6/10
pihes 2016 dec. 15. - 14:58:01 6/10
(48/108)
Az alapötlet, nem volt rossz. Mondjuk azért, voltak fárasztó részletek.
Többet vártam ettõl, ha az alapötletet nézzük...
3/10
Gollam247 2016 dec. 14. - 14:06:28 3/10
(47/108)
Látom néhányan szó szerint elélveznek ettõl a filmtõl, pedig nem egy nagy szám.

Számos bántó logikai hiba van benne, amitõl sántít az egész film, a 85. perc után, ami pedig történik az egy vicc, nem kell itt semmin se gondolkodni utána, mert horror/thriller lévén nincs min, nagy valószínûséggel a kiscsaj bevégzi majd a végén csak azt már nem forgatták le, mert így sejtelmesebb a lezárása.

Rég láttam ilyen bugyuta filmet, mégha nagynevek is mûködtek közre benne (pl. Chazelle, Abrams).
M.E. Winstead játszhatna végre jobb filmekben, mert amúgy nem rossz bõr és viszonylag tehetséges is.

3/10.
6/10
Petiiseriff 2016 dec. 13. - 21:25:40 6/10
(46/108)
Jó film nagyon, de nekem az UFOsdi nagyon lehúzta az értékét. 6/10
trvekvlt 2016 dec. 12. - 11:38:25
(45/108)
Az a helyzet, hogy az embereknek le kéne szoknia arról, hogy filmekben, könyvekben azt várják, hogy mindent a szájukba rágjanak, és mindenre megadják a választ. Ennek a filmnek a vége pont azért ilyen, hogy gondolkodj, hogy szabadjára engedd a fantáziád, hogy abból a végén elejtett néhány infóból elképzeld, hogy mi is lehet a Földdel.
Ez a film elsõsorban egy thriller, ami gyakorlatilag 3 emberrõl és az õ sorsukról szól. Mindegyikükrõl megtudunk ezt-azt, a többi csak a körítés hozzá. Az utolsó 10 perc az pont arra kellett, hogy még jobban összezavarjon.
Értem, hogy a mai világban nem vonzó gondolkodni, de szerintem ennél jobb befejezést nem is adhattak volna az egész filmnek. Ez egy karakterdráma sci-fi környezetbe bújtatva. Sokkal jobban odavág egy ilyen film, mint amikor a legutolsó szálat is szépen elvarrják, csak, hogy az úri közönségben nehogy kételyek merüljenek fel, hogy jó filmet látott. SPOILER: a Walking Deadnek sem lesz úgy vége, hogy megtudd mi lett a világgal.

Vannak hibái ennek a filmnek, nem is kevés, de a koncepció zseniális. 8 pontot simán megérdemel.
6/10
nikato 2016 dec. 12. - 10:06:07 6/10
(44/108)
Ez valami borzalom! Bár maga nemében jó! Aki szereti a Fûrész szerû filmeket annak ez tetszeni fog! Tehát kiváltja azokat az érzelmeket, amiket ki kell! Nekem kicsit kevés a szereplõ és ezáltal a történések is!
SPOILER SPOILER SPOILER
SPOILER: Szerintem jó volt a végén az ufós dolog, mert elgondolkodtató volt, hogy a fószer csak hazudik, elmebeteg, vagy tényleg igazat beszél? Ja a végén elhajt a nõ, de utána mi van? Mi lesz a világ sorsa? Azért egy kicsit rendesebb befejezés is lehetett volna!!! SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE
1/10
Törvénytelen 2016 dec. 11. - 14:55:15 1/10 Előzmény szotyesszor
(43/108)
talán Spoiler

