tombenko 2010 szept. 18. - 22:20:27
(54/94)
Tinfy.
twillight 2010 szept. 18. - 20:12:48
(53/94)
Nem ment át a történet? Elvitte a vizuális stílus az érthetõséget számodra?
1/10
Királysirály 2010 szept. 18. - 19:55:12 1/10
(52/94)
Tényleg érdekel, hogy én mit nem láttam a filmben, amit oly' sokan mások!
Értelmetlen, zagyva, bárgyú történések, nagyon erõltetett, ok nélküli, hihetetlenül otromba figurák.
normaluser 2010 aug. 16. - 00:27:28
(51/94)
Miyazaki mester mûvei korunk legcsodálatosabb meséi, tanmeséi. Nem lesz folytatása egyik történetnek sem, mert a mesék mondandóját már tudjuk. Ez nem egy folytatásra kiélezett üzleti terv.
10/10
RoKKfish 2010 jan. 01. - 06:59:31 10/10
(50/94)
Nem vagyok valami nagy rajzfilm-rajongó. Hosszú évek óta a hátam közepére sem kívánom a hollywoodi egy kaptára készült számítógépes rajz szemetet, és azt hiszem, ennek hangot adtam, egy barátommal való beszélgetésem során. A barátom legközelebb a kezembe nyomta a Chihiro DVD-jét, majd hozzátette: - Nézd meg! Mi ez? - kérdeztem. Rajzfilm. Jó. Csak nézd meg! - válaszolta. OK - mondtam, és azzal a lendülettel behajítottam a sarokba....
Két-három hét múlva elõkerült, gondoltam, miközben ebédet fõzök, jó lesz háttérzajnak...

Aznap hideget ettünk, és azóta láttam vagy ötször.
wim 2009 júl. 24. - 14:40:00
(49/94)
Ez a történet kerek egész így, ahogy van. Semmi szükség a folytatásra.(Személy szerint utálom, hogy manapság mindenbõl, ami bejön, elkészítik az újabb részeket, és van, aki abba sem tudja hagyni.) Miyazakinak valószínûleg van még elég a tarsolyában, nem hiszem, hogy már befejezett történeteknek akarna újra nekirugaszkodni.
10/10
panpeti 2009 jún. 30. - 19:11:46 10/10
(48/94)
Tegnap néztem meg a rajzfilmet és szerintem kissé hasonlít az Alice Csodaországban c. meséhez és szerintem Miyazakinak ez adta az ihletet. Néhány lényeges különbséggel, mint pl. Alice céltalanul bolyong, Chihiro-nak azonban feladatai és céljai is vannak. Chihiro kényszerbõl kénytelen munkát vállalni, máskülönben Yubaba elpusztítja õt és szüleit (vagy pedig egyéb gonoszságot mûvel, korlátlan varázserejét használva). A munka és a fegyelem következtében Chihiro spirituálisan fejlõdik, míg Alice, akinek nincsenek kötelességei, egyre makacsabb és önfejûbb lesz, ezért Csodaország bírósága ellene fordul. Chihiro viszont megbecsülten és megtisztelten hagyja el Szellemországot és tér vissza a szüleihez, mert kiérdemelte.
Értelmes és érdekes rajzfilm minden korosztálynak. Méltán 10/10.
xzibit2009 2009 jún. 14. - 22:59:54 Előzmény Dafa
(47/94)
nekem is! Meg is van és meg is tartom! :D :D
Már egy csomó anime-filmem van! :D :D
S mind nagyon jó!
10/10
Dafa 2009 jún. 09. - 20:01:05 10/10
(46/94)
Sziasztok!

Alapjáraton nem szeretem az animációs meséket.. de ez nagyon tetszett! :)
10/10 ;)

