Téma: Columbo

9/10
danek87 2023 máj. 03. - 19:21:54 9/10 Előzmény djuice
(76/96)
Embert Barátjáról, nálam az a NO1.Nagyon karizmatikus benne a gyilkos, mindent előre tervez ,vannak ellenlépései és szinte végig úgy tűnik hogy sikerül Columbót megvezetnie.A legjobb lebuktatás is szerintem abban van.A dialógokat már én is kívülről fújom,családtagok idegesek is mikor esetleg elkapja valamelyikük a tv-ben én meg előre mondom a szöveget😅. Nekem az Összeesküvők pont az egyik leggyengébb.Semmi trükközés nincs benne a gyilkosság elkövetésénél,a krimi részét sem tartom túl erősnek meg a lebukás a

az üvegen lévő karcolásokkal

olyan snassz egy Columbóhoz képest.Vihar egy pohár borban, Negatív reakciók, Kettős vágás,Matt két lépésben,Ahogy a könyvben meg van írva ,Gyilkosság telefonhívásra ezek nálam a Top részek még.A gyilkosság füst és árnyékkal én elvoltam de nálam középkategóriás,a legrosszabbnak a Gyilkosság malibuban c részt tartom főleg a gyilkost megformáló színész miatt,bár a krimi része sem a legerősebb.Nekem is a 70-es évekbeli részek jönnek be,az újak közül nem is tudnék olyat mondani ami úgy emlékezetes lenne...
djuice 2023 máj. 02. - 21:59:52 Előzmény danek87
(75/96)
“ későbbi részek között nálam mindössze egy rész tudta túlszárnyalni a színvonalát”
Melyik?
Nálam a Conspirators - Összeesküvők a best of! 10x meg tudom nézni egymás után. Konrád Antal pazar szinkron alakításával, mesterien festi le Devlin hangulatváltozásait. Columbo persze adja itt is a hülyét, de a 69 epizódból tényleg ez amit legtöbbször megnéztem. Már a dialógokat is fejből tudom. Mindjárt adja a Jockey tv. 🙂
Persze ma került adásba vele a legszarabb rész is amit sosem nézek meg (Gyilkosság, füst, árnyak). 😵‍💫
Amúgy kedvencem még: A szuperintelligens gyilkos csődje, A rocksztár gyilkosa (bár ennek gagyi a csattanója a gyorshajtási fotó miatt), Régimódi gyilkosság (a jó poénok miatt), Gyilkosság tervrajz alapján, Holt tárgyak, Vihar egy pohár borban, Negatív reakciók, Kettős vágás. Aztán pl. teljesen más orgánumot mutat Konrád Antal a Hajnali derengés c. epizódban, mely szintén kiemelkedő alakítás. A többi rész számomra so-so, de főleg az utolsó évadok itt-ott már nagyon erőltetettek. Úgyhogy a 70-es évekbeli részek főként sztem az igaziak hangulatilag is.
10/10
DUNAWÖLD 2023 márc. 04. - 15:14:56 10/10
(74/96)
Columbo a biztos pont
10/10
tollas 2022 jún. 12. - 10:40:51 10/10
(73/96)
Kedvenc sorozatom. Talán az egyetlen, mármint sorozat, igaz ez még nem is tekinthető sorozatnak, amiket inkább utálok - mert nyújtják mint a rétest igazi cselekmény és tanulság nélkül.
