Mykolnajt 2011 ápr. 02. - 22:30:50
(40/60)
Amit a Brygantikban alakított.. le a kalappal
Gabriella54 2010 nov. 19. - 22:44:13
(39/60)
Teljesen elképedtem, amikor a ma délutáni Rex-ben "õ jött velem szemben" - emlékeztem, hogy játszott benne, de hogy ennyire jó... Le a kalappal, maga az epizód is izgalmas volt.
Petrapetrus 2010 márc. 22. - 19:01:56 Előzmény Panni19
(38/60)
Tévében, külföldi csatornákon, meg talán Youtube-on is volt valami... Amúgy az eBay-rõl tudsz rendelni filmeket, ha szerencséd van, potom pénzekért. (postával együtt)
Panni19 2010 márc. 16. - 23:29:29 Előzmény Anditos
(37/60)
Ez így igaz, és simán le is játszotta Brad Pitt-et, csakhogy fõszereplõ kategóriában esélye nem lett volna Jeff Bridges-sel szemben, de mielõtt kitör a botrány nem azért, mert nincsenek egy súlycsoportban. Nagyon is abban vannak, de Bridges-nek így is úgy is odaadták volna az Oscar-t és Christoph nem kapott volna semmit. Nem tudom én sem, mi alapján döntik el(pedig eléggé filmes beállítottságú vagyok, és van nem is egy könyvem az Oscar-ról magáról is), de egyszerûen az esélyek mérlegelését tudom a leginkább elfogadható érvként idehozni a stúdiók részérõl-ha már teljeskörû és biztos választ úgysem kapunk sosem.:))

Egyéb hasonló és még ordítóbb példák:

Catherine Zeta-Jones-t anno a Chicago-ért a Golden Globe-díjra legjobb színésznõ-musicalés vígjáték kategóriában jelölték-nem kapta meg. Ellenben a BAFTA-t és az Oscar-t mellékszereplõ kategóriában igen. Nem nagyon lett volna esélye Nicole Kidman-nel szemben az Az órák-beli alakításával szemben(tekintve, hogy az Akadémia inkább preferálja a drámát, az életrajzi drámát meg fõleg, a musical-t azért még mindig ritkábban). Noha nem Nicole miatt nem kapta meg a Golden Globe-ot,hiszen Nicole-t legjobb színésznõ-drámai kategóriában jelölték, eléggé biztos volt neki akkor már azért az Oscar-díj Virginia Woolf szerepéért.

Másik-tavalyi-példa: Kate Winslet Golden Globe jelölése a The Reader-ért mellékszereplõnõ kategóriában, majd az Oscar-on...hát ugye mindannyian tudjuk.:)) Érdekes dolgok ezek, bár Kate tavalyi ügyét inkább annal a számlájára írnám, hogy ha a Revolutionary Road-ért jelölik tavaly, akkor megint ott lógott volna a levegõben, hogy valaki más nyer ismét-az ugyanis nem volt annyira tutibiztosan nyerõ szerep mint a The Reader-beli- és el tudtam volna képzelni, hogy ha a Mendes-filmért jelölik, akkor még mindig nem Oscar-díjas, mert esetleg Angelina Jolie vagy Meryl Streep(inkább elõbbi) elhappolta volna elõle ismét.

Ez kb. olyan mint az a pletyka volt, mint az, hogy anno Nicole Kidman, aki a Moulin Rouge-val nem tudott nyerni, ha a Másvilág-beli alakítását 'választja' (életemben eddig elõször és utoljára hallottam Oscar-jelöléssel kapcsolatosan, hogy lehet választani, szóval nem tudom biztosan, így van-e), akkor nyert volna. De helyette Halle Berry volt a meglepetésember, a musical pedig ismét mellõzve-kisebb kategóriákba.

Na, ennyit errõl.:))
Panni19 2010 márc. 16. - 23:14:17 Előzmény Petrapetrus
(36/60)
Meg tudod írni, hol láttad ezeket vagy hogy lehet õket beszerezni? Imádom ezt az embert! A YouTube-on fent van egy romantikus vígjátékból részlet, amiben azt hiszem egy rendezõt vagy írót játszik, már nem tudom pontosan, de nagyon aranyosak a nõi fõszereplõvel együtt. 2007-es film, ha jól emlékszem, és Christoph Waltz in a romantic comedy címen találtam.
offtopic
Gabriella54 2010 márc. 09. - 19:58:25
(35/60)
Sajnos a német nyelvvel hadilábon állok, Christoph Waltz filmjei pedig elég ritkán lelhetõek fel angol vagy olasz nyelvû csatornákon :(
Szegény földi halandóknak marad a mozi...
Petrapetrus 2010 márc. 09. - 18:28:04
(34/60)
Pl. Derrick, Rex, Man(n) sucht Frau, Faust, BB, meg nem tudom így hirtelen, x filmeket elég régen láttam és nem igazán emlékszem a címükre, csak rá... :-) Tudom, hogy sok mindenben láttam már... Most pl. egy jó ideje a "Das jüngste Gericht"re vagyok nagyon rákattanva, de még nem jutottam el a megvásárlásáig... :-)))
Petrapetrus 2010 márc. 09. - 18:18:41
(33/60)
Nem, például megveszem eBay-en...
Plusz vannak külföldi csatornák is, legalábbis a háztartások többségében. :-P
Gabriella54 2010 márc. 09. - 14:56:19 Előzmény Petrapetrus
(32/60)
Áruld már el, kérlek, hogy ezekbõl mit láttál?