Dafa
tmnk 2009 márc. 26. - 01:54:50 Előzmény bürgönye
(45/94)
A Nausicaä-mangát én is sokáig próbáltam beszerezni itthonról, a "legtovább" a Trillian-nal jutottam, ahol megígérték néhány héten belülre a rendelésem után, utána pedig hónapokig (legalább 6-8-ig) mondták azt minden hívásomnál, h "holnap/jövõ héten/stb". Utána megvettem használtan az amazonon egy német arctól, de miatta vagy a posta miatt nem jutott el hozzám :(. Ez eléggé kicsapta a biztosítékomat, legalábbis erõsen lelassított, de nagyon szeretném én is elolvasni, úgyhogy ha végül találtál volna olyan helyet Budapesten, ahol tényleg beszereznék nekem elviselhetõ áron, akkor azt megköszönném. (Android666 tippjeiért köszi, futok azokon a helyeken is egy-egy kört)
wim 2009 márc. 16. - 20:30:55 Előzmény jjr008
(44/94)
Nekem is az az egyik kedvenc részem, amit említettél. (A másik az, amikor leszáll az alkonyat, és a világ kezd átlényegülni.) Nem tudnám megmondani, melyiket szeretem jobban, A vándorló palotá-t vagy a Chihiro-t, de az biztos, hogy utóbbinak olyan sajátos hangulata van, ami megkülönbözteti sok más Miyazaki-filmtõl. Talán, mert ez szinte teljes egészében egy "más-világban" játszódik,olyan alászállás, amiben nincs lehetõség az idõnkénti kiszállásra, átváltozásra. És ez a világ nagyon-nagyon mélyen van; az általam látott 5-6 M-film közül talán ez ereszkedik a leginkább mitologikus mélységekig. Ami a nyelvi vitát illeti: én is mindent szeretek eredeti nyelven nézni, de az anime kivétel. Egyedül A könyvek hercegé-t láttam japánul, azt állítólag nem engedték szinkronizálni. Úgy is jó.
StJust 2009 jan. 10. - 17:55:27
(43/94)
Ez jó volt,szép volt,ötletes volt, egyszóval tetszett!Tényleg korosztályokon felülemelkedõ mû!
AvatáR Gil Maerth 2009 jan. 10. - 17:53:06
(42/94)
Nekem szimpatikusab volt a boszorkány ikertestvére :)
Bár az is ugyanúgy nézett ki mint a másik.
Tökéletes "anyós fotó" :)))))))))))))
Android666X 2008 nov. 19. - 08:09:59
(41/94)
Én mivel anime rajongó vagyok, nekem nagyon bejött. De hát Miyazaki minden mûvét élvezem. Sõt, sok más animét is nagyon nagyon szeretek, de az olyanokat, mint pl. Pokemon és Naruto nem kedvelem.
8/10
Coleman 2008 nov. 19. - 00:51:31 8/10
(40/94)
Az animétõl én is nagyon idegenkedem, de Miyazaki mûfaji besorolások fölött áll, korosztálytól függetlenül érdemes nézni! A Chihiro-t is nagyon ajánlom, egy teljesen egyedi világ, mégis mindenkihez szólhat.
zee944 2008 jún. 15. - 11:11:00
(39/94)
Nem szeretem az animét, de ez rendben volt. Itt tényleg dolgozott a fantázia, a lények, a környezet, a képek mögött látszik, hogy volt gondolat is. Valaki ezeket megálmodta, nem pedig George Lucas- meg Pokémon-módra teljesen véletlenszerûen összedobált test-alkatrészek vannak egymásra dobálva.

Elõször ideges lettem, hogy a DVD-n nincs felirat, de ahogy kapcsolgattam az eredeti és magyar hangsáv között, úgy tûnt, erre a szinkronra most tényleg fordítottak energiát. Nemcsak a színészi játék tûnik jónak, de még a hangszínek is csaknem egyeznek az eredetiekkel. Megdöbbentõ. Ilyet kb. 10 év hallottam utoljára.

A sztorit illetõen azt hiányoltam, hogy sokmindenre nem kaptam választ, amire azt hittem, hogy fogok. (Pl. kik a "szenek" (szenecskék), mi ez a világ, stb.)

7/10
maniawalpurgia 2008 jún. 15. - 10:39:41
(38/94)
nagyon jó történet.
Android666X 2008 jún. 11. - 13:18:59 Előzmény Hana05
(37/94)
Nem véletlen, mert Miyazaki imádja felhasználni az európai meséket.
sushi 2008 jún. 11. - 02:37:07
(36/94)
Nagyon tetszett nekem...elöszõr a vándorló palotát láttam Hayao Miyazaki-tõl már az is nagyon ütõs volt...de ez a Chihiro nagyon, nagyon, nagyon varázslatos és csodálatos volt...egy igazi élmény volt megnézni szinte én is ott voltam a szellemországban benne...és azt képzelné az ember, hogy ilyen fiatalon, mint Chihiro nem lehet szerelmes, de ezt imádom a mangákban hogy mindig van vibrálás két nemnél vagyakár egynél, de az már nem kicsiknek való:)...szóval imádom Hayao Miyazaki-t és mellette a manga varázslatos világát:)!
9/10
Hana05 2008 ápr. 12. - 17:42:51 9/10
(35/94)
Szeretem ezt az animét^^ Bár nem is tudom miért, nekem mindig az Alice Csodaországban jut eszembe arról a sok furcsaságról, amit Chihiro a másik világban látott... Nagyon jó és eredeti történet mindenesetre, és nekem a zenék is nagyon tetszettek benne!