9/10
danek87 2022 máj. 29. - 18:56:18 9/10
(72/96)

A Columbo sorozat első epizódja aminek címében (Presciption Murder/Gyilkosság receptre) nem is jelenik meg a hadnagy neve,mivel egy egyszeri krimi filmnek készült,viszont a film sikere előrevetítette a sorozat későbbi megalkotását.Ez a Pilot az alapokban hasonló ugyanakkor mégis sokban más mint a sorozat epizódjai.Columbo karaktere még kiforratlan.Itt egy jól fésült,csavaros észjárású de kevésbé teszetosza és slampos hadnagy mint a későbbi részekben.Ballonkabát és feleség említése már van,ugyanakkor kutya és kocsi még nincs.A gyilkos személyében Gene Barry egy pszichológust alakít,aki az egyik legkarizmatikusabb és legintelligensebb Columbos gyilkos.Megfontolt ,higgadt...a hadnagynak nehéz megszorongatnia.A jelenet amiben a gyilkos a pszichológusi rendelőjében italozgatás közben kielemezi a hadnagy taktikáját (tetteti a butát közben nagyon is intelligens és ravasz)az egész sorozat koncepciójára ráhúzható.A lebuktatás se

csak egyedül Columbo-n múlott

.Nem is csoda hát ,hogy egy ilyen erős pilot útjára indította a sorozatot.A későbbi részek között nálam mindössze egy rész tudta túlszárnyalni a színvonalát.8,5/10
9/10
Kit Fisto 2022 máj. 28. - 15:59:13 9/10
(71/96)
Szeretem a filmjeit, ez sem rossz, viszont ez a legunalmasabb filmje.
9/10
danek87 2022 ápr. 15. - 18:25:16 9/10 Előzmény antibond
(70/96)
Poirotból és Miss Marple-ből csak néhány részt láttam,a hadnagy karaktere,esetlensége közelebb áll hozzám.Igazából ezek a sutaságok nekem utolsó részekben voltak igazán zavaróak, amikor már idősen játszotta a karaktert.A legutolsó diszkós rész szerintem méltatlan búcsú volt kedvenc hadnagyunktól.Egyáltalán nem illett hozzá az a miliő meg teljesen életidegenül mozgott abban a modern környezetben.
antibond 2022 ápr. 15. - 15:47:08 Előzmény danek87
(69/96)
Nnna, pontosan ez az! Szerencsétlen, rémesen elfoglalt gyilkosunknak megígéri, hogy csakis a nyomozás érdekében fontos kérdéseket teszi fel, majd azonmód megtudakolja az illetőtől, hol lehet ilyen szép, strapabíró cipőt venni, lehetőleg öt dollár alatti áron. Vagy azon szörnyülködik, milyen rettenetesen olvashatatlan módon látták el szignóval, régen halott festőművészek az alkotásaikat, miközben a lábainál fekvő hulla agyában jól láthatóan cikáznak a gondolatok: mikor fog végre hozzá a nyomozáshoz a hadnagy. A felesége bénázásairól a virágoskertben már nem is beszélve...
Persze, az álszerény, tudálékoskodó Miss Marple még jobban kiborítana, ha nézném... A szerénységet hírből sem ismerő, tipp-topp kis Poirot viszont mindent visz. Sir David Suchet, több, mint zseniálisan alakítja, csakis imádni lehet!
9/10
danek87 2022 ápr. 15. - 14:20:12 9/10 Előzmény antibond
(68/96)
Ez a rendezői arányérzék tényleg néha átesik a ló túloldalára.Nekem a sutasága szimpatikus volt,inkább az zavart hogy nagyon sokáig tartott neki a lényegre térni ,egy-egy gyilkosokkal való társalgásnál :D
antibond 2022 ápr. 15. - 13:14:50 Előzmény danek87
(67/96)
Persze, sok mindenben tökéletesen egyetértünk. A gyarló, esendő, tájékozatlan embert mindig könnyebben a szívünkbe zárjuk. Azt hiszem, nem fogalmaztam pontosan. Talán csak a rendezői arányérzék hiánya váltotta ki belőlem a berzenkedést. Ha a sutaságai felét elvennénk, maradna még úgy is bőségesen, s egészen komplett kis alak lehetne. Engem így sokszor irritál, de ez egyedül az én problémám, a hadnagy nyugodjék békében, nagy űrt hagyna maga után, ha eltüntetnék a film-történelem lapjairól.
