kachorra 2010 okt. 18. - 00:18:49
(266/346)
és a család. fantasztikus volt, ahogy kibékült a két Wonka. és ahogy erre ráébredt Willy is, no meg az apja, is hogy milyen szemét volt.
kachorra 2010 okt. 18. - 00:18:01
(265/346)
EGYÉBKÉNT. nem is a te kommented miatt nem fogják megnézni, szerintem egy-egy vélemény nem veheti el az ember kedvét, vagy éppen nem hozhatja meg. ott már baj van. ha akarja megnézni, és nem közvélemény után megy, mint valami marha. gondolom te azután mész, s nyilván ezért nem vagy járatos az elvont, groteszk filmekben.
van egy elméletem, tapasztalat: aki szidja az ilyen típusú filmeket, az azért teszi, mert nem érti, és bass.za a csõrét, aki szereti, az meg megértette, és rájött, hogy hûû, ez tök jó, még ilyet. így ebbõl adódik, hogy aki szereti az nagyon, aki nem az nagyon nem. szerintem ez így tökéletesen igaz. te melyik csoportba tartozol? nincs azzal semmi baj, akárhová is.
twillight 2010 okt. 18. - 00:17:46
(264/346)
Hát, alapvetõen két irányba indulhatnánk el a "miért elgondolkodtató ez a film" témában:
- a felelõsség kérdését feszegetik (ki miért nem alkalmas a gyárra)
- a film egy örömóda ("Nem kell ide logika. A csoki - csak finom!")
kachorra 2010 okt. 18. - 00:15:06
(263/346)
karika volt rajta? volt. 12. majd a kedves szülõk eldöntik, hogy mit nézzenek a kölykök, vagy mit ne. onnantól kezdve rajtuk van a felelõsség, hogy rosszat, fognak álmodni, és sikítoznak-e éjjel. ( vicces elképzelni, hogy Willy Wonka gyötri õket álmukban) a nevem nem a sorozatból szedtem, sorozatot én egyátalán nem nézek, nyálas, unalmas, nem tudom ,te hogy vagy vele, de ugyebár mindenki magából indul ki. spanyolt tanulok, volt egy spanyol zenében, valamint az egyik nyelvvizsgatételemben. remélem kimerítõ a válaszom. a mondanivaló... kellemes dolog az, hogy nem jössz rá. pedig nagyon szép a lényege!
kachorra 2010 okt. 18. - 00:12:12
(262/346)
igen, a média torzítja a világot, de nem ez a film. biztos vagyok benne.
kachorra 2010 okt. 18. - 00:11:17
(261/346)
de nem fog menni úgy látom. mintha õ még mindig az a Karcsi és a Csokigyár könyvet olvasó kisfiú lenne belül, vagy én nem tudom..
kachorra 2010 okt. 18. - 00:10:42
(260/346)
pontosan :D
twillight 2010 okt. 18. - 00:09:49
(259/346)
kachorra azt próbálja már mióta finoman értésedre adni, hgy ezt a feldolgozást õ sem (nem feltétlen) ajánlja gyerekeknek. Ez a film FELNÕTTEKNEK készült. A gyerekeknek õ is Hófehérkét olvas és a Disney-féle Kis Hableányt vetíti.
1/10
offtopic
zotyo04 2010 okt. 18. - 00:08:22 1/10
(258/346)
Hehe ezt a film okozza, a könyvben Vonka egy jóindulatú kis fickó, aki meg akarja osztani pár szerencsés gyerekkel azt, ami minden gyerek álma volna. Nulla rémisztõség sincs a karakterében.


Már csak egyet kérek a Karcsi és az Üvegliftet, ne dolgozza fel senki!
1/10
offtopic
zotyo04 2010 okt. 18. - 00:05:56 1/10
(257/346)
Nem torzul, hanem tórzítják ezért tart itt a világ. A mai gyerekek ezeken a rémes vackokon nõnek fel, nem kapnak minõséget. Hogy alakúljon ki bennük az empátia, a szeretet, ha ilyen érzésektõl mentes durva filmet nézetnek velük? Ne is várjunk tõlük semmi jót, alap, hogy 12évesen cigiznek és csoda ha találsz 14évesen szûz lányt vagy fiut, kössz szépen ELTORZÍTOTT világ, amihez ez a cseppet sem gyerekeknek való rémálom csak hozzásegíti õket. Gyanítom, hogy már elterjedt köztük, hogy egy ilyen szürreális filmet bedrogozva mennyivel "frankóbb" lehet nézni, amikor apunak, anyunak oda sem kéne engednie a tv elé.

Ezerszer inkább ajánlanám a gyerekeknek az Úton hazafelét, ami igazán gyerekeknek való kedves történet.
kachorra 2010 okt. 18. - 00:01:00
(256/346)
az a bajod neked, hogy nehéz neked a film, nem tudsz rajta elgondolkodni, és nem látod a film - már teljesen más - mondanivalóját. ja, talán a réginek nem is volt, csak egy langyi filmecske kisfiúknak és kislányoknak. de ez a film sem nekik készült. fogd fel úgy, hogy ez egy felnõtt mese. ennyi. de most ha nem tetszik, menj el a fórumról, nem váltod meg a világot, nem változtatod meg a véleményünk, nem csinálsz semmit, max felba.szod a vérnyomásod 200ra. már mindenki tudja, hogy halálosan vérig vagy sértve, na.
twillight 2010 okt. 18. - 00:00:40
(255/346)
A sztorit nézve én semmi aranyosat nem látok Wonka karakterében. Egy elszigetelt, saját Alice-nyúlüregében elveszett ember õ, aki utódot akar aki fenntartja látomását, ami a normális valósággal köszönõviszonyban nincs. A gyár már csak Wonka saját törvényeit követi, mert Wonka maga már annyira elveszített minden kapcsolatot saját magán kívül mindennel, hogy maga a Valóság se áll szóba többé Wonkával - és így jöhet létre a Gyár.

