10/10
s1u2x3e4l 2017 dec. 12. - 18:30:21 10/10
(18/38)
Riza legalább olyan elmebeteg, mint Hülya, csak õ férfiváltozatban. Kinek készítette azt az óriás ketrecet? Tahsinnak, Adaletnek? Bár Tahsint Cesurral akarja megöletni, nem akarja, hogy az õ kezéhez több vér tapadjon. Vagy valaki másnak szánja, aki majd csali lesz? Alig várom, hogy kiderüljön. Igaz direkt nem olvasok elõre, hadd lepõdjek meg.
10/10
s1u2x3e4l 2017 dec. 10. - 16:28:54 10/10
(17/38)
Annyira nem bántam meg, hogy belekezdtem ebbe a török sorozatba. A második legjobb sorozat tõlük a szememben a Végtelen szerelem után, ráadásul ez rövid is. Micsoda fordulatok vannak ebben is.

Most kiderült, hogy az álterhes Cahide tényleg várandós, csak még éppen korai szakaszban van, pedig miután rosszul lettek Korhannal a szardellás rizstõl egyenes út vezetett volna a lebukásig. Ezzel viszont felborult minden, amit eltervezett ugye, mivel neki jóval hamarabb kellene szülnie, mint ténylegesen fog. Ebbõl nem tudom, hogy fog kimászni, de a viselkedése egybõl megváltozott Hülyával szemben. A nõ viszont elmebeteg kategória, úgyhogy tuti nem fogja annyiban hagyni, ha már nem lesz szüksége Cahidének rá.

A Bülent - Banu szál is érdekel, legalábbis, hogy Bülent közeledési szándékai mennyire tisztességesek a nõ felé. Mindenesetre úgy néz ki, hogy Banunak a kezdeti sokk után sikerül elfogadnia, hogy Cesur nem õt, hanem Sühant választotta. Nem is bánnám, ha nem csinálnának belõle egy Asu típusú karaktert, aki Végtelen szerelem egyik szereplõje.

A Tahsin - Cesur harc is nagyon szórakoztató. Fergeteges olt látni a héten, amikor már Tahsin azt hitte, hogy Cesurt börtönbe csukathatja, azzal a váddal, hogy õ szöktette meg Rizát. Erre az ügyész közölte, hogy a tanúnak szinte a szájába adtak mindent, épp csak Cesur személyi igazolványszámát nem tudta, és mivel hiányos infókat adtak ki a volt rendõrparancsnoknak Mehmetnek, Tahsin pedig többet tud, mint amit Mehmet tudhat, így Tahsin az, aki a rács mögé kerül. Igaz, kiszabadult a vén ördög, de ennek így kellett lennie, mert akkor nem folytatódna tovább a sorozat. Sühan õrlõdése az apja és Cesur között nagyon is érthetõ. Cesur elérte, hogy exhumáltassák az apja holttestét, és kiderült, hogy Rizának valóban igaza volt: Cesur apja kétszer halt meg. Egyszer, amikor lelõtték, egyszer pedig, amikor infarktust követõen a szakadékba zuhant az autójával, vagyis így állították be. Az meg külön érdekelne, hogy Serhat ügyész tényleg független, vagy neki is van valami kötõdése Cesur apjának és a nevelõintézet igazgatójának halálához - legalábbis utóbbinak nem-e egy leszármazottja, aki ki szeretné deríteni az igazságot hasonlóan Cesurhoz.

Mihribannak és Tahsinnak olyan jó oltásai vannak egymás irányába, hogy már jegyzetelni kellene. Mintha csak a csípõs nyelvû Leylát látnám a Végtelen szerelembõl Mihriban személyében.

Néhol kicsit vontatott a történet, hosszú pillantások, néma jelenetek, de nekem ezen elemei is bejönnek a történetnek, és akárcsak a Végtelen szerelem esetében itt is nagyon jó a soundtrack. Érzõdik Toygar Isikli közremûködése benne. Talán azért is tetszik nekem a Bosszú vagy szerelem, mert hasonló a Végtelen szerelemhez. A régi török sorozatokat nagyon nem szerettem, és most sem jönnek be, de ezek az új dizik, ezek már nekemvalóak.
9/10
offtopic
Máriácska 2. 2017 dec. 08. - 19:44:00 9/10
(16/38)
Tudja-e valaki, hogy tegnap óta miért nem lehet nézni a sorozatbaráton a filmeket? Nálam 522 hibakódot jelez ki!
Ti tudjátok nézni tegnap óta? Kérem, aki tudja válaszoljon!
Elõre is köszönöm!
10/10
s1u2x3e4l 2017 dec. 01. - 21:47:55 10/10
(15/38)
Na csak meg kellett szólalnom, 32-nél járok, és igen Cahide és Hülya mûpocakok közül válogattak, majd felállították a nagyszínpadot, ahová egy kétfelvonásos színmûvet varázsoltak, és eléri, hogy Korhan ne nyúljon hozzá, legalább is nem engedi neki. Korhan egyébként szimpatikus, a figuráját úgy értelmezem, mint egy férfi, aki az apjának köszönhetõen sokat sérült mind a mai napig, és neki próbálna megfelelni, de nem találom rossz embernek eddig.