sajnos egyetértek. Végig lekötött, izgalmas volt, de ez a gagyi ufós dolog.... :/ tönkre vágta az egész filmet.
robgros 2016 nov. 26. - 23:04:30 Előzmény Pusztai Dénes
(42/108)
Infók alapján inkább mellékszálnak -spin-off-nak- tekintem a Cloverfield Lane 10-et, nem pedig a 2008-as film folytatásának.
Csanad Zaszlos 2016 nov. 03. - 08:44:02
(41/108)
Meglepõdnék, ha jönne idén jobb film a mozikba.
10/10
Pusztai Dénes 2016 okt. 27. - 18:02:20 10/10
(40/108)
Nagyon-Nagyon jó film feszült hangulatú izgalmas történet. Nekem egyáltalán nem hasonlít elõdjéhez DE ez nem is baj. Ez így tökéletes ahogy van J.J.Abrams már megint maradandót alkotott személy szerint nekem jobban bejön mint a Cloverfield 10/10. Már a DVD-t is megrendeltem. Remélem lesz harmadik Cloverfield is :)
kasoko koscivaka 2016 okt. 17. - 08:52:48
(39/108)
Valóban nagyon jó film. Szerencsére én sem olvastam el a hozzászólásokat, mielõtt megnéztem volna :)

SPOILER SPOILER SPOILER
Szerintem nem üti egymást a film elsõ része és az utolsó 15 perc. Az utóbbi csak egy extra csavart ad a történetbe és segít beilleszteni az univerzumba, amit a Cloverfieldbõl megismertünk. Ráadásul az utolsó jelenetben szembesülhetünk vele, hogy Michelle elég komoly jellem fejlõdésen megy keresztül a film során: az elején még elmenekül a võlegénye elõl egy vitát követõen, itt pedig bevállalja Houstont, ahelyett, hogy a Baton Rougei menekülttáborba menne.
10/10
lucikam 2016 aug. 22. - 00:10:40 10/10
(38/108)
Kibaszott rég láttam ilyen jó scifi/horror/thriller, vagy akármi kategóriájú filmet. 10-bõl 100 pont. Le a kalappal! Nem volt benne a felesleges nõi rinya, síkítozás, jaj mentsetek meg, meg egyéb szarságok, tökéletes volt.
9/10
Busa József 2016 júl. 24. - 10:56:06 9/10
(37/108)
Minden thrillerkedvelõnek ajánlom ezt a különleges, és nagyszerû filmet. Néhány helyen nem érzem hitelesnek a történéseket, fõleg a vége felé vannak gyengén megírt sorok, de ettõl eltekintve azt teszi, amit tennie kell: összezavar, és elgondolkodtat. 8/10.
10/10
Irgum76 2016 júl. 03. - 19:38:51 10/10
(36/108)
Hál Isten, hogy csak a film megnézése után szoktam a kommenteket, kritikákat elolvasni
Bazz ha leírjátok mi történik az utolsó 10 percben Spoiler jelzés nélkül agyoncsapjátok az egész filmet
pont a bizonytalanság adja meg a film kegyetlen feszült hangulatát
aminek én minden másodpercét élveztem
John Goodman is nagy kedvencem ebben a szerepben is kiváló volt
10/10

