twillight 2010 okt. 17. - 23:47:28
(246/346)
mivel írtad hogy "Depprajongó" vagy, nem húzom fel magam olyan piszlicsáré dolgon hogy vajon ki vette át a másik díszletét, mert én meg GUS-rajongó vagyok :D
Csak feltûnt hogy ugyanaz a díszlet, ennyi.
1/10
offtopic
zotyo04 2010 okt. 17. - 23:46:02 1/10
(245/346)
Én is élveztem a Terminátort, amikor megnéztem 6évesen, aztán hónapokig féltem wc-re menni, mert azt hittem feljön a retyóból a fémcsontváz terminátor, ahogy Sarah Conor után mászott a gyárban, de ettõl még élveztem, persze a félelmeimrõl nem szóltam senkinek, ahogy más gyerekek se.
kachorra 2010 okt. 17. - 23:44:17
(244/346)
igazából 2005-ös mindkettõ, szóval az a helyzet hogy halvány gõzöm sincs, honnan tudod ilyen jól megállapítani, hogy ki vette honnan, és stb. ez az egyik. kettõ: mivel 2005ös mindkettõ, rájöhetnél, hogy hangyapöcsnyi az esély rá, hogy mikor az egyiket készítették, a másik már túl volt a premieren...

hatalmas Depp-Burton rajongó lévén ide már írtam véleményt a filmrõl, nem ismételném meg, ha nem baj.
twillight 2010 okt. 17. - 23:43:51
(243/346)
Õszintén szólva a mesekönyv max. azért lehet "aranyos", mert a képek, a lapok elválasztják az eseményeket, megakadályozzák hogy egysgben elképzeld a történetet; inkább csak jelenetek soraként látod.
Wonka gyára élõszereplõkkel eljétszva csakis ilyen õrületet eredményezhet, mert a történet maga az õrületet írja le, csak ezt ugye nem vesszük észre a mesekönyvnél, mert kedves aranyos hangon olvassák azt fel nekünk.
Itt viszont megláthatjuk "tökrök és füst" nélkül. És ez az ami nekem bejön. És ha ez azzal jár, hogy nem igazán gyerekeknek való, ám legyen, mert én a felnõtteknek írt /csinált/ meséket élvezem igazán.

(Tim Burton legtöbb filmjét vacak giccsnek tartom, ezt csak azért megjegyezve mert annyian emlegetik milyen jól dolgoznak ezek együtt. Hát szerintem meg nem.)
1/10
offtopic
zotyo04 2010 okt. 17. - 23:41:00 1/10
(242/346)
Ennek a filmnek meséhez sok köze nincs. Az alaptörténet csodálatos, varázslatos világról szól. Ezzel a feldolgozással tették horrorrá, a Jancsi és Juliska alapból lehetne horror, ha az ember gyereke nem tudná, hogy ez csak mese és igazából senki nem fal fel senkit:)
De én azt inkább thrillernek mondanám, mivel elég nyomasztó, amikor a gyereknek folyton ki kell dugnia az ujját a rácsból, hogy elég kövér-e már, hiszen nem tudhatjuk pontosan mi fog vele történni.
10/10
offtopic
Gabriella54 2010 okt. 17. - 23:38:54 10/10
(241/346)
Nem bírtam elszakadni Charlie-tól, úgyhogy a Ments meg, Uram éjszakai program - de azt sem szerettem volna kihagyni...
1/10
zotyo04 2010 okt. 17. - 23:37:38 1/10
(240/346)
Ez a film valóban elgondolkodtató. Azon gondolkozok miért csináltak egy csodálatos mesebeli történetbõl kedves karakterekbõl ellenszenves gonosz embereket, még a Csárli nagyapja is olyan antipatikus, hogy rémálmomban ne jöjjön elõ, holott ebben a filmben õ akar lenni a legkedvesebb figura.