Cesur és Sühan esküvõjével megleptek. Nem vártam ezt a lépést Sühantól, és sikeresen tudomást szerzett róla szinte mindenki, és azon voltak, hogy megakadályozzák, de nem sikerült. A történetvezetést jól megoldották, mert az igen kimondásáig izgalomban tartották a nézõt, nem lehetett benne biztos, hogy egyáltalán kimondják-e az igent, vagy Korhan nem-e fog visszakozni a segítésben.

A legnagyobb arc az egész történetben, a vén sátán Tahsin papa. Egy biztos, hogy nagyon jó színész. Roppantmód élvezem, hogy az utóbbi idõben bármi rosszul sül el, kórház a vége :D
10/10
s1u2x3e4l 2017 nov. 30. - 20:54:53 10/10
(14/38)
24. magyar résznél járok. Egy kérdés azonban felmerült a számomra Hülya terhességével és Cahide álterhességével kapcsolatban. Hülya már biztos van 5 hónapos terhes, ráadásul már a Korludagokkal is él, és senki semmit nem vesz észre rajta, ellenben Cahide aki terhes, na õ szimulál, eszik mint a kismalac, de szerintem vékony, mint a piszkafa, na az õ terhességét beveszik. Ez hogy van? Nem is Korhanról van szó, mert õ ostoba. Megértem, hogy Tahsin nem szereti a fiát, nem túl eszes, és Sühan az õ büszkesége helyette. Nem csodálkozom, hogy sem az ágyban nem vesz észre semmit, de még érzi a kitalált babarúgást is. Ellenben ott van a már említett ravasz Tahsin, és ez nem ahhoz meg egyébként, hogy az öreg farkas nem vette észre a sakált, de ott van Sühan, Mihriban, Reyhan, vagy Adalet. Igaz Adalet lehet sejt valamit, mert furcsállta Hülya terhességi tanácsait, és érdeklõdött a lány után is, valamint, amikor a patikába járt ott is szemügyre vette Cahide barátnõjét.
10/10
s1u2x3e4l 2017 nov. 28. - 23:50:36 10/10
(13/38)
Még csak a 15. magyar résznél járok, de az nagyon meglepett, hogy a fiatal Adalet volt a gyilkosa Hassannak is. Az nem lepett meg, hogy a nevelõintézet igazgatóját lepuffantotta, de hogy Cesur apját is. Így már sokkal veszélyesebbnek néz ki, mint elsõre látszott a gyógyszerésznõ.
Olvastam itt a kommentekben, hogy Hülya át fogja venni az irányítást Cahide álterhessége felett. Na ez nem lepett meg, tipikus fordulat. Inkább az lepett meg az elsõ részekben, hogy mennyire beteg az a nõ. Nem tudom, honnan szedte össze Cahide, de borítékolható, hogy ráfázik a nagy szövetségesével.

Ezek a törökök szórakoztató gonosz alakokat tudnak a történetbe vinni. A Végtelen szerelemben ott van Emir, itt pedig a vén ördög, Tahsin. Nagyon jól áll neki ez a szemét karakter, de a legjobban a Mihribannal való csatározásait kedvelem, illetve, ahogy a faképnél hagyott menyasszonnyal egymáson köszörülik a nyelveiket.

Az egyetlen, aki kicsit zavar a történetben, az Banu. Nem bántam volna, ha meghagyják a karakterét anélkül, hogy Cesurra utazna, de mégis milyen az a sorozat, ahol a fõhõsön csak a fõhõsnõnek akad meg a szeme.
mijud 2017 nov. 17. - 18:35:13
(12/38)
Na, ma befejeztem a sorozatot. Nem bírtam kivárni és megnéztem felirattal. Nekem tetszett. Nem az a csöpögõs nyálas valami, és történnek benne az események rendesen. Még az öreget is szerettem benne, hogy állandóan le akart köpni mindenkit. 1 hét alatt megnéztem mindet. Nem bántam meg. 1 rész aki nem bírja kivárni https://www.youtube.com/watch?v=FgRx_AXIGEA
10/10
s1u2x3e4l 2017 nov. 17. - 18:21:43 10/10
(11/38)
Nem vagyok egy török sorozat rajongo, de mar lassan 1,5 hete ez megy hatterzajként esti munka kozepette, es nekem megtetszett a sorozat. Szerintem elkezdem majd az elejetol nezni, mert az ugy nem az igazi, hogy a 31. epizodtol kapcsoloom be. Legelsönek a Sühant játszó Tuba tetszett meg nekem, illetve a gonosz es intrikus karakterek, mint Tassin, Korhan vagy Adalet. Nem is hosszu, mindössze 101 részes történet pont ideális, igaz a fõhöst játszó Kivot nem tulzottan kedvelem, de ezen majd tullépek.

