Téma: Castle

halaci 2014 aug. 26. - 19:41:42
(1179/1239)
Ugye tudod, hogy ez kb. olyan, mint ha arra lennél kíváncsi, miért szereti valaki a tökfõzeléket vagy a mákos tésztát, amikor te utálod?

Egyébként masszív tévedésben vagy, a sorozat törzsközönsége legalább annyira, ha nem inkább Stana Katic miatt nézi, mint Nathan Fillionért. Az, hogy neked nem jön be magánügy, semmilyen értelemben nem minõsíti a színészt.

A sorozat alapkoncepciójával vitatkozni realitás alapon pedig egyszerûen fölösleges. Ebbõl kiindulva szar az összes scifi, a történelmi sorozatok 99%-a, a teljes CSI és NCIS franchise, stb. . Sõt a House vagy a Columbo is, mindegyik teljesen irreálisan mutatja be a saját területét.
2/10
-greghouse- 2014 aug. 26. - 18:02:28 2/10 Előzmény csibe0813
(1178/1239)
Igazad van, de én olyan kíváncsi tipus vagyok. Csak érdekel, mi a fenét esznek rajta a nõk (mert a statisztika szerint a nõk nagyobb arányban nézik, mint 0.65), nyilván a pasi miatt. Oké, én a Született detektíveket a csajok miatt nézem, ha éppen tudom az idióta sugárzásidõ miatt. De azért próbálkozom megérteni, hogy a pasin túl mégis miért? Eleve nem vihet magával civilt egy nyomozás helyszínére egy profi zsaru. Arról nem is beszélve, hogy kimenjen, beleszóljon, kérdezzen. Sem Amerikában, sem máshol. Maguk az esetek triviálisak, érdektelenek. Mégis, miért, azon kívül, hogy ti csajok szeretitek a pasit? Szerintem csak ez. Kábé öt végignéztem, vagy háromba belenéztem, semmi több. Sóhaj, vissza a Friendshez meg Househoz meg Columbohoz meg a többi jóhoz.. de tiszteletben tartom ragaszkodásotokat az általam nem értékelt dologhoz, valaki biztos elmondja egyszer, miért szeretitek, csajok, kösz.
10/10
csibe0813 2014 aug. 23. - 09:43:52 10/10 Előzmény llnghost
(1177/1239)
az ember nem néz semmi olyat, amirõl azt gondolja, hogy értelmetlen... vagy max az õ fejében nincs semmi rendben :)
10/10
csibe0813 2014 aug. 23. - 09:42:39 10/10 Előzmény -greghouse-
(1176/1239)
na látod..! erre való a távirányító :) ha nem tetszik, NE nézd.. de alapból szerintem tök szórakoztató.:)
2/10
-greghouse- 2014 aug. 19. - 14:43:38 2/10
(1175/1239)
Látom, hogy népszerû (bizonyos körökben) ez a sorozat, de még mindig nem értem miért. Néhányat megnéztem. Tegnap vettem a fáradtságot, és megnéztem a kezdõ két epizódot is.
...Megértem, hogy a csajok odavannak a pasiért, pontosabban elhiszem. A nõ nem az esetem, nem egy nagy durranás, de elmegy.
..De történet szerintem zéró.
Az egész a két fõszereplõ közti férfi-nõ viszonyra van kihegyezve, ostoba és ócska, gyenge poénokkal fûszerezve, a vígjáték része gyenge.
...A krimi része pedig ennél is rosszabb, tíz perc alatt ki lehet találni (már ha érdekes lenne, de nem is az), tehát a krimi még gyengébb.
...Történet zéró, karakterek érdektelenek, de elhiszem, hogy vannak, akiket ez vonz.
Jó szórakozást.
halaci 2014 júl. 28. - 19:46:06
(1174/1239)
Nézd meg a kommentjeit és ne vitatkozz :(
llnghost 2014 júl. 28. - 19:27:16
(1173/1239)
Ha (szerinted) rossz, miért nézed? Ha meg nem nézed, honnan tudod, hogy rossz? :))
1/10
Balcika2001 2014 júl. 28. - 14:37:28 1/10
(1172/1239)
Igazzán rossz egy sorozat , nem kellene adni sehol!
halaci 2014 jún. 21. - 20:07:48 Előzmény keril
(1171/1239)
Az ABC biztosan nem akarja elkaszálni, de ehhez kell, hogy a nézettség ne csökkenjen tovább és persze az is, hogy a fõszereplõk hajlandók legyenek megújítani a szerzõdést olyan feltételekkel, ami még a csatornának is megfelel. Nem szabad elfelejteni, hogy az indulásnál Stana pl. egy névtelen valaki volt, ehhez mért gázsival, ma viszont õ diktálhat, nélküle nincs tovább sorozat.
10/10
keril 2014 jún. 21. - 18:02:23 10/10 Előzmény halaci
(1170/1239)
Ez még jót is tehet a sorozattal, csak nehogy a sorozatnak is küldjék a selyemzsinórt.
noecska 2014 jún. 20. - 20:07:35 Előzmény Petrapetrus
(1169/1239)
Évadzáró epizódnak harangozták be. Sajna nyáron megáll az élet. Valószínû õszre tervezik az 5. évad kezdését.
Petrapetrus 2014 jún. 19. - 10:43:34
(1168/1239)
SPOILER

