Téma: Cincin lovag

henett 2009 jan. 14. - 19:22:40
(39/79)
Sokat adok a véleményedre, ezért megkérdezem (nem mintha nem fogalmaztál volna világosan): szerinted a 3 éves fiammal megnézzem ezt a mesét???? :))
Neele01 2009 jan. 08. - 14:59:56
(38/79)
Ezer bocs, hogy beleszólok, de NEM HORROR??? ja, sztem is teljesen normális dolog, hogy a patkányok megakarnak brutális gyilkosággal enni egy depressziós királylányt, aki egy pszichopata parasztlány miatt esett fogságba. Plusz tele volt csontvázakkal. Cincin édes volt, de én azt hittem vicces és édes mese lesz, nem pedig az unokahugom fog rajta sirni a végén, mert féltette a hercegnõt. Mindenkinek meg van a saját véleménye, tiszteletben is tartom, de elég moziba menni cincinre h lásson horrort a gyerek. Az, hogy a király meg mennyire mélabús lett, s magasról le***rta a lányát, hát biztos az való a gyereknek, nem is a fogmosós maci. Pf.
10/10
brutusbaba 2009 jan. 08. - 07:09:34 10/10
(37/79)
Hiába ez a sok negatív hozzászólás,nem volt kötelezõ megnézni, el lehetett volna olvasni könyvben is,tudniillik megjelent abban is,nagy sikerrel. Én 2 gyerekkel néztem meg,s mindnyájunknak nagyon tetszett,úgyhogy meg fogom venni dvd-én is,ha majd megjelenik. Üzenem a többieknek,hogy nehogy bekapcsolják a tv-ét otthon, mert ott percenként horrort fog látni gyermekük,még ha mesét néznek is. Ebben a filmben semmi horror nem volt,hiába írták egyesek! Ja kár,hogy nem volt hosszabb a film, mert tovább néztem volna, nekem csak ez az egy problémám volt vele.
1/10
gajdosa 2009 jan. 01. - 18:56:04 1/10
(36/79)
A szövegek tényleg szlengmentesek, a mai ember eltelésének gondolatát is elfogadom. Hogy ez jó mese lenne, azzal nem értek egyet. A Grimm-gondolatra válaszul annyi, hogy a kislányom (olvasni tudó, megfelelõ korú gyermek) egyik kedvenc idézete évek óta a Rapuntzel, Rapuntzel, lass mir dein Haar herunter. A legtöbb (nem kiherélt, agyonegyszerûsített) Grimm-mese megmozgatta.

Személy szerint én nem is szeretem annyira a 3D-effekt-divat szerinti animációs mûfajt (ezért is okozott akkora élvezetet a Hihetetlen család és a L'ecsó).
dodo1994 2009 jan. 01. - 18:05:56
(35/79)
az egyetlen pozitívum az volt,hogy normálisan beszéltek benne,tehát nem volt ez a mai -legtöbb mesében elõforduló- szleng.
dodo1994 2009 jan. 01. - 18:04:42
(34/79)
Nekem se tetszett,nem tartottam félelmetesnek,csak valahogy nem fogott meg.
9/10
petejke 2009 jan. 01. - 16:12:49 9/10
(33/79)
Szerintem semmi baj sincs vele.
Egyet kell értenem azokkal az aggódó szülõkkel, akiknek a 4-5 éves csemetéjük sírva szenvedte végig, vagy csak komor hangulatban hagyta el a nézõteret. Nem nekik való. Lehet, hogy durván fogalmazok, de aki különösebb körültekintés nélkül beül egy animációs filmre, hogy tutti imádni fogja a poronty, az nagyot hibázik.
Ez már az olvasni tudó és akaró "gyermekeknek" szól. Fantázia kell hozzá, mert ha van, akkor kalanddal és izgalommal fog találkozni a nézõ.
1/10
gajdosa 2009 jan. 01. - 14:41:34 1/10
(32/79)
Folytatás:

szétesett történet, legalább három szálon futó események (egyébként tudom követni a bonyolult dolgokat, papírom is van róla). Erõszakkal fûzik össze a nehezen összehozható dolgokat.

A karakterek kevésdimenziósak, a dialógusok esetlenek, a jó szövegek majdnem elég jók, a szomorú király egy lúzer, de ez nem gond (nem azért, mert szomorú, hanem azért, mert nem képes az életét élni - ez mondjuk nem baj, sokan vannak ilyen emberek).

Sok kis sztori, némelyik illeszkedik a többi közé, némelyik nem.

Olyan, mint ez a hozzászólás. Van egy csomó eleme, aztán válasszál magadnak.
1/10
gajdosa 2009 jan. 01. - 14:36:42 1/10
(31/79)
Szerintem nem ez az igazi mese. Nekem, a legjobb barátnõmnek (khm:), a gyerekemnek legalábbis.

Az igazi mese (szerintem) magával ragad, megmozgatja a fantáziám, újrajátszásra, elmesélésre buzdít. Ez nem volt ilyen. Béna, béna, béna. Monologizál, moralizál, kiemelt helyen közli a tanulságokat, nehogy elfelejtsd véletlenül.

