vino-et-veritas 2015 ápr. 03. - 09:00:49 Előzmény tomecs
(124/144)
OFF

Ha éppen nem is szalonképes, de igaza van.

Rendszeresen "veszek fel" (TV-kártya a PC-ben) mûsorokat a "királyi adókról" - mert sokat nem tudok "élõben" megnézni -, de a csúszással mindig számolni kell.
A kb. 2-3 perc késés általában az alap. De legalább 5 perc ráhagyás kell a végén is, hogy a teljes mûsor meglegyen. És persze akkor van a legnagyobb csúszás, amikor "értékesebb" adások mennek. Bezzeg a politikai beszélgetések, meg a hírmûsorok mindig "pontosan" kezdõdnek...

A reklám más kérdés, annak minden adón az adások között kellene lennie...
10/10
King Diamond 2015 ápr. 02. - 20:11:34 10/10
(123/144)
Ez a film (ugyanúgy, mint a Szikla vagy az Ál/arc) mind a mai napig klasszikus akciófilm(ek) és megállja(ák) a helyét/helyüket az akciófilmek palettáján. Elég sok szokásos okoskodó majom írt sajnos már ide is, akinek semmi sem jó, az ilyen barmok csakis kritizálni tudnak, aztán meg ha valaki visszaír nekik, vagy elhúznak a vérbe, vagy jönnek a szokásos "adjál nekem pénzt, és csinálok jobbat" dumával arra, ha azt mondják nekik, hogy csináljanak jobbat. Akkor keresd meg rá magad a pénzt, ha ekkora nagy pofád van, és ennyire tudod oltani a filmkészítõket és szereplõket, nekem meg ez a véleményem feléjük.
Jó régen írtam már ehhez a filmhez (még 2007-ben), azóta szerintem nem is láttam egészen pár héttel ezelõttig, amikor megvettem Blu-ray lemezen és újranéztem. Zseniális film. Aki szerint ez ZS kategória, az még sosem látott Lorenzo Lamas, Don "The Dragon" Wilson, Marc Dacascos vagy éppen Jeff Speakman filmeket. Lehet itt fröcsögni, hogy ilyen szar meg olyan klisés, csak nem állja meg a helyét. A szereplõk/színészek egytõl-egyig fantasztikusak. Mindenki. Nicolas Cage-nek még ugyan jól áll a hosszú haj, John Cusack, John Malkovich, Ving Rhames, Steve Buscemi, Colm Meaney, Danny Trejo, Nick Chinlund, M.C. Gainey, de a többiek is nagyon jól alakítják a karaktereiket. Az akció/lövöldözõs/verekedõs jelenetek nagyon látványosak. Nekem a zenéje is tetszett, fõleg az elején, amikor szállnak felfele a repülõre a buszokból, az nagyon állat lett. És hát a magyar szinkron is pazar. Annyira jól eltalálták a magyar hangokat, hogy sokkal élvezhetõbb, mint angolul. Belenéztem eredeti nyelven is, kb. fél órát néztem, de egyszerûen annyira nem jó például Malkovich vagy Cusack eredeti hangja a magyar szinkronjához képest (bár nyilván ez azért is lehet, mert eddig mindig szinkronnal láttam és azt szoktam már meg).
Ez egy abszolút többszörnézõs remek akciófilm, 1-2 évente simán újra lehet nézni. Látom, hogy maximális pontot adtam rá, ha annyit most nem is adnék, de egy kilencest mindenképpen megérdemel (akár 9.5-et is).
offtopic
tomecs 2014 júl. 20. - 15:09:42
(122/144)
Ne idegesísd magad ezen, élõ közvetítés volt elõtte, amiatt is csúzhatott a kezdés. Nem gáz, hogy szóvá teszed csak ha lehetne, kicsit finomabb kifejezésekkel.