Holnap végre nem nyújtják tovább, megtörténik, aminek meg kell és amit sok csak magyarul nézõ rajongó már régóta vár. :D
Az RTL amúgy jópofa elõzetest hozott össze, kár, hogy tudom, mi fog történni. :)

SPOILER VÉGE

Akkor most az RTL megint leveszi a mûsorról, legalábbis nem ad le belõle újabb részeket, nem kezdi el az 5. évadot..?
halaci 2014 jún. 16. - 19:31:07
(1167/1239)
A (mondjuk úgy) "ellentmondásosan" fogadott finálé után az ABC finoman megküldte Marlowe-nak a selyemzsinórt. "Más fontos projektjei miatt" a 7. évadot már David Amman viszi showrunnerként. Lehet, hogy van remény :)
halaci 2014 jún. 06. - 21:34:51
(1166/1239)
"Ez a nyomozócsoport soha nem volt a helyzet magaslatán" - Ez a mostani évadokra igaz, de nem innen indultunk, sõt. A második évadban pl. kifejezetten az volt a bébicserés rész alapszituja, hogy mire Castle belohol a zseniális ötletével, addigra Beckett már ki is osztotta a feladatot. Éppen ezért volt jó az elsõ pár évad, mert Castle olyan utakat ismert és használt, amihez a rendõröknek nem volt hozzáférése, legyen az egy baráti maffiózó vagy egy exkluzív VIP fogadás. Mostanra viszont semmilyen "szuperképessége" nem maradt, innen kezdve pedig sajnos a zsarukat kell agyhalottként kezelni az íróknak, hogy Castle legalább papíron hasznos legyen.

"én nem azért nézem, mert jó krimi lenne" - alapból én sem, de van a logikátlanságnak egy foka, ami már teljesen kizökkent a történetbõl és ez a halála nálam bármilyen mûsornak.

"a mellékszereplõk zseniálisak" - akkor mi két különbözõ sorozatot nézünk. Ilyen ocsmány módon negligálni a másodvonalat kevés sorozatban láttam eddig. A 6. évadban kivételesen volt egy (1 db) rész, amelyikben Esposito és Ryan nagyobb szerepet kapott és valami csoda folytán még normális párbeszédeket is írtak nekik, de ennyi. Ezen túl egy kesztyûbáb kidolgozottabb karakter náluk. Martha nulla, Alexis-bõl sikerült a legkommerszebb tini hülyep*csát csinálni, Lanie pedig akár ha ott se lenne, én legalább is bármikor lecserélném Perlmutter-re. Arról nem is beszélve, hogy mindenki kizárólag a Castle-Beckett viszonylat számára hazai térfelén létezik, de ott se nagyon. Mit lehet arra mondani, ha képesek egy olyan részt csinálni, amelyiknek az a témája, hogy Beckett-nek hat év után sincs semmilyen kapcsolata Alexis-szel?