Mellesleg a sztori ha adna is gondolkodtatni valót, azt csakis Roald Dahl-nak köszönhetnéd, nem Tim Burton-nek, aki így tönkretett és lidércnyomássá változtatott egy csodálatosan megalkotható mesét.
10/10
Gabriella54 2010 okt. 17. - 23:31:29 10/10
(239/346)
Aki erre gyerekhorrort ír, talán olvassa el a Jancsi és Juliskát, ahol ugyebár a boszorkány némiképp kannibál hajlamokkal rendelkezik, vagy szinte bármelyik Grimm-mesét
Fantasztikus meseszövés, remek karakterek és olyan alakítások, amik után a legínyencebb "filmfaló" is megnyalhatja mind a 10 ujját. Johnny Depp napjaink egyik legnagyobbja, Tim Burton-nel való munkakapcsolata pedig olyan filmekkel ajándékozott meg minket, mint az Ollókezû Edward, az Ed Wood, a Sweeney Todd, az Alice Csodaországban vagy a Halott menyasszony...
Úgyhogy "nyerõ csapaton ne változtass" :)
xxxxx1 2010 okt. 17. - 22:55:36
(238/346)
Természetesen, nem tetszhet minden film, akár egy rendezõtõl, sem egy valakinek, mindenkinek vagy senkinek. És, ha nem tetszik valami, akkor az, természetesen, nem baj. Hál' Istennek nem vagyunk egyformák, szerencsére! :) (pl. a férfiaknak a nõk, a nõknek a férfiak tetszenek, jobb esetben!) A lényeg, hogy mondjuk el kinek mi tetszik, avagy nem. Persze mindenkinek a jól "mealapozott" gondolatai alapján, ész érvekkel alátámasztva, mint a "vita" azt megkívánja. Ezért jó "csevegni" itt.... is.
TUDOD A CSIBE 2010 okt. 17. - 22:47:29
(237/346)
Jó csajszika vagy?:)
Flóra_kisasszony 2010 okt. 17. - 22:34:00
(236/346)
Jaja, egyetértünk! :) Egyébként az is jó, hogy õk így egymásra találtak Depp-el. Depp egy Tim Burton színészben, Burton meg egy Depp, rendezõben. Valószínûleg ezért is dolgoztak olyan sokat együtt.
aglarnis 2010 okt. 17. - 22:26:33
(235/346)
Szerintem ez egyáltalán nem így van. Nálunk az egész család együtt nézte, a felnõtt apukám épp úgy élvezte mint én, vagy a 6 éves unokahúgom. Tim Burton világa nagyon jellegzetes, varázslatos mesevilág, Johnny Depp alakítása pedig ismét fantasztikus. A kettejük párosa egy nagyon jó filmet eredményezett, ami nem feltétlen popcornevõs, lehet, hogy esetleg el kell rajta gondolkodni :)
xxxxx1 2010 okt. 17. - 22:23:45
(234/346)
2 féle ember létezik:
akinek tetszenek Tim Burton filjei, ill. akiknek nem. De akinek igen annak nagyon, akinek nem annak szintén nagyon... nem! ;) Egyiket sem lehet meggyõzni. Csak azt sajnálom akinem nem tetszik, mivel nem "egyszerû" filmek. Egy "csöppet" elvontak, elgondolkodtatóbbak, "nehezebbek", de mégis egyszerûek, groteszk, fanyar humorúak...=>nem átlagos "röhögtetõ" alkotások (persze lehet kacagtató részeket is felfedezni bennük. Érteni kell(ene). és hagyni, hogy magával ragadjon, a saját fantáziánkkal együtt! :)
1/10
zotyo04 2010 okt. 17. - 22:23:06 1/10
(233/346)
Nézd milyen kis kedves figurák voltak ezek eredetileg, Mr. Vonka egy tök jó fej emberke volt, aki méltán lett barátja a kis Karcsinak. A filmbéli elmebeteg, marslakó meg igazi cukrosbácsi, zubbonyt rá:/
twillight 2010 okt. 17. - 22:16:41
(232/346)
Ezelõtt csak kb. felét láttam ennek, meg a régebbi verziót, és baromi bugyutának találtam az egész sztorit, de egyértelmû volt hogy ez a változat mérföldekkel jobb, így elhatároztam hogy ma megnézem elejétõl a végéig.

Úgy vélem hangulat kérdése is, de ez egy zseniális szürreális álom. Csak Salvador Dali képeihez tudnám hasonlítani. De ha nem lettem volna kellõ hangulatban, csak okádtam volna, és olyan értlemetlennek találtam volna, mint a filmben szereplõ egyik gyerek.

Megjegyzem, felötlött bennem hogy ha ÉN nyertem volna az egyik aranyjegyet, úgy a 2-3. szobánál kértem volna hogy had mehessek ki, mert képtelen lennék a valóságban feldolgozni egy ilyen élményt (fõleg hogy karakteren kívül megvan a tudásom hogy ezt mint nyertes vezetnem lehetne).

Ja, és ha választani lehetne, én habozás nélkül kérnék egyet abból a rágóból. Fenomenális kis szörnyeteggé változtatna :P

Amúgy mókás volt látni hogy a Galaxis Utikalauz Stopposoknakból átvettek díszletet :D
1/10
offtopic
zotyo04 2010 okt. 17. - 22:14:57 1/10
(231/346)
Hát igen csak sajna-bajna ez egy gyerekkõnyvbõl készült. Ráadásul a sztori túlságosan gyermeteg, egy felnõtt már nem tudja élvezni, a megvalósítás miatt meg egy gyerek nem tudja élvezni,ijesztõ. Igy is ezt a Matinékon nyomták, sztem a gyerekeket akik látták azóta is rémálmok gyötörnek.
1/10
lohana 2010 okt. 17. - 22:09:10 1/10
(230/346)
z kategóriás, elfuserált film.
Flóra_kisasszony 2010 okt. 17. - 22:08:20
(229/346)
na milyen egyszerre járt az agyunk ;)
Flóra_kisasszony 2010 okt. 17. - 22:07:33
(228/346)
Aha. A következõket írtam:
1. Ezt a filmet nem kellene z kategóriásnak titulálni.
Ütöttem két entert, hogy világos legyen, hogy az, amit következõnek írok, az élesen elválasztandó elõzõ gondolatomtól. De még ha nem is ütöttem volna az entert, akkor sem lehetett volna félreérteni azt, hogy:
2. Jók lettek a magyar dalok, tetszenek. Slussz és passz. Egyetlen szóval sem említettem, hogy a film nagyszerûsége a kitûnõ magyar szinkronnak köszönhetõ.

Azt meg sajnálom, hogy nem tudsz a gyerekkönyvedtõl elszakadni és nem tudod értékelni Burton groteszk világát. (mert kb. erre játszik az a sok giccses jelmez)
xxxxx1 2010 okt. 17. - 22:02:43
(227/346)
Sziasztok!
Ez a film (sem) gyermekeknek szól, mint Tim Burton, Johnny Depp párosítás jellegzetes képivilágú, meseszerû(!) filmjei. Nagyszerû FILM, mely nem feltétlenül tetszhet mindenkinek. (érteni kell, élvezni azt amit nyújt) Nekem igen, tetszik! :)