Nem tartom szerencsésnek amikor hatszor megszakítanak reklámmal egy filmet, rtl, tv2 lehet már nem is játszik filmeket, ha véletlen adnak is tuti telenyomva reklámmal. Örüljünk annak, hogy ilyen remek, szórakoztató filmet is látni lehet megszakítások nélkül a tv-ben.
jLKKKKKKKKKKKKK 2014 júl. 19. - 22:11:30
(121/144)
a kurva muterját az mtv-nek vagy mi a fasznak hívják,hogy 22.00.-ra írják és 22.08.-kor még sehol semmi !!
3/10
5i 2014 júl. 19. - 16:38:52 3/10 Előzmény balazsxxxx
(120/144)
Ez már annyira xar, hogy jó!:-)
Ez classic oltás!!!:-)
Tipikus gagyi, keménykedõ f.s dumákkal, ripacskodással, stb..
Ez adja a bukéját! :-) Haverokkal szakadni, kötelezõ darab!!!
10/10
Kolókapitány 2014 jún. 20. - 19:29:02 10/10
(119/144)
Mai napig óriási film! Évente egyszer újra nézem az Ál/arc-ot, A szikla-t , meg ezt. Mai akciófilmek sajnos sehol sincsenek ezekhez képest. A karakterek, a szövegek... zseniális. "Tedd vissza a nyuszit a dobozba!"
ReignMan 2014 jan. 05. - 16:21:39 Előzmény somliv
(118/144)
Hihetetlen gagyi, ahogy Cage megformálja a fogatlan romantikus bájgúnárból a kopaszodó, atlétás hosszúhajú hõst, aki mindenkit megment az élete árán. Egyébként jó film lenne, csak így egy vicc...
somliv 2013 dec. 31. - 11:36:34
(117/144)
Nagy Film ez nem vitás! Malkovich óriásit játszik benne, ezt már megszokhattuk. Cage is ott van. Ez a film el lett találva!
10/10
Keló Scofield 2013 dec. 30. - 23:23:03 10/10
(116/144)
Mai szemmel már tényleg más. Anno premierfilmként néztem moziban, óriási volt. J. Malkovich benne a legnagyobb, N. Cage-nek meg talán a leggyengébb filmje, pláne a frizurával aki ezt kitalálta... Egy sittesnek is lehet rövid haja :)
4/10
Ktesibios 2013 dec. 30. - 22:48:09 4/10
(115/144)
Kilenc pont? Ez? De miért? Talán, ha egyáltalán nem beszélnének benne... Az örök rejtély marad számomra, hogy Malkovich hogyan adhatta a nevét ehhez? Úgy látszik, van az a pénz. Kár, hogy a megnézéséért nem fizetnek, így max. egyszernézõs.
5/10
trudy 2013 szept. 30. - 01:15:00 5/10
(114/144)
Mai szemmel eléggé ZS akciófilm, de azért egyszer nézhetõ. John Malkovich és John Cusack hozza a szokásos remek formáját, Nicolas Cage pedig mint mindig, most is rossz színész, de pont ezért kedveljük.
1/10
balazsxxxx 2013 máj. 27. - 18:54:55 1/10
(113/144)
9,1????????? Tipikus film+os szar szerintem....
offtopic
kybuck 2013 máj. 26. - 21:53:49
(112/144)
A COOL tv-t inkább hanyagoljátok, ha egy mód van rá, mert hihetetlenül ótvar módon nyomják benne a reklámokat: jelenetek, sõt dialógusok kellõs közepébe! Hülye kretén banda!
8/10
palmaizs 2013 márc. 30. - 10:20:43 8/10
(111/144)
Bár ez is Simon West film, mint a 2012-es Stolen (Elárulva), de mind Cage játéka, mind pedig Malkovich (!!!) és Cusack alakítása tette nagyon élvezetessé. A történet is rendben volt, nekem különösen a repülõgép-roncstelep jelenet tetszett. Indokolt a 9/10-es átlag (nálam ez a mozi amúgy 8/10).

Örömteli Húsvétot!
maria-maria 2013 febr. 21. - 14:18:37
(110/144)
hú de zsír film angyon szeretem cyrus benne a legjobb <3
9/10
-greghouse- 2012 aug. 06. - 23:58:05 9/10
(109/144)
Igen...megnéztem. A "Razzie"-ra ugyanazt a dalt jelölték, amit Oscarra is. Egyiket sem kapta meg. Az egyetlen arany málnát pedig a Worst Reckless Disregard for Human Life and Public Property miatt kapta, kb. az emberi élet és a közjavak iránti legnagyobb tiszteletlenség....Na bummm. Egy akciófilmtõl mi a bánatot vártak? Liberális kritikusoknak az fájt, hogy Las Vegast romba döntik, vagy hogy a fegyencek ölnek is, vagy mi a franc? Nagyon jó akció film, zseniális színészekkel egytõl egyik, és Las Vegas rombadöntése külön jó (és Steve Buscemi "Hannibal Lecter" figurája is békén hagyja a kislányt).
9/10
-greghouse- 2012 aug. 06. - 22:26:48 9/10 Előzmény ilyés ferenc
(108/144)
Azért tisztázzunk valamit. Sokféle díj van, sokra jelölték, és kapott is párat. A "razzie"-t, az arany málnát NEM mint legrosszabb film kapta, hanem egy kategóriában: "az emberi életet és a közvagyont leginkább figyelmen kívül hagyó film"-ként. Valami liberális baromság. Ezen kívül egy dalbetétet jelöltek razziera, de azt nem kapta meg. Viszont kapott jó pár pozitívat. Szerintem jó, és izgalmas film, és teszek rá, hogy a liberálisok "Humánum" miatt lemálnázták.
ilyés ferenc 2012 júl. 25. - 13:58:14
(107/144)
A sors iróniája,hogy a bemutatás évében meg kapta az arany málna díjat.Miért is? Mert látványos volt,mert izgalmas, mert nem próbált több lenni mint egy akció film furcsa,de hát az Oscar sem arról szól ami
eynrg 2012 ápr. 07. - 15:09:23
(106/144)
Ez egy nagyon jól megcsinált akciófilm volt! Izgalmas, pörgõs, akciódús.
jLKKKKKKKKKKKKK 2012 márc. 05. - 21:24:56
(105/144)
nem rossz!
viszont jó :D
a szereplõ gárda is meggyõzõ!
lehet,hogy megint megnézem habár ma NCIS is lesz(most megy!)