Téma: Caprica

nick név 2023 aug. 24. - 08:40:35 Előzmény Guatrau
(40/40)
Nem üti egymást. Kobolon élt a 12+1 kolónia, akik elvileg háborúk nélkül hagyták el az anyabolygót és kerestek új otthont maguknak. Az emberek voltak a 12 kolónia, akik később kolonizálták a Caprica-t és a környező bolygókat, a 13. kolónia pedig egy ősi cylon törzs volt, akik a történet szerint konfliktus nélkül éltek együtt az emberekkel, mielőtt velük együtt elhagyták a Kobolt - nyilván az emberek teremtményei lehettek, de ott még más volt a viszony. A 13. cylon törzs az emberektől külön, a Föld nevű bolygón telepedett le, ahol létrehozták a saját robot szolgáikat - cylonok cylonjai - akik fellázadtak ellenük és kiirtottak őket. 5 biztosan életben maradt az ősi cylonok közül, akik ekkor az emberi Caprica féle vették az irányt. A Caprica-n ekkor kicsit később nagyjából ugyanaz lejátszódott mint a cylonok Földjén - az első cylon háború -, de mivel az ősi cylonok nem gyűlölték az embereket, felajánlották a Caprica-i lázadó cylonoknak, hogy ha felhagynak az emberek elleni háborúval, létrehozzák számukra az emberformákat - mint amilyenek ők maguk is, a nyolcakat (melyekből a fősorozatban csak hetet látunk) - és a feltámasztógépet.
-- spojleres --
Később az egyesek fellázadtak az ötök ellen és a kezdeti demokratikus cylon szisztémát a maguk befolyása alá kezdték vonni, az ötöket elfogták, törölték a memóriájukat és az emberek közé helyezték őket, hogy ne is tudjanak róla az ötök, hogy nem emberek. Továbbá, hogy így büntessék őket az egyesek szerint túl emberbaráti attitűdjükért, mikor is személyesen élhették át az emberi faj kiirtását.
Pfeiffer Oszkár 2022 nov. 22. - 23:03:10
(39/40)
Nagyon kár, hogy kaszálták....
Guatrau 2014 szept. 23. - 02:51:38
(38/40)
Nem igazán tiszta nekem... Jó sorozat lenne, de üti egymást a BSG sztorijával... Sõt, így belegondolva, a BSG is ütötte a saját sztoriját. A BSG vége felé kiderült, hogy Koboli 13-ik törzs, akik a földön éltek több ezer évvel Caprica elõtt, nem emberek, hanem Cylonok voltak! Az utolsó 5 a földön élt, a BSG-ben játszó utolsó 5 modell volt a másolata az erdeti 5 modellnek... Egyszer Tigh neje mondja is, hogy a 6-osok, és a többiek, az Õ gyermekeik... Akkor most, hogy is van ez??? Nem az emberek tervezték a Cylonokat Caprica pusztulása elõtt 50 évvel? Mert ez a sorozat totálisan erre épül... Csak nekem nem világos? Vagy valami elkerülte a figyelmemet?
6/10
Vadrenalin 2013 szept. 08. - 21:31:18 6/10
(37/40)
Remek sorozat lenne, de így, hogy befejezetlen maradt, kicsit elveszti a létjogosultságát. Mozi filmeknél legalább úgy csinálják meg az elsõ részeket, hogy ha bukik és nem készül folytatás, akkor is azért egy viszonylag kerek történet legyen, ami önmagában is élvezhetõ. Pl. az Arany iránytût meglehetõsen sajnáltam, hogy lezáratlan maradt, de így is jó mese. A TV sorozatoknál - különösen egy elõzménysorozatnál, aminek az lenne a lényege, hogy megtudjuk, hogy jutottunk odáig - meglehetõsen bosszantó az a szokás, hogy az évadok mindig úgy fejezõdnek be, hogy rávegyék a nézõt a folytatásra, ami aztán lehet, hogy sosem jön el.
vitkovits 2012 dec. 14. - 22:21:12
(36/40)
Pedig mind3 képen Paula kisasszony van...
vitkovits 2012 dec. 14. - 22:19:18
(35/40)
Miért van olyan érzésem, hogy Janics Natasa fölcsapott sci-fi-színésznõnek?
vitkovits 2012 dec. 14. - 22:14:55
(34/40)
Az Amanda Graystone-t alakító északír Paula Malcomson.
rockqueen 2012 nov. 30. - 22:21:12 Előzmény Valezius
(33/40)
Örülök, hogy neked is tetszett ez a sorozat. Egyet is értek azokkal, amiket írtál. Szerintem az utolsó 3-4 (vagy 2-3) rész nagyon ütõsre sikerült. Sajnálom én is, hogy nem folytatták a sorozatot.