9/10
danek87 2022 ápr. 15. - 11:13:12 9/10 Előzmény antibond
(66/96)
De az úgy már nem lenne Columbo. Pont ezek az ismérvei hogy mindig láb alatt van,alkalmatlankodik,visszakérdez,mindig vissza visszafordul egy utolsó kérdéssel.A szivarlopás a hamis bizonyítékgyártás és lebuktatás miatt kellett,így nem gondoloom hogy főbenjáró bűn lenne..Te pont azokat sorolod fel hibának ami hétköznapi emberhez közelibbé teszi a hadnagy karakterét,ha ezek nem volnának úgy olyan lenne mint akármelyik Poirot vagy Miss Marple.
antibond 2022 ápr. 15. - 10:53:45 Előzmény danek87
(65/96)
Nem hogy nem kizáró tényező a szórakozottság, hanem éppen "kötelező" jellemvonás a zseniknél.
Sok, a korábbi elemzéseimben részletesen felsorolt esemény azonban nem írható semmiképpen a fent említett kategóriába. Ugyanis egészen más dolog elfelejteni, vagy abszolúte nem tudni dolgokat. Szánalmas hápogások közepette menekülni egy fúriaként rátámadó házvezetőnő elől, amiért sárosnak vélt cipőben merészel nyomozni, az minden, csak nem egy amerikai nyomozóhoz méltó viselkedés.
Nem a keménykedést, az enyhe agresszivitást hiányolom, de egy átlag férfihoz méltó viselkedés nekem jobban tetszene.
9/10
danek87 2022 ápr. 15. - 09:51:37 9/10 Előzmény antibond
(64/96)
Szerintem a szórakozottság és figyelmetlenség nem kizáró tényezője annak hogy valaki szakmáján belül lehet zseni.Vannak ilyen tipusú emberek,akik pl elfelejtik a hétköznapi dolgokat de más téren viszont lángelmék.
antibond 2022 ápr. 15. - 09:23:47 Előzmény capt.nemo
(63/96)
Most látom csak, hogy kezdettől fogva nem érted, mi a bajom VALÓJÁBAN ezzel az egész jelenséggel, bár - érzésem szerint - korábban már megfogalmaztam. Nem az a gond, hogy őkelme nem tökéletes, és gyarló emberi hibái vannak. Azt nem tudom összerakni, hogy egy bűnügyek kibogozásában zseniálisan okos személy, hogyan lehet ennyire ostobán tájékozatlan az élet szinte valamennyi kérdésében. Mert - szigorúan szerintem - akinek foggalmasincsen mit lehet és mit nem lehet tenni az általam sokszor emlegetett filmstúdióban, az nem okos, nem lehet az, nem és nem!
offtopic
capt.nemo 2022 ápr. 14. - 23:53:12 Előzmény antibond
(62/96)
igen, szerintem teljesen rendben van. és rohadtul nem értem miért gondolod hogy columbonak valami tökéletes és hibátlan emberi lénynek kellene lennie? ugyan a legelső epizódban még valamennyire normálisnak tűnt, de aztán egyre jobban sportot űztek belőle h minél sutább, szórakozottabb és rozogább karakter legyen. mi ezzel a baj? egy alakiatlan antirendőr volt a koncepció, nem pedig hogy a te szájad íze szerint tegyenek a kedvedre. (pláne hogy te még columbón is túlteszel ezzel az akadékoskodással) én ha valamivel ennyire nem vagyok kibékülve, akkor nem nézem. (mint pl csontot se, de azért még részleteket láttam belőle.) és ilyen alapon bármilyen filmes karterbe bele lehetne kötni kezdve chaplintől..
