kornyezet 2017 jan. 06. - 17:07:23
(154/194)
Sziasztok! Ez a majom be van tanítva?
offtopic
filoszemitabélus 2016 jún. 02. - 17:01:39
(153/194)
nem ismerted? A fél világ ezen röhögött.
offtopic
filoszemitabélus 2016 jún. 02. - 16:28:46
(152/194)
8/10
nikato 2016 jún. 02. - 15:54:46 8/10
(151/194)
Az eredeti volt a legjobb. Ami most megy! Az eredeti szereplõkkel! Csak azt nem értem, hogy régen "A mi Charlynk" néven volt feltüntetve az újságban, de a szinkron a régi..
10/10
abarna51 2015 júl. 24. - 05:19:27 10/10
(150/194)
A tegnapi "Hegyi doktor"-ban (2010) szerepelt Maren. Semmit nem változott aCharly óta, tehát az öregedés nagyon fals indok a kilépését illetõen...
(Bár, már mindegy, vége a sorozatnak. Én örülök neki...)
10/10
abarna51 2015 júl. 23. - 05:25:05 10/10 Előzmény leoner
(149/194)
Köszönöm a felvilágolást, fõleg a fordítást... :-)
1/10
ponca 2015 júl. 17. - 19:05:29 1/10
(148/194)
Lehet, hogy a Marent alakító Saskia Valencia 5-6 évvel idõsebb ennél a mostani doktornõnél, de sokkal helyessebb, fiatalosabb, mint ez a nõ. És Max sem lett fiatalabb, kár volt azt a partnert lecserélni erre a mostani, sokkal ellenszenvesebbre, csúnyábbra
leoner 2015 júl. 17. - 16:41:59
(147/194)
Utánna olvasva a fõszereplõ váltásnak, egy interjút találtam Saskia Valencia-val (Saskia Valencia ist zu alt für "Unser Charly") még 2008-ból, amikor a 14. évadot elkezdték forgatni. Ebben az interjúban adtak egy rövid magyarázatot a váltásra:

Die ZDF-Familienserie "Unser Charly" geht inzwischen in die 14. Staffel. Ende April starten in Potsdam die Dreharbeiten für 13 neue Folgen rund um den schlauen Schimpansen. Doch die bisherige weibliche Hauptdarstellerin Saskia Valencia wird nicht mehr dabei sein. Der Grund überrascht: Mit 43 Jahren ist die blonde Schauspielerin zu alt für die Rolle der Maren Waldner. Der Jugendwahn im Fernsehen hat also auch beim ZDF keinen Halt gemacht. Mit Ursula Buschhorn steht bereits die Nachfolgerin von Saskia Valencia fest. Besonders skurril: Buschhorn ist gerade einmal sechs Jahre jünger als Valencia.

Tehát Saskia Valencia túl öreg volt a szerepre és ezért egy fiatalabbat kerestek. Bár Ursula Buschhorn is csak 5 (interjúban 6-ot írnak) évvel fiatalabb, de õ kapta a szerepet.
papzo 2015 júl. 16. - 10:31:23
(146/194)
Nos, valóban furcsa volt a váltás Maren után.
Egyik nap még gyerek is vágytak, imádták egymást....aztán másnap, az újabb éved elsõ részében megjelent ez a helyszín, ezekkel a népekkel. Egy félmondatban elhangzott, hogy barátságban váltak el és kész. Hoppéné fia, aki nem volt fõszereplõ több figyelmet kapott, megtudhattuk, hogy külföldre költözött, pedig ha nem említik a kutyának nem jutott volna eszébe, annyira jelentéktelen szereplõ volt Marenhez és családjához képest. Maren ráadásul helyes is volt, míg ez a mostani doktornõ a férfias vonásaival nem annyira szimpi.

Amúgy ha belegondolunk az is furcsa, hogy Andrea, Max lánya még említve sincs több évad óta, miközben a mások gyerekeit sajátjaként szereti a doki. Akár a Maren, akár a jelenlegi nõ gyerekeit. Azt már nem is várnám el, hogy Oliver és Szandra vagy az utazási irodások, vagy Pia említve legyen.

A mostani részek egyre gyengébbek, a majom alig szerepel, nem igazán köré íródik a történet, padig maga ez a love story felejtõs, ezt a filmet az állat(ok) miatt nézi felnõtt és gyerek.

A majom a sorozat alatt többször cserélve lett, ez a hosszú évek miatt természetes, hiszen egy kifejlett 50 kilós állatot nem kapkodhatnak kézbe, de az állatok kiválasztása nem mindég sikerült jól. Az elsõ évadokban nagyon ügyes volt a szereplõ majom, ahogyan a lépcsõn kúszott, narancsot facsart, evett.....a mostaniak úgy mellékesen elvannak, jönnek, mennek, de szinte semmi extra. Valószínû több idõre lenne szükség, hogy betaníthassák õket, az idõ meg ugye pénz.... sajnos ez a minõség rovására megy ebben az esetben.
dosandor 2015 júl. 16. - 09:43:39
(145/194)
Ahogy korábban többeket, engem is izgatott, hogy mi történhetett a 13. és a 14. évad között (Én még csak most jutottam el eddig), egy kicsit próbáltam utánanézni. Nem sokra jutottam, mindenütt csak a ZDF epizódismertetõjébe botlottam. Ennek is csak az elsõ mondata utal az elõzményekre: "Nach der freundschaftlichen Trennung von seiner Lebensgefährtin Maren Waldner hat sich Tierarzt Dr. Max Henning entschlossen, aufs Land zu ziehen, um endlich seinen lang gehegten Traum zu erfüllen: In Potsdam wird er eine eigene Tierklinik eröffnen." Az én gyenge fordításom szerint: "Miután barátsággal elvált Maren Waldnertõl, a társától, Max Henning úgy döntött, hogy vidékre költözik és megvalósítja rég dédelgetett álmát: Potsdamban egy saját állatklinikát nyit." Ezután már csak az epizódbeli eseményekrõl szól az ismertetõ. Már elég sok több évados sorozatot láttam, de még ekkora folytonossági hiányt két évad között egyszer se tapasztaltam.
1/10
ponca 2015 júl. 12. - 08:17:51 1/10
(144/194)
"A film ismertetése: Charlie, a majom a Lombardi család kedvence. Apró csínytevései, markáns jelleme nem kis gondot okoz a családnak."