Valami Sühan karakterében foghatott meg, mert többször láttam már ezt-azt a Piszkos pénz, tiszta szerelemböl (Kara para ask), de arról 5 perc után mindig elkapcsoltam, hiába a Tuba nevû színésznõ a föhösnö ott is.
sadrok 2017 okt. 30. - 23:04:51
(10/38)
Egy nagyon szép szerelmi történetet lehetett volna kihozni belõle.... de az \"alkotók\" mást akartak... minél több részen keresztül vezetni egy egyre jobban durvuló és bonyolódó történetet. Kár érte, elmebeteg ötlet volt...
Úgy tûnik, a törökök imádják ezeket a pénz és hatalom körül forgó történeteket, megspékelve egy kis romantikával, sok-sok ármánnyal, intrikával, hazudozással... kiabálás, veszekedés, durva hatalmi játszmák... stb. Kinek van ilyenekre szüksége? Nem beszélve a tutyimutyi rendõrségrõl, természetellenes viselkedésekrõl... brrrr.... és hiába is reménykedtem, hogy valami változik talán, sajnos inkább egyre idegesítõbb lett. Ma hál\'istennek a végére értem, nem szeretnék még egyszer ilyen hibát elkövetni, hogy elkezdek nézni egy török családi sorozatot.... :-)
Sajnos megfogott az ígéretes kezdet, Sühan és Cesur egymásra találása, az álomszép környezet, a tenger és a szép tájak látványa...
malvinkicska 2017 okt. 22. - 20:26:52
(9/38)
Amikor elkezdték fordítani mivel Kivacot szeretem néztem sajnos az emberi aljasság minden formájával találkoztam, aztán az a gülü szemû nõ azzal az áll terhességgel, meg nem sorolom, aztán abba hagytam mikor az elmebeteg vette át az irányítást, olyan hiteltelen dolgok vannak benne amire én ne voltam vevõ.
Aztán Kivo és Tuba csak úgy vannak , nagyon nem jött le semmi egyszerûen. Valóban mostanában írt török sorozatok csak szemétséget tartalmaz nem szórakoztató, inkább irritáló sajnos.
sadrok 2017 okt. 22. - 17:34:14
(8/38)
A sokadik rész megnézése után (elõre a youTube-on) kezdek kiábrándulni a sorozatból... idõnként olyan szavakat ad a forgatókönyvíró a szereplõk szájába, amitõl elmegy a kedvem attól, hogy tovább nézzem a filmet. Igazából Cesur és Sühan miatt nézem, (és nagy kár, hogy ez is tele van ármánnyal) de...
<Spoiler (bocs) :-)
ahogy elveszti Cesur az önuralmát az édesanyja halálakor, az már nem normális. Amiket a semmiben sem vétkes Sühan fejéhez vág - vak gyûlöletében az apja iránt- ilyet egy igazi szerelemmel szeretõ ember nem tesz. Ettõl és ilyenektõl válik hitetlenné a (egy) film. Kár érte...... >
A színész választás tetszik, jól alakítják a szerepüket. Inkább a forgatókönyv és a rendezés hibája lehet, a folytonos hazudozás, ármánykodás, egymás kijátszása... stb. szóval, sok-sok negatív érzést kiváltó dolog. Nem tudom, kinek mi szüksége van erre? ! Mikor találunk már ki olyan történeteket, ami építi a lelket, nem pedig rombolja.....
sadrok 2017 okt. 19. - 21:10:18
(7/38)
Sühant kifelejtették a stáblistából... :-)
sorozatkedvelõ 2017 okt. 12. - 13:54:21
(6/38)
A címhez csak annyit,hogy inkább Szerelem és bosszú,mint vagy.
napraforgó 2017 szept. 24. - 18:06:45
(5/38)
És még ez is: http://musorvizio.blog.hu/2017/07/27/uj_torok_sorozat_debutal_magyarorszagon
Vagyis 101 magyar részre bontják.
mokka301 2017 szept. 24. - 18:03:38
(3/38)
Ez a sorozat eredetileg 32 bölüm. Egy bölüm kb. 2,5 óra. Fent van YouTube-on eredeti hanggal, magyar felirattal, a címe: Bátor és Gyönyürû.
offtopic
ildimix 2017 szept. 24. - 15:04:15
(2/38)
Máriácska honnan tudod láttad már törökül? Hány török részbõl áll a sorozat? Én biztos, hogy bele fogok nézni remélem hasonló lesz a piszkos pénzhez. Tudsz írni a sorozatról spoilert? Engem nem zavar de a magán címemre is írhatod.

ildiko.varga25@gmail.com a tárgyba írd bele: bosszú vagy szerelem
9/10
Máriácska 2. 2017 szept. 12. - 16:25:02 9/10
(1/38)
Remek sorozat! Mindenkinek csak ajánlani tudom!