antibond 2022 ápr. 14. - 19:06:02 Előzmény capt.nemo
(61/96)
Nem láttam egyetlen epizódját sem a dr Csont-nak, de egyet akkor sem értek: ha abban is szenvtelenül viselkednek a halottakkal, vagy azok alkatrészeivel, az vajon miért lenne mentség Columbo, vagy bárki más esetében?? Ám ne lovagoljunk ezen az egyetlen kifogásomon. Az is rendben, szerinted, hogy szivart lop egy effektíve gyanúsított személytől? Vagy amikor - nem egy epizódban - besétál egy filmstúdióba, idiótán nézelődik, csetlik-botlik, végül tökéletesen elképedve veszi tudomásul, hogy ott éppen filmet forgatnak, s fogalma sincsen, miért tépkedi maradék hajzatát a rendező. Nem baj, ha nem értünk egyet, vitatkozhatunk bármiről bármeddig, de azt nem tartom jogos észrevételnek részedről, hogy az általam sorolt kifogások erőltettek lennének.
capt.nemo 2022 ápr. 14. - 17:14:51 Előzmény antibond
(60/96)
ha neked ez már sok, akkor mit szólsz dr csonthoz? ott édelegnek meg poénkodnak a hullák darabjai között. nem látom be miért pont columbo fejére kell ráolvasni ezeket az erőltetett kifogásokat. nem az a dolga hogy minduntalan megrendüljön az élet múlandóságán.
antibond 2022 ápr. 14. - 16:24:03 Előzmény Kit Fisto
(59/96)
Szó nincsen hibák kereséséről, egyszerűen jönnek azok szembe, nagy feltűnést keltve. Szerintem nem kell szétkenődött, vérben fetrengő hulla ahhoz, hogy nehezteljek a nyomozóra, amiért közvetlenül felette falatozik. Egyszerűen taplóság, illetlenség, tiszteletlenség. Az áldozat személyének tökéletes semmibevétele. Tegnap ment újra a "Képek keret nélkül". Megérkezik a hadnagy, a hulla a földön letakarva, nagyon nem is foglalkozik vele - kicsit sem... - ezzel szemben azon kezd nagyon komolyan problémázni, hogy a festők szignója a képeken mennyire macskakaparás-szerű, olvashatatlan.
Elnézést kérek mindenkitől, akik ezzel azonosulni tudnak, nekem nem sikerült...
9/10
Kit Fisto 2022 ápr. 09. - 17:10:40 9/10
(58/96)
Aki Columboban is a hibát keresi.. Eszik egy gyilkosság helyszínén, mert gondolom már éhes, és nem tud még időt szakítani rá. Mert annyira elhivatott a munkája iránt. Attól, hogy ott meghalt valaki, még nincs vérfürdő, vagy hullák szerteszét. Egy holttest, aki le van takarva, és ő már hozzászokott ehhez. Az ilyen tulajdonságai miatt csak még valószerűbb a karaktere.
antibond 2022 ápr. 06. - 08:19:46 Előzmény capt.nemo
(57/96)
Válaszolok, ha már megtiszteltél. Értem, persze, amit írtál, csakhogy olyankor is elmebeteg megnyilvánulásai vannak, amikor a gyilkos a közelében sincsen. Szivarozott ő már liftben, s nem egyszer eszegetett a zsebéből az áldozat holttestének tőszomszédságában. Talán kiderül lassan az elemzéseimből, hogy mi a problémám valójában a rendezéssel: hogyan higgyem el, mezei néző, hogy ilyen szikrázóan okos, kiváló emberismerő, hibátlan elemző az, aki az élet legalapvetőbb dolgival sincsen tisztába. Mint ha egy másik bolygóról csöppent volna az események kellős közepébe.
Miért nézem mégis? Mert legtöbbször abszolút gyűlöletes, lelketlen gazembereket juttat börtönbe, akikben az emberség szikrája sem fedezhető fel, s ez a lelki békémnek nagyon jót tud tenni. Hiszen a való életben sokkal inkább megússzák gyalázatos tetteik következményeit az ilyenek.