Téma: Castle

kicsimanoci 2014 ápr. 07. - 18:11:51
(1139/1239)
Kösz az infót!
Szerintem kb. õsszel fog akkor folytatódni. (Pitlák dolog megfelezni az évadot:(
10/10
Noémi 202 2014 ápr. 07. - 15:53:24 10/10
(1138/1239)
Azért leadhatták volna teljesen a 4.évadot!
10/10
kitti8916 2014 ápr. 07. - 15:24:02 10/10
(1137/1239)
Óóó, dehogy is. Az évadnak nem így van vége, ugye halaci? ;) :D
Csak az RTL-nél álltak le a vetítéssel. Hogy mikor folytatják, azt nem tudom.
kicsimanoci 2014 ápr. 06. - 16:33:52
(1136/1239)
Most ezzel vége van a 4. évadnak? (RTL Klubon)
halaci 2014 márc. 12. - 12:52:48
(1135/1239)
Egyébként itt egy értékelés (ez már a jövõ heti, 4x11-es rész után készült de csak minimális spoiler van benne), amit ebben van, azt azóta is vállalom. Egyben az is látszik, hogy nem a megcsúnyító messzeség miatt kritizálom, hiszen amikor ez a poszt íródott, még nem tudtam, mi lesz a további évadokban. Sõt, a 4. évad végén még egészen reménykedõen írtam arról, hogy talán végre visszatalálnak a jó útra (azt nem linkelem, nem akarok spoilerezni):

http://www.sorozatjunkie.hu/2012/01/12/castle-4x11-till-death-do-us-part-felev-ertekelo-irta-neoprimitiv/
halaci 2014 márc. 12. - 06:29:01
(1134/1239)
A B) válasz a helyes. Valaha nagyon jónak is tartottam, ráadásul személyes kötõdésem is van hozzá, ezért még mindig követem. Nyilván a véleményemet befolyásolja, hogy én már a hatodik évad részeit nézem, de igazából a negyedik évad óta a számomra a sorozat folyamatos lejtmenetben van. Ettõl még nagyon népszerû, a következõ, hetedik évad berendelése is gyakorlatilag biztosra vehetõ, csak akik a mai változatában szeretik, azok mást várnak el tõle, mint amit én megszerettem az elsõ évadokban.

A sorozatjunkie blogon már harmadik éve minden évadnyitó és évadzáró után szerveztünk közös sörözést - igen, ennyire szerettük a sorozatot, hogy személyesen is jó volt beszélgetni róla -, ha lesz idén is, akkor ott elmondom, ha érdekel, hogy miért. A neten inkább nem, mert bár ez nem egy rajongói fórum, nem akarom senkinek a szórakozását rontani hosszú kritikákkal.

