Téma: Castle

halaci 2014 febr. 27. - 05:57:42 Előzmény wrossi
(1119/1239)
"Ha ettõl elvonatkoztatunk" - ha ettõl el kell vonatkoztatni, az a rossz írói munka jele. Amikor a szereplõk úgy cselekszenek, mint ha tudnák, hogy egy tévésorozatban vannak, ahol a nagy dolgokat az õszi-téli sweeps-re meg az évadzáróra KELL idõzíteni, az a halála nálam egy sorozatnak. Onnan kezdve nem érdekel, mi lesz velük, mert nem a karakterük irányítja a történéseket, hanem éppen ellenkezõleg, azt erõszakolják meg az írók hétrõl hétre, csak azért, hogy az elõre kitalált sztoriba bele tudják gyömöszölni.
wrossi 2014 febr. 24. - 21:33:35
(1118/1239)
A legutóbbi részbõl egy dolgot hiányoltam,a túszmentés után Beckett-nek is kijárt volna egy ölelés Alaxis-tól.Sõt,a hatás kedvéért neki járt volna az elsõ ölelés.Castle szeme fénye nagy mértékben elõremozdíthatná a két fõhõs kapcsolatát ha egy kicsit jobban odafigyelne a körülötte zajló eseményekre.A karaktere egy csöppet lemaradt a fejlõdésben,talán még hátrafelé is tett néhány lépést.Egy átlag 17 éves szintjére süllyedt pedig az elején nagyon ígéretesen indult.
wrossi 2014 febr. 24. - 00:41:41
(1117/1239)
A történet nyilván egy elõre megírt forgatókönyv szerint zajlik,de ha ettõl elvonatkoztatunk akkor elmondhatjuk hogy Castle-nek számtalan lehetõsége lett volna már Beckett-re rámozdulni és Kate talán nem is mondott volna nemet,de tudja jól ez olyasmi amit csak egyszer lehet megpróbálni.Ha túl korán teszi vagy nem a megfelelõ körülmények között akkor örökre elveszítheti és nem csak mint nõt hanem mint barátot,múzsát is.Bár ez már rég nem az írásról szól.Aztán ott van még az anyja ügye is,azt is jó lenne elõbb lezárni,mert amíg az függõben van Kate egy idõzített bomba,de azért van a dolognak egy másik oldala is,egy ilyen nõ bármikor örökre kicsúszhat a kezei közül hiszen más férfiak is ostromolják folyamatosan.
Ez egy jó hosszú elõjáték ami önmagában is szórakoztató,de én Castle helyében jobban félnék attól,hogy valaki megelõz mint az elutasítástól.
wrossi 2014 febr. 23. - 23:09:03
(1116/1239)
Csak most figyeltem fel arra,hogy a pókerezõ írók valóban írók akik önmagukat alakítják a sorozatban és egyik társuk Stephen J. Cannell valóban elhunyt.Nagyon kedves dolog,hogy a sorozatban az õ székét üresen hagyták,az italát kitöltötték és a zsetonjai is ott hevertek az asztalon.Így emlékeztek rá anélkül,hogy nagy port vertek volna fel körülötte.
wrossi 2014 febr. 19. - 19:54:36
(1115/1239)
17 életmentés alig három év alatt.Ez aztán a veszélyes munkakör,már egy macska is kifogyott volna az életekbõl.A 10.évadra már három számjegyû lehet az életmentések száma.Még jó,hogy nem a megmentett életek számát jegyzik mert akkor Castle már behozhatatlan elõnyben lenne.Beckett-nek bele kell húzni mert egy amatõr életmentõvel szemben van hátrányban.Castle még egy dologban vezet ami már nem annyira dicséretes,õ egy alkalommal már elmulasztotta elvégezni a feladatát.Akkor Kate-nek szerencséje volt,de egy ilyen mulasztás véget vethet a versenyfutásuknak.Úgy érzem lassan Castle hátán is csattanni fog az ostor és akkor majd neki lesz szüksége szerencsére.A hibátlan szexi õrangyal vajon meddig lesz hibátlan?
halaci 2014 febr. 19. - 11:15:15 Előzmény lydike
(1114/1239)
Ez így nem igaz, sõt. A magasabb rendfokozatban lévõk hivatalos megszólítása a Sir, de a nõi feljebbvalókat vagy a rangjukon vagy Madam-nek szólítják. (Több, katonáktól származó netes komment szerint "Sir"-nek szólítani egy nõi feljebbvalót a legbiztosabb út a vécépucoláshoz...) A Captain a tengerészetnél (ûrhaditengerészetnél is... :) ) nem csak rendfokozat, hanem beosztás is, amelyhez bármilyen rendfokozat társulhat.

Azzal, hogy Gates kifejezetten megköveteli a "ne kezeljenek nõként" Sir megszólítást éppen a hûdebaromimerev egyéniségét akarták (gondolom) hangsúlyozni, csak éppen az egésznek semmilyen funkciója nincs. Egyszerûen csak hülye tõle a karakter, pedig nem ez lett volna a cél.