http://www.imdb.com/name/nm0910607/

És mit jelent az, hogy nem vársz a mozira meg a tévére? Netán illegálisan töltesz le filmeket a netrõl? Ejnye-bejnye :)
Petrapetrus 2010 márc. 09. - 12:37:04
(31/60)
Hát láttam már pár darabban. Én nem szoktam a mozira/tévére várni, ha valami érdekel, akkor én azt megnézem. X-)
offtopic
Anditos 2010 márc. 09. - 12:13:16
(30/60)
Miért, te mi másban láttad még? (a filmjeinek nagyrésze nem jutott el hozzánk.)
Petrapetrus 2010 márc. 09. - 11:49:00
(29/60)
Jaj, istenem. De elkeserítõ, hogy mindenki csak a Becstelen B.-t tudja tõle emlegetni... :-S Jó volt benne, kétségtelen, és szerintem megérdemelte az Oscart (ritka kivétel).

Mindegy, a lényeg, hogy az emberek elõbb-utóbb csak észreveszik, hogy nem csak a hülye amcsiknak áll a világ...
Gabriella54 2010 márc. 08. - 21:22:05 Előzmény Anditos
(28/60)
Nem tudom, milyen alapon döntik el, bár szerintem õ legalább annyit volt a vásznon, mint pl. Brad Pitt :) De nem is ez a lényeg, hanem hogy megkapta! Háromszoros HURRÁ!!!

A Közönséges bûnözõkben Stephen Baldwin, Gabriel Byrne és Benicio del Toro voltak a fõszereplõk :) Dehát ki emlékszik rájuk?! :P
offtopic
Anditos 2010 márc. 08. - 15:16:30
(27/60)
Ez pont olyan, hogy Kevin Spacey is mellékszereplõként kapott Oscar-t a Közönséges Bûnözõk-ért. Ott akkor ki volt a fõszereplõ? :-)
Nem értem, mi alapján döntik ezt el. Hogy hány mondata van a filmben, vagy hány percig van a vásznon?
Gabriella54 2010 márc. 08. - 12:16:54 Előzmény asz0089
(26/60)
Szerencsére meg is kapta! Csak azt nem értem, hogy miért nem a fõszereplõ-kategóriában jelölték! :D
10/10
asz0089 2010 márc. 05. - 18:11:35 10/10
(25/60)
Zseniális!
Oscart neki!
offtopic
Gabriella54 2010 febr. 16. - 17:41:05
(24/60)
A jó kapcsolat alapja a kellõ távolság :)
Gabriella54 2010 febr. 16. - 13:24:58
(23/60)
A fia a rabbi, a lánya pedig építész!

Christoph Waltz
Date of Birth
4 October 1956, Vienna, Austria


Height
5' 8½" (1.74 m)


Trivia
Is fluent in German, English, and French. Is skilled at mimicking Italian speech.
Made his stage debut at the Schauspielhaus in Zurich (1982).
Is divorced from his first wife. They have three adult children.
Studied acting at the Max-Reinhardt-Seminar in Vienna and the Lee Strasberg Theater Institute in New York.
Son of set designers Elisabeth Urbancic and Johannes Waltz.
His grandparents were actors.

His son is a rabbi, his daughter an architect.

Lives in London, but his longtime companion and their young daughter live in Berlin.
10/10
joci0007 2010 febr. 03. - 00:02:33 10/10
(22/60)
Félelmeteset alakított az I.B.-ben, Tarantino megint tökéletesen választott, mint oly sokszor. Elsõszámú Oscar esélyes a férfi mellékszereplõ kategóriában és remélem, hogy meg is kapja teljesen jogosan.
teva56 2010 febr. 02. - 22:31:51
(21/60)
Nagyszerû alakítás,kitünõ szinész.
Maximálisan kihasználta külsõ
adotságait félelmetes figura.
Nagyon neki való szerep, a filmet csak
miatta volt érdemes megnézni.