(PS: nekem egy kicsit "sors keze" érzésem volt, amikor kiderült, hogy a Becketts-et, ahol a sörözéseket tartottuk, januártól bezárják.)
wrossi 2014 márc. 12. - 00:12:48
(1133/1239)
Nem fogok felháborodni,de azt nehezen tudom eldönteni,hogy te miként vélekedsz a sorozatról.Jónak tartod,de lehetne jobb is vagy valaha szeretted,de már nem?Azt látom,hogy nem vagy maradéktalanul elégedett,mégis mindenkinél jobban képben vagy.Ez talán arra utal,hogy azért kedveled.
halaci 2014 márc. 11. - 23:00:20
(1132/1239)
Talán azért, mert nincsenek kibontakozó események. A Castle a régi klasszikus proceduralok képviselõje, ahol a mai rész semennyiben sem befolyásolja a következõt. Ha valaki megnézi az évadnyitót és az évadzárót, akkor teljesen képben van az egész évaddal. (Ez a kb. a harmadik évad közepétõl igaz. addig még úgy nézett ki, lesz történet is, azért lehetett beleszeretni a sorozatba.) És mielõtt felháborodnál, hogy hogy mondhatok ilyet, nem én mondom, hanem a showrunner, Andrew Marlowe. Éppen a 4. évad során nyilatkozta azt, hogy azért nem foglalkoznak azzal, hogy a részek bármilyen formában egymásra épüljenek, mert nem akarják az ismétlések majdani nézõit terhelni egy kapcsolat bonyodalmaival.
wrossi 2014 márc. 11. - 21:30:52
(1131/1239)
Én azért szeretem a Castle-t mert bûnügyi sorozat létére tele van humorral,ötletes történetekkel és ez szórakoztat.A karakterek nem sunyi egymás ellen áskálódó kétes múltú tisztviselõk vagy magánemberek.Komoly nehéz hivatásuk van,de õk megpróbálják élvezni a munkájukat és nem robot módjára eltölteni a munkaidõt.Én is sokat dolgozom,sok emberrel találkozom és ez nem könnyû nekem mert az emberek kevés kivételtõl eltekintve idegesítenek.
Azért irkálok ilyesmikrõl mert nem értem ez a fórum miért nem hasonlít jobban a sorozatra?Itt a legtöbben panaszkodnak,szitkozódnak mások helyreigazítanak,elmagyaráznak dolgokat.Alig érkezik olyan hozzászólás ami szorosan kapcsolódik a sorozathoz,magához a történethez.Nem azt várom,hogy feltétlenül egymás véleményére reagáljunk,de telnek-múlnak a részek és csak olyan kommentek érkeznek amiknek semmi közük az adott részhez vagy az éppen kibontakozó eseményekhez.Mintha a hozzászólók nem is néznék a sorozatot.Hol maradnak a rajongók akik epedve várják a következõ részt,akik latolgatják a karakterek életének alakulását?Egy sikeres,sokak által kedvelt,nézett sorozatról van szó,de ebbõl itt a fórumon semmi nem látszik.Biztosan mindenkinek van véleménye,csak talán nincs kedve,ereje,ideje ezt másokkal megosztani.Ennyire nehéz és gondterhes lenne az élet vagy talán már nem szeretik annyian a Castle-t mint régen?
Bocsánat a szemrehányásért,mindenki arról ír véleményt amirõl akar,de én általában akkor érzek késztetést a véleményem kifejtésére amikor valamilyen pozitív behatás ér.Ez most pont nem egy ilyen eset.
Szeretek lelkesedni azért amivel agyon ütöm az idõmet és az ember azt hinné,hogy mások is így vannak ezzel.
halaci 2014 márc. 11. - 14:07:29
(1130/1239)
Tényleg csak azért, mert mások is látogatják a fórumot és a nézõk között (ismétlem: külföldön is!) teljesen elterjedt az a nézet, hogy á, ezek a felmérések hülyeségek, ennyi emberbõl nem lehet megállapítani, stb.

- A statisztikai mintavétel szabályai nem véleményes kérdések. Az, hogy ha X tagból áll a teljes kör, akkor hány fõs minta kell ahhoz, hogy 90, 99, vagy 99,5%-os pontosságú becslésünk legyen, ez nem azon múlik, elhiszem vagy sem. Én a pi-t sem hiszem el, de ettõl még a kör kerületének kiszámításának a módja nem vitakérdés.

- Nyilván mivel emberek közremûködése szükséges hozzá, van egy plusz humán hibatényezõ is. De ez nem kívül van a rendszeren, hanem belül, a mintát úgy állítják össze, hogy a "Józsi lusta volt kattintani" emberekre legyen plusz ráhagyás. Nem sok, de - legalább is tudtommal - éppen ezért a felmérést végzõ cégek eléggé figyelnek arra, hogy aki elvállalja a közremûködést, az betartsa a játékszabályokat. Ha valaki link, akkor viszik tõle a kütyüt és keresnek mást.

- Az, hogy a minta pontosan modellezi-e a felmérni kívánt tömeget, egy külön téma. Egy biztos: a legkevésbé sem szerencse kérdése, kit kérnek fel rá. Itt is lehet persze tévedés, de mivel egy minta visszajelzései vonatkoznak minden mûsorra, mi értelme lenne szándékosan torzítani? Ráadásul a nézettségi adatokkal lehet, hogy a csatornák büszkélkednek, de nem õk mérnek, õk is kapják azokat az erre szakosodott cégtõl.

