Téma: Chappie

Ottofan1 2015 márc. 07. - 20:46:29
(17/137)
Örülj neki h van szinkronnal.
Ottofan1 2015 márc. 07. - 20:45:48
(16/137)
Ebben teljesen igazad van :)Már kezd elegem ebbõl a ,,fúúúúj nincs eredeti nyelven el sem megyek" hisztériából.
Pikacsu 2015 márc. 07. - 16:46:37 Előzmény berni75
(15/137)
Akkor töltsed le az angol szöveget, és olvasd el.
8/10
_Freddy_ 2015 márc. 07. - 15:50:09 8/10
(14/137)
Ez a film egy könnyed scifi, egy elég kemény közölnivalóval és egész fura köntösben. Amit közölni akar az teljesen átjött, nagy kérdéseket vet fel és a film próbálja is megválaszolni ezeket meg kicsit a nézõre is bízza. Bõven el lehet gondolkodni rajta közben is meg miután vége lett a filmnek utána is. Az alapötlettel semmi baj nincs, a karakterekkel annál inkább. Jackman-nek meg Weaver-nek alig van játékideje, de azokban is minden jelenetet olyan semmilyen arc-al játszanak el, meg ott van a 2-3 karakter akik az elején gonosznak vannak beállítva (akikhez a robot kerül), de a végén abban is elbizonytalanítják az embert, hogy valójában azok e. Jackman-nek egyébként nagyon furán állt ez a gonosz szerep, motiváció nélkül, akit csak az irigység és a rosszakarás vezérelt. Végül is igaz, hogy néhány karakternek elég szánalmas a viselkedése, mégis ha ezektõl próbálunk eltekinteni és a dolgok mögé nézünk akkor egy egész érdekes és elgondolkodtató filmet kapunk.

Blomkamp-re egyébként nem bíztam volna egy Alien 5 rész megrendezését, a District 9 se volt egy nagy eresztés, sõt...meg már õ is elismerte, hogy az Elysiumot elcseszte..de azt elismerem hogy nem rossz rendezõ, de egyenlõre csak próbálkozik és próbálkozik. Úgy látszik õ nagyon szereti ezeket a társadalmi kérdéseket feszegetni, egy erõs közepest kihozott a legutóbbi 3 ilyen filmjébõl de a tökéletestõl mindegyik messzevolt.

10/7,5
robicsek2 2015 márc. 06. - 22:14:03 Előzmény berni75
(13/137)
Én inkább a Japán tudást bõvítem az Feliratos animékkel. GOME(nasai) !! :)
(Tudom jön a szent beszéd, hogy az írásomat látva elõször a Magyar nyelvet gyakoroljam. Nem írom le megint de megvan az oka amiért ilyen .... az írásom.)
Bár én a szinkronokat is szeretem. És remélem sose következik el az a kór amikor nem lesz többé szinkron.
Bár ha valóban mûködni fog az a élõben fordító program.

http://www.hir24.hu/tech-tud/2014/05/28/fantasztikus-a-telefonbeszelgetest-eloben-fordito-technologia/

(Persze ez még csak Skype nál mûködik, és nem minden nyelvnél, de idõvel :))
"A béta verzió egyelõre csak angolul ,és németül mûködik, de természetesen szeretnék adoptálni az összes fontosabb nyelvre is." Kíváncsi vagyok , hogy a Magyar nyelvet eléggé fontosnak tartják odakint, hogy felvegyék a palettára.
Vagy esetleg majd a Magyar fejlesztõk.


De az se érhet a szinkronok nyomába. Max a felirat készítõknek lesz rossz, mert nem kell majd több felírat.
berni75 2015 márc. 06. - 20:17:50
(12/137)
Egyebként véleményem szerint sokat javítana a Magyar nyelvu lakosság híresen gyenge angol nyelvtudásán, ha több feliratos filmet vetítenének a mozik. Nem hinném, h. egyedül lennék ezzel az állásponttal.
berni75 2015 márc. 06. - 20:10:02
(11/137)
Felirat is létezik
4/10
nighttrain 2015 márc. 06. - 18:33:31 4/10
(10/137)
Egy idegesitoen gyenge film, talan gyerekeknek, ha nem lenne benne varatlan kibelezes.

Egy botrany. Hihetetlen hogy ugyanaz az ember rendezte, aki a D9-t is...

