7/10
Cleo. 2016 jún. 25. - 20:10:50 7/10 Előzmény Csonger
(106/126)
Még véletlenül se.
Tibag05 2016 jún. 24. - 15:05:08 Előzmény Csonger
(105/126)
"Vajon tényleg minden nõ látens leszbikus?"
és vajon minden férfi látens meleg?
megintnyuszi 2016 márc. 12. - 23:37:03 Előzmény a bal mellsõ lábam
(104/126)
Mi a címe a fr filmnek?
Csonger 2016 jan. 24. - 12:02:03
(103/126)
Nem rossz film. A csavarra lehetett számítani, így én nem lepõdtem meg rajta (inkább már vártam). A befejezés nekem túl összecsapott volt. Amúgy ajánlom, jó film egyszer.

SPOILER

Vajon tényleg minden nõ látens leszbikus?
ilali 2015 dec. 08. - 11:15:27
(102/126)
***SPOILER***
- Semmi különös, csak az izmok összehúzódása. Majd adok tájékoztatót.
***SPOILER VÉGE***
a bal mellsõ lábam 2015 dec. 08. - 03:42:37
(101/126)
Mondjuk az eredetit nem láttam, de hasonló mûfajban van egy osztrák-francia film Juliette Binoche, Daniel Auteuil fõszereplésével, az nekem nagyobbat ütött (ötször). Ott a külsõ szereplõ nem egy csaj, és nem szexrõl van szó. Az nagyon erõs film.
doki64 2015 okt. 17. - 00:47:00
(100/126)
Nekem tetszett, végig lekötött. Az utolsó 20 perc is.
Nem gondolom, hogy ANNYIRA borítékolva volt a végkifejlet.
10/10
Edmond Dantes 2015 jún. 18. - 21:15:45
(99/126)
Nem tudtam h ez egy remake, látom, az eredetit szinte senki nem is kommentelte/szavazta. Egoyan miatt és a film kb 2/3-áig egész jó mûvészfilmnek mutatkozott, egy remek és másik két jó alakítással. Aztán jött a (gyanítható) 1. csavar, aztán jött a gyanítható 2. csavar, aztán jött a finálé és a jobb sorsra = díj(ak)ra, jelölésekre esélyesnek látszó film az lett, aminek a fent olvasható ismertetés megnevezi...Aki meglepetést akar (nem biztos h a végén örülni fog), ne nézze meg a mûfaj megjelölést, aki megnézi, menet közben sokáig csodálkozni fog,a végén meg... Kár. Remélem, elég ködös vagyok.
10/10
Nótárius 2015 jún. 17. - 12:56:47 10/10
(98/126)
Elfogultságomat kell bejelentenem Liam Neeson, s még inkább Julianne Moore tekintetében!
Lám, ez esetben is rendkívül hiteles emberséggel formálták meg filmbéli karakterüket.
A film számos megkérdõjelezhetõségével együtt is 10 pontosra tetszett!
Azon számosak pedig, akik mindent elõre látnak, töltsenek ki néha egy-egy lottót!
Szerintem jelentõsen csappanna a számuk és a bugyellárisuk, ha a film kezdetén/közepén kötnék velük borítékolt fogadásokat végkifejletre. "Az ütközet után mindenki generális." ;-)
1/10
laszlo-1 2015 jún. 16. - 20:22:40 1/10 Előzmény Viki1080
(97/126)
Teljesen egyetértek veled, és nem értem mi volt a spoiler.

A lényege a 21. sz.-i globális oktatás.
olahmiki1959 2015 máj. 24. - 07:48:45
(96/126)
Érdekes film volt.
jenga256 2014 jún. 30. - 04:39:22 Előzmény Viki1080
(95/126)
Kösz, hogy figyelmeztetés nélkül spoilerezel *moderalva*
vargasándorgyõr1979 2014 ápr. 01. - 20:44:18
(94/126)
Hú ez nagyon nagy!Szinte kiemelkedõen jó,és nem csak a színészek miatt!
2/10
Viki1080 2014 febr. 26. - 20:47:34 2/10
(93/126)
***SPOILER PÓTOLVA***