Vedd ehhez hozzá, hogy a mintavétel adatai a fizetõs kuncsaftoknak, mint amilyenek a tévécsatornák is, hozzáférhetõek. Vajon mennyi idõbe telne, hogy a TV2 sikoltozva tiltakozzon mondjuk egy "VV-elfogult" minta miatt? Vagy fordítva? És hogyan kommunikálnák akkor az ugyan ezzel a mintával elért saját sikereiket? Alapból feltételezem, hogy akiknek ez a szakmájuk, azok értik a dolgukat, tudják, hogyan kell egy mintát összeállítani és mivel utána ebbõl akarnak hosszú távon üzletet csinálni, igyekeznek e szerint dolgozni. Ha ma csalnak, az holnap nagyon könnyen visszaüthet.

Az egyébként érdekes, hogy azt még soha nem hallottam egyetlen mûsor kapcsán sem, hogy a jó nézettségi adatait kérdõjeleznék meg a rajongók. Akkor érdekes módon mindenkinek hihetõ és meggyõzõ az eredmény...
offtopic
Petrapetrus 2014 márc. 11. - 09:39:16
(1129/1239)
OFF

A mi szolgáltatónk egy rakás nemíromlemi, plusz annyit nem nézünk tévét, hogy még erre plusz ráfizessünk. A jelenlegi szolgáltatás sem éri meg az árát, de mindegy. Én a netelõfizetés árát is sajnálom, mert havonta ha 2x vagy 3x 1-1 órácskára be van kapcsolva a gép... Totál felesleges.

Én többek között szociológia szakos is voltam az egyetemen, tanultam róla, hogy mérik. Hát szerencse kérdése, éppen kihez kerül a kis mérõkütyü, s hogy a tulajdonosa mindig használja-e (külön be kell programozni/kapcsolni, ha az ember nézi a tévét - mindenkinek saját, egyedi kódja van). Ergo ez sem túl megbízható a televíziós nézettségekkel kapcsolatban. Sokkal kevesebb embert mérnek fel valójában, s ezeket szorozzák fel aztán. Pontosan nem emlékszem, de mintha egy ember 10000 fõs nézettségnek számítana a statisztikában... Ezért sem hiszem el, hogy annyira nagyon sokan néznék, mint ahogyan azt az RTL klub hirdeti.

Engem "hidegen hagy" a Castle meg a Szulejmán nézettségi statisztikája. Nem azért nézek valamit, mert sokan nézik vagy kevesen. Azért nézem, mert érdekel. Viszont vagyok annyira naiv, hogy egy igenis primitív, gusztustalan mûsort találok annyira igénytelennek, hogy csodálkozzak egy picit(!) annak - állítólagos - hatalmas nézettségén. Bár ha jobban belegondolok, annyira nem is csodálkozni való, de ettõl nem leszek boldogabb. Inkább elkeserítõ, hogy mire van igény.

ON
halaci 2014 márc. 11. - 09:05:38
(1128/1239)
Mivel analóg sugárzás már nincs, a digitális vételhez meg minden társaság kínál DVR-es opciót, miért nem olyat használsz? Azzal azt és akkor nézel meg, amikor akarsz.

"Bár ismerjük, hogy mérik a mûsorok népszerûségét, szerintem nem nézik annyian, mint hiszik." - a legtöbben nem ismerik és vagy soha nem tanulták vagy boldogan elfelejtik a statisztikai valószínûségszámítás trükkösebb részeit. Ez nem hit kérdése, arra ugyanis a kutya nem fizetne egy huncut buznyákot sem.