Depp játékában én látom ezt az õrületet, ami valóban nem kicsit félelmetes - de nem látom hogy gyûlölne bármit is. Viszont a Gyár õrületét, belsõ logikáját érdekesnek találtam, de csak most, hogy nem hagytam le a bevezetõ képsorokat, ami egyértelmû utalás az Alice-történetekre.
1/10
offtopic
zotyo04 2010 okt. 17. - 23:57:12 1/10
(254/346)
Amíg még valaki belémköt újra le fogom írni. Tudod ez a kedvenc gyerekkönyvem volt és valaki tönkretette. Ha bárki elolvasná ezek után, hogy látta a filmet már ez a rémes képivilág fog megjelenni lelki szemei elött, egy életre tönkretették. Ezt már nem lehet visszacsinálni. Írjon saját forgatókönyvet ez Tim Burton és azt barmolja el, ennyi!
kachorra 2010 okt. 17. - 23:56:53
(253/346)
kövér anyuka, reális, kocka matektanár apuka, reális. gazdag, sz.arok a lányomra apuka, reális. kicsit talán Violet anyja volt eltúlozva, de ennyi. a gyerekek is reálisak. MA! ne a 40 évvel ezelõtti +6os könyvhöz mérd... 21. század, egyre torzul a világ - nem csak a Wonkagyár.
kachorra 2010 okt. 17. - 23:54:43
(252/346)
igen, mert ezeket a gyerekeket csak gyûlölni lehet, de a jókat - mint látod, már ha egyáltalán oda mertél nézni a nagy borzongásban - kedvelte.
1/10
offtopic
zotyo04 2010 okt. 17. - 23:54:33 1/10
(251/346)
Ilyesztõek voltak a szülõk, a karakterek, mind-mind karikatúrisztikus túlzással rémisztõ volt a képivilág, a színek erõltetettek, a törpékrõl ne is beszéljünk nah az volt még rémes. Mr. Vonka, meg egy rémálom, komolyan attól még hogy jóideje nem lépett ki a gyárból még nem kell elmebetegnek lennie, sõt õ túlságosan nyitott volt pedig aki sokat van egyedül inkább zárkózott és visszafogott.
kachorra 2010 okt. 17. - 23:53:44
(250/346)
hányszor mondod még el hogy úristen, kedvenc gyerekkönyvem és sajnáljatok mert meg vagyok sértve és felfoghatatlan mekkora horrort csináltak a filmbõl? jézusom. 10 perce jöttem, de már unom a banánt. kit érdekel, hogy mit olvastál és mekkora csalódás ért. oké, egyszer elmegy, mert vélemény, oké. de tizenötödjére már kicsit úgy tûnik, hogy te igenis nem fogod ezt szeretni, mert milyen dolog hogy az én kedvenc gyerekkönyvem elcsúfítását szereted? nem, ez nem lehet szeretni! maradi vagy.
kachorra 2010 okt. 17. - 23:51:50
(249/346)
azért nem így fejezted ki magad, na sebaj, én sem húztam fel magam, alapból nyers stílusom van, amit úgyhiszem - páran, akiknek ismerõs vagyok itt - már megszoktak.
1/10
offtopic
zotyo04 2010 okt. 17. - 23:50:37 1/10
(248/346)
Hát már bocsi, de a kedvenc gyerekkönyvemrõl beszélsz. Fantasztikus fantáziám révén, a könyv leírását követve, inkább egy gyermek megtestesült álmát eredményezte a gyár...a mesében a gyár egy csoda, semmi rémisztõ nincs benne, inkább fantasztikus ötletek sora, ki ne vágyna csokifolyóra és miegymásra. Fantasztikus és Mr. Vonka a világ legaranyosabb embere, hogy odaengedett 5szerncsést, hogy átélhessék életük legnagyobb élményét.

Jhonny Depp úgy játssza a szerepet, mintha gyûlölné a gyerekeket és épp minap szabadult volna az elmegyógyiból:S
kachorra 2010 okt. 17. - 23:50:24
(247/346)
milyen horror, te? milyen szörnyek? semmi csúnya volt, és már ne is haragudj, de elég csúnyán kiröhögtelek a 17 éves, gyerek fejemmel :D persze, nem vagyok ehhez már fiatal, sõt igazából 13 évesen, mikor megjelent sem voltam, de van húgom, öcsém, amit csak el lehet képzelni. az egyik most 4 a másik 6 éves. semmi probléma nincs velük, élvezik. nincs is benne csúnya. csicsás díszlet, egy kövér srác, és alacsony bácsik, körhintás babák, amiket már vagy 1000x láttak a búcsúban. de ennyi. mi ebben a ronda? nagyon jópofa, szerethetõ, ám egy nehezebb film, amit biztos nem néz meg az ember 1 nap kétszer. én még 1 hónapban sem ismétlek belõle. elég, túlcsordulnék a sok giccstõl. de így szeretem, így a jó. és ez nem csúnya. kalandos, jópofa. wonkával semmi baj, kicsit bolondos, de nem ijesztõ módon. láttam a régebbi verziót.... hát ez jobb, élettel telibb, olyan igazi csokigyár fílingû. é ha belegondolsz, milyen lenne az az ember, aki beleõrült abban, hogy tizenéve ki sem lépett a gyárából, munkájába van õrülve.. bolond, mit ne mondjak. és õ az volt a javából. és ez látszott, mind a karakteren, mind a gyár belsején. hiteles.