"a cselekményt elõre nem vivõ kis mozzanatok" - sajnos nálam ezek nem mûködtek, leginkább azért, mert irgalmatlanul hamis az egész. Marlowe úgy csinál, mint ha egyrészt ezeknek a dolgoknak nem lenne lejárati idejük, másrészt pedig összekeveri a felszínt a tartalommal, fordítva ül a lovon. Nem azért kerül egy közös emlék a szobába, mert jelent valamit, hanem azért, mert egy könyvben olvassa(!!!), hogy a közös emlékek fontosak. Nem azért lesz "daluk", mert kapcsolódik valamihez, hanem mert az "kell". Isten bizony a Cosmopolitan tanácsadó rovata mélyebb ennél, miközben itt állítólag két felnõtt és intelligens ember szerelmes egymásba. Olyanok, akikrõl az volt az alapinformáció az elsõ évadokban, hogy kivételes empátiával és figyelemmel viseltetnek a környezetük iránt. Valódi érzelmek helyett maradnak a Tiffany/Romana szintû harsány giccsek. Vérrel megjelölt szerelmeslevél, szájbarágós "együtt leküzdjük" szövegek (ami közben arra már nem futotta a készítõknek, hogy ne kartávolságból beszélgessenek a mindent legyõzõ szerelemrõl...) és az übergáz ki legyen ott az esküvõn jelenet...
10/10
charlottecorday 2014 jún. 06. - 20:06:00 10/10 Előzmény halaci
(1165/1239)
Nem, a jó nem azt jelenti, amit leírtál, gondolom ezt te is tudod. De ez a nyomozócsapat sosem volt a helyzet magaslatán, mivel szinte minden epizódban Castle ötlete, megérzése segített eljutni a megoldáshoz, miközben a többiek – beleértve Beckettet is – csak vártak a jó szerencsére. Ilyen csak a mesékben van. Nem beszelve arról, hogy Castle hihetetlen dolgokat tud mûvelni (bomba hatástalanítása) illetve számtalan logikátlanság is van az esetekben. De én nem azért nézem, mert jó krimi lenne, hanem a mellékszereplõk zseniálisak, szórakoztat a szereplõk civódása, a párbeszédeik, a cselekményt elõre nem vivõ kis mozzanatok. Kezdetektõl fogva erre nagy hangsúlyt fektettek és szerintem ezek azok, amik kezdtek eltûnni, a te általad felsorolt hiányosságok megjelenése mellet. És úgy érzem, mintha a 6. évadban kezdenének visszakúszni. Ezért reménykedem.
Zsul 2014 jún. 06. - 17:44:58
(1164/1239)
Elejétõl nézem a Castle-t és nagyon megszerettem sajátságos stílusa miatt. (A legtöbben ugyanazért szerették meg.) Most azért ragadok billentyûzetet, mert beleolvastam a fórumba.
Ebbõl nekem valami olyan csapódik le, mintha a sorozat fõ készítõje mintha egy kicsit elszállt volna. Van egy jó ötlet, egy darabig viszi, majd elfárad, és ahelyett h ezt elismerné és felfrissítené magát, játssza a vagány gyereket, mint aki tudja mit csinál. Közben meg több melléfogás is keletkezik. Nem szeretném persze egy emberen elverni a Castle-t, és a másik h ezt én látom bele azokba az elcsippantott félmondatokba, amiket ti írtatok le az illetõrõl. Nem tudom helyesen látom e a helyzetet. Mindenesetre az általam eddig RTL klubbon látott részek, no meg a fórum hsz-ok alapján bízom benne, hogy sikerül visszahozni az eredeti stílust, hangulatot, hiszen Castle alapkaraktere még sok szituációval nem találkozott... még sok benne van ebben a sorozatban. Ha viszont tovább folytatódik a mélyrepülés, akkor lehet h elõbb utóbb kihúzzák a Castle alól a szõnyeget... Azért én még tudom élvezni, és drukkolok h több Castle stílusjegyet és humort, könnyedséget lássak és kevesebb hibát, meg érzelmi és egyéb logikátlanságot.
halaci 2014 jún. 05. - 17:05:49 Előzmény charlottecorday
(1163/1239)
Bocs, lehet, hogy az elõzõ kommentem félreérthetõ volt - semmilyen formában nem neked, mint nézõnek szóló értékítélet volt. Mindenkit más szórakoztat és bár a mûvészeti alkotások minõségére (így a tévésorozatokéra is) vannak azért viszonylag objektív kritériumok, ez nem jelenti azt, hogy ez vagy az "kell" tetsszen valakinek. Az én számomra nagy csalódás volt az idei évad, hogy miért, azt már leírtam máshol.

A legrosszabb azonban az volt, hogy én - három, egyre gyengébb évad után - már elvesztettem a reményt, hogy bármilyen értelemben jobb lesz a sorozat. Annyi megragadható és kihagyott lehetõség volt eddig, annyiszor választották a felszínes, sablonos megoldásokat, a teátrális húzásokat, hogy nem látok okot arra, hogy feltételezzem, jövõre másképpen lesz.
halaci 2014 jún. 05. - 07:34:55 Előzmény charlottecorday
(1162/1239)
Embere válogatja. Ha a jó annyit jelent, hogy korábban értelmes karaktereket totálisan hülyének állítanak be, akkor biztosan. Az évadzárónak pl. az egész alapkonfliktusa egyszerre gyalázta porba Beckett-et (joghallgatóként, majd zsaruként AZT HITTE? WTF?) és nézte teljesen hülyének a nézõt (Espositoék két perc alatt megtalálják a számítógépen a nyomát, de az évad elején az FBI komplett biztonsági ellenõrzése nem?). (Bocs a hiányos mondatokért, nem akarom a részleteket elspoilerezni.)

Szóval köszönöm, nekem ez többé nem kell.
10/10
charlottecorday 2014 jún. 04. - 15:25:10 10/10 Előzmény halaci
(1161/1239)
Szerintem a 6. évad lényegesen jobb volt az 5.-nél. Igaz, hogy nem éri el az elsõ 3 szintjét, de ha igy alakul a tendencia, akkor én várom a 7.-et. Az évadzárónak is csak a vége botrányos. Nem?
Kebelbarat77 2014 máj. 31. - 06:53:52
(1160/1239)
s3e22 "To Live and Die in L.A."
Ha jól sejtem, akkor ezt a részt keresed:
http://www.youtube.com/watch?v=FhwmjzdwrfQ