Ne nézzétek meg. Inkább beszélgessetek, kapjátok elõ a legót meg a társasjátékot. Ha filmet szeretnétek, akkor válasszatok mást. Most mindenáron javasolni kell :) ?
2/10
ffixer 2008 dec. 31. - 23:54:09 2/10
(30/79)
Most a l'ecsó után mi értelme van ennek? Mint ha az nem lett volna elég szánalmas...
Barnus2 2008 dec. 31. - 15:43:30
(29/79)
Ennyi szomorú gyermekarcotegy mozi után....
A film megnézését senkinek sem ajánlom.
Android666X 2008 dec. 30. - 13:44:46
(28/79)
Szerintem már az alaptörténet is idiótaság.
Judybaba 2008 dec. 30. - 09:00:33
(27/79)
Szerintem nagyon aranyos ez a kisegér, és nagyon jól meg lehetett volna csinálni ezt a mesét, csak el volt húzva valami iszonyat módon!!
Amit másfél órába beletettek, azt szûk egy órában le lehetett volna zavarni...
Én úgy ültem be erre a kis mesére, hogy valósággal beleszerettem a kisegérbe:)
Láttam a plakátokon, újságokban, bemutatóban, stb. és úgy gondoltam feltétlenül meg kell néznem ezt a kis tündért, ez a nézetem egészen addig fent állt, amíg meg nem szólalt...könyörgöm! Hogy lehet egy ici pici édes pofájú kis egérnek felnõtt férfi hangot adni????
Ezt el...szták!!!!

Valóban unalmas a story, de szerintem azért volt mondanivalója. Nekem összességében teteszett, de meg tudom érteni azokat is akik leírják a mesét.

Valóban voltak benne jelenetek amiket jobban tettek volna ha nem tesznek bele, pld. amikor megeszi a macska a gonosz egeret, vagy szerintem nem kellett volna ennyire iszonyat módon eltúlozni a falusi lány primitívségét. Azért ez erõs volt kissé...

Nekem végtére is tetszett, de ha osztályoznom kéne: 7/10.
Anteris 2008 dec. 29. - 23:53:13
(26/79)
Anteris 2008 dec. 29. - 23:50:44
(25/79)
Lehet hogy a filmesek vesztettek mértéket?

...................................



Newbery-díjjal kitüntetett egérrágta könyv! Na, ez nem azt jelenti, hogy csak az egerek olvassák! Épp az ellenkezõjérõl van szó: a többszörös díjnyertes szerzõ regénye a világon minden gyermekszívet egy csapásra meghódított. Hogy mégis miért egérrágta? Megtudod, ha beleolvasol a gyönyörû kivitelû, mûvészi igényességgel megtervezett kötetbe... 'Cincin Lovag kétségkívül nem hõsnek született. Sõt, amikor világra jött, egész családja fanyalogva nézett a csúnya, gyengécske kis lényre, akirõl úgy tûnt, a másnapot sem éri meg. Hogy miképp lett belõle mégis nagy titkok tudója és fantasztikus kalandok részese? Sok minden kellett ahhoz... Egy palota, egy gyönyörû királylány, egy börtön, gonosz patkányok és Göbe baba...' Mi történt velük? A te küldetésed, hogy kiderítsd, Olvasó.
offtopic
Anteris 2008 dec. 29. - 23:45:07
(24/79)
el kellene már felejteni, hogy rajzfilm = gyerekfilm
hamupopócska 2008 dec. 29. - 23:10:22
(23/79)
Tényleg rettenetes volt, mi ma délelõtt láttuk.
Kb. 10 percenként sírvafakadt 1-1 gyerek a nézõtéren, volt aki szabályos hisztériás rohamot kapott. A miénk, szerencsétlen, csak ficergett meg nagyokat ásított.
Sógorom szerint a "korhatár nékül" elég durva tévedés, sajnos igaza volt, a szürkehályogos kapuõr-patkány volt a mélypont, ott még én is nehezebben vettem a levegõt.
A gyerek a végén egy hangot sem tudott visszaadni a sztoriból, csak üveges tekintettel botladozott a kijárat felé.
Az itt ömlengõ kritikusnak valószínûleg nincs gyereke, külöben nem írna olyanokat, hogy 'tanulságos' meg 'kedves figurák'.
dash 2008 dec. 29. - 01:53:44
(22/79)
Ez tényleg nagyon gyengére sikeredett, ezt a katalizátoros dolgot kár, hogy nem elõbb olvastam :D.
3/10
hát igen... 2008 dec. 28. - 12:07:26 3/10
(21/79)
Szeretem a meséket, de ez borzasztó volt.
A bemutató alapján valami könnyed kis mesét vártam, amin jó
szórakozás nyújthat bárkinek, ellenben amit kaptam, az egy nagy nulla volt.
Megtekintését egyik korosztálynak sem ajánlom.
Próbáltak nagy igazságokat elrejteni benne, de szánalmasra sikerült.
Mostanában ez a második mese, amit megnéztem, de ez még a Madagaszkár második részénél is sokkal rosszabb.
Abban legalább a pingvinek viccesek. :)
Anteris 2008 dec. 28. - 00:13:01
(20/79)
de abból a filmes közhelybõl is elegem van már, hogy a macska egy szemét gonosz köcsög aki bántja szegény kisegereket és pont e végett undorító véglényként jelenítik meg sok nyomorult hálivúdi tákolmányban. Mi a szart is kell tisztelnünk egy egérben?? Érdekelne a válasz.