Nem unatkoztam kozben, hanem folyton ideges lettem a gyatra cselekmenytol, kritikan aluli szineszektol.... az egesz egy vicc.
robicsek2 2015 márc. 06. - 09:24:02
(9/137)
Úristen !!! Most ez komoly ? Megnéztem és tényleg ez az ismertetõje :) Úgy van beállítva mintha egy ember gyerek lenne :))Mindenesetre a filmre kíváncsi leszek :)
4/10
Zorkal 2015 márc. 05. - 22:12:51 4/10
(8/137)
"Chappyt születésekor elrabolják. Idegen emberek közé kerül, és egy különleges, össze-vissza, teljesen mûködésképtelen családban nevelkedik. Lassacskán kiderül róla, hogy különleges tehetség, természetfeletti érzékek birtokosa. Egyedi és megismételhetetlen, ám egyben megnevelhetetlen is. És nem mellesleg, õ egy robot..."

Nem tudom ki írja ezeket, de orbitális baromság, ami a film leírása ként szerepel... Nincsenek természet feletti képességei/érzékei. Õ egy robot, robot képességei vannak. Megnevelehetetlen? Lol... Õ egy robot: az alapprogramját programozzák, a személyiségét meg "neveléssel" alakítják ki. A tudat maga megismételhetetlen, ez nem új infó(tök mind 1 h emberi vagy robot).
Nem õt rabolják el.


A filmrõl: Nekem nem tetszett, sajnos gyártástechnológiával, programozással és technológiával is foglalkozom. Nekem borzasztóan tudománytalan volt. Tele félremagyarázással, hibás technológia megjelenítéssel. Természetesen a laikusoknak még el fog menni.
Továbbá borzasztóan idegesített a szinkron is... A cincogó hangok tömkelege ez a film.

Látványban, történetben jó lehetne, de a kivitelezés dramaturgiai része botrány. 4/10
offtopic
szamóca67 2015 márc. 05. - 14:14:11 Előzmény berni75
(7/137)
Megnézheted az elõzetest ahány nyelven csak akarod, a YouTube-on.
Mert ez Magyarország, ahol még nem beszél perfectly a nagy többség angol nyelven.
Egyébként megnézheted a filmet több nyelven is, ha megvásárolod DVD-n, Blu-Ray-en.
Vagy kibéreled a mozit, és megfizeted az eredeti hanganyaggal vetített filmet.
Kiköltözöl angol nyelvterületû országba, és boldogan élhetsz ott.
Pénzkérdése az egész. :-)
10/10
Findzs 2015 márc. 04. - 17:37:25 10/10 Előzmény pippelino
(6/137)
"Coopley csak a hangját adta a filmben,de Bloomkamp mindkét filmje felülmulja az amcsi rendezõk látványát szerintem.Már várom a filmet nagyon. "

nem csak a hangját:
"Sharlto Copley (Chappie (motion capture színész)"

a district 9 tényleg jó film és egyedi
az elysium már nem sikerült olyan jól, tele van hülyeséggel, valószínûleg a filmstúdió is belenyúlhatott rendesen míg a districtnél peter jackson volt a producer és szabad kezet adott a filmhez
nem jó jel, hogy a chappie -nél is ugyanaz a producer aki a elysiumnál volt; Simon Kinberg
berni75 2015 márc. 04. - 11:11:50
(5/137)
Miért nem lehet legalább a trailer-t megnézni eredeti nyelven?? Nem értem egyébként sem, hogy miért kell minden filmet szinkronizálni?? Hugh Jackman magyarul beszél...nem jó:( Eredeti hangot a színészeknek!
8/10
offtopic
cellasto 2015 febr. 05. - 11:52:54 8/10
(4/137)
nahh,ott azért a sztori is ütött rendesen :)
pippelino 2015 febr. 05. - 11:22:43 Előzmény cellasto
(3/137)
Szerintem Coopley nagyon jó szinész,nagy haverja lehet Bloomkampnak.De egyébként is,részemrõl Bloomkamp a legjobb sci-fi kivitelezõ,mikor a District 9-et elõször láttam feliratosan,lemeredve néztem végig,fõleg a tökéletes technikai bravúrok miatt.
pippelino 2015 jan. 13. - 13:14:25
(2/137)
Coopley csak a hangját adta a filmben,de Bloomkamp mindkét filmje felülmulja az amcsi rendezõk látványát szerintem.Már várom a filmet nagyon.
8/10
cellasto 2014 szept. 28. - 00:43:08 8/10
(1/137)
szélhámos film az milyen?
bár ilyen szereposztással még akármi lehet :)
ugy látom copley szerepet kap minden blompkamp filmben.
egyébként érdekes figura,nem?
a district 9 és az elysium-ban is nagyot játszott szerintem :)
ráadásul két homlokegyenest más karaktert :)