Biztos velem van a baj,meg azzal h már rengeteg filmet láttam,de én már az elsõ beszámolónál tudtam h nem is a férj volt ott......
Elég gáz egy film,unalmas és semmi de semmi nincs benne.Ha nem tudtam volna akkor talán de így csak kínlódás volt.
Nemi s értem miért ilyen magas a pontszáma.
offtopic
imrenyibalazs 2013 szept. 25. - 06:18:27
(92/126)
Ez is Spoileres lehet!
Akinek ebbõl a filmbõl tetszett Amanda Seyfried Chloe-ként (persze aki végignézte a filmet), annak, ha van ideje, érdemes elolvasni olyan Ady Endre-verseket, mint A gyermekség elégiája; az Ady-vers a dualizmus korábol és kicsit más szemléletû, vagy talán csak más felépítésû, de igen jó vers, nekem kedvencem volt, talán a neten fenn van a következõ címen: http://epa.oszk.hu/00000/00022/00134/04371.htm; én ajánlom...
További két Ady-vers a Szent Margit legendája és A Hortobágy poétája, ezek is érdekesek lehetnek és vannak talán ide kapcsolódó József Attila- és Radnóti Miklós-versek és egyéb versek...
Amúgy akinek ez a film tetszett, gondoltam, ajánlhatnám az Amazing Grace - A szabadság himnusza c. filmet Ioan Gruffudd-dal, de az már tényleg más.
offtopic
imrenyibalazs 2013 szept. 24. - 05:59:21
(91/126)
Itt is lesz Spoiler!
Ebben sok igazság van, de Amanda Seyfried nem volt rossz... - És nos ezt hogyan is írjam, nem olvastam el minden kommentet, de Chloe-ként szerepben részben prostituált, lehet, hogy akkor már egyesek szerint hülye is kell, hogy legyen, pedig nem... sokféle lehet.
offtopic
imrenyibalazs 2013 szept. 24. - 05:44:35
(90/126)
Ebben az írásomban is lehet Spoiler!
Komoly film, jó szereposztás, már ebbõl sejtettem, hogy jó lesz; mondjuk 10-bõl 9 pont...
Ez Spoileres! Liam Neeson itt olyan manust alakít, aki nekem szimpatikus, az elején is és a záróképeknél is, de éppen az adja a film életszerûségét, hogy minden problémát nem old meg és bizonyos értelemben nem tökéletes, - ugyanígy a többiek is hibáznak keményen, ki-ki a maga módján.
Erõs Spoiler és kicsit Offtopic! Catherine (Julianne Moore) még a film elején egy olyat kérdez egy ismerõsétõl egy étteremben (David, a férje és ha jól láttam, az ismerõs úr és annak felesége van még ott), hogy az volt-e amolyan prostituálttal... - nos, ha azt leírhatom, hogy én, ha jól emlékszem, eddig én nem, de a film nézése közben is már az jutott az eszembe, hogy én nagyon adnám-e elõ, erõsen szónokiasan, hogy minden értelemben normális vagyok, nem mondanék ilyen szónoklatot, ill. prédikációt a férfi helyében;... Ha csak még azt leírom, hogy sexuális fantáziáim vannak;... azért arra figyelni kellene, hogy mit teszünk, de "gondolataim" vannak és ha más azt mondja, hogy neki is, de akár hogy néha végül csak tesz olyat, ami lehet nem jó, azért nem prédikálok, meg azt nem mondom, hogy más tökéletes; - sõt nos életemben keveredtem kicsit komolyabb zûrbe is én, és minden nem oldodott meg könnyen, ha kérdezik, ezt úgy megmondom. Nem játszom a szentet és a barátaimnak gyakran elmondom az igazat, akkor is, ha az kellemetlen. Nem rég az Arhtúr királyban (a 2004-es) még azt mondták a lovagok, ha jól emlékszem, hogy egymás elõtt nem titkolóznak... - csak annyi, hogy nem vagyok professzor, de egy szempontból a társadalompolitika és az élet olyan, mint a részecskefizika, (sokszor) nem az számít, hogy az embernek mi tetszik, hanem hogy mi a tényállás, mi a valóság. Errõl még annyi, hogy ha az ember nem az igazat mondja, könnyen kiderülhet és az ember látja, hogy jobb lett volna elõbb megmondani az igazat...
És még annyi, hogy Davidre visszatérve, õ normális ember volt, csak akármilyen színész alakította, itt nem volt sebezhetetlen akcióhõs, tökéletes sem, de jó ember volt.
tortura 2013 júl. 02. - 15:44:23 Előzmény beo71
(89/126)
Akkor miért nézted meg, ha "tökre nem érdekel"?
Reméljük, Te sosem leszel középkorú és gusztustalan sem. Nyilván fiatal vagy és gyönyörû. Ha viszont valóban el akarod kerülni az öregedést (meg az azzal járó elcsúnyulást), akkor haladéktalanul lõdd fõbe magad. Akkor ugyanis örökre fiatal maradsz. És nyilván szép.
A film egyébként szerintem is jó. Legalábbis egyszer feltétlenül érdemes megnézni.
Off:
A tévedések elkerülése végett pedig nem árt leszögezni, hogy nem vagyunk egyformák mi nõk sem. Engem baromira nem zavar,ha a párom megnéz más nõket. Sõt, igazán akkor kezdek majd aggódni, ha már nem veszi észre a szép nõket. Ha meglátok az utcán egy bomba nõt, én magam szoktam felhívni rá a párom figyelmét, nehogy kimaradjon egy szép látványból. Azt hiszem, talán az önbizalmam is rendben van. Ha meg akarna csalni, így is úgy is megtehetné. Nem attól fog egy férfi hûséges maradni, ha a felesége megtiltja neki, hogy más nõre ránézzen, ahogy itt alant írta volt valaki. Egyébként is, a mondás szerint hûséget fogadtunk és nem vakságot. Ahogy az én párom sem féltékeny szerencsére. Mikor engem választott, kénytelen volt elfogadni, hogy engem bizony sokan megnéznek. Dacára annak, hogy jóval idõsebb vagyok nála.
10/10
lucikam 2013 febr. 16. - 16:26:18 10/10
(88/126)
Nagyon jó film! 10/10 pont.
frenkdrebin 2013 febr. 01. - 21:08:24
(87/126)
A hozzászólásokat nézve én a jó film kategória táborát erõsítem.
A szokásos klisék pl. a pénz, a kacsalábon forgó házikó sem boldogít, öregszem, jujj férjem rám se bir nézni stb. nem fogott meg, de a két nõ között kialakuló viszony ábrázolása igen. A fiatal fõszereplõ meglepõen jól játszott a filmben. A magány elõl menekült,kapaszkodott a másik nõben, gondolom egy kis anya komplexusa is volt. Tuti hogy már az elején kinézte magának az idõsebb nõt.
Szóval egyszer mindenképpen nézhetõ amerikai movie.