:54:32
(33/35)
Régen láttam, de nem emlékeztem sok mindenre.
Középszerű film.
proconsul008 2016 júl. 12. - 06:14:54
(32/35)
Úgy látszik, aki lepontozta a filmet, annak "nem jött át" a film igazi üzenete. A Craft nem csak egy tini boszorkányos film. A Craft Hollywood azon kevés alkotásának egyike, amely nagyon hitlesen, valósan mutatja be a vallás és a mágia lényegét. A film tele van metaforákkal, rejtett üzenetekkel. Nézzük csak: a boszorkány lányok nem kispályások, katolikus iskolába járnak, s tanulmányozzák a horoszkópot meg a kabbalát. Az iskola bikája "Chris", a két haverja a két megfeszített, - Chris az, aki felmegy a dobra, majd leesik a háztetõrõl, mint ahogy Krisztus is felment az Olajfák hegyére, majd levitték, majd ismét fel a Golgotára. Chrisszel kapcsolatban ne felejtsük a Rómeó és Júlia erkély-jelenetet. A rituálékon elhangzik az "Ami fent, az lent.", "Az above, so below.", a Miatyánkban: "Miképp a Mennyben, úgy a Földön is." - ez univerzumunk mûkõdésének tételmondata. A tengerparti rituálénál megjelenik a 4 elem: föld, tûz, víz, levegõ. Nancy a vízen jár, mint Krisztus. A Halak korszaknak vége, a víz kivetette a halakat, itt a Vízöntõ korszak. A filmben többször megjelennek a csakrák színei sorrendben: pl. amikor Sarah fut fel a dombra, vagy amikor Sarah tartja a kezében az iskolai jegyzeteit. A film elején, közepén (Nancyék új kéglijében, ill. a tengerparti rituálénál), végén pedig nagyon hangsúlyosan megjelenik a kígyó motívum, a "serpent", amely számos vallás igen fontos szimbóluma. Hangsúlyos a szexualitás. Tulajdonképp a film elmagyarázza, hogy mi is valójában a mágia, mire való, miért lényeges. 10/10
7/10
jozsi86 2013 szept. 09. - 12:43:30 7/10
(31/35)
Így, felnõtt fejjel, a modern hiper-szuper ijesztõ horrorok korában is szórakoztató, jó filmnek tartom. A szereposztás igen jól eltalált.
10/10
SyRy 2011 jún. 04. - 22:00:18 10/10
(30/35)
Sziasztok!