Nekem egyébként Sam Adama a kedvencem, mert egy igazi genszter: elegáns és hidegvérû. (Ja, és nekem mint pasi is nagyon bejön.:D)
A76 2012 nov. 02. - 22:07:57 Előzmény RockerMartin
(32/40)
Bocsi de nem lesz több része :( Az USA-ban "alulnézettség miatt" nem gyártottak több részt. Ennél több infóm nekem sincs, nézz te is tuána vhol.
Adina22 2012 máj. 03. - 18:47:57 Előzmény tycon
(31/40)
KÖSZÖNÖÖÖÖÖM:)))Már nem fûztem hozzá reményt,hogy valaha is megtalálom!
Elnézést a késõi válaszért és még 1x köszi!További szép napot!
10/10
RockerMartin 2012 febr. 23. - 23:43:32 10/10
(30/40)
Nagy Csillagközi Romboló fan vagyok, és ez sorozat is nagyon tetszett, nem csalódtam benne egyáltalán. Várom a következõ évadot (ugyanis az utolsó epizódban megemlíti a narrátor, hogy lesz következõ :)). 10/10
Valezius 2012 febr. 09. - 17:51:59
(29/40)
Nekem nagyon bejött ez a sorozat. Terroristákkal, és gonosz milliomosokkal nem lehet azonosulni, de mégis elég érthetõ, hogy mit miért tesznek.
Egy végnapjait élõ társadalom tagjai, és nem csak annyi történet, hogy egy õrült-zseni kifejleszteni a cylonokat, hanem bizony az egész rendszer velejéig romlott, így történelmi szükségszerûségbõl kell elpusztulnia. (Ahogy azt a BSG-ben próbálták hangsúlyozni.)

A kedvencem Lacy, a szemünk elõtt válik belõle terrorista, amit ésszel nehéz felfogni, és mégis annyira hihetõen van elõadva az egész.

Sajnos sok volt az üresjárat a történetben, de az utolsó 15 perc zseniálisra sikerült. Kicsit sajnálom, hogy nincs folytatás, de ez van.
Ezüstliliom 2012 febr. 08. - 23:02:46 Előzmény Hajreddin Barbarossza
(28/40)
Nem várok semmit. Egyszerûen csak nem tetszik. Ha egy haldokló társadalomtól csak ez telik, akkor én nem írtam volna róla sorozatot. Másrészt meg azért az, hogy nincs egy igazán pozitív vonal sem, az még egy haldokló társadalom esetében is túlzás. De ízlések és pofonok... Gondolom, aki szereti ezt és a BG-t, az meg az Andromédától fanyalog. Nem vagyunk egyformák.
Hajreddin Barbarossza 2012 febr. 08. - 01:19:53 Előzmény Ezüstliliom
(27/40)
De most õszintén, mégis mit vársz egy haldokló társadalomtól? Fennkölt eszméket?
10/10
ADIZS 2012 jan. 28. - 11:52:45 10/10
(26/40)
Szerintem jó sorozat volt, kár hogy nem csinálták tovább, bár szerintem így is nagyjából lezárták a történetét.
tycon 2011 nov. 13. - 21:24:50 Előzmény Adina22
(25/40)
Szia,

Amit én is kerestem szám az ez: Hannah Cartwright & Ross Tones - All You Leave Behind
Jó zenehallgatást!
Adina22 2011 nov. 08. - 18:57:10
(24/40)
Sziasztok
Megtudnátok mondani a szám címét ami a viasat6-on megy a Caprica elõzetese alatt?Elõre is köszi szépen!
Ezüstliliom 2011 nov. 01. - 22:42:34 Előzmény leopard26
(23/40)
Nem a máshogy gondolkodással van bajom, hanem a taszító eszmékkel.
offtopic
Kattrin 2011 nov. 01. - 09:45:46
(22/40)
Rendben, legyen tiéd az utolsó szó. :)
Kattrin 2011 nov. 01. - 09:44:21
(21/40)
köszi, idõközben már tovább néztem, és rájöttem :))