Most olvasom, hogy ezer éve ez a hülyeség szerepel a film ismertetésénél, ami soha nem volt igaz, mert a majom sosem a Lombardiéké volt!
10/10
offtopic
abarna51 2015 júl. 06. - 04:14:42 10/10 Előzmény Bubus01
(143/194)
Peéngyilkos... :-)
10/10
Bubus01 2015 jún. 22. - 21:28:25 10/10 Előzmény Papp Sándorné
(142/194)
Nincs vége a sztorinak! Az utolsó részben összeházasodik Max és a nõ, az pedig még nem volt! Tehát csak abbahagyták, de nem tudom, miért, mert már csak néhány rész volt...
Papp Sándorné 2015 jún. 12. - 18:23:35
(141/194)
A sorozatnak is vége van, vagy csak abbahagyták? Tudja valaki?
kovaka05 2015 máj. 20. - 08:28:46
(140/194)
Maren helyesebb volt, mint az új asszony.
Igaz ennek a nõnek meg a gyerekei szimpatikusabbak.
Kezd nyálas lenni a sztori és a majom is egyre kevesebbet van képernyõn.
Pedig a lényeg pont õ lenne és nem a nyálas és érdektelen alapsztori.
A csínytevései sokkal inkább kellenének, mint a pár éjszakai zabálásai vagy Hoppéné okoskodásai.
papzo 2015 máj. 14. - 05:22:38
(139/194)
Nem vagy egyedül.
Sokan ledöbbentünk.
Ráadásul elõzõ nap még minden happy, másnap meg jönnek az új helyen az új szereplõk és Marenrõl egy kép kerül elõ, amikor egy félmondatban megjegyzik, hogy mindenki új életet kezdett.
De, hogy hol é fõleg miért, nos ez örökre titok marad.
10/10
abarna51 2015 máj. 14. - 04:31:58 10/10
(138/194)
Leböbbentem ennek az évednak a kezdetén!
Hová lett a régi társaság? Maren és családja, Dirk, Pia és a régi ház?
Vagy lemaradtam valamirõl?
1/10
ponca 2015 máj. 05. - 09:06:20 1/10
(137/194)
A sorozatban több majom is szerepelt, szinte 1-2 évadonként cserélik õket, ahogy a kutya sem a régi. A korábbi kutya álla fehéres szakállú volt és kerekebb volt a pofija, a mostani láthatóan fiatalabb és tökre fekete. De természetesen egy 1995-2012 között forgatott sorozatnál, hiszen az állatok "kiöregednek" vagy "túlnõnek" az évek alatt.

Ha belegondolunk a majom cseréje nem is csoda, hiszen egy kifejlett példány nem lenne olyan egyszerûen ölbe, nyakba kapkodható, nem ugorhatna rá a színészekre.
(A hímek testtömege így 35–70 kg között, testmagasságuk pedig 90–120 cm között változik; a nõstényeké 26–50 kg, illetve 70–100 cm között.)

De tény, hogy egyik másik majom nem olyan látványosan mozog, a filmben alig látható ahhoz képest, hogy Õ a fõszereplõ. Pedig a lényeg a majom lenne, mert a sztori amúgy langyos és felejtõs lenne, miatta nézzük mi is.

Az elsõ részek majma pl. nagyon szépen evett kanállal, a lépcsõkorláton látványosan lecsúszott és imádtuk, amikor hason kúszva ment valami csínytevést elkövetni. Sok évad óta ez elmaradt, nyilván a szereplõ cseréje miatt.

Azt is hiányoljuk, hogy a korábbi szereplõkrõl semmi nem mondtak a nagy váltásnál. Egyik nap még gyerekre vágyott Maren, minden mûködött, dúlt a lamour, semmi veszekedés.... aztán jöttek az újak, azzal, hogy mindenki új életet kezdett. Miért? Hol? Erre valami magyarázat nem ártott volna.
filoszemitabélus 2015 máj. 04. - 17:14:20
(136/194)
Je suis Charlie!
katarea 2015 ápr. 29. - 13:28:21
(135/194)
Reméljük, nem õk is meghaltak, mint az szokás, ha valakit ki akarnak írni. Talán csak az történt, hogy Maren nem akarta az állatklinikával járó nyûgöket elviselni, így inkább elváltak útjaik. Mindenesetre azért valami magyarázatot adhattak volna, meg hogy akkor mi lett az állatmenhellyel, mert arról sincs most egy szó sem. Az is lehet, hogy új producer jött, azért váltottak mindent egy szó magyarázat nélkül.