Egyik kedvenc filmem a Craft, nem is véletlenül. Tehetséges színészek játszanak benne, bárki bármit is mond. Neve C.-rõl meg annyit, hogy pont õt nem kéne emlegetni, mikor csak egy nyavalyás mellékszereplõ. Ellenben Fairuza megint nagyott alakított. :) Jól állnak neki a gonosz szerepek, szó se róla.
Ford Mustang 2011 máj. 14. - 12:15:26
(29/35)
Üdv Greg! Tegnap nem néztem a Szindbádot, de jól ismersz, mert láttam már;) De örülök, hogy megemlítetted nekem így külön rovatban, megtisztelsz vele.:)
Barátod, Ford
greghouse 2011 máj. 14. - 00:02:05
(28/35)
szeretem a holland-amerikai csajokat (Neve Campbell, keresztnevét kb. "néév"-nek ejti, vagy Anne Heche, a vezetéknevét kb. "héés"-nek ejti, de mindegy. Szexik és biszexek, "de nem azért szeretjük"...
greghouse 2011 máj. 13. - 23:43:53
(27/35)
Hey, Ford, engem annyira elragadott Huszárik és Sára és Latinovits filmje, hogy még vissza sem ültem a TV elé. Neve cambellt szívesen nézem bármikor, de a Szindbád az Szindbád. (Remélem, és ahogy ismerlek, már láttad párszor. Ha véletlenül nem, nagyon sürgõsen pótold be, mert ilyen szép filmet még nem láttál.)
Barátod, greg
Ford Mustang 2011 máj. 13. - 23:36:17
(26/35)
Nem ismerem ezt a filmet, de nem is nagyon izgat, ez a fekete mágia valahogy nem vonzza az érdeklõdésemet. Neve Campbell valóban szép, mint mindig, de ez minden.
greghouse 2011 máj. 13. - 18:18:57
(25/35)
Neve Campbell továbbra is nagyon jó nõ, de kb. ez minden, amit a filmrõl mondanék.
Akit a filmek érdekelnek, ajánlanám inkább a Királyi m1-en Huszárik Szindbádját.
Már a gondolattól is összefut a nyál a számban, ahogy Latinovits a velõt kiütögeti a csontból,
utána megkeni vele a pírítóst, és az elõtte levõ húslevesrõl még nem is beszéltem.
És lehet, hogy Neve Campbell bombázó, de amit Dayka Margit alakít Majmunkaként... nem semmit.
Jó estét.
gh
times84 2011 máj. 13. - 16:01:26
(24/35)
Már láttam párszor...nekem tetszett
vzdaniel 2011 máj. 13. - 12:14:11 Előzmény Janeakkoris
(23/35)
:-)
Seven7Crown 2010 nov. 28. - 21:16:30
(22/35)
-A mûfaj minden szempontjából jól vizsgázó thriller!
-Az új lány (Tunney)kissé elnyomottan éli meg napjait, és talán ennek köszönhetõen csatlakozik 3 hasonló sorsú társához, akik beveszik Õt egy igen veszélyes játékba, aminek az a lényege, hogy lázadjanak fel kínzóik ellen!
-Szövetséget kötnek, és bosszút állnak, de létezik egy pont, ahonnan már nincsen visszaút!
-A film kifejezetten hatásos, megfelelõen szítja a feszültséget végig, amit a várva várt csattanó koronáz meg, amikor már a harc nem csak az elnyomók ellen folyik, hanem egymásellen is fordulnak!

-Fleming filmjének sikerét a nagyszerû forgatókönyv garantálja!
2/10
Janeakkoris 2010 nov. 17. - 09:52:04 2/10
(21/35)
hogy ez milyen rossz film volt.. a párom szerint a nézhetetlen és a k.rva szar között félúton :DDD
csendlerbing 2010 nov. 16. - 17:36:03
(20/35)
..Lemaradt az, hogy most ez kivétel, és a V3 tinédzserez. Megyek át Remarquehoz és Sir Anthony Hopkinshoz a királyira.
csendlerbing 2010 nov. 16. - 16:47:48
(19/35)
Régebben azt mondták, kutya, gyerek, delfin, és biztos a film (sikere).
Mára ez úgy módosult, hogy tinédzserek plusz mágia.
(Hogy errõl a témáról még hány bõrt nyúznak le... nyilván addig, amíg nullszaldós nem lesz. Üzletileg addig éri meg.)

Hogy késõn kezdik a filmeke?
A V3 sem szupersztár filmeket (James Bond, Csillagok Háborúi, tinik és varázslók stb) nem ad, az a két elsõ kereskedelmié (legalábbis a harmadik lépcsõben, elsõ a mozi, ha ott kiment, DVD, aztán vezetõ kábeltvk).
És nem is "Mûvészfilmeket", azt vagy prime tv adja éjfél után, vagy filmmúzeum és ilyenek.
A V3 profilja szerintem pont azoknak szól, akik eléggé filmbolondok ahhoz, hogy szeressék a jó vígjátékot, a klasszikus krimit, a kalandot, a családi drámát, és képesek ezért fennmaradni, mert különben a tékába kell menni értük. (S most magamra mutogattam).
gömbi 2010 nov. 16. - 15:25:15
(18/35)
Mindenki maga dönti el hogy mikor és meddig marad fen ! Feltud-e kelni reggel,ha érdekli a film.
10/10
offtopic
Kendy 2010 nov. 16. - 10:37:59 10/10
(17/35)
Nagyon szeretem ezt a filmet!
:)
Anno még moziban láttam.

Örülök,hogy leadják ma!
:)
Már most várom!
:)
anybody 2010 nov. 16. - 07:52:42
(16/35)
Sajnos majdnem munkanélküli a fél ország....