Az mondjuk vicces, hogy okostojások éppen a Castle-re hivatkozva szállnak vitába tényleges katonákkal, hogy de, azt igenis szokták úgy használni, õk látták a tévében...
lydike 2014 febr. 18. - 14:38:07
(1113/1239)
Az amerikai rendfenntartó egységekben, mint katonaság, rendõrség, nincs nemi megkülönböztetés, fõleg nem a magasabb rangokban, ezért kell a kapitányt uramnak szólítani. Még anno a Star Trek Voyagerben is benne volt, hogy Kapitánynak szólítsák Janeway-t, ne uramnak.
Cullangka 2014 febr. 17. - 20:31:28
(1112/1239)
Nagyon sok sorozatot nézek, de erre nem tudom rávenni magam, a fõszereplõ annyira oda nem illõ és unszimpatikus (pár részt láttam még tvben), hogy nagyon lerombolja az érdeklõdésemet :( azért nem adok rá 10/1-et mint egyesek, egyszer talán eljutok odáig :D
halaci 2014 febr. 16. - 22:02:59
(1111/1239)
Kinek? Gates-nek? Õt direkt úgy írták meg, hogy (most éppen) egy hülye merev f*szkalap legyen, és ne férjen bele nála. Tessék az íróknál reklamálni, ez nem a fordítók sara.
Szilvia73 2014 febr. 11. - 12:32:20
(1110/1239)
Sziasztok! Nem vagyok nagy fórumozó, viszont nagyon szeretem Castle-t. Segítenétek - privátba persze -, honnan tudnám letölteni az elkövetkezõ részeket? Elõre is köszönöm!
halaci 2014 febr. 04. - 12:22:47
(1109/1239)
A magyar fordítás nem adja vissza az angol jelentést: az eredeti "Sir" a hivatalos megszólítása a feljebbvalónak a fegyveres testületeknél (még az egyenjogúság elõtti idõkbõl). Semmi "nem hízelgõ" nincs benne.
halaci 2014 febr. 04. - 12:14:59
(1108/1239)
Kár reménykedni. Egészen a 6. évadig Gates a legfölöslegesebb, leghülyébb karakter marad a sorozatban. (Idén sikerült überelni, pedig azt hittem, ez lehetetlen.) Nem tudnak vele mit kezdeni, teljesen össze-vissza hol idegesítõen agresszív, hol idegesítõen idióta. Az egyetlen pozitívuma, hogy a kezdeti epizódok után általában alig látjuk.
wrossi 2014 febr. 03. - 22:54:58
(1107/1239)
Õ kérte a belépõjekor,hogy nem szólítsák asszonyomnak és mivel ki nem állhatják a nem túl hízelgõ uram megszólításra esett a választás.Ez egy ostoba törtetõ,karrierista nõ ezért örömmel elfogadja az uram megszólítást,mert hízeleg neki,hogy nem nõként tekintenek rá.
Részrõl-részre egyre jobban lejáratja magát.A határozott fellépés csak akkor ér valamit ha ésszel,hozzáértéssel,empátiával párosul.Ez a nõ igen csak híján van az erényeknek nem úgy mint Beckett.
lovelyannie 2014 febr. 03. - 22:07:14
(1106/1239)
miért szólítja Kate mindig "uramnak" az új fõnökét? magyarul eléggé fura így hallani....
wrossi 2014 febr. 03. - 21:13:58
(1105/1239)
Én csak a tévében nézem ezért jócskán le vagyok maradva,de nagyon várom már,hogy Kate mikor teszi helyre az új fõnököt.Uncsi,hogy folyton Rick-en köszörüli a nyelvét.
Éppen csak bevisznek egy gyanúsítottat elsõ kihallgatásra õ meg már hívja is a polgármestert,hogy megvan a tettes.Aztán meg szikrát hánynak a szemei,hogy milyen amatõrökkel kénytelen együtt dolgozni.Egy ilyen elfuserált karakter hazavághatja az egész sorozatot,gondolom hamarosan enyhülés következik be a viselkedésében,mert ez az állandó kötözködés nagyon megnehezíti a nyomozásokat.
SZOTYl 2014 jan. 27. - 22:28:58
(1104/1239)
nem értem az ilyeneket, mint ez az undorító ügyvéd szuka, aki annyira védi a vágott szemû ügyfelét, még ha bûnös is... értem én, hogy a pénz mozgatja, de az ilyeneknek nincs lelkiismerete?
10/10
vikipici 2014 jan. 21. - 14:49:44 10/10
(1103/1239)
Igen, nekem is ez jött le. Csak gondoltam én is kiállok Castle-ért:D.
offtopic
Petrapetrus 2014 jan. 21. - 07:32:50
(1102/1239)
1stein kommentjére szerintem felesleges reagálni. Nekem úgy tûnik, csak azért regisztrált ide, hogy ezt a nagy okosságot elmondhassa a topikban. :D
10/10
vikipici 2014 jan. 20. - 17:24:41 10/10 Előzmény 1stein
(1101/1239)
Lehetne ezen órák hosszat vitatkozni, hogy melyik a jobb és miért. Én a Dr. Csontot is szeretem, ezért annak jobban örülnék, ha visszaállna a régi mûsorrend (Hétfõ:Bones, Kedd: Castle), de én pl. A Mentalistáért személy szerint nem vagyok oda. Kinek mi tetszik. Eddig mi, Castle rajongók bosszankodhattunk, hogy miért nem adják kedvenc sorozatunkat. Nem lehet mindenkinek a kedvében járni.
10/10
Noémi 202 2014 jan. 20. - 16:28:12 10/10 Előzmény 1stein
(1100/1239)
Szerintem meg a Castle a jobb!