Bármennyire is szereti az egyszeri nézõ (nem te és ennél a sorozatnál, hanem mindenhol a világon) azt hinni, hogy kizárólag az õ sorozatának az elgáncsolása miatt AZOK meghamisítják a nézettségi adatokat, õ pedig úgy is séróból jobban tudja, másoknak mi tetszik, ez nem így van. Nyilván van szórás és hibahatár, de ezzel mindkét oldal (tévé és hirdetõ) tisztában van, a ÉNBP nézettségi elõnye pedig messze túl van minden hibahatáron.
offtopic
Petrapetrus 2014 márc. 11. - 07:39:52
(1127/1239)
nyilván, különben menne a levesbe. Az is elszomorít, hogy az emberek ezt egyáltalán nézik. Bár ismerjük, hogy mérik a mûsorok népszerûségét, szerintem nem nézik annyian, mint hiszik. Sajnos nem kevés "rajongója" van a mûsornak, de szerény véleményem szerint közel sem annyi, amennyivel õk felszorozzák. -.-"
offtopic
Petrapetrus 2014 márc. 11. - 07:38:11
(1126/1239)
Csak én meg utálok számítógépen filmeket, sorozatokat nézni. Nyilván fent van, de nem preferálom, plusz se netsebességem, se idõm ehhez. Munkahelyen amúgy is szinte végig gép elõtt vagyok, otthon már be sem kapcsolom. Lehet, én vagyok túl finnyás, meg kényes, meg "ódivatú", de ez van. :(
wrossi 2014 márc. 10. - 23:08:00
(1125/1239)
Úgysem elég egy részt egyszer látni,különösen igaz ez a mai részre.Nagyon jó fejek ha kettesben vannak,a nagy csíkos már csak hab volt a tortán.Komolyan azt hittem,hogy utolsó mentsvárként összebarátkoznak vele.
10/10
Noémi 202 2014 márc. 10. - 18:52:52 10/10
(1124/1239)
A sorozatbaráton fenn van, én ott szoktam megnézni ha elalszom.
halaci 2014 márc. 10. - 16:50:29
(1123/1239)
tetszik, nem tetszik, azért azt adják, mert többen nézik. Nem a Castle este 10-es számaihoz, hanem a korábbi, este 9-es nézettségéhez képest. Méghozzá sajnos sokkal többen, kb. +40% az ÉNBP javára a demó korcsoportban. Szomorú, de ez van.
offtopic
Petrapetrus 2014 márc. 10. - 14:23:02 Előzmény perforator
(1122/1239)
Ne is mondd. A múlt heti Catsle-t nem is láttam, mert álmos voltam és inkább az alvást választottam. De ami "klassz", hogy úgy vettem észre, hogy az RTLMost-on Castle nincs is. Szóval aki nem virraszt, az lemarad.

Nem értem, hogy azt a szennymûsort (= Éjjel-nappal Dugapest) minek kell adni olyan korán, pláne minek kell még ismételni is másnap délután?! Vagy ismételjék délután, de akkor tegyék ezt a mûsort este 22, meg 23 órára. Nevetséges. Ritka irritáló, ahogy a képünkbe akarják tolni a sok szemetet.

Összesen három sorozatot nézek a tévében, ebbõl kettõt az RTL klubon. Már mindkettõ 22 órás kezdés körül van. Egyszerûen nem bírok fent maradni. Szerencsére a Story4 19:30-kor adja amit nézek, így az kényelmesen belefér az estémbe és idõben le is tudok feküdni.

A mai Castle epizódot megpróbálom elcsípni, bár már most tudnék aludni, szóval nem tudom, mi lesz 7 - 7,5 óra múlva...
perforator 2014 márc. 03. - 20:10:16
(1121/1239)
Egész szépen kúszik a sorozat kezdése egyre késõbbre. Csak gratulálni tudok az rtl klubnak a fantasztikus esti programkínálatnak..
wrossi 2014 márc. 02. - 12:23:16
(1120/1239)
Az ilyen krimisorozatokban a tettes sokszor szinte már szánni való,néha egészen elfogadható indoka van a gyilkosságra.Csak az a szépséghiba a dologban,hogy általában a tettét egy ártatlan emberre próbálja rákenni ami ugye nem túl szép dolog.A kedvencem mégis az amikor a gazdag nõci azzal védekezik,hogy hát rajtakapott a kezemben az ököllel,mégis mit tehettem volna?Mindenki tudhatja,hogy a gazdagoknak szabad ölni,de csak náluk szegényebbeket.Ez így igazságos.