(szerencsére a 2008-as sz*rság Cloverfield-hez semmi köze ez nem folytatás de még csak nem is azonos univerzum
a Cloverfield Lane 10 egy házszám szerencsétlen cím választás volt)
Ioakim Meshcheryakov 2016 jún. 22. - 04:44:08 Előzmény trikaja
(35/108)
Talán olvasd el azt a 3 mondatot a filmrõl, ami vázolja neked, mirõl fog szólni.
Tudom, hogy manapság ciki, ha egy gondolkodós film tetszett, de ez egy thriller, nem egy ûrlényes akciófilm.
Érted... Ne menj a KFC-be, ha marhapörköltet szeretnél enni, ilyen egyszerû...
Agyam eldobom
dash 2016 jún. 09. - 20:58:39 Előzmény trikaja
(34/108)
Ajánlom neked a Csatahajó, vagy a Battle Los Angeles címû filmeket. 2 órás esztelen csata, sok ûrlénnyel. Pont neked való!
macska78 2016 jún. 09. - 18:34:40
(33/108)
Nekem ez egy kimondott pozitív csalódás volt.Érdekes film.Izgalmas is annyira amennyire kell.Azt meg azért lehetett gondolni,hogy nem a szokványos ürlényes sci-fi lesz,de pont ettõl volt érdekes.
1/10
trikaja 2016 jún. 07. - 22:00:12 1/10
(32/108)
Josef Fritzl élményt nyújtott ez a trágyalé film. Egyszerûen szenvedtem tõle. Nevetséges az a szkafander is benn, amit pet palackokból kreál az a szánalmas. Tipikus 3 szereplõs vacak az egész. Azt hittem végig lesz UFO-s jelenet erre a legvégére beadnak egy segglyuk szerû valamit és még sötét is volt, szerencsére nem érzõdött át a sz@rszag a TV-n, de még mindig a film lehangoló bugyutasága jár a fejemben, hogy miért csinálnak ilyen szemetet. Eszméletlen.
1/10
trikaja 2016 jún. 07. - 16:26:51 1/10
(31/108)
Ritka egy fos volt ez.
10/10
kalalaa 2016 jún. 05. - 20:55:13 10/10
(30/108)
Aki még nem látta nézze meg. Ez egy jó film.
SPOILER!
Nem értek egyet azzal hogy unalmas, lassú, felesleges jelenetek vannak benne. Végig fenntartja a feszültséget, amikor kicsit lazább lesz a film a közepénél akkor is jó látni hogy próbálják elütni az idõt. Az öreg nem feltétlenül ölte meg a lányt sem. Mi van ha csak lement oda a lány és bennrekedt valahogyan. Meg sem kérdezték... Az öreg befogadta õket és mégis szövetkeznek a háta mögött? Én is ideges lennék, fõleg miután azt mondta a srác hogy fegyvert akart csinálni és el akarta venni a pisztolyt. Innentõl nekem sem lenne bizalmam mert bármikor rám törhet. A döntése ezek után túlélés szempontjából helyes. A sav is kell mert elásni ugye nem lehet, otthagyni sem szerencsés.
Egy bunkerben vannak szabályok amiket a túlélés miatt be kell tartani. Ez van.
A vége sokaknak nem tetszik de ez így volt kerek, így derül ki az öreg igaza, hogy nem õrült meg. Talán úgy jobb lett volna ha a csaj meghal a végén, nem pedig a szokásos Amerika legyõz mindent.
Folytatás lehetõségét sem érezni. Ez így le van zárva.
Még mondanivalója is van:
Nõt ne engedj be a bunkeredbe mert az életedbe kerülhet! :)
(esetleg beszélhetett volna az öreg többet is a titkolózás helyett ez igaz.)
8/10
beo71 2016 máj. 25. - 14:52:56 8/10
(29/108)
Teljesen mindegy, hogy Cloverfield 2., vagy JJ.Abrams reklámkampány, a lényeg úgy is egy dolog : jó filmet kapunk vagy rosszat ?
Jó filmet !
John Goodman nagyon jó, a nagy mackó egyik legjobb szerepeként fogok gondolni erre a filmre, mert, bár nagyon tetszett, 8/10, azért tényleg nem olyan emlékezetes, hogy napokig ezen rágódjak. Viszont amíg tartott, roppant mód szórakoztatott. Nincsen bajom a képregényekkel, sõt, kedvelem is õket ( mondjuk ez a dömping már zavaró ), de azért az ember felkapja a fejét ha a képr.adapt. - young adult - európai filmmûvészet hármason kívül valami érdekes is a mozikínálatba kerül.
A legjobb a dologban, hogy a film nem okoz csalódást, a nagy várakozást, igazi feszültséggel, jól építkezve ( engem nem zavart a vége sem, rendben van )profin felépítve okoz kellemes perceket. Jó kis idõtöltés volt.